18/9/2020
Stillinga  samanlagt etter 22 av 25 onsdagstreningar


Ronny ligg på 1. plass på onsdagstreninga etter 22 av 25 treningar. 

Ronny er i føringa samanlagt etter at 22 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Ronny leiar føre Harald, Stein Ove og Finn.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 22 av 25 onsdagstreningar:
1. Ronny 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196 *
2. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196 *
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 = 194
4. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 188
5. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 = 180
6. Gunnar 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 172
7. Walter 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 13 + 12 = 165
8. Henrik 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 = 160
9. Ronald 20 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 = 152
10. Arve 18 + 17 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 12 + 11 + 10 = 140
11. Per Jan 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 138
12. Jens Petter 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 131
13. Siv 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 9 + 9 + 8 = 114
14. Titti 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 11 + 10 + 9 + 7 + 0 = 111
15. Siw-Hege 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 9 + 9 = 109
16. John R. 15 + 14 + 14 + 14 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 78
17. May Kristin 13 + 12 + 12 + 11 + 8 + 7 + 0 + 0 + 0 + 0 = 63
18. Stig 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
19. Torbjørn 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
20. Kim 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 11
21. Tom 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 10

* Ronny rangert føre Harald på beste 15. resultat. Både Ronny og Harald har 18, 18, 18, og 17 som resultat 11 til 14. Som 15. resultat har Ronny 17 poeng, medan Harald har 16 poeng.


18/9/2020
Resultat onsdagstreninga 16. september


Ronny Stoddern vann denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå NC 6 på Nordfjordeid søndag 13. september.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Nordfjordeid 12. september.

Sjå bilder og resultat frå NC 6 på Nordfjordeid 13. september.

 

13 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Den beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.  

Ronny vann finalen mot Harald, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot Gunnar.

Neste trening er måndag 21. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 23. september kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 16. september:
Cup:
1. Ronny
2. Harald
3. Stein Ove
4. Gunnar
5. Henrik
6. Synnøve
7. Finn
8. Siv
9. Jens Petter
10. Kim
11. Per Jan
12. Siw Hege
13. May Kristin

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Stein Ove 268 poeng - 19 ringar
2. Harald 261 poeng - 25 ringar
3. Finn 253 poeng - 23 ringar
4. Gunnar 239 poeng - 17 ringar
5. Ronny 218 poeng - 21 ringar
6. Henrik 215 poeng - 12 ringar
7. Synnøve 212 poeng - 16 ringar
8. Siv 186 poeng - 7 ringar
9. Jens Petter 144 poeng - 2 ringar
10. Kim 143 poeng - 0 ringar
11. Per Jan 142 poeng - 8 ringar
12. Siw Hege 108 poeng - 1 ring
13. May Kristin 106 poeng - 3 ringar


15/9/2020
Stillinga  samanlagt etter 22 av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand under måndagstreninga 21. juli 2009.

Harald er i føringa samanlagt etter at 22 av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Ronny, Finn og Stein Ove.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 22 av 25 måndagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 190
3. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 189
4. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 = 188
5. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 15 = 186
6. Gunnar 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172 *
7. Walter 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 = 172 *
8. Henrik 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 = 171
9. Arve 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 14 + 13 + 12 = 158
10. Ronald 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 = 131
11. Titti 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 8 = 128
12. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 121
13. Per Jan 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 = 118
14. Jens Petter 17 + 15 + 14 + 13 + 11 + 10 + 10 + 9 + 9 + 9 = 117
15. Siw-Hege 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 8 + 0 + 0 + 0 = 77
16. John R. 16 + 15 + 13 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 = 76
16. May Kristin 14 + 14 + 13 + 13 + 9 + 7 + 6 + 0 + 0 + 0 = 76
18. Stig 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 29
19. Roar 8 + 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
19. Torbjørn 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15

* Gunnar rangert føre Walter på beste 11. resultat. Her har Gunnar 14 poeng, medan Walter har 13 poeng.


14/9/2020
Resultat måndagstreninga 14. september


Harald vann denne vekas måndagstrening.
Bildet er frå NC 6 på Nordfjordeid søndag 13. september.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Nordfjordeid 12. september.

Sjå bilder og resultat frå NC 6 på Nordfjordeid 13. september.

 

Åtte deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cup. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Harald vann finalen mot Ronny, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot Finn.

Neste trening er onsdag 16. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 21. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 14. september:
Cup:
1. Harald 7p-88
2. Ronny 8p-88
3. Stein Ove 7p-81
4. Finn 6p-87
5. Henrik 4p-63
6. Jens Petter 3p-51
7. May Kristin 2p-33
8. Per Jan 1p-40

Innleiande:
1. Ronny 8p-88
2. Harald 7p-88
3. Stein Ove 7p-81
4. Finn 6p-87
5. Henrik 4p-63
6. Jens Petter 3p-51
7. May Kristin 2p-33
8. Per Jan 1p-40


14/9/2020
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann Norgescupen for lag


Mino HK sitt lag som vann Norgescupen for lag denne sesongen.
Frå venstre: Finn Stavenes, Harald Fagerstrand, Synnøve
Fagerstrand og Stein Ove Stoddern.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Nordfjordeid 12. september.

Sjå bilder og resultat frå NC 6 på Nordfjordeid 13. september.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann Norgescupen for lag 2020. Dette er niande året av dei 10 siste åra at Mino HK vinn Norgescupen for lag.

Harald Fagerstrand, Stein Ove Stoddern, Finn Stavenes og Synnøve Fagerstrand er dei fire som er teljande på Mino HK sitt lag.

Sluttstilling Norgescupen Lag 2020:
1. Mino HK 6360

Harald Fagerstrand 1707
Stein Ove Stoddern 1680
Finn Stavenes 1503
Synnøve Fagerstrand 1470

2. Nordhordland HK 5416
Oddmund Dingen 1708
Reidar Nepstad 1395
Sverre Dale 1185
Lars Arne Kolås 1128

3. Austblæsa HK 4968
Arnfinn Austegard 1630
Jim Ertesvåg 1630
Helge Flatøy 1255
Kjell Osland 453

4. Skjold HK 4757
Trygve Bolset 1463
Tollef Årdal 1347
Johannes Nedrebø 1004
Nils Jakob Juklestad 943

5. Vallset HK 4501
Per Dalheim 1736
Kjell Evensen 972
Frode Rønningen 950
Else Rønningen 843

6. Hobøl HK 4362
Tohnny Borge 1179
Ragnar Fredriksen 1175
Ernst Nesdal 1026
Ragnar Arntzen 982

7. Skjergard HK 3806
Geir Olav Sæbjørnsen 1369
Rune Torsvik 1046
Halvard Måge 728
Kåre Måge 663

8. Førde HK 2752
Signar Fauske 1654
Oddvar Turøy 1098

9. Gloppen HK 1507
Gunnar Kvile 583
Klaus Solheim 436
Leif Heggheim 275
Morten Fløtre 213

10. Hjørundfjord HK 1409
Harald Standal 910
Kai Helge Urke 272
Kjell Standal 128
Alfhild Standal 99

11. Spiralen HC 440
Per-Ivar Lomheim 440

12. Stord HK 390
Rolf Ekre 144
Dag Otto Koppang 128
Annar Westerheim 118

13. Skura HK 68
Stein Langlo 68

14. Storfjord HK 22
Kåre Stuen 22


14/9/2020
Per Dalheim og Jannicke Hagen vann Norgescupen Singel 2020


Dei tre beste i Norgescupen Klasse 1 i 2020.
Frå venstre: Oddmund Dingen, Per Dalheim og Harald Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Nordfjordeid 12. september.

Sjå bilder og resultat frå NC 6 på Nordfjordeid 13. september.

 

Per Dalheim frå Vallset HK vann Norgescupen Klasse 1 i 2020-sesongen.

Dalheim vann Norgescupen føre Oddmund Dingen (Nordhordland HK) og Harald Fagerstrand (Mino HK).

Mino HK har seks kastarar blant dei 13 beste i Norgescupen Klasse 1 denne sesongen.

I klasse 2 vann Jannicke Hagen (Skjergard HK) føre Steinar Haraldsen (Hobøl) og Kjetil Tangen (Hobøl HK).

Her blei Minokastarane Siw Hege Noste nummer 15, Jens Petter Håvik nummer 22, Tom Fagerstrand Eidsaa nummer 26 og Roar Smørdal nummer 31. (Siw Hege Norste kasta siste delen av sesongen i klasse 1)


Sluttstilling Norgescupen singel 2020:
Klasse 1:

1. Per Dalheim, Vallset HK 1736
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 1708
3. Harald Fagerstrand, Mino HK 1707
4. Stein Ove Stoddern, Mino HK 1680
5. Signar Fauske, Førde HK 1654
6. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 1630
7. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 1630
8. Finn Stavenes, Mino HK 1503
9. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 1470
10. Trygve Bolset, Skjold HK 1463
11. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 1395
12. Ronny Stoddern, Mino HK 1378
13. Walter Fagerstrand, Mino HK 1371
14. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK 1369
15. Tollef Årdal, Skjold HK 1347
16. Helge Flatøy, Austblæsa HK 1255
17. Sverre Dale, Nordhordland HK 1185
18. Tohnny Borge, Hobøl HK 1179
19. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK 1175
20. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 1128
21. Gunnar J D Bugge, Mino HK 1104
22. Oddvar Turøy, Førde HK 1098
23. Morten Sakstad, Nordhordland HK 1058
24. Rune Torsvik, Skjergard HK 1046
25. Ernst Nesdal, Hobøl HK 1026
26. Audhild Sagosen, Nordhordland HK 1017
27. Johannes Nedrebø, Skjold HK 1004
28. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 982
29. Kjell Evensen, Vallset HK 972
30. Svein Olsen, Hobøl HK 970
31. Frode Rønningen, Vallset HK 950
32. Nils J Juklestad, Skjold HK 943
33. Harald Glomnes, Nordhordland HK 932
34. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 910
35. Else Rønningen, Vallset HK 843
36. Knut Nilsen, Hobøl HK 810
37. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK 806
38. Gro Dvergsdal, Skjold HK 772
39. Steinar Tangen, Hobøl HK 756
40. Halvard Måge, Skjergard HK 728
41. Oddvar Slettemo, Hobøl HK 725
42. Tormod Flatjord, Skjold HK 721
43. Arvid Reigstad, Nordhordland HK 679
44. Tom Furulund, Hobøl HK 668
45. Ronald Stoddern, Mino HK 668
46. Siv Øen, Mino HK 665
47. Kåre Måge, Skjergard HK 663
48. Arve Dahl, Mino HK 648
49. Henrik Stokkenes, Mino HK 642
50. Gunnar Kvile, Gloppen HK 583
51. Therese G. Trondsen, Skjergard HK 562
52. John Roar Øien, Mino HK 550
53. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 547
54. Marit Kristina Meland, Skjold HK 501
55. Kåre Trondsen, Skjergard HK 500
56. Tom Årdal, Skjold HK 474
57. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 472
58. Kjell Osland, Austblæsa HK 453
59. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC 440
60. Klaus Solheim, Gloppen HK 436
61. Siw Hege Noste, Mino HK 422
62. Rune Felde, Hobøl HK 372
63. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK 354
64. Ronny Dalheim, Vallset HK 348
65. Kari Johnsrud, Vallset HK 331
66. Leif Heggheim, Gloppen HK 275
67. Kai Helge Urke, Hjørundfjord Hesteskoklubb 272
68. Ragnar Felde, Hobøl HK 236
69. Morten Fløtre, Gloppen HK 213
70. May Kristin Seljenes, Mino HK 189
71. Henrik Flatøy, Austblæsa HK 162
72. Magne Frøystad, Skjold HK 156
73. Rolf Ekre, Stord HK 144
74. Dag Otto Koppang, Stord HK 128
75. Kjell Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 128
76. Oddmund Berg, Hobøl HK 123
77. Annar Westerheim, Stord HK 118
78. Kjell Aske, Gloppen HK 118
79. Alfhild Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 99
80. Helge Mørk, Austblæsa HK 91
81. Ola Flo, Hjørundfjord Hesteskoklubb 91
82. Linda G Stavset, Hjørundfjord Hesteskoklubb 71
83. Per Ove Fossheim, Gloppen HK 71
84. Stein Langlo, Skura HK 68
85. Kåre Stuen, Storfjord HK 22

Klasse 2:
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK 1800
2. Steinar Haraldsen, Hobøl HK 1706
3. Kjetil Tangen, Hobøl HK 1660
4. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1646
5. Katrine Breivik, Skjergard HK 1586
6. Ingar Nilsen, Hobøl HK 1473
7. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK 1456
8. Mette Hansen, Hobøl HK 1437
9. Arild Hammer, Skjergard HK 1418
10. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1362
11. Linn Moldeklev, Skjergard HK 1296
12. Monica Kipperberg, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1257
13. Freddy Haraldsen, Hobøl HK 1205
14. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK 1194
15. Siw Hege Noste, Mino HK 1044
16. Nina Farsund, Skjold HK 944
17. Lillian Årdal Vasstein, Skjold HK 926
18. Alf Ole Aarseth, Hjørundfjord Hesteskoklubb 730
19. John Strandenes, Nordhordland HK 554
20. John Henrik Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb 527
21. Terje Førde, Skjold HK 400
22. Jens Petter Håvik, Mino HK 358
23. Johannes Lyngset, Nordhordland HK 358
24. Dennis Hagen, Skjergard HK 190
25. Per-Johan Holsæker, Hjørundfjord Hesteskoklubb 175
26. Tom Fagerstrand Eidsaa, Mino HK 175
27. Stein-Ove Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 168
28. Tanya Lauritzen, Hobøl HK 168
29. Olav Nilsen, Hobøl HK 162
30. Kirsten Ose, Hjørundfjord Hesteskoklubb 162
31. Roar Smørdal, Mino HK 144

 


Dei tre beste i Norgescupen Klasse 2 i 2020.
Frå venstre: Steinar Haraldsen, Jannicke Hagen og Kjetil Tangen.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Nordfjordeid 12. september.

Sjå bilder og resultat frå NC 6 på Nordfjordeid 13. september.


13/9/2020
Resultat NC 6


Signar Fauske vann NC 6 føre Harald Fagerstrand og Ernst Nesdal.
Sjå bilder og resultat frå NC 6.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag arrangert årets siste nasjonale norgescupstemne på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.
 
Signar Fauske frå Førde HK vann finalen mot Harald Fagerstrand frå Mino HK, medan Ernst Nesdal frå Hobøl HK vann bronsefinalen mot Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK.

Kåre Trondsen frå Skjærgard HK vann finalen i B-gruppa mot Tom Furulund frå Hobøl HK.

Jannicke Hagen frå Skjergard HK vann klasse 2 føre Alf Ole Aarseth frå Hjørundfjord HK og Kjetil Tangen frå Hobøl HK.

Sjå bilder og resultat frå NC 6.

NC 6
Klasse 1, gruppe A

1. Signar Fauske, Førde HK
2. Harald Fagerstrand, Mino HK
3. Ernst Nesdal, Hobøl HK
4. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
5. Per Dalheim, Vallset HK
6. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
7. Trygve Bolset, Skjold HK
8. Stein Ove Stoddern, Mino HK
9. Ronny Stoddern, Mino HK
10. Sverre Dale, Nordhordland HK
11. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
12. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
13. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
14. Finn Stavenes, Mino HK
15. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
16. Walter Fagerstrand, Mino HK
17. Gro Dvergsdal, Skjold HK
18. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
19. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
20. Johannes Nedrebø, Skjold HK
21. John Roar Øien, Mino HK
22. Gunnar J D Bugge, Mino HK
23. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
24. Henrik Stokkenes, Mino HK
25. Tollef Årdal, Skjold HK
26. Morten Sakstad, Nordhordland HK
27. Arve Dahl, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
28. Kåre Trondsen, Skjergard HK
29. Tom Furulund, Hobøl HK
30. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
31. Steinar Tangen, Hobøl HK
32. Siv Øen, Mino HK
33. Knut Nilsen, Hobøl HK
34. Ronald Stoddern, Mino HK
35. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
36. Siw Hege Noste, Mino HK
37. Marit Kristina Meland, Skjold HK
38. Therese G. Trondsen, Skjergard HK
39. May Kristin Seljenes, Mino HK

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Alf Ole Aarseth, Hjørundfjord Hesteskoklubb
3. Kjetil Tangen, Hobøl HK
4. Monica Kipperberg, Hjørundfjord Hesteskoklubb
5. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
6. Katrine Breivik, Skjergard HK
7. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK
8. Arild Hammer, Skjergard HK
9. Mette Hansen, Hobøl HK
10. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK

 


Jannicke Hagen vann klasse 2 føre Alf Ole Aarseth. 
Sjå bilder og resultat frå NC 6.


12/9/2020
Resultat NC 5


Harald Fagerstrand vann NC 5 føre Finn Stavenes og Arnfinn Austegard.
Sjå bilder og resultat frå NC 5.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb stakk av med tre av dei fire fyrste plassane då Mino HK i dag arrangerte NC 5 på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.
 
Harald Fagerstrand vann finalen mot Finn Stavenes, medan Stein Ove Stoddern tapte bronsefinalen mot Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK.

Geir Olav Sebjørnsen frå Skjærgard HK vann finalen i B-gruppa mot Henrik Stokkenes frå Mino HK.

Jannicke Hagen frå Skjergard HK vann klasse 2 føre Monica Kipperberg frå Hjørundfjord HK.

Sjå bilder og resultat frå NC 5.

NC 5
Klasse 1, gruppe A

1. Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa
4. Stein Ove Stoddern, Mino HK
5. Signar Fauske, Førde
6. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
7. Ernst Nesdal, Hobøl HK
8. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
9. Walter Fagerstrand, Mino HK
10. Ronny Stoddern, Mino HK
11. Johannes Nedrebø, Skjold HK
12. Jim Ertesvåg, Austblæsa
13. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
14. Sverre Dale, Nordhordland HK
15. Gunnar Jan D. Bugge, Mino HK
16. Morten Sakstad, Nordhordland HK
17. Trygve Bolset, Skjold HK
18. Rune Torsvik, Skjergard HK
19. Per Dalheim, Vallset HK
20. John Roar Øien, Mino HK
21. Ronald Stoddern, Mino HK
22. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
23. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
24. Arve Dahl, Mino HK
25. Knut Nilsen, Hobøl HK
26. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
27. Kjell Standal, Hjørundfjord HK

Klasse 1, gruppe B
28. Geir Olav Sebjørnsen, Skjærgard HK
29. Henrik Stokkenes, Mino HK
30. Tom Furulund, Hobøl HK
31. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
32. Harald Standal, Hjørundfjord HK
33. Siv Øen, Mino HK
34. Marit Meland, Skjold HK
35. Steinar Tangen, Hobøl HK
36. Kåre Trondsen, Skjergard HK
37. Therese Trondsen, Skjergard HK
38. May Kristin Seljenes, Mino HK

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Monica Kipperberg, Hjørundfjord HK
3. Kjetil Tangen, Hobøl HK
4. Alf Ole Aarseth, Hjørundfjord HK
5. Kathrine Breivik, Skjergrard HK
6. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
7. Mette Hansen, Hobøl HK
8. Bjarne Aareskjold, Skjergrard HK
9. Arild Hammer, Skjergrard HK
10. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK

 


Geir Olav Sebjørnsen vann finalen i B-gruppa mot Henrik Stokkenes.


Monica Kipperberg kasta finalen mot Jannicke Hagen i klasse 2.


11/9/2020
Resultat Mino Open


Oddmund Dingen og Signar Fauske kasta finale i dagens Mino Open.
Sjå bilder og resultat frå Mino Open 2020.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i dag Mino Open på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Signar Fauske frå Førde HK vann finalen mot Oddmund Dingen frå Nordhordland HK, medan Geir Olav Sæbjørnsen frå Skjergard HK vann bronsefinalen mot Reidar Nepstad frå Nordhordland HK.

Best av kastarane frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blei Synnøve Fagerstrand med ein 5. plass.

Jannicke Hagen frå Skjergard HK vann klasse 2 føre Monica Kipperberg frå Hjørundfjord HK.

Sjå bilder og resultat frå Mino Open.

Mino Open
Klasse 1, gruppe A

1. Signar Fauske, Førde Hk
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
3. Geir Olav Sebjørnsen, Skjergard HK
4. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Finn Stavenes, Mino HK
7. Stein Ove Stoddern, Mino HK
8. Trygve Bolset, Skjold HK
9. Rune Torsvik, Skjergard HK
10. Morten Sagstad, Nordhordland HK
11. Ronny Stoddern, Mino HK
12. Gunnar Jan D. Bugge, Mino HK
13. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
14. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
15. Johannes Nedrebø, Skjold HK
16. Per Dalheim, Vallset HK
17. Harald Fagerstrand, Mino HK
18. John Roar Øien, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
19. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
20. Henrik Stokkenes, Mino HK
21. Sverre Dale, Nordhordland HK
22. Tollef Årdal, Skjold HK
23. Walter Fagerstrand, Mino HK
24. Arve Dahl, Mino HK
25. Ronald Stoddern, Mino HK
26. Harald Standal, Hjørundfjord HK
27. Kåre Trondsen, Skjergard HK
28. May Kristin Seljenes, Mino HK
29. Therese Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Monica Kipperberg, Hjørundfjord
3. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK
4. Kathrine Breivik, Skjergard HK
5. Arild Hammer, Skjergard HK

 


Synnøve Fagerstrand blei beste kastar frå Mino HK med ein 5. plass.


Det var litt duskregn under dagens stemne på grusbana bak Valhall.


9/9/2020
Resultat onsdagstreninga 9. september


John Roar vann 21-14 mot Finn i fyrste innleiande runde i dag.
  
 

15 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Den beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Ronny vann finalen mot Stein Ove, medan Harald vann bronsefinalen mot Gunnar.

Neste trening er måndag 14. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 16. september kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 9. september:
Cup:
1. Ronny 6p-76
2. Stein Ove 8p-89
3. Harald 6p-80
4. Gunnar 7p-83
5. Walter 7p-83
6. Finn 7p-79
7. John Roar 6p-73
8. Ronald 4p-59
9. Synnøve 7p-80 X
10. Henrik 7p-80 X
11. Arve 5p-66
12. Jens Petter 5p-64
13. Siv 5p-62
14. May Kristin 5p-57
15. Per Jan 4p-58

X Synnøve rangert føre Henrik på høgast score i enkeltkamp.

Innleiande:
1. Stein Ove 8p-89
2. Walter 7p-83 *
3. Gunnar 7p-83 *
4. Synnøve 7p-80 X
5. Henrik 7p-80 X
6. Finn 7p-79
7. Harald 6p-80
8. Ronny 6p-76
9. John Roar 6p-73
10. Arve 5p-66
11. Jens Petter 5p-64
12. Siv 5p-62
13. May Kristin 5p-57
14. Ronald 4p-59
15. Per Jan 4p-58

* Walter rangert føre Gunnar på høgast score i enkeltkamp.
X Synnøve rangert føre Henrik på høgast score i enkeltkamp.


8/9/2020
Mino arrangerar avslutningshelg på Nordfjordeid 11.-13. september


Walter Fagerstrand og Kåre Måge under NM-helga på Nordfjordeid i 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli 2015.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli 2015.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb Mino HK ynskjer alle hesteskokastarar velkomne til avslutningshelg på Nordfjordeid.

Fredag 11. september klokka 17.00 - Mino Open DNC
-
Juryleiar Arnfinn Austegard, Austblæsa HK

Laurdag 12. september klokka 11.00 - NC 5
- Juryleiar Jim Ertesvåg, Austblæsa HK

Søndag 13. september klokka 11.00 - NC 6
 - Juryleiar Magne Gloppestad, Gloppen HK

Klasse 1 kr 150,- og klasse 2 kr 85,-

Innleiande gloppenmetoden og avsluttande cup.

Alle stemna vært arrangert på grusbana bak Valhall.

Stemneleiar: Walter Fagerstrand

Påmelding innan onsdag 9. september til Synnøve Fagerstrand.
Telefon: 95 14 90 76
E-post: sfagerstrand@hotmail.com

Betaling på forskot, vipps 511152 (noter startkontingent og namnet ditt) eller bank 3816.10.07398.

Vel møtt !


Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg vann NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.


Bildet er tatt etter NC4 på Nordfjordeid 1. september 2013.
Sjå bilder og resultat frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.



 Gunnar og Walter under NM single på heimebane i 2009. 
Sjå komplett resultatliste og bilder frå NM 3. juli 2009. 
Sjå komplett resultatliste og bilder frå NM 4. juli 2009. 
Sjå komplett resultatliste og bilder frå NM 5. juli 2009. 


7/9/2020
Resultat måndagstreninga 7. september


Frå Mino Cup 2018 på grusbana bak Valhall.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2018.
 
 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Stein Ove var best i kongelaget, og vann treninga føre Harald, Arve og Finn.

Neste trening er onsdag 9. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 14. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 7. september:
Kongelag:
1. Stein Ove 8+118=126
2. Harald 7+102=109
3. Arve 7+100=107
4. Finn 5+101=106
5. Walter 7+81=88
6. Ronald 7+78=85
7. Ronny 7+74=81
8. Henrik 3+77=80
9. Siv 4+73=77
10. Jens Petter 4+46=50
11. Per Jan 3+37=40

Innleiande:
1. Stein Ove 8p-89
2. Harald 7p-88
3. Ronny 7p-86
4. Ronald 7p-83*
5. Walter 7p-83*
6. Arve 7p-77
7. Finn 5p-70
8. Jens Petter 4p-55
9. Siv 4p-53
10. Per Jan 3p-51
11. Henrik 3p-50

* Ronald rangert føre Walter på innbyrdes oppgjør.


6/9/2020
Synnøve Fagerstrand vann hesteskostemnet på Store Standal


Synnøve og Walter tok fyrste- og tredjeplass på Store Standal.

 

Den nyoppstarta klubben Hjørundfjord HK arrangerte i går eit ope hesteskostemne. Heile 33 kastarar deltok på stemnet som blei arrangert på Store Standal.

Synnøve Fagerstrand frå Mino HK vann finalen mot Trygve Bolset frå Skjold HK, medan Walter Fagerstrand vann bronsefinalen mot Norleif Sunde frå arrangørklubben.

Totalt fem kastarar frå Mino HK stilte på dette stemnet.

Klasse 1, Gruppe A
1. Synnøve Fagerstrand
2. Trygve Bolset
3. Walter Fagerstrand
4. Norleif Sunde
5. Kai Helge Urke
6. Ronny Stoddern
7. Svein Sæbønes
8. Finn Stavenes
9. Harald Standal
10. Kjell Standal
11. Hogne Bjørdalsbakke
12. Rolf Egil Riise
13. Alf Ole Aarseth
14. Ola Flo
15. Signe Turid Barstad
16. Siv Øen
17. Linda Gjøsdal Stavset

Klasse 1, Gruppe B
18. Sveinung Hovde
19. Vidar Stokke
20. Alfhild Standal
21. Ivar Urke
22. Marit Meland
23. Mats Riise
24. Torbjørn G.Wollmann
25. Ingeborg Standal

Klasse 2

1. Ida Ose
2. Per Ove Bjørke
3. Stein Ove Standal
4. Eli Anne Standal
5. Endre Standal
6. Kirsten Ose
7. Trude Wisth
8. Tone Blindheim


5/9/2020
Resultat onsdagstreninga 2. september


Stein Ove Stoddern vann denne vekas onsdagstrening.

 

14 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cup. Dei fire beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Stein Ove vann finalen mot Ronny 23-12, medan Walter vann 21-17 i bronsefinalen mot Harald.

Neste trening er måndag 7. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 9. september kl. 18.00.


Resultat onsdagtreninga 2. september:
Cup:
1. Stein Ove 8p-87
2. Ronny 5p-69
3. Walter 8p-86
4. Harald 7p-82
5. Gunnar 5p-62
6. Torbjørn 3p-57
7. Ronald 7p-77
8. Henrik 7p-76
9. Jens Petter 6p-71
10. Synnøve 6p-79
11. Finn 5p-62
12. Siv 4p-53
13. Arve 4p-46
14. Per Jan 3p-54

Innleiande:
1. Stein Ove 8p-87
2. Walter 8p-86
3. Harald 7p-82
4. Ronald 7p-77
5. Henrik 7p-76
6. Synnøve 6p-79
7. Jens Petter 6p-71
8. Ronny 5p-69
9. Finn 5p-62 *
10. Gunnar 5p-62 *
11. Siv 4p-53
12. Arve 4p-46
13. Per Jan 3p-54
14. Torbjørn 3p-57

* Finn rangert føre Gunnar på innbyrdes oppgjør.


31/8/2020
Resultat måndagstreninga 31. august


Mino HK 2 med Ronny Stoddern, Henrik Stokkenes, Synnøve Fagerstrand og Gunnar D. Bugge på laget blei norgesmesterar i Lag 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

14 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cup. Dei fire beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Gunnar vann finalen mot Ronny 23-18, medan Finn vann 21-15 i bronsefinalen mot Harald.

Neste trening er onsdag 2. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 7. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 31. august:
Cup:
1. Gunnar 6p-85
2. Ronny 10p-108
3. Finn 8p-96
4. Harald 10p-121
5. Stein Ove 6p-89
6. Torbjørn 5p-73
7. Arve 10p-111
8. Ronald 7p-81
9. Siv 4p-69
10. Synnøve 7p-83
11. Henrik 7p-71
12. John Roar 6p-72
13. Jens Petter 5p-77
14. May Kristin 5p-76 

Innleiande:
1. Harald 10p-121
2. Arve 10p-111
3. Ronny 10p-108
4. Finn 8p-96
5. Synnøve 7p-83
6. Ronald 7p-81
7. Henrik 7p-71
8. Gunnar 6p-85
9. Stein Ove 6p-89
10. John Roar 6p-72
11. Jens Petter 5p-77
12. May Kristin 5p-76 
13. Torbjørn 5p-73
14. Siv 4p-69


31/8/2020
Oddmund Dingen vann Flatøy Open


Oddmund Dingen vann Flatøy Open føre Roy Inge Johnsen.
Bildet er frå Angedalen 8. august 2009.
Sjå bilder og resultat frå DM par og single i Angedalen.


 

Austblæsa HK arrangerte i går Flatøy Open på skuleplassen på Flatøy Skule. Etter innleiande kasting blei stemnet avslutta med kongelag. 

Oddmund Dingen frå Nordhordland HK vann føre klubbkamerat Roy Inge Johnsen og Trygve Bolset frå Skjold HK.

Best av kastarane frå Mino HK var Finn Stavenes med ein 4. plass.
 
Totalt fem kastarar frå Mino HK stilte på dette stemnet.


Resultat Flatøy Open, søndag 30. august
Klasse 1, Gruppe A

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
3. Trygve Bolset, Skjold HK
4. Finn Stavenes, Mino HK
5. Sverre Dale, Nordhordland HK
6. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
9. Rolf Ekre, Stord HK
10. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
11. Harald Fagerstrand, Mino HK
12. Dag Otto Koppang, Stord HK
13. Harald Glomnes, Nordhordland HK
14. Annar Westerheim, Stord HK
15. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
16. Kåre Måge, Skjergard HK
17. Rune Torsvik, Skjergard HK
18. Helge Flatøy, Austblæsa HK
19. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
20. Siv Øen, Mino HK

Klasse 1, Gruppe B
21. Johannes Nedrebø, Skjold HK
22. Morten Sakstad, Nordhordland HK
23. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
24. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
25. Marit Kristina Meland, Skjold HK
26. Siw Hege Noste, Mino HK
27. Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2

1. Katrine Breivik, Skjergard HK
2. Jannicke Hagen, Skjergard HK
3. John Strandenes, Nordhordland HK
4. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK


30/8/2020
Oddmund Dingen til topps i Flatøy Cup


Oddmund Dingen vann årets Flatøy Cup.
Bildet er frå NM Mix fredag 9. august 2019.
Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august 2019.

 

Austblæsa HK arrangerte i går Flatøy Cup på skuleplassen på Flatøy Skule.

Oddmund Dingen frå Nordhordland HK vann finalen mot Harald Fagerstrand frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb. I bronsefinalen vann Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK mot Geir Olav Sæbjørnsen frå Skjergard HK.

Totalt fem kastarar frå Mino HK stilte på dette stemnet.


Resultat Flatøy Cup, laurdag 29. august
Klasse 1, Gruppe A

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Harald Fagerstrand, Mino HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
5. Finn Stavenes, Mino HK
6. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
7. Helge Flatøy, Austblæsa HK
8. Trygve Bolset, Skjold HK
9. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
10. Rune Torsvik, Skjergard HK
11. Morten Sakstad, Nordhordland HK
12. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
13. Harald Glomnes, Nordhordland HK
14. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
15. Kåre Måge, Skjergard HK
16. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
17. Sverre Dale, Nordhordland HK
18. Siv Øen, Mino HK

Klasse 1, Gruppe B
19. Siw Hege Noste, Mino HK
20. Helge Mørk, Austblæsa HK
21. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
22. Marit Kristina Meland, Skjold HK
23. Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2

1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Katrine Breivik, Skjergard HK
3. John Strandenes, Nordhordland HK
4. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK


 


27/8/2020
Stillinga  samanlagt etter 19 av 25 onsdagstreningar


Harald Fagerstrand er i leiinga også på onsdagstreningane.

Harald er i føringa samanlagt etter at 19 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Ronny, Stein Ove og Finn.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 19 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald  20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 = 195
2. Ronny 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 191
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 = 190
4. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 188
5. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 14 = 179
6. Gunnar 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 13 = 164
7. Henrik 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 158
8. Ronald 20 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 = 150
9. Walter 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 13 + 12 + 9 + 0 = 140
10. Arve 18 + 17 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 12 + 11 + 10 = 140
11. Per Jan 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 138
12. Jens Petter 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 9 = 127
13. Titti 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 11 + 10 + 9 + 7 + 0 = 111
14. Siw-Hege 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 9 + 0 = 100
15. Siv 17 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 = 84
16. John R. 15 + 14 + 14 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 64
17. May Kristin 13 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 48
18. Stig 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
19. Tom 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 10


27/8/2020
Stillinga  samanlagt etter 19 av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand under Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.
 

Harald er i føringa samanlagt etter at 19 av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Finn, Ronny, Synnøve og Stein Ove.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 19 av 25 måndagstreningar:
1. Harald  20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
2. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 189
3. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 = 186 *
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 15 = 186 *
5. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 183
6. Henrik 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 170
7. Walter 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 13 = 169
8. Gunnar 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 = 166
9. Arve 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 13 + 12 + 10 + 0 = 136
10. Titti 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 8 = 128
11. Ronald 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 125
12. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 119
13. Per Jan 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 = 115
14. Jens Petter 17 + 14 + 13 + 10 + 10 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 109
15. Siw-Hege 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 8 + 0 + 0 + 0 = 77
16. John R. 16 + 15 + 13 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 67
17. May Kristin 14 + 13 + 13 + 9 + 6 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 55
18. Stig 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 29
19. Roar 8 + 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15

* Ronny rangert føre Synnøve på beste 11. resultat. Her har Ronny 16 poeng, medan Synnøve har 15 poeng.


27/8/2020
Resultat onsdagstreninga 26. august


Finn Stavenes kasta best på gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap 2014 ved Breimshallen 24. juli.
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap 2014.

 

12 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cup.

Finn vann finalen mot Synnøve 26-23, medan Ronny vann 22-19 i bronsefinalen mot Gunnar.

Neste trening er måndag 31. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 2. september kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 26. august:
Cup:
1. Finn 9p-101
2. Synnøve 10p-111
3. Ronny 10p-110
4. Gunnar 9p-102
5. Harald 6p-72
6. Titti 5p-72
7. Ronald 7p-88
8. Jens Petter  6p-76
9. May Kristin 5p-85
10. Per Jan 5p-69
11. Siv 5p-67
12. Siw-Hege 4p-64

Innleiande:
1. Synnøve 10p-111
2. Ronny 10p-110
3. Gunnar 9p-102
4. Finn 9p-101
5. Ronald 7p-88
6. Jens Petter  6p-76
7. Harald 6p-72
8. May Kristin 5p-85
9. Titti 5p-72
10. Per Jan 5p-69
11. Siv 5p-67
12. Siw-Hege 4p-64


27/8/2020
Per Dalheim vann årets Hagen Cup


Per Dalheim har vunne tre stemner på Hagenbanen denne sesongen.
Bildet er frå NC4 på grusbana ved Breimshallen 28. juni. 
Sjå bilder og resultat frå NC4.


 

Hobøl HK arrangerte tysdag 25. august Hagen Cup på Hagenbanen. To kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på stemnet som var eit distrikt Norgescup stemne. 

Etter x-kast halvmatch innleiande blei stemnet avslutta med cupkasting.

Per Dalheim frå Vallset HK vann finalen mot Synnøve Fagerstrand frå Mino HK, medan Ragnar Fredriksen frå Hobøl HK vann bronsefinalen mot klubbkamerat Tohnny Borge.

Walter Fagerstrand frå Mino HK kom på 7. plass.
 

Resultat Hagen Cup
Klasse 1

1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
3. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
4. Tohnny Borge, Hobøl HK
5. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
6. Tom Furulund, Hobøl HK
7. Walter Fagerstrand, Mino HK
8. Steinar Tangen, Hobøl HK
9. Svein Olsen, Hobøl HK
10. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
11. Knut Nilsen, Hobøl HK
12. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC
13. Oddmund Berg, Hobøl HK

Klasse 2

1. Kjetil Tangen, Hobøl HK
2. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
3. Ingar Nilsen, Hobøl HK
4. Mette Hansen, Hobøl HK
5. Tanya Lauritzen, Hobøl HK


24/8/2020
Resultat måndagstreninga 24. august


Harald vann denne vekas måndagstrening.

 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cup.

Harald vann finalen mot Finn 23-10, medan Arve vann 22-13 i bronsefinalen mot Jens Petter.

Neste trening er onsdag 26. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 31. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 24. august:
Cup:
1. Harald 8p-94
2. Finn 9p-106
3. Arve 6p-88
4. Jens Petter 5p-75
5. Stein Ove 10p-110
6. Titti 8p-89
7. Ronny 7p-91
8. Siw-Hege 6p-74
9. Siv 8p-92
10. Henrik 6p-84
11. Per Jan 5p-81
12. May Kristin 2p-53

Innleiande:
1. Stein Ove 10p-110
2. Finn 9p-106
3. Harald 8p-94
4. Siv 8p-92
5. Titti 8p-89
6. Ronny 7p-91
7. Arve 6p-88
8. Henrik 6p-84
9. Siw-Hege 6p-74
10. Per Jan 5p-81
11. Jens Petter 5p-75
12. May Kristin 2p-53


20/8/2020
Resultat onsdagstreninga 19. august


Finn vann denne vekas onsdagstrening føre Stein Ove.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.  

Finn vann finalen mot Stein Ove, medan Ronny vann bronsefinalen mot Arve.

Neste trening er måndag 24. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 26. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 19. august:
Cup:
1. Finn
2. Stein Ove
3. Ronny  
4. Arve
5. Henrik
6. Titti
7. Harald
8. Siv
9. Jens Petter
10. May Kristin

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Finn 284 poeng - 20 ringar
2. Stein Ove 281 poeng - 26 ringar
3. Harald 277 - 24 ringar
4. Ronny 263 - 20 ringar
5. Henrik 243 - 17 ringar
6. Arve 228 - 10 ringar
7. Siv 180 - 7 ringar
8. Titti 162 - 4 ringar
9. Jens Petter 124 - 0 ringar
10. May Kristin 119 - 1 ringar


18/8/2020
Resultat måndagstreninga 17. august


Ronny vann denne vekas måndagstrening.
Bilde er frå ein kamp mot Kåre på måndagstreninga 8. juni 2016.

 

15 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Ronny var best i kongelaget, og vann treninga føre Finn, Gunnar og Stein Ove.

Neste trening er onsdag 19. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 24. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 17. august:
Kongelag:
1. Ronny 10+119=129
2. Finn 9+116=125
3. Gunnar 9+109=118
4. Stein Ove 7+110=117
5. Walter 6+108=114
6. Arve 8+101=109
7. Harald 10+98=108
8. Ronald 7+90=97 *
9. Synnøve 7+90=97 *
10. John Roar 8+85=93
11. Henrik 5+79=84
12. Jens Petter 6+51=57
13. Per Jan 4+42=46
14. Roar 3+25=28
15. May Kristin 6+11=17

* Ronald rangert føre Synnøvepå høgaste score i enkeltrunde i kongelaget. 

Innleiande:
1. Ronny 10p-115
2. Harald 10p-111
3. Gunnar 9p-108
4. Finn 9p-104
5. John Roar 8p-102
6. Arve 8p-91
7. Synnøve 7p-96
8. Ronald 7p-91
9. Stein Ove 7p-89
10. Jens Petter 6p-78
11. May Kristin 6p-77
12. Walter 6p-75
13. Henrik 5p-78
14. Per Jan 4p-59
15. Roar 3p-53


18/8/2020
Feira med kake på gårsdagens måndagstrening


Harald Fagerstrand og Finn Stavenes tok gull i NM par.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb feira årets gode NM-resultat med kake på gårsdagens måndagstrening.

På dei seks NM-øvelsane i år har Mino HK tatt to gull, to sølv og ein bronse.

Her er oversikten over årets NM-medaljevinnarar i dei forskjellige øvelsane:

NM mix, laurdag 27. juni
1. Asbjørg Dingen/Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Gro S. Dvergsdal/Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
3. Audhild Sagosen/Lars Arne Kolås, Nordhorldland HK


NM Hesteskogolf, fredag 7. august
Klasse Damer
1. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 94
2. Nina Farsund, Skjold HK 96
3. Marit Kristina Meland, Skjold HK 102

Klasse Herrer
1. Tom Årdal, Skjold HK 79
2. Trygve Bolset, Skjold HK 85
3. Harald Fagerstrand, Mino HK 85


Resultat NM Par, fredag 14. august
1. Finn Stavenes/Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Audhild Sagosen/Morten Sakstad, Nordhordland HK
3. Jim Ertesvåg/Arnfinn Austegard, Austblæsa HK


Resultat NM X-kast, laurdag 15. august
1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 602
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK 585
3. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 566


Resultat NM Lag, laurdag 15. august
1. Nordhordland HK 1
Reidar Nepstad, Oddmund Dingen, Roy Inge Johnsen, Inge Byrkjeland

2. Mino HK 1
Stein Ove Stoddern, Walter Fagerstrand, Finn Stavenes, Ronny Stoddern

3. Skjold HK
Trygve Bolset, Tom Årdal, Tollef Årdal, Nils Jakob Juklestad


Resultat NM Singel, søndag 16. august
1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
3. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK


 






John Roar Øien og Arve Dahl var som vanlig i godt humør.


Per Jan Nesbakk og Jens Petter Haavik er dei to nyaste
medlemane i Midtre Nordfjord Hesteskoklubb.


Ein blir aldri for gamle til å leike litt.


Walter Fagerstrand smakar på dei gode kakene.


Finn Stavenes i gang med sitt femte kakestykke.


Harald Fagerstrand og Finn Stavenes insisterte på å springe med flagget.


Henrik Stokkenes spanderte Twist på måndagstreninga.


16/8/2020
Arnfinn Austegard vann NM Singel 2020


Arnfinn Austegard frå Austblæsa vann NM singel 2020.

 

Nordhordland HK har i dag arrangert NM Singel på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK blei norgesmester etter å ha vunne finalen mot klubbkamerat Jim Ertesvåg. Dette var Austegard sin fyrste NM-tittel i singel. Frå før har Austegard ein sølvmedalje og tre bronsemedaljar i NM Singel.

Roy Inge Johnsen frå Nordhordland HK vann bronsefinalen mot Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK.

Best av kastarane frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blei Synnøve Fagerstrand med 7. plass.


Resultat NM Singel 2020
Klasse 1, Gruppe A

1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
3. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
6. Dag Otto Koppang, Stord HK
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
8. Tollef Årdal, Skjold HK
9. Finn Stavenes, Mino HK
10. Ronny Stoddern, Mino HK
11. Ernst Nesdal, Hobøl HK
12. Stein Ove Stoddern, Mino HK
13. Walter Fagerstrand, Mino HK
14. Sondre Torgersen, Nordhordland HK
15. Trygve Bolset, Skjold HK
16. Tom Årdal, Skjold HK
17. Signar Fauske, Førde HK
18. Sverre Dale, Nordhordland HK
19. Harald Fagerstrand, Mino HK
20. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
21. Rolf Ekre, Stord HK
22. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
23. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
24. Magne Frøystad, Skjold HK
25. Kåre Måge, Skjergard HK
26. Harald Glomnes, Nordhordland HK
27. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK

Klasse 1, Gruppe B
28. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
29. Morten Sakstad, Nordhordland HK
30. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
31. Rune Torsvik, Skjergard HK
32. Steinar Tangen, Hobøl HK
33. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC
34. Siw-Hege Noste, Mino HK
35. Halvard Måge, Skjergard HK
36. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
37. Siv Øen, Mino HK
38. Kåre Trondsen, Skjergard HK
39. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
40. Bent Marius Ripe Frøystad, Skjold HK
41. Marit Kristina Meland, Skjold HK
42. Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2

1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Jesper Naasen, Nordhordland HK
3. Katrine Breivik, Skjergard HK
4. Arild Hammer, Skjergard HK
5. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK
6. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK


15/8/2020
Mino HK kom på 2. plass under NM Lag


Ronny Stoddern var med på Mino HK sitt lag som tok sølv i dag.
Bildet er frå NM Lag som blei arrangert på Ålhus i Jølster 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

Nordhordland HK har i dag arrangert NM Lag på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Nordhordland HK 1 vann finalen mot Midtre Nordfjord Hesteskoklubb 1, medan Skjold HK vann bronsefinalen mot Austblæsa HK.

Stein Ove Stoddern, Walter Fagerstrand, Finn Stavenes og Ronny Stoddern var med på Mino HK sitt lag som kom på 2. plass.


Resultat NM Lag 2020
Klasse 1, gruppe A
1. Nordhordland HK 1
Reidar Nepstad, Oddmund Dingen, Roy Inge Johnsen, Inge Byrkjeland

2. Mino HK 1
Stein Ove Stoddern, Walter Fagerstrand, Finn Stavenes, Ronny Stoddern

3. Skjold HK
Trygve Bolset, Tom Årdal, Tollef Årdal, Nils Jakob Juklestad

4. Austblæsa HK
Arnfinn Austegard, Jim Ertesvåg, Helge Flatøy, Henrik Flatøy

5. Skjergard HK 1
Geir Olav Sæbjørnsen, Rune Torsvik, Kåre Måge, Kåre Trondsen

6. Nordhordland HK 2
Audhild Sagosen, Morten Sakstad, Lars Arne Kolås, Harald Glomnes

7. Hobøl/Spiralen HK
Steinar Tangen, Ragnar Arntzen, Per-Ivar Lomheim, Ragnar Fredriksen

8. Nordhordland HK 3
Sverre Dale, Arvid Reigstad, Sondre Torgersen, Jesper Naasen

Klasse 1, gruppe B
9. Mino HK 2

Harald Fagerstrand, Synnøve Fagerstrand, Anne-Kirsti Noste, Siw Hege Noste

10. Skjergard HK 2
Bjarne Aareskjold, Halvard Måge, Janicke G. Hagen, Katrine Breivik

11. Stord HK/Skjergard HK
Dag Otto Koppang, Rolf Ekre, Therese G. Trondsen, Arild Hammer


15/8/2020
Stein Ove Stoddern tok sølv under NM X-kast


Stein Ove Stoddern tok sølv under NM X-kast med 585 poeng.

 

Nordhordland HK har i dag arrangert NM X-kast på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Oddmund Dingen frå Nordhordland HK vann føre Stein Ove Stoddern frå Mino HK og Roy Inge Johnsen frå Nordhordland HK.



Resultat NM X-kast 2020
Klasse 1
1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 602
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK 585
3. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 566
4. Trygve Bolset, Skjold HK 558
5. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 550
6. Finn Stavenes, Mino HK 547
7. Walter Fagerstrand, Mino HK 535
8. Dag Otto Koppang, Stord HK 522
9. Audhild Sagosen, Nordhordland HK 518
10. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 511
11. Sverre Dale, Nordhordland HK 507
12. Ronny Stoddern, Mino HK 506
13. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK 495
14. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK 492
15. Tom Årdal, Skjold HK 490
16. Tollef Årdal, Skjold HK 489
17. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 489
18. Morten Sakstad, Nordhordland HK 83
19. Rolf Ekre, Stord HK 479
20. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 474
21. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK 473
22. Harald Fagerstrand, Mino HK 472
23. Harald Glomnes, Nordhordland HK 466
24. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 460
25. Sondre Torgersen, Nordhordland HK 434
26. Kåre Måge, Skjergard HK 428
27. Arvid Reigstad, Nordhordland HK 398
28. Rune Torsvik, Skjergard HK 397
29. Steinar Tangen, Hobøl HK 389
30. Kåre Trondsen, Skjergard HK 356
31. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC 340
32. Siw-Hege Noste, Mino HK 330
33. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 297
34. Siv Øen, Mino HK 288
35. Halvard Måge, Skjergard HK 284
36. Marit Kristina Meland, Skjold HK 211
37. Therese G. Trondsen, Skjergard HK 204

Klasse 2
1. Janicke G. Hagen, Skjergard HK 320
2. Katrine Breivik, Skjergard HK 253
3. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK 227
4. Arild Hammer, Skjergard HK 183
5. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK 131

 


Stein Ove Stoddern under dagens premieutdeling.


Finn Stavenes kom på 6. plass under NM X-kast med 547 poeng.


Walter Fagertsrand blei nummer 7 med 535 poeng.


Ronny Stoddern kom på 12. plass med 506 poeng.


14/8/2020
Harald Fagerstrand og Finn Stavenes vann NM Par 


Finn Stavenes og Harald Fagerstrand vann NM par 2020.

 Frå venstre: Audhild Sagosen, Morten Sakstad, Finn Stavenes,
Harald Fagerstrand, Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg.

 

Nordhordland HK har i kveld arrangert NM Par på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Finn Stavenes og Harald Fagerstrand frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blei norgesmesterar etter å ha vunne finalen mot Audhild Sagosen og Morten Sakstad frå Nordhordland HK.

Jim Ertesvåg og Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK vann bronsefinalen mot Synnøve Fagerstrand og Walter Fagerstrand frå Mino HK. 

Resultat NM Par 2020
Klasse 1, Gruppe A
1. Finn Stavenes/Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Audhild Sagosen/Morten Sakstad, Nordhordland HK
3. Jim Ertesvåg/Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Synnøve Fagerstrand/Walter Fagerstrand, Mino HK
5. Tollef Årdal/Tom Årdal, Skjold HK
6. Lars Arne Kolås/Oddmund Dingen, Nordhordland HK
7. Stein Ove Stoddern/Ronny Stoddern, Mino HK
8. Marit Kristina Meland/Trygve Bolset, Skjold HK
9. Arvid Reigstad/Harald Glomnes,  Nordhordland HK
10. Ragnar Arntzen/Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
11. Johannes Nedrebø/Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
12. Reidar Nepstad/Sverre Dale, Nordhordland HK
13. Inge Byrkjeland/Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
14. Halvard Måge/Kåre Måge, Skjergard HK
15. Anne-Kirsti Noste/Siv Øen, Mino HK
16. Dag Otto Koppang/Rolf Ekre, Stord HK
17. Kåre Trondsen/Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 1, Gruppe B
18. Geir Olav Sæbjørnsen/Rune Torsvik, Skjergard HK
19. Sondre Torgersen/Jesper Naasen, Nordhordland HK
20. Kirsti Ramtjernåsen/Steinar Tangen, Hobøl HK
21. Per-Ivar Lomheim/Siw-Hege Noste, Spiralen HK/Mino HK

Klasse 2
1. Janicke G Hagen/Katrine Breivik, Skjergard HK
2. Arild Hammer/Bjarne Aareskjold, Skjergard HK


14/8/2020
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb leiar Norgescupen for lag


Mino HK sitt lag som vann Norgescupen for Lag i 2017.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Ålhus i Jølster 2017.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb er i leiinga i Norgescupen for lag. Mino HK toppar lista føre Nordhordland HK og Austblæsa HK.

Det er dei fire beste kastarane frå kvar klubb som er teljande i Norgescupen for lag. Stein Ove Stoddern, Harald Fagerstrand, Walter Fagerstrand og Synnøve Fagerstrand og er dei fire som er teljande på Mino HK sitt lag.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har vunne Norgescupen for lag åtte av dei ni siste sesongane.

Stilling Norgescupen Lag 14. august
1. Mino HK 5742
Stein Ove Stoddern 1606
Harald Fagerstrand 1492
Walter Fagerstrand 1326
Synnøve Fagerstrand 1318

2. Nordhordland HK 4722
Oddmund Dingen 1708
Lars Arne Kolås 1110
Reidar Nepstad 1067
Morten Sakstad 837

3. Austblæsa HK 4575
Jim Ertesvåg 1630
Arnfinn Austegard 1398
Helge Flatøy 1232
Kjell Osland 315

4. Skjold HK 4507
Trygve Bolset 1419
Tollef Årdal 1347
Nils Jakob Juklestad 943
Johannes Nedrebø 798

5. Vallset HK 4201
Per Dalheim 1436
Kjell Evensen 972
Frode Rønningen 950
Else Rønningen 843

6. Hobøl HK 3649

7. Skjergard HK 3390

8. Førde HK 2428

9. Gloppen HK 1507

10. Hjørundfjord Hesteskoklubb 1301

11. Spiralen HC 312

12. Skura HK 68

13. Storfjord HK 22


14/8/2020
Oddmund Dingen og Jannicke Hagen leiar Norgescupen samanlagt


Oddmund Dingen leiar Norgescupen samanlagt i klasse 1.
Bildet er frå NM Mix fredag 9. august 2019.
Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august 2019.

 

Oddmund Dingen frå Nordhordland HK og Jannicke Hagen frå Skjergard HK leiar kvar si klasse i Norgescupen samanlagt.

Dingen toppar Norgescupen i klasse 1 føre Jim Ertesvåg og Stein Ove Stoddern, medan Hagen er i føringa i klasse 2 føre Maria Standal og Steinar Tangen.

Rekordmange kastarar har deltatt i klasse 2 til no denne sesongen. Heile 29 kastarar har deltatt på eit eller fleire stemner. 


Norgescupen samanlagt pr. 14. august
Klasse 1
1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 1708
2. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 1630
3. Stein Ove Stoddern, Mino HK 1606
4. Harald Fagerstrand, Mino HK 1492
5. Per Dalheim, Vallset HK 1436
6. Trygve Bolset, Skjold HK 1419
7. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 1398
8. Tollef Årdal, Skjold HK 1347
9. Signar Fauske, Førde HK 1330
10. Walter Fagerstrand, Mino HK 1326
11. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 1318
12. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK 1242
13. Helge Flatøy, Austblæsa HK 1232
14. Ronny Stoddern, Mino HK 1228
15. Finn Stavenes, Mino HK 1183
16. Tohnny Borge, Hobøl HK 1132
17. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 1110
18. Oddvar Turøy, Førde HK 1098
19. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 1067
20. Kjell Evensen, Vallset HK 972
21. Frode Rønningen, Vallset HK 950
22. Rune Torsvik, Skjergard HK 949
23. Nils J Juklestad, Skjold HK 943
24. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK 926
25. Else Rønningen, Vallset HK 843
26. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 839
27. Morten Sakstad, Nordhordland HK 837
28. Svein Olsen, Hobøl HK 826
29. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK 806
30. Sverre Dale, Nordhordland HK 800
31. Johannes Nedrebø, Skjold HK 798
32. Harald Glomnes, Nordhordland HK 790
33. Gunnar J D Bugge, Mino HK 782
34. Audhild Sagosen, Nordhordland HK 765
35. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 765
36. Knut Nilsen, Hobøl HK 762
37. Tormod Flatjord, Skjold HK 721
38. Halvard Måge, Skjergard HK 701
39. Siv Øen, Mino HK 626
40. Steinar Tangen, Hobøl HK 613
41. Gunnar Kvile, Gloppen HK 583
42. Oddvar Slettemo, Hobøl HK 582
43. Gro Dvergsdal, Skjold HK 566
44. Therese G. Trondsen, Skjergard HK 498
45. Kåre Måge, Skjergard HK 488
46. Tom Furulund, Hobøl HK 482
47. Tom Årdal, Skjold HK 474
48. Marit Kristina Meland, Skjold HK 470
49. Klaus Solheim, Gloppen HK 436
50. Ronald Stoddern, Mino HK 391
51. Rune Felde, Hobøl HK 372
52. Arvid Reigstad, Nordhordland HK 359
53. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK 354
54. Ernst Nesdal, Hobøl HK 350
55. Ronny Dalheim, Vallset HK 348
56. Kari Johnsrud, Vallset HK 331
57. Kjell Osland, Austblæsa HK 315
58. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC 312
59. Arve Dahl, Mino HK 295
60. Henrik Stokkenes, Mino HK 285
61. Leif Heggheim, Gloppen HK 275
62. Kai Helge Urke, Hjørundfjord Hesteskoklubb 272
63. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 269
64. Siw Hege Noste, Mino HK 253
65. Ragnar Felde, Hobøl HK 236
66. Morten Fløtre, Gloppen HK 213
67. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 175
68. Magne Frøystad, Skjold HK 156
69. Kåre Trondsen, Skjergard HK 151
70. Kjell Aske, Gloppen HK 118
71. Alfhild Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 99
72. John Roar Øien, Mino HK 95
73. Ola Flo, Hjørundfjord Hesteskoklubb 91
74. Linda G Stavset, Hjørundfjord Hesteskoklubb 71
75. Per Ove Fossheim, Gloppen HK 71
76. Stein Langlo, Skura HK 68
77. Kåre Stuen, Storfjord HK 22

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK 1700
2. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1646
3. Kjetil Tangen, Hobøl HK 1588
4. Steinar Haraldsen, Hobøl HK 1370
5. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1362
6. Linn Moldeklev, Skjergard HK 1296
7. Ingar Nilsen, Hobøl HK 1291
8. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK 1240
9. Freddy Haraldsen, Hobøl HK 1205
10. Siw Hege Noste, Mino HK 1044
11. Katrine Breivik, Skjergard HK 999
12. Nina Farsund, Skjold HK 944
13. Mette Hansen, Hobøl HK 938
14. Lillian Årdal Vasstein, Skjold HK 926
15. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK 918
16. Arild Hammer, Skjergard HK 906
17. John Henrik Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb 527
18. Terje Førde, Skjold HK 400
19. Jens Petter Håvik, Mino HK 358
20. Monica Kipperberg, Hjørundfjord Hesteskoklubb 337
21. John Strandenes, Nordhordland HK 190
22. Dennis Hagen, Skjergard HK 190
23. Johannes Lyngset, Nordhordland HK 190
24. Per-Johan Holsæker, Hjørundfjord Hesteskoklubb 175
25. Tom Fagerstrand Eidsaa, Mino HK 175
26. Stein-Ove Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 168
27. Olav Nilsen, Hobøl HK 162
28. Kirsten Ose, Hjørundfjord Hesteskoklubb 162
29. Roar Smørdal, Mino HK 144

 


Jannicke Hagen leiar Norgescupen samanlagt i klasse 2.
Bildet er frå Mino Cup på Nordfjordeid 24. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


12/8/2020
Resultat onsdagstreninga 12. august


Finn vann finalen mot Harald på dagens trening.

 

11 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

I finalen vann Finn 22-19 mot Harald, medan Ronny vann bronsefinalen mot Stig 22-9.

Neste trening er måndag 17. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 19. august kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 12. august:
Cup:
1. Finn 9p-104
2. Harald 9p-105
3. Ronny 9p-105
4. Stig 9p-103
5. Stein Ove 10p-118
6. Ronald 6p-84
7. John Roar 5p-74
8. Titti 4p-71
9. Henrik 6p-80
10. Per Jan 4p-66
11. Siw-Hege 2p-46

Innleiande:
1. Stein Ove 10p-118
2. Ronny 9p-105 *
3. Harald 9p-105 *
4. Finn 9p-104
5. Stig 9p-103
6. Ronald 6p-84
7. Henrik 6p-80
8. John Roar 5p-74
9. Titti 4p-71
10. Per Jan 4p-66
11. Siw-Hege 2p-46

* Ronny rangert føre Harald på høgast score i enkeltkamp.


11/8/2020
Resultat måndagstreninga 10. august



 

11 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

I finalen vann Stein Ove 22-18 mot Ronny, medan Finn vann bronsefinalen mot Henrik 26-19.

Neste trening er onsdag 12. august klokka 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 17. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 10. august:
Cup:
1. Stein Ove 10p-110
2. Ronny 9p-105
3. Finn 9p-108
4. Henrik 9p-103
5. Harald 8p-94
6. Titti 7p-83
7. Gunnar 5,5p-83
8. Per Jan 4p-72
9. Ronald 6p-83
10. Siv 6p-72
11. Siw-Hege 4,5p-81

Innleiande:
1. Stein Ove 10p-110
2. Finn 9p-108
3. Ronny 9p-105
4. Henrik 9p-103
5. Harald 8p-94
6. Titti 7p-83
7. Ronald 6p-83
8. Siv 6p-72
9. Gunnar 5,5p-83
10. Siw-Hege 4,5p-81
11. Per Jan 4p-72


9/8/2020
Stein Ove Stoddern gjekk til topps under dagens Jølster Open


Stein Ove gjekk til topps under dagens Jølster Open.
Bildet er frå NM i X-kast 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Skjold Hesteskoklubb har i dag arrangert Jølster Open på grusbana ved Borgja på Ålhus i Jølster.

Stein Ove Stoddern frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann finalen mot Tollef Årdal frå Skjold Hesteskoklubb. I bronsefinalen vann Trygve Bolset frå Skjold HK mot Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK.

Jølster Open
Klasse 1, gruppe A

1. Stein Ove Stoddern, Mino HK
2. Tollef Årdal, Skjold HK
3. Trygve Bolset, Skjold HK
4. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
5. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
6. Tom Årdal, Skjold HK
7. Sverre Dale, Nordhordland HK
8. Finn Stavenes, Mino HK
9. Signar Fauske, Førde HK
10. Harald Fagerstrand, Mino HK
11. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
12. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
13. Johannes Nedrebø, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B
14. Tormod Flatjord, Skjold HK
15. Henrik Stokkenes, Mino HK
16. Ronny Stoddern, Mino HK
17. Helge Flatøy, Austblæsa HK
18. Siv Øen, Mino HK
19. Siw-Hege Noste, Mino HK
20. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
21. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Terje Førde, Skjold HK
2. Nina Farsund, Skjold HK


9/8/2020
Jim Ertesvåg gjekk til topps under gårsdagens Jølster Cup


Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg kasta finale i gårsdagens Jølster Cup.
Austegard og Ertesvåg vann NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.

 

Skjold Hesteskoklubb arrangerte i går Jølster Cup på grusbana ved Borgja på Ålhus i Jølster.

Jim Ertesvåg vann frå Austblæsa HK vann finalen mot klubbkamerat Arnfinn Austegard, medan Signar Fauske frå Førde HK vann bronsefinalen mot Trygve Bolset frå arrangørklubben Skjold HK.

Best av kastarane frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb var Finn Stavenes med ein 6. plass. Totalt sju kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dette stemnet.

Jølster Cup
Klasse 1, gruppe A

1. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
2. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
3. Signar Fauske, Førde HK 
4. Trygve Bolset, Skjold HK
5. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
6. Finn Stavenes, Mino HK 
7. Gunnar Kvile, Gloppen HK 
8. Tom Årdal, Skjold HK 
9. Helge Flatøy, Austblæsa HK 
10. Stein Ove Stoddern, Mino HK 
11. Johannes Nedrebø, Skjold HK 
12. Harald Fagerstrand, Mino HK 
13. Nils Jacob Juklestad, Skjold HK 
14. Tollef Årdal, Skjold HK 
15. Sverre Dale, Nordhordland HK
16. Henrik Stokkenes, Mino HK 
17. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 
18. Tormod Flatjord, Skjold HK 

Klasse 1, gruppe B
19. Klaus Solheim Gloppen HK
20. Kåre Måge Skjergard HK
21. Leif Heggheim Gloppen HK
22. Siv Øen Mino HK
23. Morten Fløtre Gloppen HK
24. Siw-Hege Noste Mino HK
25. Marit Kristina Meland Skjold HK 

Klasse 2
1. Nina Farsund, Skjold HK 


8/8/2020
Anne-Kirsti Noste blei norgesmester i Hesteskogolf


Anne-Kirsti Noste og Harald Fagerstrand tok gull og bronse i NM.
Foto: Siv Øen

 

Skjold Hesteskoklubb arrangerte i går NM i Hesteskogolf i gardstunet til Johannes Nedrebø.

Anne-Kirsti Noste frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blei norgesmester i dameklassa, medan Tom Årdal frå Skjold HK blei norgesmester i herreklassa.

Harald Fagerstrand frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb tok bronse i herreklassa.

NM Hesteskogolf
Klasse Damer

1. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 94
2. Nina Farsund,  Skjold HK 96
3. Marit Kristina Meland, Skjold HK 102
4. Siw-Hege Noste, Mino HK 112

Klasse Herrer
1. Tom Årdal, Skjold HK 79
2. Trygve Bolset, Skjold HK 85
3. Harald Fagerstrand, Mino HK 85
4. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK 88
5. Terje Førde, Skjold HK 89
6. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 92
7. Johannes Nedrebø, Skjold HK 92
8. Tormod Flatjord, Skjold HK 95

Klasse Rekrutt
1. Nora Tveit, Skjold HK 110
2. Emma Førde, Skjold HK 110
3. Andrea Tveit, Skjold HK 118


6/8/2020
Stillinga  samanlagt etter 16 av 25 onsdagstreningar


Harald Fagerstrand er i leiinga også på onsdagstreningane.

Harald er i føringa samanlagt etter at 16 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Stein Ove, Ronny og Finn.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 16 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 = 187 *
3. Ronny 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 = 187 *
4. Finn 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 180
5. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 14 + 0 = 160
6. Henrik 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 = 156
7. Gunnar 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 13 + 0 = 147
8. Walter 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 13 + 12 + 9 + 0 = 140
9. Per Jan 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 138
10. Ronald 20 + 17 + 16 + 15 + 15 + 13 + 13 + 12 + 11 + 0 = 132
11. Arve 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 12 + 11 + 10 + 0 = 123
12. Jens Petter 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 11 + 11 + 9 + 8 + 0 = 110
13. Siw-Hege 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 81
14. Titti 17 + 14 + 11 + 10 + 9 + 7 + 0 + 0 + 0 + 0 = 68
15. Siv 17 + 13 + 12 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 61
16. John R. 15 + 14 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 50
17. May Kristin 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 25
18. Tom 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 10

* Stein Ove rangert føre Ronny på beste 11. resultat. Her har Stein Ove 16 poeng, medan Ronny har 15 poeng.


6/8/2020
Stillinga  samanlagt etter 16 av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand under Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.
 

Harald er i føringa samanlagt etter at 16 av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Synnøve, Finn, Ronny og Stein Ove.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 16 av 25 måndagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 192
2. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 15 = 186
3. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 16 + 16 = 183
4. Ronny 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 = 178 *
5. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 178 *
6. Henrik 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 = 167
7. Walter 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 13 + 12 = 165
8. Gunnar 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 13 = 161
9. Ronald 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 + 11 + 10 + 9 = 119
10. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 10 + 10 = 116
11. Per Jan 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 9 = 111
12. Arve 18 + 17 + 17 + 16 + 13 + 12 + 10 + 0 + 0 + 0 = 103
13. Jens Petter 14 + 13 + 10 + 10 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 7 = 99
14. Titti 17 + 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 8 + 0 + 0 = 98
15. John R. 16 + 15 + 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
16. Siw-Hege 13 + 12 + 11 + 10 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 54
17. May Kristin 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 40
18. Stig 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 29
19. Roar 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 8


* Ronny rangert føre Stein Ove på beste 12. resultat. Her har Ronny 14 poeng, medan Stein Ove har 13 poeng. Både Ronny og Stein Ove har 15 poeng som sitt 11. beste resultat.


6/8/2020
Resultat onsdagstreninga 5. august


Stein Ove og Harald under Ope Gloppemesterskap i 2012.
Sjå bilder og resultat frå dette stemnet. 

 

13 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.  

Harald vann 23-13 mot Gunnar i finalen, medan Ronny vann bronsefinalen mot Finn 22-10.

Neste trening er måndag 10. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 12. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 5. august:
Cup:
1. Harald
2. Gunnar
3. Ronny  
4. Finn
5. Stein Ove 
6. Per Jan
7. Arve
8. Ronald
9. Siw-Hege
10. Henrik
11. Siv
12. Titti
13. Jens Petter

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Stein Ove 278 poeng - 19 ringar
2. Harald 276 poeng - 25 ringar
3. Arve 253 - 9 ringar
4. Finn 247 - 14 ringar
5. Ronny 247 - 13 ringar
6. Gunnar 226 - 14 ringar
7. Ronald 195 - 8 ringar
8. Henrik 184 - 6 ringar
9. Siv 172 - 5 ringar
10. Siw-Hege 154 - 2 ringar
11. Titti 150 - 7 ringar
12. Jens Petter 107 - 2 ringar
13. Per Jan 98 - 2 ringar


3/8/2020
Resultat Klubbmesterskap Mino HK 2020


Dei tre beste under dagens klubbmesterskap.

 

Mino HK arrangerte i dag klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Totalt 13 kastarar deltok på årets klubbmesterskap. 11 kastarar i klasse 1 og to kastarar i klasse 2. Det blei kasta seks kampar innleiande, før klubbmesterskapet blei avslutta med kongelag.

Finn Stavenes blei klubbmester føre Stein Ove Stoddern og Gunnar D. Bugge. I klasse 2 vann Jens Petter Haavik føre Per Jan Nesbakk.

Etter klubbmesterskapet blei det kåra "Årets Gunvald". Her vann Harald Fagerstrand føre Ronny Stoddern og Stein Ove Stoddern. 


Resultat Klubbmesterskapet 2020:

Klasse 1:

1. Finn Stavenes 10+113=123
2. Stein Ove Stoddern 10+112=122
3. Gunnar D. Bugge 10+109=119
4. Harald Fagerstrand 12+103=115
5. Ronny Stoddern 12+102=114
6. Stig Høynes 10+98=108
7. Henrik Stokkenes 7+96=103
8. Arve Dahl 8+93=101
9. Anne-Kirsti Noste 6+82=88
10. Ronald Stoddern 9+75=84
11. Siv Øen 3+63=66

Klasse 2:

1. Jens Petter Haavik 8+42=50
2. Per Jan Nesbakk 5+37=42

Innleiande:
1. Ronny Stoddern 12p-134
2. Harald Fagerstrand 12p-132
3. Gunnar D. Bugge 10p-122
4. Stig Høynes 10p-117 *
5. Stein Ove Stoddern 10p-117 *
6. Finn Stavenes 10p-111
7. Ronald Stoddern 9p-114
8. Jens Petter Haavik 8p-104
9. Arve Dahl 8p-98
10. Henrik Stokkenes 7p-97
11. Anne-Kirsti Noste 6p-87
12. Per Jan Nesbakk 5p-89
13. Siv Øen 3p-54


Resultat "Årets Gunvald" 2020:
1. Harald Fagerstrand
2. Ronny Stoddern
3. Stein Ove Stoddern
4. Gunnar D. Bugge
5. Finn Stavenes
6. Ronald Stoddern
7. Arve Dahl
8. Anne-Kirsti Noste
9. Jens Petter Haavik
10. Stig Høynes
11. Siv Øen
12. Henrik Stokkenes
13. Per Jan Nesbakk

 


Banemester Arve Dahl laga til perfekte forhold på banene.


Henrik Stokkenes legg i hop poenga innleiande.


Spente deltakarar når poenga blir summert.


Harald vann "Årets Gunvald" 2020.
 


3/8/2020
Klubbmesterskap Mino HK, måndag 3. august kl. 19.00 


Pallen under fjorårets klubbmesterskap 8. september 2019.
Foto: Anne-Kirsti Noste

 

Mino HK arrangerar i dag klokka 18.00 klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Etter innleiande kasting blir klubbmesterskapet avvikla med kongelag.

Startkontingent: kr. 50,-

Her er ein oversikt over resultata frå dei siste klubbmesterskapa. 


2019:
1. Finn Stavenes
2. Stein Ove Stoddern
3. Ronny Stoddern

2018:

1. Finn Stavenes
2. Gunnar Degnepoll Bugge
3. Stein Ove Stoddern

2017:
1. Walter Fagerstrand
2. Harald Fagerstrand
3. Finn Stavenes

2016: 

1. Stein Ove Stoddern
2. Finn Stavenes
3. Walter Fagerstrand

2015: 
1. Gunnar D. Bugge
2. Harald Fagerstrand
3. Stein Ove Stoddern

2014: 
1. Stig Høynes
2. Stein Ove Stoddern 
3. Finn Stavenes

2013: 
1. Inge Byrkjeland
2. Walter Fagerstrand
3. Perry Lien

2012: 
1. Inge Byrkjeland
2. Stig Høynes
3. Finn Stavenes 

2011: 
1. Inge Byrkjeland
2. Finn Stavenes 
3. Walter Fagerstrand

2010: 
1. Inge Byrkjeland
2. Synnøve Fagerstrand
3. Gunnar D. Bugge

2009
1. Gunnar D. Bugge 
2. Stig Høynes
3. Henrik Stokkenes

2008:  
1. Gunnar D. Bugge 
2. Kristen Lotsberg  
3. Henrik Stokkenes

2007: 
1. Synnøve Fagerstrand
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2006: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Stig Høynes
3. Harald Fagerstrand

2005:
1. Stig Høynes
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2004: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunnar D. Bugge 
3. Tor Sandvik 

2003: 
1. Gunnar D. Bugge 
2. Tor Sandvik 
3. Stig Høynes

2002: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunvald Hafsås 
3. Gunnar D. Bugge 

2001:
1. John Roar Øien
2. Walter Fagerstrand
3. Henrik Stokkenes

2000:
1. Kristen Lotsberg
2. Stig Høynes
3. Tor Sandvik

1999:

1. Kristen Losberg
2. Gunvald Hafsås
3. Henrik Stokkenes

1998:

1. Gunnar D. Bugge
2. Henrik Stokkenes
3. Stig Høynes

1997:
1. Henrik Stokkenes

 


Walter Fagerstrand vann klubbmesterskapet 2017 føre Harald Fagerstrand
og Finn Stavenes. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.



Stein Ove Stoddern vann klubbmesterskap 2016 føre Finn Stavenes og Walter Fagerstrand. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2016.


Gunnar D. Bugge vann finalen mot Harald Fagerstrand i 2015.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2015.
Sjå film frå fjorårets finale i klubbmesterskapet.


Finn Stavenes, Stig Høynes og Stein Ove Stoddern under premieutdelinga på klubbmesterskapet 2014. Foto: Walter Fagerstrand
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2014. 


Inge Byrkjeland blei for fjerde året på rad klubbmester i Mino HK. 
Sjå bilder og resultat frå klubbmesterskapet 2013. 



Inge vann finalen mot Finn i klubbmesterskapet i 2011.


Gunnar gjekk til topps under klubbmesterskapet i 2009.
Gunnar tok sitt tredje napp i vandrepokalen og vann den til odel og eige.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet i 2009.



Synnøve blei klubbmester i 2007.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2007.


3/8/2020
Per Dalheim vann begge stemna på Hagenbanen


Per Dalheim under NC4 på grusbana ved Breimshallen 28. juni. 
Sjå bilder og resultat frå NC4.


 

Hobøl Hesteskoklubb arrangerte laurdag 1. august Hobøl Cup og Østlandscup på Hagenbanen.

I tillegg til kastarar frå arrangørklubben Hobøl deltok fire kastarar frå Hjørundfjord Hesteskoklubb og fire kastarar frå Vallset Hesteskoklubb.

Per Dalheim frå Vallset HK var i storform denne dagen og vann like godt begge stemna.


Hobøl Cup
Klasse 1, gruppe A

1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Rune Felde, Hobøl HK
3. Ernst Nesdal, Hobøl HK
4. Kari Johnsrud, Vallset HK
5. Tohnny Borge, Hobøl HK
6. Steinar Tangen, Hobøl HK
7. Svein Olsen, Hobøl HK
8. Frode Rønningen, Vallset HK
9. Else Rønningen, Vallset HK
10. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
11. Knut Nilsen, Hobøl HK
12. Oddvar Slettemo, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B
13. Ragnar Felde, Hobøl HK
14. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
15. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
16. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK

Klasse 2
1. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
2. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
3. Kjetil Tangen, Hobøl HK
4. Ingar Nilsen, Hobøl HK
5. Freddy Haraldsen, Hobøl HK
6. John Henrik Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb
7. Mette Hansen, Hobøl HK
8. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb
9. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK


Østlandscup
Klasse 1, gruppe A

1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
3. Rune Felde, Hobøl HK
4. Svein Olsen, Hobøl HK
5. Ernst Nesdal, Hobøl HK
6. Tohnny Borge, Hobøl HK
7. Kari Johnsrud, Vallset HK
8. Else Rønningen, Vallset HK
9. Ragnar Arntzen, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B
10. Steinar Tangen, Hobøl HK
11. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
12. Frode Rønningen, Vallset HK
13. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
14. Knut Nilsen, Hobøl HK
15. Ragnar Felde, Hobøl HK

Klasse 2

1. Kjetil Tangen, Hobøl HK
2. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
3. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
4. John Henrik Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb
5. Ingar Nilsen, Hobøl HK
6. Freddy Haraldsen, Hobøl HK
7. Mette Hansen, Hobøl HK
8. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK
9. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb


30/7/2020
Signar Fauske vann Ope Skjoldmesterskap


Signar Fauske under NC 2 på Nordfjordeid søndag 3. juni 2018.
Sjå bilder og resultat frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni 2018.
Sjå bilder og resultat frå NC 2 på Nordfjordeid 3. juni 2018.

 

Skjold Hesteskoklubb arrangerte i går Ope Skjoldmesterskap ved Helgatun i Årdalen i Jølster.

Totalt 12 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på stemnet.

Stein Ove Stoddern tapte finalen mot Signar Fauske frå Førde, medan Walter Fagerstrand blei nummer tre etter å ha vunne bronsefinalen mot Tollef Årdal frå Skjold. 


Ope Gloppemesterskap
Klasse 1, gruppe A

1. Signar Fauske, Førde HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Walter Fagerstrand, Mino HK
4. Tollef Årdal, Skjold HK
5. Klaus Solheim, Gloppen HK
6. Tom Årdal, Skjold HK
7. Gunnar D. Bugge, Mino HK
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Trygve Bolset, Skjold HK
10. Harald Fagerstrand, Mino HK
11. Helge Flatøy, Austblæsa HK
12. Gro Dvergsdal, Skjold HK
13. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
14. Nils J Juklestad, Skjold HK
15. Leif Heggheim, Gloppen HK
16. Ronald Stoddern, Mino HK
17. Johannes Nedrebø, Skjold HK
18. Arve Dahl, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
19. Tormod Flatjord, Skjold HK
20. Ola Flo, Hjørundfjord Hesteskoklubb
21. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
22. Siw-Hege Noste, Mino HK
23. Siv Øen, Mino HK
24. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
25. Linda G Stavset, Hjørundfjord Hesteskoklubb
26. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Terje Førde, Skjold HK
2. Nina Farsund, Skjold HK
3. Lillian Årdal Vasstein, Skjold HK
4. Tom Fagerstrand Eidsaa, Mino HK
5. Jens Petter Håvik, Mino HK
6. Kirsten Ose, Hjørundfjord Hesteskoklubb

Resultata på dette stemnet er også gjeldande som onsdagstreninga denne veka.

Resultat onsdagstreninga 29. juli:
1. Stein Ove Stoddern
2. Walter Fagerstrand
3. Gunnar D. Bugge
4. Ronny Stoddern
5. Harald Fagerstrand
6. Ronald Stoddern
7. Arve Dahl
8. Siw-Hege Noste
9. Siv Øen
10. Anne-Kirsti Noste
11. Tom Fagerstrand Eidsaa
12. Jens Petter Håvik


27/7/2020
Resultat måndagstreninga 27. juli


Stein Ove gjekk til topps på dagens måndagstrening.
Bildet er frå NM i X-kast på heimebane 26. juni 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

14 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Stein Ove var best i kongelaget, og vann treninga føre Henrik, Harald og Arve.

NB! Onsdag 29. juli arrangerar Skjold HK Ope Skjoldmesterskap. Dette stemnet blir teljande som ei vanlig onsdagstrening. 

Neste måndagstrening er måndag 3. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 27. juli:
Kongelag:
1. Stein Ove 10+119=129
2. Henrik 9+112=121
3. Harald 8+108=116
4. Arve 4+108=112
5. Gunnar 8+100=108
6. Ronny 7+95=102
7. Stig 10+91=101
8. John Roar 10+90=100
9. Ronald 7+85=92
10. Siw-Hege 2+86=88
11. Siv 4+69=73
12. Per Jan 6+63=69
13. Titti 6+56=62
14. Jens Petter

Innleiande:
1. Stig 10p-110
2. John Roar 10p-109
2. Stein Ove 10p-109
4. Henrik 9p-108
5. Gunnar 8p-105
6. Harald 8p-100
7. Ronny 7p-94
8. Ronald 7p-89
9. Per Jan 6p-79
10. Titti 6p-78
11. Jens Petter 5p-73
12. Arve 4p-73
13. Siv 4p-60
14. Siw-Hege 2p-38


22/7/2020
Resultat onsdagstreninga 22. juli


Stein Ove Stoddern vann dagens onsdagstrening.
Rune Felde, Dan Tørnlind og Stein Ove Stoddern stakk av med medaljane
under NM Singel på grusbana ved Breimshallen 1. august 2015.
Sjå resultatliste og bilder frå NM Singel 2015.


 

Åtte deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Harald, Siv, Finn og Stein Ove kasta seg fram til semifinale. Her vann Harald 24-6 mot Siv, medan Stein Ove vann 21-9 mot Finn. 

I finalen vann Stein Ove 21-5 mot Harald, medan Finn vann bronsefinalen mot Siv 23-5.

Neste trening er måndag 27. juli klokka 18.00.

Onsdag 29. juli arrangerar Skjold HK Ope Skjoldmesterskap ved Helgatun i Årdalen i Jølster.


Resultat onsdagstreninga 22. juli:

Cup:
1. Stein Ove 8,5p-104
2. Harald 10p-111
3. Finn 9,5p-113
4. Siv 6p-81
5. Henrik 7p-90
6. Per Jan 3p-62
7. Titti 4p-56
8. Siw-Hege 1p-25

Innleiande:
1. Harald 10p-111
2. Finn 9,5p-113
3. Stein Ove 8,5p-104
4. Henrik 7p-90
5. Siv 6p-81
6. Titti 4p-56
7. Per Jan 3p-62
8. Siw-Hege 1p-25


21/7/2020
Resultat måndagstreninga 20. juli



 

14 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei fire beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Gunnar, Synnøve, Walter og Harald kasta seg fram til semifinale. Her vann Synnøve 23-1 mot Gunnar, medan Walter vann 21-15 mot Harald. 

I finalen vann Synnøve 21-15 mot Walter, medan Harald vann bronsefinalen mot Gunnar 23-20.

Neste trening er onsdag 22. juli klokka 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 27. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 20. juli:
Cup:
1. Synnøve 7p-83
2. Walter 9p-109
3. Harald 9p-103
4. Gunnar 7p-89
5. Finn 8p-95
6. Henrik 7p-78
7. Ronny 9p-107
8. Stein Ove 9p-102
9. Titti 6p-77
10. Ronald 8p-101
11. Arve 5p-85
12. Per Jan 3p-57
13. Siw-Hege 1p-40
14. Siv 0p-32

Innleiande:
1. Walter 9p-109
2. Ronny 9p-107
3. Harald 9p-103
4. Stein Ove 9p-102
5. Ronald 8p-101
6. Finn 8p-95
7. Gunnar 7p-89
8. Synnøve 7p-83
9. Henrik 7p-78
10. Titti 6p-77
11. Arve 5p-85
12. Per Jan 3p-57
13. Siw-Hege 1p-40
14. Siv 0p-32


15/7/2020
Resultat onsdagstreninga 15. juli


Ronald Stoddern vann dagens onsdagstrening.
Bildet er frå NM Lag 2016 på grusbana ved Borgja på Ålhus i Jølster.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

12 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Ronald vann treninga føre Synnøve, Walter og Gunnar.

Kvartfinalar:
Synnøve - Henrik 22-13
May Kristin - Ronald 18-21
Gunnar - Harald 23-8
Walter - Finn 22-20

Semifinalar:
Synnøve - Walter 22-14
Ronald - Gunnar 23-18

Bronsefinale:
Walter - Gunnar 23-14

Finale:
Synnøve - Ronald 13-21
 

Neste trening er måndag 20. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 22. juli kl. 18.00.


Resultat onsdag 15. juli:
Cup:
1. Ronald 5p-74
2. Synnøve 10p-107
3. Walter 8p-97
4. Gunnar 8p-96
5. Finn 10p-115
6. Harald 9p-101
7. Henrik 6p-83
8. May Kristin 5p-71
9. Arve 8p-91
10. Siw-Hege 6p-80
11. Titti 3p-62
12. Siv 2p-34

Innleiande:

1. Finn 10p-115
2. Synnøve 10p-107
3. Harald 9p-101
4. Walter 8p-97
5. Gunnar 8p-96
6. Arve 8p-91
7. Henrik 6p-83
8. Siw-Hege 6p-80
9. Ronald 5p-74
10. May Kristin 5p-71
11. Titti 3p-62
12. Siv 2p-34

Stilling samanlagt etter 13 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 16 = 187
2. Finn 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 178 *
3. Ronny 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 17 + 16 + 15 + 11 = 178 *
4. Stein Ove 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 + 14 = 176
5. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 14 + 0 = 160
6. Henrik 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 = 154
7. Per Jan 17 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 9 = 129
8. Walter 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 13 + 12 + 9 + 0 + 0 = 121
9. Gunnar 19 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 = 110
10. Ronald 20 + 17 + 16 + 15 + 13 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 = 104
11. Arve 18 + 15 + 15 + 14 + 12 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 = 95
12. Jens Petter 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 = 93
13. John R. 15 + 14 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 50
14. Siw-Hege 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 43
15. Titti 17 + 10 + 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 34
16. May Kristin 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 25
17. Siv 13 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22

* Finn rangert føre Ronny på beste 11. resultat. Her har Finn 16 poeng, medan Ronny har 0 poeng.


13/7/2020
Resultat måndagstreninga 13. juli


Synnøve og Walter tok fyrste- og tredjeplass på dagens trening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Gunnar, Synnøve, Walter og Henrik kasta seg fram til semifinale. Her vann Synnøve 22-2 mot Gunnar, medan Henrik vann 23-6 mot Walter. 

I finalen vann Synnøve 23-8 mot Henrik, medan Walter vann bronsefinalen mot Gunnar 21-15.

Neste trening er i onsdag 15. juli klokka 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 20. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 13. juli:
Cup:
1. Synnøve 8p-103
2. Henrik 9p-100
3. Walter 9p-109
4. Gunnar 8p-93
5. Arve 7p-81
6. Harald 6p-82
7. May Kristin 7p-87
8. Ronald 7p-84
9. Siv 4p-65
10. Titti 4p-57

Innleiande
1. Walter 9p-109
2. Henrik 9p-100
3. Synnøve 8p-103
4. Gunnar 8p-93
5. May Kristin 7p-87
6. Ronald 7p-84
7. Arve 7p-81
8. Harald 6p-82
9. Siv 4p-65
10. Titti 4p-57



Stilling samanlagt etter 13 av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 = 191
2. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 15 + 15 = 181
3. Finn 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 = 179
4. Ronny 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 14 = 176
5. Stein Ove 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 11 = 165
6. Henrik 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 14 + 14 + 13 = 160
7. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 13 + 12 + 11 = 157
8. Gunnar 19 + 17 + 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 12 + 0 + 0 = 122
9. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 10 + 9 = 115
10. Per Jan 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 9 = 111
11. Ronald 14 + 14 + 14 + 13 + 11 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 = 85
12. Jens Petter 14 + 13 + 10 + 10 + 9 + 9 + 9 + 9 + 0 + 0 = 83
13. Titti 17 + 14 + 13 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 66
14. Arve 18 + 17 + 16 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 63
15. John R. 16 + 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 43
16. May Kristin 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 40
17. Siw-Hege 13 + 12 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 35
18. Roar 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 8


10/7/2020
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb leiar Norgescupen for lag


Mino HK sitt lag som vann Norgescupen for Lag i 2017.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Ålhus i Jølster 2017.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb er i leiinga i Norgescupen for lag. Mino HK toppar lista føre Nordhordland HK og Austblæsa HK.

Det er dei fire beste kastarane frå kvar klubb som er teljande i Norgescupen for lag. Stein Ove Stoddern, Synnøve Fagerstrand, Walter Fagerstrand og Harald Fagerstrand er dei fire som er teljande på Mino HK sitt lag.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har vunne Norgescupen for lag åtte av dei ni siste sesongane.

Stilling Norgescupen Lag 10. juli

1. Mino HK 5608
Stein Ove Stoddern 1541
Harald Fagerstrand 1492
Synnøve Fagerstrand 1318
Walter Fagerstrand 1257

2. Nordhordland HK 4589

Oddmund Dingen 1708
Lars Arne Kolås 1110
Reidar Nepstad 934
Morten Sakstad 837

3. Austblæsa HK 4380

Jim Ertesvåg 1612
Arnfinn Austegard 1390
Helge Flatøy 1063
Kjell Osland 315

4. Skjold HK 4212

Trygve Bolset 1368
Tollef Årdal 1261
Nils Jakob Juklestad 862
Johannes Nedrebø 721

5. Skjergard HK 3390
Geir Olav Sæbjørnsen 1242
Rune Torsvik 949
Halvard Måge 701
Therese G. Trondsen 498

6. Vallset HK 3229
Per Dalheim 1036
Kjell Evensen 972
Frode Rønningen 672
Else Rønningen 549

7. Hobøl HK 2439
Tohnny Borge 802
Ragnar Fredriksen 623
Knut Nilsen 511
Ragnar Arntzen 503

8. Førde HK 2046
Oddvar Turøy 1098
Signar Fauske 948

9. Hjørundfjord Hesteskoklubb 999
Harald Standal 628
Kai Helge Urke 272
Alfhild Standal 99

10. Gloppen HK 852
Gunnar Kvile 427
Klaus Solheim 173
Morten Fløtre 134
Kjell Aske 118

11. Spiralen HC 312
Per-Ivar Lomheim 312

12. Skura HK 68
Stein Langlo 68

13. Storfjord HK 22
Kåre Stuen 22


9/7/2020
Oddmund Dingen og Jannicke Hagen leiar Norgescupen samanlagt


Oddmund Dingen leiar Norgescupen samanlagt i klasse 1.
Bildet er frå NM Mix fredag 9. august 2019.
Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august 2019.

 

Oddmund Dingen frå Nordhordland HK og Jannicke Hagen frå Skjergard HK leiar kvar si klasse i Norgescupen samanlagt.

Dingen toppar Norgescupen i klasse 1 føre Jim Ertesvåg og Stein Ove Stoddern, medan Hagen er i føringa i klasse 2 føre Linn Moldeklev og Maria Standal.

Verdt å merke seg at heile 26 forskjellige kastarar har deltatt i klasse 2 til no denne sesongen.


Norgescupen samanlagt pr. 9. juli

Klasse 1
1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 1708
2. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 1612
3. Stein Ove Stoddern, Mino HK 1541
4. Harald Fagerstrand, Mino HK 1492
5. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 1390
6. Trygve Bolset, Skjold HK 1368
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 1318
8. Tollef Årdal, Skjold HK 1261
9. Walter Fagerstrand, Mino HK 1257
10. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK 1242
11. Ronny Stoddern, Mino HK 1181
12. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 1110
13. Oddvar Turøy, Førde HK 1098
14. Helge Flatøy, Austblæsa HK 1063
15. Per Dalheim, Vallset HK 1036
16. Kjell Evensen, Vallset HK 972
17. Rune Torsvik, Skjergard HK 949
18. Signar Fauske, Førde HK 948
19. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 934
20. Finn Stavenes, Mino HK 871
21. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK 862
22. Morten Sakstad, Nordhordland HK 837
23. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK 806
24. Tohnny Borge, Hobøl HK 802
25. Harald Glomnes, Nordhordland HK 790
26. Audhild Sagosen, Nordhordland HK 765
27. Johannes Nedrebø, Skjold HK 721
28. Halvard Måge, Skjergard HK 701
29. Frode Rønningen, Vallset HK 672
30. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 628
31. Gunnar J. Degnepol Bugge, Mino HK 626
32. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK 623
33. Else Rønningen, Vallset HK 549
34. Sverre Dale, Nordhordland HK 531
35. Knut Nilsen, Hobøl HK 511
36. Siv Øen, Mino HK 507
37. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 503
38. Therese G. Trondsen, Skjergard HK 498
39. Svein Olsen, Hobøl HK 495
40. Tom Furulund, Hobøl HK 482
41. Tormod Flatjord, Skjold HK 471
42. Gro Dvergsdal, Skjold HK 438
43. Gunnar Kvile, Gloppen HK 427
44. Kåre Måge, Skjergard HK 397
45. Arvid Reigstad, Nordhordland HK 359
46. Ronny Dalheim, Vallset HK 348
47. Oddvar Slettemo, Hobøl HK 331
48. Kjell Osland, Austblæsa HK 315
49. Steinar Tangen, Hobøl HK 313
50. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC 312
51. Marit Kristina Meland, Skjold HK 300
52. Ronald Stoddern, Mino HK 283
53. Kai Helge Urke, Hjørundfjord Hesteskoklubb 272
54. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK 246
55. Arve Dahl, Mino HK 196
56. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 175
57. Klaus Solheim, Gloppen HK 173
58. Magne Frøystad, Skjold HK 156
59. Kåre Trondsen, Skjergard HK 151
60. Morten Fløtre, Gloppen HK 134
61. Kjell Aske, Gloppen HK 118
62. Alfhild Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 99
63. John Roar Øien, Mino HK 95
64. Leif Heggheim, Gloppen HK 75
65. Per Ove Fossheim, Gloppen HK 71
66. Stein Langlo, Skura HK 68
67. Henrik Stokkenes, Mino HK 64
69. Kåre Stuen, Storfjord HK 22

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK 1700
2. Linn Moldeklev, Skjergard HK 1296
3. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1274
4. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK 1240
5. Kjetil Tangen, Hobøl HK 1206
6. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb 1068
7. Siw-Hege Noste, Mino HK 1044
8. Katrine Breivik, Skjergard HK 999
9. Steinar Haraldsen, Hobøl HK 980
10. Ingar Nilsen, Hobøl HK 948
11. Arild Hammer, Skjergard HK 906
12. Freddy Haraldsen, Hobøl HK 875
13. Lillian Årdal Vasstein, Skjold HK 744
14. Mette Hansen, Hobøl HK 626
15. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK 624
16. Nina Farsund, Skjold HK 364
17. Monica Kipperberg, Hjørundfjord Hesteskoklubb 337
18. John Strandenes, Nordhordland HK 190
19. Dennis Hagen, Skjergard HK 190
20. Jens Petter Håvik, Mino HK 190
21. Johannes Lyngset, Nordhordland HK 190
22. Johan Henrik Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb 190
23. Per-Johan Holsæker, Hjørundfjord Hesteskoklubb 175
24. Stein-Ove Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb 168
25. Olav Nilsen, Hobøl HK 162
26. Roar Smørdal, Mino HK 144

 


Jannicke Hagen leiar Norgescupen samanlagt i klasse 2.
Bildet er frå Mino Cup på Nordfjordeid 24. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


8/7/2020
Resultat onsdagstreninga 8. juli


Walter og Harald etter dagens trening på grusbana bak Valhall.

 

Seks deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.  

Harald vann 21-9 mot Finn i finalen, medan Walter vann bronsefinalen mot Synnøve 21-16.

Neste trening er måndag 13. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 15. juli kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 8. juli:
Cup:
1. Harald
2. Finn
3. Walter  
4. Synnøve
5. Henrik 
6. Arve

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Walter 272 poeng - 22 ringar
2. Finn 257 poeng - 20 ringar
3. Harald 256 poeng - 22 ringar
4. Synnøve 245 poeng - 27 ringar
5. Henrik 219 poeng - 14 ringar
6. Arve 215 poeng - 5 ringar


8/7/2020
Synnøve Fagerstrand vann Ope Gloppemesterskap


Synnøve gjekk heilt til topps under årets Ope Gloppemesterskap.
På bildet ser vi Henrik Stokkenes, Synnøve Fagerstrand, Kåre
Måge og Stein Ove Stoddern som vann NM Lag 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.

 

Gloppen Hesteskoklubb arrangerte i går Ope Gloppemesterskap på grusbana ved Breimshallen.

Tre av dei fire beste kastarane var frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb. Synnøve Fagerstrand vann finalen mot Stein Ove Stoddern, medan Harald Fagerstrand blei nummer fire etter å ha tapt bronsefinalen mot Inge Byrkjeland.

Totalt 12 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på stemnet.


Ope Gloppemesterskap
Klasse 1, gruppe A

1. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Inge Per Byrkjeland, Nordhordland HK
4. Harald Fagerstrand, Mino HK
5. Gro Sårheim Dvergsdal, Skjold HK
6. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
7. Magne Frøystad, Skjold HK
8. Trygve Bolset, Skjold HK
9. Signar Fauske, Førde HK
10. Oddvar Turøy, Førde HK
11. Ronny Stoddern, Mino HK
12. Gunnar Bugge, Mino HK
13. Tollef Årdal, Skjold HK
14. Kjell Aske, Gloppen HK
15. Walter Fagerstrand, Mino HK
16. Johannes Nedrebø, Skjold HK
17. Tormod Flatjord, Skjold HK
18. Klaus Solheim, Gloppen HK

Klasse 1, gruppe B
19. Gunnar Kvile, Gloppen HK
20. Finn Stavenes, Mino HK
21. Sverre Dale, Nordhorddland HK
22. Arve Dahl, Mino HK
23. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
24. Leif Heggheim, Gloppen HK
25. Per Ove Fossheim, Gloppen HK
26. Siv Øen, Mino HK
27. Henrik Stokkenes, Mino HK
28. Harad Standal, Hjørundfjord HK
29. Morten Fløtre, Gloppen HK
30. Ronald Stoddern, Mino HK

Klasse 2
1. Maria Standal, Hjørundfjord HK
2. Johan Henrik Moen, Hjørundfjord HK
3. Siw-Hege Noste, Mino HK
4. Monica Kipperberg, Hjørundfjord HK
5. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord HK


8/7/2020
Resultat måndagstreninga 6. juli


Henrik kom på 4. plass på denne vekas måndagstrening.
Bildet er frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.
Sjå komplett resultatliste og bilder frå dette stemnet.  

 

10 deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Synnøve var best i kongelaget, og vann treninga føre Harald, Arve, Henrik og Stein Ove.

Neste trening er i dag klokka 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 13. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 6. juli:
Kongelag:
1. Synnøve 9+112=121
2. Harald 10+100=110
3. Arve 9+98=107
4. Henrik 9+96=105
5. Stein Ove 8+96=104
6. Finn 7+84=91
7. Siv 4+58=62
8. Siw-Hege 2+50=52
9. Per Jan 4+47=51

Innleiande
1. Harald 10p-106
2. Henrik 9p-108 *
3. Arve 9p-108 *
4. Synnøve 9p-105
5. Stein Ove 8p-97
6. Finn 7p-91
7. Per Jan 4p-65
8. Siv 4p+58
9. Walter 3p-38
10. Siw-Hege 2p-59

* Henrik rangert føre Arve på innbyrdes oppgjør.


2/7/2020
Stillinga  samanlagt etter 11 av 25 onsdagstreningar


Harald toppar onsdagstreningane samanlagt etter 11 treningar.
Bildet er frå NC4 på grusbana ved Breimshallen 28. juni. 
Sjå bilder og resultat frå NC4.


Harald er i føringa samanlagt etter at 11 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Ronny, Stein Ove, Finn og Per Jan.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 11 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald  20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 14 = 181
2. Ronny 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 17 + 16 + 15 + 11 = 178
3. Stein Ove 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 + 14 = 176
4. Finn 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 13 = 172
5. Per Jan 17 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 9 = 129
6. Henrik 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 0 + 0 = 124
7. Synnøve 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 16 + 14 + 0 + 0 + 0 = 124
8. Jens Petter 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 = 93
9. Gunnar 19 + 16 + 16 + 15 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 = 93
10. Walter 19 + 17 + 15 + 13 + 12 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 = 85
11. Ronald 17 + 16 + 15 + 13 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 = 84
12. Arve 18 + 15 + 14 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 68
13. John R. 15 + 14 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 50
14. Siw-Hege 12 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 32
15. Titti 17 + 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 24
16. Siv 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
17. May Kristin 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 12


2/7/2020
Resultat onsdagstreninga 1. juli


Ronny Stoddern gjekk til topps under gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå NC4 på grusbana ved Breimshallen 28. juni. 
Sjå bilder og resultat frå NC4.


 

Åtte deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Stein Ove, Ronny, Harald og Finn kasta seg fram til semifinale. Her vann Ronny 21-15 mot Stein Ove, medan Harald vann 21-15 mot Finn. 

I finalen vann Ronny 22-18 mot Harald, medan Finn vann bronsefinalen mot Stein Ove 21-4.

Neste trening er måndag 6. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 8. juli kl. 18.00.


Resultat onsdag 1. juli:
Cup:
1. Ronny 8p-100
2. Harald 6p-92
3. Finn 10p-110
4. Stein Ove 8p-94
5. Gunnar 8p-100
6. Ronald 5p-80
7. Arve 7p-92
8. Per Jan 3p-57

Innleiande:

1. Finn 10p-110
2. Gunnar 8p-100 *
3. Ronny 8p-100 *
4. Stein Ove 8p-94
5. Arve 7p-92
6. Harald 6p-92
7. Ronald 5p-80
8. Per Jan 3p-57

* Gunnar rangert føre Ronny på innbyrdes oppgjør.


29/6/2020
Resultat måndagstreninga 29. juni


Harald Fagerstrand i dagens finale mot Gunnar Degnepoll Bugge.

 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Gunnar, Ronny, Harald og Finn kasta seg fram til semifinale. Her vann Gunnar 21-18 mot Ronny, medan Harald vann 24-14 mot Finn. 

I finalen vann Harald 21-1 mot Gunnar, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronny 21-13.

Neste trening er onsdag 1. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 6. juli kl. 18.00.


Resultat måndag 29. juni:
Cup:
1. Harald 9p-105
2. Gunnar 10p-113
3. Finn 9p-109
4. Ronny 6p-82
5. Stein Ove 10p-110
6. Synnøve 9p-113
7. Ronald 6p-81
8. May Kristin 6p-72
9. Siw-Hege 6p95
10. Walter 6p-87
11. Per Jan 5p-64
12. Siv 3p-43

Innleiande:

1. Gunnar 10p-113
2. Stein Ove 10p-110
3. Synnøve 9p-113
4. Finn 9p-109
5. Harald 9p-105
6. Siw-Hege 6p95
7. Walter 6p-87
8. Ronny 6p-82
9. Ronald 6p-81
10. May Kristin 6p-72
11. Per Jan 5p-64
12. Siv 3p-43


28/6/2020
Resultat NC4


Stein Ove Stoddern etter finaleseieren mot Oddvar Turøy. 
Sjå bilder og resultat frå NC4.


 

Gloppen Hesteskoklubb arrangerte i dag NC3 på grusbana ved Breimshallen.

Stein Ove Stoddern frå Mino HK gjekk heilt til topps i stemnet. I finalen vann Stoddern mot Oddvar Turøy frå Førde HK.

Sjå bilder og resultat frå dagens stemne.

NC4
Klasse 1, gruppe A
1. Stein Ove Stoddern, Mino HK
2. Oddvar Turøy, Førde HK
3. Kjell Evensen, Vallset HK
4. Jim Ertesvåg, Ausblæsa HK
5. Signar Fauske, Førde HK
6. Finn Stavenes, Mino HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Trygve Bolset, Skjold HK
9. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
10. Walter Fagerstrand, Mino HK
11. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
12. Harald Fagerstrand, Mino HK
13. Rune Torsvik, Sjergard HK
14. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
15. Frode Rønningen, Vallset HK
16. Tom Furulund, Hobøl
17. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
18. Tormod Flatjord, Skjold HK
19. Gro S. Dvergsdal, Skjold HK
20. Morten Sakstad, Nordhordland HK
21. Ronald Stoddern, Mino HK
22. Per Dalheim, Vallset HK
23. Tohnny Borge, Hobøl HK
24. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
25. Sverre Dale, Nordhordland HK
26. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
27. Arnfinn Austegard, Ausblæsa HK
28. Helge Flatøy, Ausblæsa HK
29. Gunnar Kvile, Gloppen HK
30. Ronny Stoddern, Mino HK
31. Harald Glomnes, Nordhordland HK
32. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
33. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
34. Harald Standal, Hjørundfjord HK
35. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
36. Klaus Solheim, Gloppen HK

Klasse 1, gruppe B
37. Gunnar Degnepoll Bugge, Mino HK
38. Evgeny Kunnikoff, Hobøl HK
39. Knut Nilsen, Hobøl HK
40. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
41. Halvard Måge, Skjergard HK
42. Steinar Tangen, Hobøl HK
43. Kåre Måge, Skjergard HK
44. Stein Landlo, Skura HK
45. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HK
46. Kåre Trondsen, Skjergard HK
47. Morten Fløtre, Gloppen HK
48. Johannes Nedrebæ, Skjold HK
49. Alfhild Standal, Hjørundfjord HK
50. Kjell Osland, Ausblæsa HK
51. Therese Gjerald Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2
1. Maria Standal, Hjørundfjord HK
2. Siw-Hege Noste, Mino HK
3. Lillian Årdal Vasstein, Skjold HK
4. Mette Hansen, Hobøl HK
5. Jannicke Hagen, Skjergard HK
6. Kjetil Tangen, Hobøl HK
7. Linn Moldekleiv, Skjergard HK
8. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord HK
9. Kathrine Breivik, Skjergard HK
10. Arild Hammer, Skjergard HK
11. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK


28/6/2020
Resultat NM mix og NC3


Oddmund Dingen og Asbjørg Dingen vann NM mix på Breim.

 

Gloppen Hesteskoklubb arrangerte i går NM mix og NC3 på grusbana ved Breimshallen.

Asbjørg Dingen og Oddmund Dingen frå Nordhordland HK vann NM i mix, medan Per Dalheim frå Vallset HK gjekk heilt til topps under NC 3.

Best av kastarane frå Mino HK i NM mix var Siv Øen og Harald Fagerstrand med 6. plass.

I NC3 var Harald Fagestrand best av kastarane frå Mino HK med 6. plass.


NM mix
Gruppe A

1. Asbjørg Dingen/Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Gro S. Dvergsdal/Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
3. Audhild Sagosen/Lars Arne Kolås, Nordhorldland HK
4. Åse Fure/Leif Heggheim, Gloppen HK
5. Marit K. Meland/Trygve Bolset, Skkjold HK
6. Siv Øen/Harald Fagerstrand, Mino HK
7. Lillian Å. Vasstein/Tollef Årdal, Skjold HK
8. Jannicke Hagen/Rune Torsvik, Skjergard HK
9. Synnøve Fagersrand/Walter Fagerstrand, Mino HK
10. Nina Farsund/Tormod Flatjord, Skjold HK
11. Siw-Hege Noste/Finn Stavenes, Mino HK

Gruppe B
1. Katrine Breivik/Kåre Trondsen, Skjergard HK
2. Linn Moldekleiv/Kåre Måge, Skjergard HK
3. Therese Trondsen/Halvard Måge, Skjergard HK
4. Maria Standal/Harald Standal, Hjørundfjord HK
5. Alfhild Standal/Kjell Standal, Hjørundfjord HK
6. Mette Hansen/Kjetil Tangen, Hobøl HK


NC3
Klasse 1, gruppe A
1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Oddvar Turøy, Førde HK
3. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
4. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
5. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
6. Harald Fagerstrand, Mino HK
7. Trygve Bolset, Skjold HK
8. Signar Fauske, Førde HK
9. Walter Fagerstrand, Mino HK
10. Stein Ove Stoddern, Mino HK
11. Finn Stavenes, Mino HK
12. Tollef Årdal, Skjold HK
13. Gunnar Degnepoll Bugge, Mino HK
14. Helge Flatøy, Austblæsa HK
15. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
16. Gunnar Kvile, Gloppen HK
17. Harald Glomnes, Nordhordland HK
18. Morten Sakstad, Nordhordland HK
19. Frode Rønninmgen, Vallst HK
20. Johannes Nedrebø, Skjold HK
21. Sverre Dale, Nordhordland HK
22. Jim Ertvåg, Austblæsa HK
23. Ronny Stoddern, Mino HK
24. Kurt Nilsen, Hobøl HK
25. Arnfinn Austegarda, Austblæsa HK
26. Kai Helge Urke, Hjørundfjord HK
27. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
28. Tohnny Borge, Hobøl HK
29. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
30. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
31. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
32. Kåre Måge, Skjergard HK
33. Tom Furulund, Hobøl HK
34. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
35. Gro S. Dvergsdal, Skjold HK
36. Per Ivar Lomheim, Spiralen HC

Klasse 1, gruppe B
37. Kjell Evensen, Vallst HK
38. Rune Torsvik, Skjergard HK
39. Tormod Flatjord, Skjold HK
40. Harald Standal, Hjørundfjord HK
41. Ronald Stoddern, Mino HK
42. Steinar Tangen, Hobøl HK
43. Morten Fløtre, Gloppen HK
44. Kjell Osland, Austblæsa HK
45. Evgenny Kunnikoff, Hobøl HK
46. Kåre Trondsen, Skjergard HK
47. Halvard Måge, Skjergard HK
48. Stein Langlo, Skura HK
49. Therese Gjerald Trondsen, Skjergard HK
50. Kåre Stuen, Storfjord HK
51. Oddvar Slettemo, Hobøl HK

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Lillian Å. Vasstein, Skjold HK
3. Nina Farsund, Skjold HK
4. Kjetil Tangen, Hobøl HK
5. Kathrine Breivik, Skjergard HK
6. Linn Molekleiv, Skjergard HK
7. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK
8. Siw-Hege Noste, Mino HK
9. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord HK
10. Mette Hansen, Hobøl HK
11. Arild Hammer, Skjergard HK

 


Per Dalheim gjekk til topps under gårsdagens NC3.


25/6/2020
Resultat onsdagstreninga 24. juni


John Roar Øien er på treningsleir i Nord Norge.
På bildet ser vi Øien på ein campingplass i Hammerfest.

 

11 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

I finalen vann Synnøve 22-19 mot Stein Ove, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronald 22-14.

Neste trening er måndag 29. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 1. juli kl. 18.00.


Resultat onsdag 24. juni:
Cup:
1. Synnøve 9p-103
2. Stein Ove 9,5p-112
3. Finn 7,5p-103
4. Ronald 9p-96
5. Gunnar 8p-96 *
6. Walter 8p-96 *
7. Henrik 7p-88
8. Jens Petter 5p-76
9. Per Jan 7p-79
10. Ronny 5p-71
11. Siw-Hege 4p-67

* Gunnar rangert føre Walter på innbyrdes oppgjør.


Innleiande:
1. Stein Ove 9,5p-112
2. Synnøve 9p-103
3. Ronald 9p-96
4. Gunnar 8p-96 *
5. Walter 8p-96 *
6. Finn 7,5p-103
7. Henrik 7p-88
8. Per Jan 7p-79
9. Jens Petter 5p-76
10. Ronny 5p-71
11. Siw-Hege 4p-67

* Gunnar rangert føre Walter på innbyrdes oppgjør.


23/6/2020
Stillinga  samanlagt etter 10 av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand under Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.
 

Harald er i føringa samanlagt etter at 10 av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Finn, Ronny og Synnøve.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 10 av 25 måndagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 = 183
2. Finn 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 15 = 176
3. Ronny 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 14 + 14 = 173
4. Synnøve 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 15 + 14 + 13 + 0 = 153
5. Henrik 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 11 = 148
6. Stein Ove 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 11 + 0 + 0 = 133
7. Walter 20 + 19 + 17 + 16 + 16 + 15 + 13 + 12 + 0 + 0 = 128
8. Per Jan 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 + 0 + 0 = 89
9. Siv 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 10 + 8 + 0 + 0 = 88
10. Gunnar 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 = 86
11. Jens Petter 14 + 13 + 10 + 10 + 9 + 9 + 9 + 9 + 0 + 0 = 83
12. Ronald 14 + 14 + 11 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 58
13. Titti 17 + 14 + 13 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 55
14. John R. 16 + 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 43
15. Arve 17 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 29
16. May Kristin 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
17. Siw-Hege 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 10
18. Roar 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 8


23/6/2020
Resultat måndagstreninga 22. juni


Synnøve vann gårsdagens måndagstrening.
Bildet er frå måndagstreninga 20. april.
Sjå bilder og resultat frå måndagstreninga 20. april.


 

12 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei tre beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Synnøve, Henrik, Finn og Harald kasta seg fram til semifinale. Her vann Synnøve 26-15 mot Henrik, medan Finn vann 23-14 mot Harald. 

I finalen vann Synnøve 21-14 mot Finn, medan Harald vann bronsefinalen mot Henrik 22-16.

Neste trening er onsdag 24. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 29. juni kl. 18.00.


Resultat måndag 22. juni:
Cup:
1. Synnøve 9p-106
2. Finn 6p-84
3. Harald 10p-111
4. Henrik 6p-93
5. Walter 9p-108
6. Ronny 9p-104
7. Ronald 6p-77
8. May Kristin 4p-64
9. Siv 4p-58
10. Stein Ove 7p-59
11. Siw-Hege 6p-74
12. Jens Petter 4p-75

Innleiande:

1. Harald 10p-111
2. Walter 9p-108
3. Synnøve 9p-106
4. Ronny 9p-104
5. Stein Ove 7p-59

6. Henrik 6p-93
7. Finn 6p-84
8. Ronald 6p-77
9. Siw-Hege 6p-74
10. Jens Petter 4p-75
11. May Kristin 4p-64
12. Siv 4p-58


18/6/2020
Resultat onsdagstreninga 17. juni


Stein Ove vann gårsdagens onsdagstrening.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Stein Ove vann 22-13 mot Synnøve i finalen, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronny 23-4.

NB! Neste trening er måndag 22. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 24. juni kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 17. juni:
Cup:
1. Stein Ove
2. Synnøve 
3. Finn 
4. Ronny
5. Harald
6. Per Jan 
7. Henrik
8. Walter 
9. Ronald
10. Jens Petter

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Stein Ove 261 poeng - 19 ringar
2. Finn 252 poeng - 21 ringar
3. Ronny 238 poeng - 14 ringar
4. Henrik 229 poeng - 14 ringar
5. Walter 219 poeng - 8 ringar
6. Synnøve 203 poeng - 18 ringar
7. Harald 192 poeng - 11 ringar
8. Ronald 185 poeng - 6 ringar
9. Per Jan 119 poeng - 0 ringar
10. Jens Petter 117 poeng - 2 ringar


16/6/2020
Resultat måndagstreninga 15. juni


John Roar kasta seg inn til ein overraskande god 9. plass.

 

13 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Finn var best i kongelaget, og vann treninga føre Harald, Henrik og Ronny.

Neste trening er onsdag 17. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 22. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 15. juni:
Kongelag:
1. Finn 8+119=127
2. Harald 7+112=119
3. Henrik 7+110=117
4. Ronny 7+106=113
5. Walter 7+101=108
6. Stein Ove 8+98=106
7. Gunnar 10+93=103
8. Synnøve 10+86=96
9. John Roar 6+88=94
10. Ronald 7+74=81
11. Siv 6+51=57
12. Jens Petter 6+45=51
13. Roar 4+29=33

Innleiande
1. Gunnar 10p-112
2. Synnøve 10p-108
3. Finn 8p-95
4. Stein Ove 8p-93
5. Ronny 7p-98
6. Walter 7p-91
7. Harald 7p-90
8. Henrik 7p-86
9. Ronald 7p-84
10. Jens Petter 6p-86
9. John Roar 6p-85
11. Siv 6p-82
13. Roar 4p-67


10/6/2020
Resultat onsdagstreninga 10. juni


Uten mat og drikke duger helten ikke.  

 

14 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei fire beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Ronny vann finalen mot Synnøve, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot Henrik.

Neste trening er måndag 15. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 17. juni kl. 18.00.


Resultat onsdag 10. juni:
Cup:
1. Ronny 9p-111
2. Synnøve  7p-91
3. Stein Ove 6p-91
4. Henrik 8p-99
5. Ronald 9p-108
6. Gunnar 8p-104
7. Harald 8p-97
8. Finn 8p-93
9. Siw-Hege 4p-57
10. Arve 8p-97
11. John Roar 6p-90
12. Walter 6p-87
13. Per Jan 4p-63
14. Titti 0p-31

Innleiande:

1. Ronny 9p-111
2. Ronald 9p-108
3. Gunnar 8p-104
4. Henrik 8p-99
5. Harald 8p-97 *
6. Arve 8p-97 *
7. Finn 8p-93
8. Synnøve  7p-91
9. Stein Ove 6p-91
10. John Roar 6p-90
11. Walter 6p-87
12. Per Jan 4p-63
13. Siw-Hege 4p-57
14. Titti 0p-31

* Harald rangert føre Arve på høgast score i enkeltkamp.


8/6/2020
Resultat måndagstreninga 8. juni


Gunnar var best innleiande på dagens trening.

 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. 

Titti, Synnøve, Ronny og Finn kasta seg fram til semifinale. Her vann Synnøve 23-18 mot Titti, medan Ronny vann 21-15 mot Finn. 

I finalen vann Synnøve 25-13 mot Ronny, medan Finn vann bronsefinalen mot Titti 21-9.

Neste trening er onsdag 10. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 15. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 8. juni:
Cup:
1. Synnøve 7p-86
2. Ronny 7p-92
3. Finn 6p-78
4. Titti 4p-66
5. John Roar 9p-109
6. Harald 9p-101
7. Henrik 8p-93
8. Walter 7p-82
9. Gunnar 10p-113
10. Siv 5p-78
11. Per Jan 4p-61
12. Ronald 3p-54

Innleiande
1. Gunnar 10p-113
2. John Roar 9p-109
3. Harald 9p-101
4. Henrik 8p-93
5. Ronny 7p-92
6. Synnøve 7p-86
7. Walter 7p-82
8. Finn 6p-78
9. Siv 5p-78
10. Titti 4p-66
11. Per Jan 4p-61
12. Ronald 3p-54


7/6/2020
Resultat NC2, søndag 7. juni


Per Dalheim gjekk til topps under dagens NC2.
Bildet er tatt etter NC4 på Nordfjordeid 1. september 2013.
Sjå bilder og resultat frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.

 

Hobøl Hesteskoklubb har i dag arrangert NC2 på Hagenbanen i Hobøl.

Best av kastarane frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blei Ronny med ein fjerdeplass. Per Dalheim frå Vallset HK vann stevnet føre Oddmund Dingen (Nordhordland HK) og Jim Ertesvåg (Austblæsa HK). 

Totalt 44 kastarar deltok på stemnet.

NC2
Klasse 1, gruppe A
1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
3. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
4. Ronny Stoddern, Mino HK
5. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
6. Walter Fagerstrand, Mino HK
7. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
8. Tohnny Borge, Hobøl HK
9. Helge Flatøy, Austblæsa HK
10. Trygve Bolset, Skjold HK
11. Frode Rønningen, Vallset HK
12. Harald Fagerstrand, Mino HK
13. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
14. Stein Ove Stoddern, Mino HK
15. Svein Olsen, Hobøl HK
16. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
17. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
18. Kjell Evensen, Vallset HK
19. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
20. Frode Rønningen, Vallset HK
21. Tollef Årdal, Skjold HK
22. Ronny Dalheim, Vallset HK
23. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
24. Siv Øen, Mino HK
25. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK
26. Johannes Nedrebø, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B
27. Knut Nilsen, Hobøl HK
28. Rune Torsvik, Skjergard HK
29. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC
30. Halvard Måge, Skjergard HK
31. Tom Furulund, Hobøl HK
32. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
33. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
34. Steinar Tangen, Hobøl HK
35. Marit Kristina Meland, Skjold HK
36. Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2

1. Ingar Nilsen, Hobøl HK
2. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
3. Jannicke Hagen, Skjergard HK
4. Kjetil Tangen, Hobøl HK
5. Freddy Haraldsen, Hobøl HK
6. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
7. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK
8. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb


6/6/2020
Resultat NC1, laurdag 6. juni


Synnøve vann finalen mot Harald under dagens NC1.

 

Hobøl Hesteskoklubb har i dag arrangert NC1 på Hagenbanen i Hobøl.

Kastarane frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb stakk av med fire av dei seks fyrste plassane.

Synnøve vann finalen mot Harald, Stein Ove blei nummer fire, medan Ronny blei nummer seks.

Totalt 43 kastarar deltok på stemnet.

NC1
Klasse 1, gruppe A
1. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
2. Harald Fagerstrand, Mino HK
3. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
4. Stein Ove Stoddern, Mino HK
5. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
6. Ronny Stoddern, Mino HK
7. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
8. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
9. Trygve Bolset, Skjold HK
10. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
11. Kjell Evensen, Vallset HK
12. Helge Flatøy, Austblæsa HK
13. Tollef Årdal, Skjold HK
14. Per Dalheim, Vallset HK
15. Walter Fagerstrand, Mino HK
16. Tohnny Borge, Hobøl HK
17. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
18. Frode Rønningen, Vallset HK
19. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
20. Ronny Dalheim, Vallset HK
21. Svein Olsen, Hobøl HK
22. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
23. Rune Torsvik, Skjergard HK
24. Else Rønningen, Vallset HK
25. Harald Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb

Klasse 1, gruppe B
26. Knut Nilsen, Hobøl HK
27. Siv Øen, Mino HK
28. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC
29. Steinar Tangen, Hobøl HK
30. Halvard Måge, Skjergard HK
31. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
32. Tom Furulund, Hobøl HK
33. Johannes Nedrebø, Skjold HK
34. Marit Kristina Meland, Skjold HK
35. Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2

1. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
2. Ingar Nilsen, Hobøl HK
3. Freddy Haraldsen, Hobøl HK
4. Maria Standal, Hjørundfjord Hesteskoklubb
5. Jannicke Hagen, Skjergard HK
6. Kjetil Tangen, Hobøl HK
7. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK
8. Frederik Standal Moen, Hjørundfjord Hesteskoklubb


6/6/2020
Resultat Spiralencup, fredag 5. juni


Oddmund Dingen vann Spiralencup fredag 5. juni.
Bildet er frå NM Mix fredag 9. august 2019.
Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august 2019.

 

Spiralen HC arrangerte fredag 5. juni Spiralencup på Hagenbanen i Hobøl.

Totalt seks kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på stemnet.

Oddmund Dingen frå Nordhordland HK vann finalen mot Arnfinn Austegard, frå Austblæsa HK. Bronsefinalen blei eit reint oppgjør mellom to kastarar frå Mino HK. Harald Fagerstrand trekte det lengste strået og vann mot
Stein Ove Stoddern.

Spiralencup
Klasse 1, gruppe A

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
3. Harald Fagerstrand, Mino HK
4. Stein Ove Stoddern, Mino HK
5. Tollef Årdal, Skjold HK
6. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
7. Trygve Bolset, Skjold HK
8. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
9. Kjell Evensen, Vallset HK
10. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
11. Else Rønningen, Vallset HK
12. Tohnny Borge, Hobøl HK
13. Walter Fagerstrand, Mino HK
14. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
15. Ronny Stoddern, Mino HK
16. Helge Flatøy, Austblæsa HK
17. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
18. Knut Nilsen, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B
19. Svein Olsen, Hobøl HK
20. Rune Torsvik, Skjergard HK
21. Johannes Nedrebø, Skjold HK
22. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
23. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
24. Siv Øen, Mino HK
25. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
26. Halvard Måge, Skjergard HK
27. Tom Furulund, Hobøl HK
28. Steinar Tangen, Hobøl HK
29. Frode Rønningen, Vallset HK
30. Marit Kristina Meland, Skjold HK
31. Therese G. Trondsen, Skjergard HK

Klasse 2

1. Steinar Haraldsen, Hobøl HK
2. Jannicke Hagen, Skjergard HK
3. Kjetil Tangen, Hobøl HK
4. Freddy Haraldsen, Hobøl HK
5. Ingar Nilsen, Hobøl HK
6. Olav Nilsen, Hobøl HK


3/6/2020
Resultat onsdagstreninga 3. juni


Gunnar kom på 2. plass på dagens onsdagstrening.

 

12 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

I finalen vann Ronny 22-15 mot Gunnar, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Finn 21-10.

Neste trening er måndag 8. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 10. juni kl. 18.00.


Resultat onsdag 3. juni:
Cup:
1. Ronny 9p-109
2. Gunnar 9p-112
3. Synnøve 7,5p-102
4. Finn 8p-101
5. Harald 10p-109
6. Henrik 9p-102
7. Stein Ove 8p-98
8. Ronald 2p-39
9. Walter 5p-84
10. John Roar 4,5p-72
11. Arve 4p-67
12. Per Jan 4p-58

Innleiande:

1. Harald 10p-109
2. Gunnar 9p-112
3. Ronny 9p-109
4. Henrik 9p-102
5. Finn 8p-101
6. Stein Ove 8p-98
7. Synnøve 7,5p-102
8. Walter 5p-84
9. John Roar 4,5p-72
10. Arve 4p-67
11. Per Jan 4p-58
12. Ronald 2p-39


1/6/2020
Resultat måndagstreninga 1. juni


Harald takkar Gunnar for kampen på treninga 2. juni 2014.
Sjå nokre bilder frå treninga 2. juni 2014.

 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. 

Harald, Arve, Ronny og Synnøve kasta seg fram til semifinale. Her vann Harald 22-20 mot Arve, medan Synnøve vann 23-12 mot Ronny.

I finalen vann Harald 22-5 mot Synnøve, medan Ronny vann bronsefinalen mot Arve 21-5.

Neste trening er onsdag 3. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 8. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 1. juni:
Cup:
1. Harald 12p-132
2. Synnøve 10p-123
3. Ronny 9p-112
4. Arve 6p-81
5. Finn 12p-139
6. Henrik 9p-114
7. Ronald 9p-107
8. Siv 7p-82
9. Walter 8p-109
10. Titti 6p-93
11. Jens Petter 6p-68
12. Per Jan 3p-70

Innleiande
1. Finn 12p-139
2. Harald 12p-132
3. Synnøve 10p-123
4. Henrik 9p-114
5. Ronny 9p-112
6. Ronald 9p-107
7. Walter 8p-109
8. Siv 7p-82
9. Titti 6p-93
10. Arve 6p-81
11. Jens Petter 6p-68
12. Per Jan 3p-70


1/6/2020
Stillinga  samanlagt etter seks av 25 onsdagstreningar


Harald Fagerstrand og Kåre Måge under vintertreninga 8. mars 2013.

Harald er i føringa samanlagt etter at seks av 25 onsdagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Stein Ove, Ronny, Finn og Per Jan.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter seks av 25 onsdagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 0 + 0 + 0 + 0 = 116
2. Stein Ove 19 + 19 + 19 + 16 + 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 = 102
3. Ronny 20 + 20 + 19 + 16 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 90
4. Finn 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 88
5. Per Jan 17 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 = 80
6. Jens Petter 17 + 15 + 13 + 13 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 69
7. Henrik 17 + 16 + 16 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 64
8. Synnøve 18 + 16 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 48
9. Walter 19 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 36
10. Arve 18 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 33
11. John R. 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 29
12. Gunnar 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27
13. Titti 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
14. Siv 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
15. May Kristin 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 12
16. Ronald 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 11
17. Siw-Hege 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 10


27/5/2020
Resultat onsdagstreninga 27. mai


Jens Petter kom på 4. plass på dagens onsdagstrening.
Bildet er frå Mino Cup DM singel på Nordfjordeid 24. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


 

Ni deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Harald vann 22-18 mot Stein Ove i finalen, medan Arve vann bronsefinalen mot Jens Petter 22-18.

NB! Neste trening er måndag 1. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 3. juni kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 27. mai:
Cup:
1. Harald
2. Stein Ove 
3. Arve  
4. Jens Petter 
5. Henrik
6. Ronny
7. John Roar
8. Per Jan
9. May Kristin

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Stein Ove 271 poeng - 21 ringar
2. Harald 240 poeng - 23 ringar
3. Henrik 231 poeng - 15 ringar
4. Ronny 222 poeng - 19 ringar
5. John Roar 208 poeng - 6 ringar
6. Arve 196 poeng - 3 ringar
7. Jens Petter 112 poeng - 2 ringar
8. Per Jan 93 poeng - 3 ringar
9. May Kristin  10 poeng - 0 ringar


27/5/2020
Geir Olav Sæbjørnsen leiar Norgescupen samanlagt


Geir Olav Sæbjørnsen og Halvard Måge er dei to beste kastarane i
Norgescupen pr. 27. mai. Bildet er tatt etter at Sæbjørnsen og Måge blei nummer tre under DM par Nordvestland på Nordfjordeid 24. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


 

Geir Olav Sæbjørnsen frå Skjergard HK leiar Norgescupen i klasse 1 samanlagt. Sæbjørnsen toppar lista føre Stein Ove Stoddern frå Mino HK og Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK.

Norgescupen samanlagt pr. 27. mai

Klasse 1:

1. Geir Olav Sæbjørnsen Skjergard HK 290
2. Halvard Måge Skjergard HK 214
3. Oddvar Turøy Førde HK 200
4. Oddmund Dingen Nordhordland HK 200
5. Jim Ertesvåg Austblæsa HK 190
6. Finn Stavenes Mino HK 190
7. Arnfinn Austegard Austblæsa HK 182
8. Gunnar J D Bugge Mino HK 182
9. Therese G. Trondsen Skjergard HK 179
10. Harald Fagerstrand Mino HK 175
11. Roy Inge Johnsen Nordhordland HK 175
12. Signar Fauske Førde HK 168
13. Harald Glomnes Nordhordland HK 168
14. Trygve Bolset Skjold HK 162
15. Morten Sakstad Nordhordland HK 156
16. Tollef Årdal Skjold HK 156
17. Lars Arne Kolås Nordhordland HK 150
18. Stein Ove Stoddern Mino HK 150
19. Synnøve Fagerstrand Mino HK 144
20. Reidar Nepstad Nordhordland HK 144
21. Audhild Sagosen Nordhordland HK 138
22. Kai Helge Urke Hjørundfjord Hesteskoklubb 138
23. Walter Fagerstrand Mino HK 133
24. Rune Torsvik Skjergard HK 133
25. Sverre Dale Nordhordland HK 128
26. Harald Standal Hjørundfjord Hesteskoklubb 123
27. Johannes Nedrebø Skjold HK 118
28. Arvid Reigstad Nordhordland HK 118
29. Kjell Osland Austblæsa HK 113
30. Arve Dahl Mino HK 113
31. Tormod Flatjord Skjold HK 108
32. Kåre Måge Skjergard HK 103
33. Ronny Stoddern Mino HK 103
34. Nils J Juklestad Skjold HK 99
35. John Roar Øien Mino HK 95
36. Siv Øen Mino HK 87
37. Kåre Trondsen Skjergard HK 83
38. Marit Kristina Meland Skjold HK 79
39. Alfhild Standal Hjørundfjord Hesteskoklubb 75


26/5/2020
Stillinga  samanlagt etter seks av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand under Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.
 

Harald er i føringa samanlagt etter at seks av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Stein Ove, Ronny og Finn.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter seks av 25 måndagstreningar:
1. Harald  20 + 20 + 19 + 19 + 17 + 16 + 0 + 0 + 0 + 0 = 111
2. Stein Ove 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 0 + 0 + 0 + 0 = 107
3. Ronny 20 + 19 + 19 + 18 + 14 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 = 104
4. Finn 20 + 18 + 18 + 16 + 16 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 = 103
5. Henrik 17 + 16 + 14 + 13 + 13 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 = 84
6. Synnøve 18 + 18 + 16 + 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 81
7. Walter 20 + 19 + 17 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 71
8. Per Jan 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 70
9. Gunnar 17 + 15 + 15 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 60
10. Jens Petter 14 + 13 + 10 + 9 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 55
11. Siv 12 + 11 + 11 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 42
12. Titti 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27
13. John R. 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
14. Arve 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 12
15. Ronald 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 10


25/5/2020
Resultat måndagstreninga 25. mai


Harald var suveren på dagens måndagstrening.
Bildet er frå Mino Cup DM singel og DM par 24. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Harald var best i kongelaget, og vann treninga føre Walter, Stein Ove og Gunnar.

Neste trening er onsdag 27. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 1. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 25. mai:
Kongelag:
1. Harald 9+117=126
2. Walter 8+109=117
3. Stein Ove 9+103=112
4. Gunnar 8+99=107
5. Synnøve 6+96=102
6. Finn 7+94=101
7. Ronny 8+98=98
8. Henrik 6+84=90
9. Siv 6+75=81
10. Per Jan 6+46=52
11. Jens Petter 6+43=49

Innleiande
1. Harald 9p-107
2. Stein Ove 9p-96
3. Gunnar 8p-101
4. Ronny 8p-96
5. Walter 8p-95
6. Finn 7p-90
7. Jens Petter 6p-87
8. Siv 6p-82
9. Per Jan 6p-79
10. Synnøve 6p-78
11. Henrik 6p-76


24/5/2020
Resultat Mino Cup DM singel og DM par


Brødrene Stein Ove og Ronny Stoddern vann DM par.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i dag Mino Cup DM singel og DM par på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Oddvar Turøy frå Førde HK vann Mino Cup DM singel føre Finn Stavenes, Mino HK, Gunnar D. Bugge, Mino HK og Haralad Fagerstrand, Mino HK.

Jannicke Hagen frå Skjergard HK vann klasse 2 føre Jens Petter Håvik frå Mino HK og Siw-Hege Noste frå Mino HK.


I DM Par blei det rein finale mellom to par frå Mino HK. Stein Ove Stoddern og Ronny Stoddern vann finalen mot John Roar Øien og Gunnar D. Bugge. Halvard Måge og Geir Olav Sæbjørnsen frå Skjergard HK vann bronsefinalen mot Tormod Flatjord og Nils Jakob Juklestad frå Skjold HK.

Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.

Mino Cup DM singel
Klasse 1, gruppe A

1. Oddvar Turøy, Førde HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Gunnar D. Bugge, Mino HK
4. Harald Fagerstrand, Mino HK
5. Signar Fauske, Førde HK
6. Trygve Bolset, Skjold HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Stein Ove Stoddern, Mino HK
9. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
10. Kai Helge Urke, Hjørundfjord HK
11. Walter Fagerstrand, Mino HK
12. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
13. Harald Standal, Hjørundfjord HK
14. Johannes Nedrebø, Skjold HK
15. Arve Dahl, Mino HK
16. Tormod Flatjord, Skjold
17. Ronny Stoddern, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
18. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
19. John Roar Øien, Mino HK
20. Halvard Måge, Skjergard HK
21. Siv Øen, Mino HK
22. Kåre Tronsdsen, Skjergard HK
23. Marit Meland, Skjold HK
24. Alfhild Standal, Hjørundfjord HK
25. Therese Trondsen; Skjergard HK 

Klasse 2
1. Jannicke Hagen, Skjergard HK
2. Jens Petter Haavik, Mino HK
3. Siw-Hege Noste, Mino HK
4. Per Johan Holsæker, Hjørundfjord HK
5. Stein Ove Standal, Hjørundfjord HK
6. Monica Kipperberg, Hjørundfjord HK
7. Linn Moldeklev, Skjergard HK
8. Bjarne Aareskjold, Hjørundfjord HK
9. Roar Smørdal, Mino HK


DM par
Klasse 1, gruppe A

1. Ronny Stoddern, Mino HK/Stein Ove Stoddern, Mino HK
2. John Roar Øien, Mino HK/Gunnar D. Bugge, Mino HK
3. Halvard Måge, Skjergard HK/Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
4. Tormod Flatjord, Skjold/Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
5. Harald Fagerstrand, Mino HK/Finn Stavenes, Mino HK
6. Synnøve Fagerstrand, Mino HK/Walter Fagerstrand, Mino HK
7. Oddvar Turøy, Førde HK/Signar Fauske, Førde HK
8. Trygve Bolset, Skjold HK/Marit Meland, Skjold HK
9. Jens Petter Haavik, Mino HK/Anne-Kirsti Noste, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
10. Kai Helge Urke, Hjørundfjord HK/Harald Standal, Hjørundfjord HK
11. Kåre Tronsdsen, Skjergard HK/Therese Trondsen; Skjergard HK 
12. Siw-Hege Noste, Mino HK/Siv Øen, Mino HK
13. Jannicke Hagen, Skjergard HK/Linn Moldeklev, Skjergard HK
14. Per Johan Holsæker, Hjørundfjord/Stein Ove Standal, Hjørundfjord HK
15. Alfhild Standal, Hjørundfjord HK/Monica Kipperberg, Hjørundfjord HK

 


Oddvar Turøy gjekk til topps under dagens Mino Cup DM singel.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup DM singel og DM par.


20/5/2020
Resultat onsdagstreninga 20. mai


Ronny Stoddern vann dagens onsdagstrening.
Bildet er frå NM Lag som blei arrangert på Ålhus i Jølster.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

11 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Finn og Harald var best innleiande og fekk walkover i fyrste cuprunde. 

I finalen vann Ronny 23-16 mot Stein Ove, medan Harald vann bronsefinalen mot Walter 22-10.

Neste trening er måndag 25. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 27. mai kl. 18.00.


Resultat onsdag 20. mai:
Cup:
1. Ronny 4p-69
2. Stein Ove 6p-72
3. Harald 7p-86
4. Walter 7p-80
5. Finn 8p-86
6. John Roar 7p-85
7. Synnøve 7p-80
8. Gunnar 6p-73
9. Per Jan 4p-58
10. Ronald 4p-47
11. Siw-Hege 2p-46

Innleiande:
1. Finn 8p-86
2. Harald 7p-86
3. John Roar 7p-85
4. Synnøve 7p-80 *
5. Walter 7p-80 *
6. Gunnar 6p-73
7. Stein Ove 6p-72
8. Ronny 4p-69
9. Per Jan 4p-58
10. Ronald 4p-47
11. Siw-Hege 2p-46

* Synnøve rangert føre Walter på høgast score i enkeltkamp.


18/5/2020
Resultat måndagstreninga 18. mai


Finn kom på 3. plass på dagens måndagstrening.

 

13 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Harald var best innleiande og fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Harald, Walter, Finn og Ronny kasta seg fram til semifinale. Her vann Harald 22-7 mot Walter, medan Ronny vann 23-20 mot Finn. 

I finalen vann Harald 21-17 mot Ronny, medan Finn vann bronsefinalen mot Walter 21-10.

Neste trening er onsdag 20. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 25. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 18. mai:
Cup:
1. Harald 12p-135
2. Ronny 9p-127
3. Finn 9p-113
4. Walter 10p-121
5. Stein Ove 11p-119
6. Gunnar 10p-119
7. Synnøve 9p-117
8. Titti 7p-122
9. Per Jan 5p-82
10. Henrik 9p-105
11. Ronald 6p-78
12. Jens Petter 5p-97
13. Siv 2p-102

Innleiande:

1. Harald 12p-135
2. Stein Ove 11p-119
3. Walter 10p-121
4. Gunnar 10p-119
5. Ronny 9p-127
6. Synnøve 9p-117
7. Finn 9p-113
8. Henrik 9p-105
9. Titti 7p-122
10. Ronald 6p-78
11. Jens Petter 5p-97
12. Per Jan 5p-82
13. Siv 2p-102


14/5/2020
Resultat onsdagstreninga 13. mai


Ronny vann denne vekas onsdagstrening.
Bilde er frå ein kamp mot Kåre på måndagstreninga 8. juni 2016.


 

Ni deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Henrik, Finn, Harald og Ronny kasta seg fram til semifinale. Her vann Finn 22-4 mot Henrik, medan Ronny vann 24-15 mot Harald. 

I finalen vann Ronny 22-15 mot Finn, medan Harald vann bronsefinalen mot Henrik 22-14.

Neste trening er måndag 18. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 20. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 13. mai:
Cup:
1. Ronny 8p-86
2. Finn 8p-84
3. Harald 6p-76
4. Henrik 6p-71
5. Synnøve 4p-56
6. Arve 4p-49
7. Stein Ove 6p-80
8. Jens Petter 5p-63
9. Per Jan 4p-56

Innleiande:
1. Ronny 8p-86
2. Finn 8p-84
3. Stein Ove 6p-80
4. Harald 6p-76
5. Henrik 6p-71
6. Jens Petter 5p-63
7. Synnøve 4p-56 *
8. Per Jan 4p-56 *
9. Arve 4p-49

* Synnøve rangert føre Per Jan på høgast score i enkeltkamp.


11/5/2020
Resultat måndagstreninga 11. mai


Ronny vann finalen mot Stein Ove på dagens måndagstrening.

 

Åtte deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fire rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Finn, Ronny, Henrik og Stein Ove kasta seg fram til semifinale. Her vann Ronny 21-10 mot Henrik, medan Stein Ove vann 21-12 mot Finn.

I finalen vann Ronny 23-17 mot Stein Ove, medan Finn vann bronsefinalen mot Henrik 21-11.

Neste trening er onsdag 13. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 18. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 11. mai:
Cup:
1. Ronny 7p-78
2. Stein Ove 6,5p-84
3. Finn 6,5p-82
4. Henrik 5p-60
5. Harald 8p-92
6. Synnøve 6p-76
7. Jens Petter 3p-48 *
8. Per Jan 3p-48 *

* Jens Petter rangert føre Per Jan på høgast score i enkeltkamp.

Innleiande:
1. Harald 8p-92
2. Ronny 7p-78
3. Stein Ove 6,5p-84
4. Finn 6,5p-82
5. Synnøve 6p-76
6. Henrik 5p-60
7. Jens Petter 3p-48 *
8. Per Jan 3p-48 *

* Jens Petter rangert føre Per Jan på høgast score i enkeltkamp.


11/5/2020
Resultat Hordacup på Frekhaug 7. mai


Skjergard HK stilte med heile 10 kastarar under årets Hordacup.
på bildet ser vi Halvard Måge og Rune Torsvik under NM Lag 2017.
 Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2017.

 

Nordhordland Hesteskokastarlag arrangerte torsdag 7. mai Hordacup på grusbana ved Dale Ungdomshus på Frekhaug.

Oddmund Dingen frå arrangørklubben vann føre Jim Ertesvåg (Austblæsa HK) og Arnfinn Austegard (Austblæsa HK).

Totalt 23 kastarar deltok på stemnet på Frekhaug. Av desse var heile 10 kastarar frå den relativt nyoppstarta klubben Skjergard HK.  

Hordacup (DNC), torsdag 7. mai
Klasse 1, gruppe A

1. Oddmund Dingen Nordhordland HK
2. Jim Ertesvåg Austblæsa HK 
3. Arnfinn Austegard Austblæsa HK 
4. Roy Inge Johnsen Nordhordland HK
5. Harald Glomnes Nordhordland HK
6. Geir Olav Sæbjørnsen Skjergard HK
7. Morten Sakstad Nordhordland HK
8. Lars Arne Kolås Nordhordland HK
9. Reidar Nepstad Nordhordland HK
10. Audhild Sagosen Nordhordland HK
11. Rune Torsvik Skjergard HK 

Klasse 1, gruppe B
12. Sverre Dale, Nordhordland HK
13. Halvard Måge, Skjergard HK
14. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
15. Kjell Osland, Austblæsa HK
16. Therese G. Trondsen, Skjergard HK
17. Kåre Måge, Skjergard HK 

Klasse 2
1. Katrine Breivik, Skjergard HK
2. Dennis Hagen, Skjergard HK
3. Jannicke Hagen, Skjergard HK
4. Bjarne Aareskjold, Skjergard HK
5. Linn Moldeklev, Skjergard HK


6/5/2020
Resultat onsdagstreninga 6. mai


Harald vann finalen mot Walter på dagens onsdagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i 1. cuprunde. 

Harald vann 22-15 mot Walter i finalen, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Finn 21-18.

NB! Neste trening er måndag 11. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 13. mai kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 6. mai:
Cup:
1. Harald
2. Walter 
3. Synnøve 
4. Finn 
5. Henrik
6. Stein Ove
7. Gunnar
8. Siv
9. Per Jan 
10. Jens Petter

Innleiande (X-kast halvmatch):

1. Harald 265 poeng - 22 ringar
2. Henrik 254 poeng - 17 ringar
3. Stein Ove 253 poeng - 19 ringar
4. Walter 226 poeng - 8 ringar
5. Finn 223 poeng - 13 ringar
6. Synnøve 211 poeng - 10 ringar
7. Gunnar 196 poeng - 6 ringar
8. Siv 140 poeng - 2 ringar
9. Per Jan 98 poeng - 1 ringar
10. Jens Petter 90 poeng - 0 ringar

 


Synnøve vann bronsefinalen mot Finn 21-18.


6/5/2020
Invitasjon til Mino Cup DM og DM par 24. mai


Walter Fagerstrand og Kåre Måge under NM-helga på Nordfjordeid i 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli 2015.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli 2015.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb ynskjer velkomen til Mino Cup DM og DM par søndag 24. mai på Nordfjordeid.

Start kl 11.00.

Stemna vært arrangert bak Valhall.

Avvikling: Gloppenmetoden.

Stemneleiar: Walter Fagerstrand.
Juryleiar: Trygve Bolset

Påmelding til Synnøve, sfagerstrand@hotmail.com tlf. 95 14 90 76 seinast fredag 22. mai.

Betaling på forskot, vipps 511152 (noter: Startkontingent og namnet ditt) eller bank 3816.10.07398.

Klasser: Klasse 1 og klasse 2.

Startkontingent: Klasse 1 kr 150,- klasse 2 kr 85,- kr 250,- pr par.

I desse tider, blir det ingen kiosk, so ta gjerne med matpakke. Elles følger vi NHF sine retningslinjer når det gjeld avvikling av stemner.

Vel møtt
Vèret kan vi ikkje garantere, men humøret er på topp.

Synnøve Fagerstrand
Leiar i Mino HK.


Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg vann NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.


6/5/2020
Resultat måndagstreninga 4. mai


Stein Ove vann denne vekas måndagstrening.

 

12 deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Stein Ove var best i kongelaget, og vann treninga føre Ronny, Synnøve, Harald og Finn.

NB! Neste trening er onsdag 6. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 11. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 4. mai:
Kongelag:
1. Stein Ove 7+105=112 *
2. Ronny 9+103=112 *
3. Synnøve 9+102=111
4. Harald 8+100=108 x
5. Finn 10+98=108 x
6. Walter 7+90=97
7. Henrik 6+90=96
8. Gunnar 7+85=92
9. Arve 4+82=86
10. Siv 5+62=67
11. Per Jan 2+27=29
12. Jens Petter 3+24=27

* Stein Ove rangert føre Ronny på grunn av beste kongelag.
x Harald rangert føre Finn på grunn av beste kongelag.

Innleiande:
1. Finn 10p-112
2. Ronny 9p-105
3. Synnøve 9p-104
4. Harald 8p-97
5. Stein Ove 7p-88
6. Gunnar 7p-83
7. Walter 7p-80
8. Henrik 6p-77
9. Siv 5p-66
10. Arve 4p-64
11. Jens Petter 3p-67
12. Per Jan 2p-62


29/4/2020
Resultat onsdagstreninga 29. april


Kakemonsen John Roar Øien feira i dag 42-års bryllaupsdag.

 

Seks deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Harald vann finalen mot Ronny 21-16, medan Finn vann 22-4 i bronsefinalen mot Per Jan.

NB! Neste trening er måndag 4. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 6. mai kl. 18.00 


Resultat onsdagstreninga 29. april:
Cup:
1. Harald 8p-103
2. Ronny 8p-108
3. Finn 10p-113
4. Per Jan 2p-34
5. Stein Ove 7p-92
6. Jens Petter 4p-57

Innleiande:

1. Finn 10p-113
2. Ronny 8p-108
3. Harald 8p-103
4. Stein Ove 7p-92
5. Jens Petter 4p-57
6. Per Jan 2p-34


27/4/2020
Resultat måndagstreninga 27. april


Finn vann finalen mot Harald på dagens måndagstrening.
Sjå bilder og resultat frå dagens måndagstrening.


 

Ni deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Finn, Ronny, Harald og Stein Ove kasta seg fram til semifinale. Her vann Finn 23-13 mot Ronny, medan Harald vann 22-9 mot Stein Ove.

I finalen vann Finn 25-12 mot Harald, medan Ronny vann bronsefinalen mot Stein Ove 22-13.

Sjå bilder og resultat frå dagens måndagstrening.

NB! Neste trening er onsdag 29. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 4. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 27. april:
Cup:
1. Finn 9p-104
2. Harald 10p-112
3. Ronny 10p-105
4. Stein Ove 8p-93
5. Henrik 8p-98
6. Gunnar 5p-67
7. Titti 5p-70
8. Jens Petter 4p-63
9. Per Jan 1p-25

Innleiande:
1. Harald 10p-112
2. Ronny 10p-105
3. Finn 9p-104
4. Henrik 8p-98
5. Stein Ove 8p-93
6. Titti 5p-70
7. Gunnar 5p-67
8. Jens Petter 4p-63
9. Per Jan 1p-25

 


Jens Petter i kampen mot Henrik på dagens trening.


23/4/2020
Resultat onsdagstreninga 22. april



 

Åtte deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Harald vann finalen mot Stein Ove 24-20, medan Finn vann 21-12 i bronsefinalen mot Titti.

NB! Neste trening er måndag 27. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 29. april kl. 18.00 


Resultat onsdagstreninga 22. april:
Cup:
1. Harald 9p-104
2. Stein Ove 9p-104
3. Finn 9p-103
4. Titti 5p-68
5. Ronny 8p-105
6. Henrik 7p-85
7. Per Jan 3p-45
8. Jens Petter 2p-56

Innleiande:

1. Harald 9p-104 *
2. Stein Ove 9p-104 *
3. Finn 9p-103
4. Titti 5p-68
5. Ronny 8p-105
6. Henrik 7p-85
7. Per Jan 3p-45
8. Jens Petter 2p-56

* Harald rangert føre Stein Ove på høgast score i enkeltkamp


20/4/2020
Resultat måndagstreninga 20. april


Walter vann finalen mot Harald på dagens måndagstrening.
Sjå bilder og resultat frå dagens måndagstrening.


 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Walter, Synnøve, Harald og Stein Ove kasta seg fram til semifinale. Her vann Walter 25-22 mot Synnøve, medan Harald vann 22-2 mot Stein Ove.

I finalen vann Walter 21-12 mot Harald, medan Synnøve trekte det lengste strået og vann 23-14 i bronsefinalen mot Stein Ove.

Sjå bilder og resultat frå dagens måndagstrening.


NB! Neste trening er onsdag 22. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 27. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 20. april:
Cup:
1. Walter 8p-112
2. Harald 12p-133
3. Synnøve 9p-108
4. Stein Ove 10p-118
5. Finn 12p-128
6. John Roar 9p-117
7. Ronny 8p-114
8. Henrik 6p-84
9. Per Jan 3p-42
10. Siv 1p-40

Innleiande:
1. Harald 12p-133
2. Finn 12p-128
3. Stein Ove 10p-118
4. John Roar 9p-117
5. Synnøve 9p-108
6. Ronny 8p-114
7. Walter 8p-112
8. Henrik 6p-84
9. Per Jan 3p-42
10. Siv 1p-40

 


Synnøve vann bronsefinalen mot Stein Ove.


John Roar var meir opptatt med å leike enn å kaste hestesko.


26/3/2020
Informasjonsskriv til klubbane frå Norges Hesteskokasterforbund


Gunnar D. Bugge ligg i hardtrening føre årets sesong.

 

Norges Hesteskokasterforbund har sendt ut følgande skriv til alle klubbane.

I skrivende stund har den norske regjering informert om at tiltakene innført i Norge 12. mars, videreføres til 13. april, altså til over påske.

Terminlisten laget av styret i NHF ble tidligere i februar sendt ut til alle klubbene og lagt ut på forbundets nettside.

Det er med stor beklagelse at vi er nødt til å ta den beslutningen, at første del av terminlisten ikke lenger er gyldig. Slik situasjonen i Norge er akkurat nå, vil det etter all sannsynlighet IKKE være mulig med en oppstart som planlagt med stevner i Hobøl og i Jølster, i slutten av april/begynnelsen av mai.

Akkurat i dag, er det ikke mulig for noen å spå om det vil være mulig og samles i 2020 for å kaste hestesko, eller arrangere stevner.

Vi vil selvsagt håpe at dette skal være mulig og at samfunnet gradvis gjennom vår og sommer vil åpne opp og at det vil være sikkert og trygt å kunne møtes og konkurrere, under trygge og kontrollerte rammer.

Ved en ev senere oppstart i vår eller sommer, og eller når vi vet noe mer sikkert om hvordan verden og Norge vil se ut når vi kommer noen uker lenger frem, vil styret i forbundet drøfte situasjonen og komme med utspill i forhold til ev gjennomføring av sesongen og under hvilke endringer. Som allerede planlegges i flere ulike idretter, kan ev en sesong forlenges utover høsten, i måneder vi normalt ikke har stevner og konkurranser i regi av NHF.

Allerede rett over påske, etter at regjeringen har kunngjort hva som skjer etter 13. april, vil vi på nytt komme ut med informasjon til klubber og medlemmer.

Vi ber derfor alle medlemmer av hesteskoklubber i Norge om å holde humøret oppe, være positive og praktiser egentrening i egen hage/område, fordi det både er sunt og flott, både for kropp og sjel.

Ta vare på dere selv og de som dere har rundt dere og så er det vårt inderlige ønske at tingene skal normaliseres i Norge og at vi i løpet av sesongen kan møtes for å kaste hestesko.

Hilsen
Styret i Norges Hesteskokasterforbund
Jim Ertesvåg
sekretær


10/2/2020
Terminliste Norges Hesteskokasterforbund 2020


Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.

Terminlista for 2020-sesongen er no klar. Midtre Nordfjord Hesteskoklubb skal denne sesongen mellom anna arrangere Norgescupavslutninga fyrste helga i september.

Her er den komplette terminlista for 2020-sesongen:


APRIL:
Laurdag 25. april:
Hobøl Cup og Østlands Cup, Hobøl HK


MAI:
Fredag 1. mai:
Jølstercup og NM Hesteskogolf, Skjold HK

Laurdag 2. mai:
Jølster Open, Skjold HK

Torsdag 7. mai:
Nordhordlandscupen Dale, Nordhordland HK

Laurdag 9. mai:
DM Østlandet og Steinbergcup, Spiralen HK

Søndag 24. mai:
Mino Cup DM og DM Par, Mino HK


JUNI:
Laurdag 6. juni:
NC 1, Hobøl HK

Søndag 7. juni:
NC 2, Hobøl HK

Tirsdag 9. juni:
Nordhordlandscupen Dale, Nordhordland HK

Laurdag 27. juni:
NC 3 og NM Mix, Gloppen HK

Søndag 28. juni:
NC 4, Gloppen HK


JULI:
Tysdag 7. juli:
Ope Gloppenmesterskap, Gloppen HK


AUGUST:
Onsdag 5. august:
Ope Skjoldmesterskap, Skjold HK

Fredag 14. august:
NM Par/DM, Nordhordland HK

Laurdag 15. august:
NM X-kast og NM Lag, Nordhordland HK

Søndag 16. august:
NM Singel/DM, Nordhordland HK

Torsdag 20. august:
Nordhordlandscupen Dale, Nordhordland HK

Laurdag 22. august:
Vallset Open og Vallset Cup, Vallset HK

Laurdag 29. august:
Flatøy Cup, Austblæsa HK

Søndag 30. august:
Flatøy Open, Austblæsa HK


SEPTEMBER:
Fredag 4. september:
Mino Open

Laurdag 5. september:
NC 3, Hobøl HK

Søndag 6. september:
NC 4, Hobøl HK



Stein Ove Stoddern og Oddmund Berg under NM i x-kast
på grusbana ved Breimshallen 20. juni 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM x-kast fredag 20. juni 2014.



Synnøve Fagerstrand og Andreas Bolset vann NM Hesteskogolf 2017.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf og DM Par.



Alf Lindal og Audhild Sagosen vann NM single på Nordfjordeid i 2009. 
Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå NM 3. juli 2009. 
Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå NM 4. juli 2009. 
Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå NM 5. juli 2009. 


2/2/2020
Årsmøte 2019 Midtre Nordfjord Hesteskoklubb


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb avvikla i ettermiddag årsmøte på konferanserommet til Norgesvinduet.

Her er litt av det viktigaste som blei bestemt under dagens årsmøte.

Fyrste trening denne sesongen blir måndag 30. mars klokka 18.00. Det blir som før arrangert teljande treningar måndagar og onsdagar.

Klubbmesterskap blir arrangert måndag 3. august.

Kontingentar 2020
Vanlig medlem: kr. 250,-
Familiemedlem: kr. 200,- pr. stk.
Medlem 18 år eller yngre: kr. 100,-
Nybyrjarar: gratis fyrste året

Styret Mino HK 2020: 
Leiar: Synnøve Fagerstrand, valgt for 1 år
Nestleiar: Harald Fagerstrand, valgt for 2 år
Kasserar: Siv Øen, valgt for 2 år

Styremedlem (Sekretær): Anne-Kirsti Noste, ikkje på valg
Styremedlem: Walter Fagerstrand, ikkje på valg

Varamedlem: Finn Stavenes, valgt for 1 år


Årsmøtet blei avslutta med premieutdeling. 


3/1/2020
Årsmøte Mino HK 2019



 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb sitt årsmøte blir avvikla søndag 2. februar kl. 15.00. Årsmøtet blir som tidligare avholdt på konferanserommet til Norgesvinduet (Bjørlo Trevare).

Saker som ein vil ha opp på årsmøtet må vere styret i hende innan søndag 26. januar.


Sakliste:

1. Godkjenning av innkalling og sakliste

2. Val av møteleiar, referent og 2 medlemmer til å skrive under møteboka

3. Godkjenning av årsmelding

4. Godkjenning av rekneskap

5. Kontingent

6. Treningsstruktur

7. Stemner.
a. Kva skal vi søke på?
b. Skal Mino sponse nokre stemner?
c. Bestilling av overnatting
d. Korleis skal vi ta ut laga til NM?
e. Køyring til stemner

8. Basar.

9. Innkomne saker

10. Klubbmesterskap

11. Val


20/9/2019
Stillinga samanlagt etter 25 av 25 onsdagstreningar


Finn Stavenes vann onsdagstreningane samanlagt.  

 

Finn Stavenes vann årets onsdagstreningar samanlagt.

Finn vann føre Stein Ove Stoddern, Harald Fagerstrand og Gunnar D. Bugge.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 25 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 = 198
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 = 190
3. Harald F. 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 189
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 = 185
5. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 183
6. Henrik 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 = 178
7. Ronny 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 = 178
8. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 = 174
9. Ronald 20 + 20 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 = 169
10. Harald S. 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 13 = 144
11. John Roar 20 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 = 132
12. Siv 19 + 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 10 = 128
13. Titti 17 + 14 + 12 + 11 + 10 + 9 + 9 + 0 + 0 + 0 = 82
14. Arve 15 + 15 + 14 + 13 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
15. Siw-Hege 13 + 12 + 11 + 9 + 9 + 8 + 8 + 0 + 0 + 0 = 70
16. May Kristin 13 + 12 + 9 + 9 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 = 60
17. Jørund 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22
18. Eskil 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 7


20/9/2019
Stillinga samanlagt etter 25 av 25 måndagstreningar


Finn Stavenes vann måndagstreningane samanlagt.
Bildet er frå onsdagstreninga 18. juni 2014.
Sjå bilder og resultat frå onsdagstreninga 18. juni 2014.  

 

Finn Stavenes vann årets måndagstreningar samanlagt.

Finn vann måndagstreningane føre Harald Fagerstrand, Stein Ove Stoddern og Synnøve Fagerstrand.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 25 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 = 198
2. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 = 189
4. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Ronny 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 183
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 = 182
7. Walter 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 181
8. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 14 = 178
9. Ronald 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 167
10. John Roar 18 + 17 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 = 148
11. Siv 17 + 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 10 + 9 = 128
12. Harald S. 18 + 17 + 16 + 16 + 14 + 13 + 11 + 11 + 10 + 0 = 126
13. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 119
14. Titti 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 = 118
15. Arve 16 + 15 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 0 + 0 = 102
16. Siw-Hege 12 + 11 + 10 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 50
17. Jørund 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
18. Maria 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
19. Fredrik 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 11


19/9/2019
Resultat onsdagstreninga 18. september


John Roar Øien kom på 7. plass på gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap i 2013.
Sjå bilder og resultat frå dette stemnet. 

 

Åtte deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta fem rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting.

Ronny vann finalen mot Harald F. 25-9, medan Stein Ove vann 21-12 i bronsefinalen mot Henrik.

Dette var årets siste teljande onsdagstrening.

Resultat onsdagstreninga 18. september:
1. Ronny 9p-108
2. Harald F. 9p-101
3. Stein Ove 8p-85
4. Henrik 7p-87
5. Synnøve 8p-101
6. Harald S. 7,5p-99
7. John Roar 5,5p-83
8. Siv 2p-46

Innleiande:
1. Ronny 9p-108
2. Harald F. 9p-101
3. Synnøve 8p-101
4. Stein Ove 8p-85
5. Harald S. 7,5p-99
6. Henrik 7p-87
7. John Roar 5,5p-83
8. Siv 2p-46


17/9/2019
Resultat måndagstreninga 16. september


Finn Stavenes var best på denne vekas måndagstrening.

 

Seks deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Walter og John Roar.

Dette var årets siste teljande måndagstrening.

NB! Neste trening er onsdag 18. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 16. september:
1. Finn 10p-114
2. Walter 8p-104
3. John Roar 7p-90
4. Harald F. 6p-96
5. Henrik 4p-63
6. Ronny 3p-56


12/9/2019
Stillinga samanlagt etter 24 av 25 onsdagstreningar


Finn Stavenes i aksjon under NM par på Breim 26. juni 2010.
Sjå bilder frå NM i Hesteskokgolf 25. juni 2010.
Sjå bilder og resultat frå NM par og NM mix 26. juni 2010.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast og NM Single 27. juni 2010.

 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 24 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Stein Ove Stoddern, Harald Fagerstrand, Gunnar J. Bugge og Synnøve Fagerstrand.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 24 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 = 198
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 = 189
3. Harald F. 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 188
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 = 185
5. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 183
6. Henrik 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 = 177
7. Ronny 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 174 *
8. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 = 174 *
9. Ronald 20 + 20 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 = 169
10. Harald S. 17 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 = 141
11. Siv 19 + 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 10 + 10 = 125
12. John Roar 20 + 17 + 17 + 15 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 = 118
13. Titti 17 + 14 + 12 + 11 + 10 + 9 + 9 + 0 + 0 + 0 = 82
14. Arve 15 + 15 + 14 + 13 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
15. Siw-Hege 13 + 12 + 11 + 9 + 9 + 8 + 8 + 0 + 0 + 0 = 70
16. May Kristin 13 + 12 + 9 + 9 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 = 60
17. Jørund 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22
18. Eskil 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 7

* Ronny rangert føre Walter på beste 15. resultat. Her har Ronny 14 poeng, medan Walter har 13 poeng.


11/9/2019
Resultat onsdagstreninga 11. september


John Roar Øien vann dagens måndagstrening.
På bildet ser vi Øien intervjue Inge Asbjørn Haugen etter at han sprang
sin maraton nummer 500 under Hornindalsvatnet Maraton 2015.
Sjå bilder frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.
Høyr lydinnslaget frå Hornindalsvatnet Maraton 2015. 
Sjå filmen frå Hornindalsvatnet Maraton 2015.
 

 

Fire kastarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta dobbel serie innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting.

John Roar vann finalen mot Ronny 21-9, medan Harald F. vann bronsefinalen mot Ronny 22-19.

Årets siste teljande måndagstrening er måndag 16. september kl. 18.00

Årets siste teljande onsdagstrening er onsdag 18. september kl. 18.00


Resultat onsdagstreninga 11. september:
1. John Roar 5p-87
2. Ronny 9p-118
3. Harald F. 10p-125
4. Henrik 8p-117

Innleiande:
1. Harald F. 10p-125
2. Ronny 9p-118
3. Henrik 8p-117
4. John Roar 5p-87


11/9/2019
Stillinga samanlagt etter 24 av 25 måndagstreningar


Kampen om seieren på måndagstreningane samanlagt står mellom
Harald Fagerstrand og Finn Stavenes. Finn er i føringa, men Harald F. kan
vinne måndagstreningane samanlagt med seier på den siste treninga.
Foto: Gunnar D. Bugge

 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 24 av 25 måndagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Harald Fagerstrand, Stein Ove Stoddern og Synnøve Fagerstrand.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 24 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196
2. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 = 189
4. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Ronny 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 183
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 = 182
7. Walter 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 178 *
8. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 14 = 178 *
9. Ronald 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 167
10. John R. 17 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 0 = 130
11. Siv 17 + 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 10 + 9 = 128
12. Harald S. 18 + 17 + 16 + 16 + 14 + 13 + 11 + 11 + 10 + 0 = 126
13. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 119
14. Titti 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 = 118
15. Arve 16 + 15 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 0 + 0 = 102
16. Siw-Hege 12 + 11 + 10 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 50
17. Jørund 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
18. Maria 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
19. Fredrik 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 11

* Walter rangert føre Gunnar på beste 11. resultat. Her har Walter 16 poeng, medan Gunnar har 14 poeng.


11/9/2019
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann Norgescupen for lag


Mino HK sitt lag som vann Norgescupen for Lag i 2017.
Sjå bilder og resultat frå NC 5 på Ålhus i Jølster 2017.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann Norgescupen for lag 2019. Dette er åttande året av dei ni siste åra at Mino HK vinn Norgescupen for lag.

Stein Ove Stoddern, Synnøve Fagerstrand, Finn Stavenes og Harald Fagerstrand er dei fire som er teljande på Mino HK sitt lag.

Sluttstilling Norgescupen Lag 2019:

1. Mino HK 6570
Stein Ove Stoddern 1740
Synnøve Fagerstrand 1634
Finn Stavenes 1622
Harald Fagerstrand 1574

2. Nordhordland HK 6123
Inge Byrkjeland 1744
Oddmund Dingen 1625
Reidar Nepstad 1525
Sverre Dale 1229

3. Austblæsa HK 5085
Arnfinn Austegard 1652
Jim Ertesvåg 1468
Helge Flatøy 1356
Kjell Osland 609

4. Skjold HK 5067
Trygve Bolset 1526
Tollef Årdal 1501
Nils Jakob Juklestad 1083
Johannes Nedrebø 957

5. Vallset HK 4952
Per Dalheim 1454
Kjell Evensen 1429
Ronny Dalheim 1089
Else Rønningen 980

6. Hobøl HK 4702
Rune Felde 1384
Ragnar Arntzen 1195
Ragnar Fredriksen 1144
Knut Nilsen 979

7. Førde HK 2377
Signar Fauske 1263
Oddvar Turøy 970
Øyvind Hegrenes 83
Henning Hegrenes 61

8. Skjergard HK 2184
Geir Olav Sæbjørnsen 792
Halvard Måge 537
Kåre Måge 483
Rune Torsvik 372

9. Gloppen HK 2151
Klaus Solheim 648
Gunnar Kvile 645
Magne Gloppestad 433
Alv Sunde 425

10. Stord HK 1628
Arne Drageset 643
Rolf Ekre 447
Annar Westerheim 273
Per Geir Vatna 265

11. Spiralen HK 1304
Per-Ivar Lomheim 798
Brynjulf Fonn 506


11/9/2019
Resultat måndagstreninga 9. september


Henrik blei nummer to på denne vekas måndagstrening.
 

 

Seks kastarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting.

Stein Ove vann finalen mot Henrik, medan Harald F. vann bronsefinalen mot John Roar.

Neste trening er i dag klokka 18.00

Neste måndagstrening er måndag 16. september kl. 18.00


Resultat måndagstreninga 9. september:
1. Stein Ove 7p-90
2. Henrik 4p-74
3. Harald F. 8p-91
4. John Roar 7p-88
5. Finn 9p-105
6. Ronny 8p-101

Innleiande:
1. Finn 9p-105
2. Ronny 8p-101
3. Harald F. 8p-91
4. John Roar 7p-88
5. Stein Ove 7p-90
6. Henrik 4p-74


9/9/2019
Resultat Klubbmesterskap Mino HK 2019


Pallen under årets klubbmesterskap 8. september.
Foto: Anne-Kirsti Noste

 

Mino HK arrangerte i går klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Kun sju personar deltok på årets klubbmesterskap. Det blei kasta serie innleiande, før klubbmesterskapet blei avslutta med cupkasting.

Finn Stavenes blei klubbmester føre Stein Ove Stoddern og Ronny Stoddern.

Etter klubbmesterskapet blei det kåra "Årets Gunvald". Her vann Stein Ove Stoddern føre Henrik Stokkenes og Ronald Stoddern. 


Resultat Klubbmesterskapet 2019:

1. cuprunde:
Finn Stavnes var best innleiande og fekk walkover i fyrste cuprunde.

Ronny Stoddern - Henrik Stokkenes  22-20
Ronald Stoddern - Stein Ove Stoddern 17-21
Siw-Hege Noste - Anne-Kirsti Noste 12-21

Semifinale:

Finn Stavenes - Ronny Stoddern  21-15
Stein Ove Stoddern - Anne-Kirsti Noste 23-11

Bronsefinale:
Ronny Stoddern - Anne-Kirsti Noste  23-11

Finale:
Finn Stavenes - Stein Ove  21-16


Resultat "Årets Gunvald" 2019:
1. Stein Ove Stoddern
2. Henrik Stokkenes
3. Ronald Stoddern
4. Finn Stavenes
5. Anne-Kirsti Noste
6. Ronny Stoddern
7. Siw-Hege Noste

 


Stein Ove Stoddern vann "Årets Gunvald"
Foto: Anne-Kirsti Noste


7/9/2019
Klubbmesterskap Mino HK, søndag 8. september kl. 13.00 


Walter Fagerstrand vann klubbmesterskapet 2017 føre Harald Fagerstrand
og Finn Stavenes. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

 

Mino HK arrangerar søndag 8. september klokka 13.00 klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Etter innleiande kasting blir klubbmesterskapet avvikla med cupkasting.

Startkontingent: kr. 50,-

Her er ein oversikt over resultata frå dei siste klubbmesterskapa. 

2018:
1. Finn Stavenes
2. Gunnar Degnepoll Bugge
3. Stein Ove Stoddern

2017:
1. Walter Fagerstrand
2. Harald Fagerstrand
3. Finn Stavenes

2016: 

1. Stein Ove Stoddern
2. Finn Stavenes
3. Walter Fagerstrand

2015: 
1. Gunnar D. Bugge
2. Harald Fagerstrand
3. Stein Ove Stoddern

2014: 
1. Stig Høynes
2. Stein Ove Stoddern 
3. Finn Stavenes

2013: 
1. Inge Byrkjeland
2. Walter Fagerstrand
3. Perry Lien

2012: 
1. Inge Byrkjeland
2. Stig Høynes
3. Finn Stavenes 

2011: 
1. Inge Byrkjeland
2. Finn Stavenes 
3. Walter Fagerstrand

2010: 
1. Inge Byrkjeland
2. Synnøve Fagerstrand
3. Gunnar D. Bugge

2009
1. Gunnar D. Bugge 
2. Stig Høynes
3. Henrik Stokkenes

2008:  
1. Gunnar D. Bugge 
2. Kristen Lotsberg  
3. Henrik Stokkenes

2007: 
1. Synnøve Fagerstrand
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2006: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Stig Høynes
3. Harald Fagerstrand

2005:
1. Stig Høynes
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2004: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunnar D. Bugge 
3. Tor Sandvik 

2003: 
1. Gunnar D. Bugge 
2. Tor Sandvik 
3. Stig Høynes

2002: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunvald Hafsås 
3. Gunnar D. Bugge 

2001:
1. John Roar Øien
2. Walter Fagerstrand
3. Henrik Stokkenes

2000:
1. Kristen Lotsberg
2. Stig Høynes
3. Tor Sandvik

1999:

1. Kristen Losberg
2. Gunvald Hafsås
3. Henrik Stokkenes

1998:

1. Gunnar D. Bugge
2. Henrik Stokkenes
3. Stig Høynes

1997:
1. Henrik Stokkenes

 


Stein Ove Stoddern vann klubbmesterskap 2016 føre Finn Stavenes og Walter Fagerstrand. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2016.


Gunnar D. Bugge vann finalen mot Harald Fagerstrand i 2015.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2015.
Sjå film frå fjorårets finale i klubbmesterskapet.


Finn Stavenes, Stig Høynes og Stein Ove Stoddern under premieutdelinga på klubbmesterskapet 2014. Foto: Walter Fagerstrand
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2014. 


Inge Byrkjeland blei for fjerde året på rad klubbmester i Mino HK. 
Sjå bilder og resultat frå klubbmesterskapet 2013. 



Inge vann finalen mot Finn i klubbmesterskapet i 2011.


Gunnar gjekk til topps under klubbmesterskapet i 2009.
Gunnar tok sitt tredje napp i vandrepokalen og vann den til odel og eige.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet i 2009.



Synnøve blei klubbmester i 2007.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2007.


5/9/2019
Resultat onsdagstreninga 4. september


Harald Fagerstrand vann onsdagstreninga 4. september.
Bildet er frå ein kamp mot Kåre Måge på onsdagstreninga 7. mai 2014.
Sjå bilder frå onsdagstreninga 7. mai 2014.
 

 

Ni kastarar var med på gårsdagens onsdagstrening. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting.

Harald vann finalen mot Siv, medan Finn tok tredjeplassen føre Titti.

Neste trening er måndag 9. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 11. september kl. 18.00.

NB! Årets klubbmesterskap blir arrangert søndag 8. september klokka 13.00.

Resultat onsdagstreninga 4. september:
1. Harald 10p-118
2. Siv 3p-54
3. Finn 10p-119
4. Titti 8p-103
5. Ronny 12p-135
6. John Roar 12p-132
7. Henrik 9p-113
8. Siw-Hege 6p-91
9. Ronald 5p-89

Innleiande:
1. Ronny 12p-135
2. John Roar 12p-132
3. Finn 10p-119
4. Harald 10p-118
5. Henrik 9p-113
6. Titti 8p-103
7. Siw-Hege 6p-91
8. Ronald 5p-89
9. Siv 3p-54


3/9/2019
Resultat måndagstreninga 2. september


Uten mat og drikke duger helten ikke.

 

11 kastarar var med på gårsdagens måndagstrening. Ein kasta avsluttande serie der alle møtte alle.

Finn vann treninga føre Harald, Ronny og John Roar.

Neste trening er onsdag 4. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 9. september kl. 18.00.

NB! Årets klubbmesterskap blir arrangert søndag 8. september klokka 13.00.

Resultat måndagstreninga 2. september:
1. Finn 21p-239
2. Harald 21p-236
3. Ronny 18p-218
4. John Roar 17p-217
5. Gunnar 17p-200
6. Stein Ove 16p-188 *
7. Ronald 16p-188 *
8. Henrik 13p-172
9. Arve 12p-162
10. Titti 5p-74
11. May Kristin 2p-71

* Stein Ove rangert føre Ronald på beste resultat.


2/9/2019
Inge Byrkjeland vann Norgescupen Singel 2019


Dei tre beste i Norgescupen singel 2019.
Frå venstre: Stein Ove Stoddern, Inge Byrkjeland og Arnfinn Austegard.
Foto: Gunnar D. Bugge

 

Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK vann Norgescupen Singel 2019.

Byrkjeland vann Norgescupen føre Stein Ove Stoddern frå Mino HK og Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK. Dette var Inge Byrkjeland sin tredje strake seier i Norgescupen singel.

I klasse 2 vann Petter Lyngroth frå Vallset HK føre Ingar Nilsen frå Hobøl HK og Steinar Tangen frå Hobøl HK.

Her blei Minokastarane Siw-Hege Norste nummer fem og Eskil Remme Stoddern nummer 13. 

Sluttstilling Norgescupen singel 2019:
Klasse 1:

1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK 1744
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK 1740
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 1652
4. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 1634
5, Oddmund Dingen, Nordhordland HK 1625
6. Finn Stavenes, Mino HK 1622
7. Harald Fagerstrand, Mino HK 1574
8. Walter Fagerstrand, Mino HK 1565
9. Trygve Bolset, Skjold HK 1526
10. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 1525
11. Tollef Årdal, Skjold HK 1501
12. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 1468
13. Per Dalheim, Vallset HK 1454
14. Kjell Evensen, Vallset HK 1429
15. Rune Felde, Hobøl HK 1384
16. Helge Flatøy, Austblæsa HK 1356
17. Ronny Stoddern, Mino HK 1308
18. Signar Fauske, Førde HK 1263
19. Sverre Dale, Nordhordland HK 1229
20. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 1195
21. Harald Standal, Mino HK 1162
22. Gunnar D. Bugge, Mino HK 1160

27. Henrik Stokkenes, Mino HK 1001
31. Ronald Stoddern, Mino HK 957
36. Siv Øen, Mino HK 790
39. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 704
58. John Roar Øien, Mino HK 410
67. May Kristin Seljenes, Mino HK  282

Totalt 86 deltakarar


Klasse 2:
1. Petter Lyngroth, Vallset HK 1800
2. Ingar Nilsen, Hobøl HK 1724
3. Steinar Tangen, Hobøl HK 1690
4. Ivar Nielsen, Hobøl HK 1670
5. Siw-Hege Noste, Mino HK 1666
6. Olav Nilsen, Hobøl HK 1531
7. Rune Orskaug, Hobøl HK 1352
8. Kirsti Ramstjeråsen, Hobøl HK 948
9. Jan Enger, Hobøl HK 836
10. Jannicke Hagen, Skjergard HK 830

13. Eskil Remme Stoddern, Mino HK 372

Totalt 18 deltakarar


1/9/2019
Resultat NC6 på Breim


Walter Fagerstrand var beste kastar frå Mino HK med ein 4. plass.
Bildet er frå stemna på Jølster 1. mai 2005. 
Sjå resultatliste og bilder frå desse stemna.

 

Gloppen Hesteskoklubb har i dag arrangert NC6 på på grusbana ved Breimshallen. 

Totalt 13 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dagens stemne. Walter Fagerstrand var beste kastar frå Mino HK med ein 4. plass.

NC6, søndag 1. september
Klasse 1, gruppe A

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Tollef Årdal, Skjold HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Walter Fagerstrand, Mino HK
5. Finn Stavenes, Mino HK
6. Harald Fagerstrand, Mino HK
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
8. Per Dalheim, Vallset HK
9. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
10. Ronny Stoddern, Mino HK
11. Harald Standal, Mino HK
12. Klaus Solheim, Gloppen HK
13. Signar Fauske, Førde HK
14. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
15. Stein Ove Stoddern, Mino HK
16. Gunnar Kvile, Gloppen HK
17. Kjell Evensen, Vallset HK
18. Else Rønningen, Vallset HK
19. Gro Dvergsdal, Skjold HK
20. Oddvar Turøy, Førde HK
21. Trygve Bolset, Skjold HK
22. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
23. Nils Jacob Juklestad, Skjold HK
24. Ronald Stoddern, Mino HK
25. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
26. Johannes Nedrebø, Skjold HK
27. Sverre Dale, Nordhordland HK

Klasse 1, gruppe B
28. Gunnar J. Bugge, Mino HK
29. Henrik Stokkenes, Mino HK
30. Helge Flatøy, Austblæsa HK
31. Kåre Måge, Skjergard HK
32. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
33. Halvard Måge, Skjergard HK
34. Arne Drageset, Stord HK
35. Siv Øen, Mino HK
36. Magne Frøystad, Skjold HK
37. Knut Nilsen, Hobøl HK
38. Kjell Osland, Austblæsa HK
39. Kåre Trondsen, Skjergard HK
40. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
41. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
42. Morten Fløtre, Gloppen HK
43. Alv Sunde, Gloppen HK
44. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Petter Lyngroth, Vallset HK
2. Ingar Nilsen, Hobøl HK
3. Steinar Tangen, Hobøl HK
4. Siw-Hege Noste, Mino HK
5. Therese G. Trondsen, Skjergard HK
6. Jannicke Hagen, Skjergard HK
7. Kirsti Ramstjeråsen, Hobøl HK 


31/8/2019
Mino HK med to kastarar på pallen i NC 5 på Breim


Synnøve og Walter blei nummer to og tre under NC5 på Breim.
Foto: Gunnar D. Bugge

 

Gloppen Hesteskoklubb har i dag arrangert NC5 på på grusbana ved Breimshallen. 

Totalt 12 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dagens stemne. Walter Fagerstrand tapte finalen mot Kjell Evensen frå Vallset HK, medan Synnøve Fagerstrand vann bronsefinalen mot Oddmund Dingen frå Nordhordland.

Siw-Hege Noste kasta seg inn til 2. plass i Klasse 2.


NC5, laurdag 31. august
Klasse 1, gruppe A

1. Kjell Evensen, Vallset HK
2. Walter Fagerstrand, Mino HK
3. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
4. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
5. Trygve Bolset, Skjold HK
6. Finn Stavenes, Mino HK
7. Stein Ove Stoddern, Mino HK
8. Arne Drageset, Stord HK
9. Inge Byrkjeland, Norhordland HK
10. Jim Ertesvåg, Ausblæsa HK
11. Tollef Årdal, Skjold HK
12. Sverre Dale, Nordhordland HK
13. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
14. Klaus Solheim, Gloppen HK
15. Oddvar Turøy, Førde HK
16. Signar Fauske, Førde HK
17. Per Dalheim, Vallset HK
18. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
19. Gunnar D. Bugge, Mino HK
20. Helge Flatøy, Austblæsa HK
21. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
22. Ronald Stoddern, Mino HK
23. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
24. Johannes Nedrebø, Skjold HK
25. Harald Standal, Mino HK
26. Else Rønningen, Vallset HK
27. Tormod Flatjord, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B
28. Ronny Stoddern, Mino HK
29. Åse Fure, Gloppen HK
30. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
31. Knut Nilsen, Hobøl HK
32. Henrik Stokkenes, Mino HK
33. Alv Sunde, Gloppen HK
34. Anne Kirsti Noste, Mino HK
35. Halvard Måge, Skjergard HK
36. Siv Øen, Mino HK
37. Kjell Osland, Austblåsa HK
38. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
39. Morten Fløtre, Gloppen HK
40. Marit K. Meland, Skjold HK
41. Kåre G. Trondsen, Skjergard HK
42. Kåre Måge, Skjergard HK

Klasse 2

1. Petter Lyngroth, Vallset HK
2. Siw-Hege Noste, Mino HK
3. Steinar Tangen, Hobøl HK
4. Ingar Nilsen, Hobøl HK
5. Therese G. Trondsen, Skjergard HK
6. Janicke G Hagen, Skjergard HK
7. Kirsti Ramtjernåsen, Hobøl HK 


30/8/2019
Resultat onsdagstreninga 28. august


 Synnøve Fagerstrand gjekk til topps på denne vekas onsdagstrening.
 
 

13 kastarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Walter som var den beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Synnøve vann finalen mot Walter, medan Gunnar vann bronsefinalen mot Stein Ove. 

Neste trening er måndag 2. september kl. 18.00

Neste onsdagstrening er onsdag 4. september kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 28. august:
1. Synnøve 11p-126
2. Walter 12p-133
3. Gunnar 10,5p-125
4. Stein Ove 8,5p-116
5. Finn 11p-121
6. Siv 4p-66
7. Ronald 10p-118
8. Ronny 9p-120
9. Harald S. 6p-92
10. Harald F. 9p-116
11. Henrik 7p-95
12. Titti 7p-85
13. Siw-Hege 6p-86

Innleiande:
1. Walter 12p-133
2. Synnøve 11p-126
3. Finn 11p-121
4. Gunnar 10,5p-125
5. Ronald 10p-118
6. Ronny 9p-120
7. Harald F. 9p-116
8. Stein Ove 8,5p-116
9. Henrik 7p-95
10. Titti 7p-85
11. Harald S. 6p-92
12. Siw-Hege 6p-86
13. Siv 4p-66


28/8/2019
Resultat måndagstreninga 26. august



 

13 kastarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Den beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Ronny vann finalen mot Walter 23-20, medan Harald F vann bronsefinalen mot Gunnar 23-15. 

Neste måndagstrening er måndag 2. september kl. 18.00

Resultat måndagstreninga 26. august:
1. Ronny 10p-121
2. Walter 9p-117
3. Harald F. 11p-130
4. Gunnar 8p-108
5. Stein Ove 12p-129
6. Finn 11p-124
7. Henrik 8p-102
8. Titti 7p-88
9. May Kristin 0p-33
10. Ronald 9p-115
11. Synnøve 8p-91
12. Siv 7p-87
13. Siw-Hege 4p-73

Innleiande:
1. Stein Ove 12p-129
2. Harald F. 11p-130
3. Finn 11p-124
4. Ronny 10p-121
5. Walter 9p-117
6. Ronald 9p-115
7. Gunnar 8p-108
8. Henrik 8p-102
9. Synnøve 8p-91
10. Titti 7p-88
11. Siv 7p-87
12. Siw-Hege 4p-73
13. May Kristin 0p-33


25/8/2019
Austblæsa Hesteskoklubb arrangert stevner på Flatøy


Harald Fagerstrand vann dagens Flatøy Open på Flatøy.
Bildet er frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni 2018.
Sjå bilder og resultat frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni 2018.
Sjå bilder og resultat frå NC 2 på Nordfjordeid 3. juni 2018.

 

Austblæsa HK har denne helga arrangert tre stevner på grusbana ved Flatøy Skule. Laurdag blei det arrangert DM Par og Flatøy Cup, medan det i dag var Flatøy Open som gjekk av stabelen.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb er som vanlig ivrige å reise på stevner, og denne helga var det ni kastarar frå Mino HK som deltok.

Harald Fagerstrand gjekk heilt til topps under dagens Flatøy Open, medan Synnøve Fagerstrand blei nummer to under gårsdagens Flatøy Cup. 

DM Par, laurdag 24. august
1. Arnfinn Austegard/Jim Ertesvåg Austblæsa HK
2. Reidar Nepstad/Oddmund Dingen Nordhordland HK
3. Tollef Årdal/Helge Flatøy Skjold HK/Austblæsa HK
4. Synnøve Fagerstrand/Walter Fagerstrand Mino HK
5. Harald Glomnes/Morten Sakstad Nordhordland HK
6. Dag Otto Koppang/Rolf Ekre Stord HK
7. Arvid Reigstad/Audhild Sagosen Nordhordland HK
8. Harald Standal/Finn Stavenes Mino HK
9. Ronny Stoddern/Siv Øen Mino HK
10. Henrik Flatøy/Bjarne Solend Austblæsa HK
11. Atle Austegard/Knut Markhus Austblæsa HK


Flatøy Cup, laurdag 24. august
Klasse 1, gruppe A

1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
3. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
4. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
5. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
6. Dag Otto Koppang, Stord HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Walter Fagerstrand, Mino HK
9. Finn Stavenes, Mino HK
10. Harald Standal, Mino HK
11. Harald Glomnes, Nordhordland HK
12. Morten Sakstad, Nordhordland HK
13. Ronny Stoddern, Mino HK
14. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
15. Helge Flatøy, Austblæsa HK
16. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
17. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
18. Rolf Ekre, Stord HK

Klasse 1, gruppe B

19. Ronald Stoddern, Mino HK
20. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
21. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
22. Bjarne Solend, Austblæsa HK
23. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
24. Siv Øen, Mino HK

Klasse 2

1. Linn Moldeklev, Skjergard HK
2. Siw-Hege Noste, Mino HK
3. Jannicke Hagen, Skjergard HK


Flatøy Open, søndag 25. august
Klasse 1, gruppe A

1. Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
5. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
6. Trygve Bolset, Skjold HK
7. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Walter Fagerstrand, Mino HK
10. Tollef Årdal, Skjold HK
11. Finn Stavenes, Mino HK
12. Morten Sakstad, Nordhordland HK
13. Ronald Stoddern, Mino HK
14. Harald Glomnes, Nordhordland HK
15. Johannes Nedrebø, Skjold HK
16. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
17. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
18. Helge Flatøy, Austblæsa HK
19. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
20. Harald Standal, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
21. Rolf Ekre, Stord HK
22. Dag Otto Koppang, Stord HK
23. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
24. Helge Mørk, Austblæsa HK
25. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
26. Kåre Måge, Skjergard HK
27. Bjarne Solend, Austblæsa HK
28. Siv Øen, Mino HK

Klasse 2
1. Siw-Hege Noste, Mino HK


22/8/2019
Vallset Hesteskoklubb arrangerte Vallset Open og Vallset Cup


Synnøve og Walter var to av kastarane som deltok frå Mino HK.
Bildet er tatt under NM Mix på Ålhus i Jølster fredag 9. august.
Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august.

 

Vallset Hesteskoklubb arrangerte sist helg Vallset Open og Vallset Cup på Fossbana.

Fem kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb hadde teke turen over fjellet for å delta på desse to stemna.

Vallset Open, laurdag 17. august
Klasse 1, gruppe A

1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Trygve Bolset, Skjold HK
3. Geir Ola Lundsbakken, Vallset HK
4. Svein Olsen, Hobøl HK
5. Walter Fagerstrand, Mino HK
6. Ronny Stoddern, Mino HK
7. Tohnny Borge, Hobøl HK
8. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
9. Leif Nilsen, Vallset HK
10. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
11. Knut Nilsen, Hobøl HK
12. Kjell Evensen, Vallset HK
13. Johannes Nedrebø, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B
14. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
15. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
16. Harald Standal, Mino HK
17. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HK
18. Else Rønningen, Vallset HK
19. Siv Øen, Mino HK

Klasse 2

1.Ingar Nilsen, Hobøl HK
2. Rune Orskaug, Hobøl HK
3. Ivar Nielsen, Hobøl HK
4. Svein Arne Torsholen, Vallset HK
5. Steinar Tangen, Hobøl HK
6. Kirsti Ramstjeråsen, Hobøl HK


Vallset Cup, laurdag 17. august
Klasse 1, gruppe A

1. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
2. Trygve Bolset, Skjold HK
3. Geir Ola Lundsbakken, Vallset HK
4. Walter Fagerstrand, Mino HK
5. Per Dalheim, Vallset HK
6. Kjell Evensen, Vallset HK
7. Ronny Stoddern, Mino HK
8. Harald Standal, Mino HK
9. Johannes Nedrebø, Skjold HK
10. Tohnny Borge, Hobøl HK
11. Else Rønningen, Vallset HK
12. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
13. Svein Olsen, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B

14. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
15. Leif Nilsen, Vallset HK
16. Knut Nilsen, Hobøl HK
17. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
18. Siv Øen, Mino HK
19. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HK

Klasse 2
1. Rune Orskaug, Hobøl HK
2. Ingar Nilsen, Hobøl HK
3. Steinar Tangen, Hobøl HK
4. Ivar Nielsen, Hobøl HK
5. Svein Arne Torsholen, Vallset HK
6. Kirsti Ramstjeråsen, Hobøl HK 


22/8/2019
Stillinga samanlagt etter 21 av 25 onsdagstreningar


Gunnar Bugge og John Roar Øien under DM par 8. august 2009.
Sjå komplett resultatliste og bilder frå DM i Angedalen.

 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 21 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Stein Ove Stoddern. Harald Fagerstrand, Gunnar D. Bugge og Synnøve Fagerstrand.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 21 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 = 198
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 = 189
3. Harald F. 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 186
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 = 183
5. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 179
6. Henrik 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 = 175
7. Walter 20 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 = 170
8. Ronny 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 = 169
9. Ronald 20 + 20 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 = 169
10. Harald S. 17 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 = 141
11. Siv 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 10 + 10 + 9 + 0 = 100
12. John Roar 17 + 17 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 = 83
13. Arve 15 + 15 + 14 + 13 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
14. May Kristin 13 + 12 + 9 + 9 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 = 60
15. Titti 14 + 12 + 11 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
16. Siw-Hege 12 + 11 + 9 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 49
17. Jørund 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22
18. Eskil 7 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 7


22/8/2019
Stillinga samanlagt etter 21 av 25 måndagstreningar


Ronald Stoddern og Finn Stavenes er nysgjerrige på stillinga samanlagt.  

 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 21 av 25 måndagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Harald Fagerstrand, Stein Ove Stoddern og Synnøve Fagerstrand.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 21 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
2. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 186
4. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Henrik 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 179
6. Ronny 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 = 176
7. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 175
8. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 14 + 14 + 14 = 173
9. Ronald 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 167
10. Siv 17 + 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 10 + 9 = 128
11. Harald S. 18 + 17 + 16 + 16 + 14 + 13 + 11 + 11 + 10 + 0 = 126
12. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 + 8 = 115
13. John Roar 17 + 15 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 = 96
14. Titti 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 = 94
15. Arve 16 + 15 + 14 + 13 + 11 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 = 90
16. Siw-Hege 12 + 11 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 42
17. Jørund 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
18. Maria 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
19. Fredrik 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 11


21/8/2019
Resultat onsdagstreninga 21. august


Ronny og Henrik strålte om kapp med sola på dagens trening.

 

12 kastarar var med på dagens onsdagstrening. Ein kasta kongelag innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Synnøve vann finalen mot Harald F, medan Finn vann bronsefinalen mot Stein Ove.

Neste trening er måndag 26. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 28. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 21. august:
1. Synnøve
2. Harald F.
3. Finn
4. Stein Ove
5. Harald S.
6. Walter
7. John Roar
8. Gunnar
9. Henrik
10. Ronny
11. Ronald
12. Siv

Innleiande:
1. Synnøve 117
2. Henrik 115
3. Harald S. 113
4. Ronny 104
5. Harald F. 103
6. Stein Ove 97
7. Walter 95
8. John Roar 91
9. Finn 86 *
10. Gunnar 86 *
11. Ronald 86 *
12. Siv 59

* Finn rangert føre Gunnar og Ronald på høgaste score i enkeltrunde i kongelaget. 


19/8/2019
Resultat måndagstreninga 19. august


Harald gjekk til topps under dagens måndagstrening.

 

Sju kastarar var med på dagens måndagstrening. Ein kasta avsluttande serie der alle møtte alle.

Harald vann treninga føre Henrik og Gunnar.

NB! Neste trening er onsdag 21. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 26. august kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 19. august:
1. Harald F. 14p-151
2. Henrik 13p-151
3. Gunnar 11p-140
4. Ronny 11p-126
5. Arve 9p-112
6. Ronald 6p-99
7. May Kristin 3p-64


15/8/2019
Resultat onsdagstreninga 14. august


Stein Ove vann gårsdagens onsdagstrening.

 

12 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Stein Ove var best i kongelaget, og vann treninga føre Finn, Harald F, Walter og Synnøve.

NB! Neste trening er måndag 19. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 21. august kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 14. august:
Kongelag:
1. Stein Ove 9+125=134
2. Finn 10,5+122=132,5
3. Harald F. 7+116=123
4. Walter 11,5+111=122,5
5. Synnøve 8+113=121
6. Gunnar 8+109=117
7. Ronald 7+109=116
8. Ronny 10+102=112
9. Henrik 5+104=109
10. Harald S. 10+98=108
11. Siv 6+64=70
12. May Kristin 0+60=60

Innleiande:

1. Walter 11,5p-141
2. Finn 10,5p-126
3. Ronny 10p-135
4. Harald S. 10p-125
5. Stein Ove 9p-110
6. Synnøve 8p-114
7. Gunnar 8p-104
8. Ronald 7p-95 *
9. Harald F. 7p-95 *
10. Siv 6p-78
11. Henrik 5p-83
12. May Kristin 0p-9

* Ronald rangert føre Harald F. på høgast score i enkeltkamp


12/8/2019
Resultat måndagstreninga 12. august


NM-innsatsen i helga blei feira med kake på dagens trening.
Foto: Harald Fagerstrand

 

11 kastarar var med på dagens måndagstrening. Ein kasta avsluttande serie med seks rundar.

Ronny vann treninga føre Synnøve, Stein Ove og Walter.

NB! Neste trening er onsdag 14. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 19. august kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 12. august:
1. Ronny 12p-127
2. Synnøve 10p-124
3. Stein Ove 10p-119
4. Walter 10p-118
5. Finn 10p-113
6. Harald 9p-117
7. Gunnar 8p-105
8. Henrik 7p-93
9. Ronald 6p-90
10. John Roar 5p-75
11. Arve 2p-51


12/8/2019
Skjold Hesteskoklubb arrangerte NM-helg på Ålhus i Jølster


Harald Standal og Anne-Kirsti Noste tok sølv under NM Mix.
Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august.

 

Skjold Hesteskoklubb arrangerte denne helga NM-helg på Ålhus i Jølster.

Det blei arrangert NM Mix fredag, NM X-kast og NM Par laurdag, før NM-helga blei avslutta med NM Lag søndag.

Mino HK sitt fyrstelag tok gull i NM Lag og Anne-Kirsti Noste og Harald Standal tok sølv i NM mix.  

Sjå nokre bilder frå NM Mix fredag 9. august.

NM Mix, fredag 9. august
1. Asbjørg Dingen / Oddmund Dingen NHK
2. Anne-Kirsti Noste / Harald Standal MINO
3. Else Rønningen / Kjell Evensen Vallset
4. Siv Øen / Harald Fagerstrand MINO
5. Audhild Sagosen / Lars Arne Kolås NHK
6. Irene Årdal / Tom Årdal Skjold
7. Synnøve Fagerstrand / Walter Fagerstrand MINO
8. Lillian Å Vasstein / Tollef Årdal Skjold
9. Marit Meland / Trygve Bolset Skjold
10. Siw-Hege Noste / Gunnar Bugge MINO
11. Nina Farsund / Johannes Nedrebø Skjold
12. Åse Fure / Magne Gloppestad Gloppen
13. Kirsti Ramstjernåsen / Steinar Tangen Hobøl

NM X-kast, laurdag 10. august
Klasse 1

1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
3. Dan Törnlind, Vallset HK
4. Per Dalheim, Vallset HK
5. Stein Ove Stoddern, Mino HK
6. Tollef Årdal, Skjold HK
7. Oddvar Turøy, Førde HK
8. Finn Stavenes, Mino HK
9. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
10. Tom Årdal, Skjold HK
11. Kjell Evensen, Vallset HK
12. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
13. Trygve Bolset, Skjold HK
14. Signar Fauske, Førde HK
15. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
16. Gunnar J. Bugge, Mino HK
17. Walter Fagerstrand, Mino HK
18. Nils Jacob Juklestad, Skjold HK
19. Sverre Dale, Nordhordland HK
20. Henrik Stokkenes, Mino HK
21. Arne Drageset, Stord HK
22. Ronny Stoddern, Mino HK
23. Annar Westerheim, Stord HK
24. Dag Otto Koppang, Stord HK
25. Helge Flatøy, Austblæsa HK
26. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
27. Tormod Flatjord, Skjold HK
28. Else Rønningen, Vallset HK
29. Johannes Nedrebø, Skjold HK
30. Ronald Stoddern, Mino HK
31. Harald Standal, Mino HK
32. Rune Torsvik, Skjergard HK
33. Kåre Måge, Skjergard HK
34. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
35. Per Geir Vatna, Stord HK
36. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
37. Halvard Måge, Skjergard HK
38. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Nina Farsund, Skjold HK
2. Steinar Tangen, Hobøl HK
3. Olav Nilsen, Hobøl HK
4. Siw-Hege Noste, Mino HK
5. Jannicke Hagen, Skjergard HK
6. Kirsti Ramstjeråsen, Hobøl HK


NM Par, laurdag 10. august
Klasse 1, gruppe A

1 Per Dalheim / Dan Tørnlind Vallset
2 Per Inge Seime / Kjell Aske Gloppen
3 Jim Ertesvåg / Arnfinn Austegard Austblæsa
4 Oddmund Dingen / Sverre Dale NHK
5 Stein Ove Stoddern / Ronny Stoddern MINO
6 Lars Arne Kolås / Reidar Nepstad NHK
7 Tom Årdal / Tollef Årdal Skjold
8 Finn Stavenes / Gunnar J D Bugge MINO
9 Signar Fauske / Oddvar Turøy Førde
10 Johannes Nedrebø / Nils Jakob Juklestad Skjold
11 Synnøve Fagerstrand / Walter Fagerstrand MINO
12 Arne Drageset / Per Geir Vatna Stord
13 Henrik Stokknes / John Roar Øien MINO
14 Helge Flatøy / Kjell Osland Austblæsa
15 Andreas Bolset / Trygve Bolset Skjold
16 Kåre Måge / Hallvard Måge Skjergard
17 Annar Westerheim / Dag Otto Koppang Stord
18 Rune Torsvik / Geir Olav Sebjørnsen Skjergard

Klasse 1, gruppe B
1. Else Rønningen / Kjell Evensen Vallset
2. Leif Heggheim / Magne Gloppestad Gloppen
3. Ragnar Fredriksen / Olav Nilsen Hobøl
4. Audhild Sagosen / Tormod Flatjord NHK / Skjold HK
5. Siv Øen / Ronald Stoddern MINO
6. Henrik Flatøy / Bjarne Solend Austblæsa
7. Henning Hegrenes / Øyvind Hegrenes Førde
8. Nina Farsund / Marit Meland Skjold
9. Kirsti Ramstjernåsen / Steinar Tangen Hobøl



NM Lag, søndag 11. august
Gruppe A

1. MINO 1, Stein Ove Stoddern, Gunnar Bugge, Finn Stavenes og Harald Fagerstrand

2. Austblæsa, Arnfinn Austegard, Jim Ertesvåg, Helge Flatøy og Kjell Osland

3. Norhordaland HK, Oddmund Dingen, Reidar Nepstad, Sverre Dale og Lars Arne Kolås

4. MINO 2, Ronny Stoddern, Synnøve Fagerstrand, Walter Fagerstrand og  Henrik Stokkenes

5. Vallset, Kjell Evensen, Per Dalheim, Else Rønningen og Dan Tørnlind

6. Skjold, Tollef Årdal, Trygve Bolset, Tom Årdal og Nils Jakob Juklestad

7. Skjold 2, Tormod Flatjord, Gro S. Dvergsdal, Johannes Nedrebø og Nina
Farsund

8. Stord, Annar Westerheim, Dag Otto Koppang, Per Geir Vatna og Arne Drageset

9. Skjergard, Geir Olav Sebjørnsen, Kåre Måge, Rune Torsvik og Halvard Måge


Gruppe B
1. Førde, Signar Fauske, Henning Hegrenes, Oddvar Turøy og Øyvind Hegrenes

2. Hobøl, Steinar Tangen, Kirsti Ramstjernåsen, Olav Nilsen og Ragnar Fredriksen

3. Mino/Austblæsa, Ronald Stoddern, Henrik Flatøy, Siv Øen og Bjarne
Solend


 


10/8/2019
Mino HK gjorde reint bord under Ope Skjoldmesterskap


Gunnar D. Bugge gjekk til topps under Ope Skjoldmesterskap.

 

Skjold Hesteskoklubb arrangerte onsdag 7. august Ope Skjoldmesterskap ved Helgatun i Årdalen i Jølster.

Heile 14 av dei 28 kastarane som deltok på stemnet var frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb.

Kastarane frå Mino HK gjorde seg også bemerka på resultatlista med å stikke av med seks av dei sju fyrste plassane. Gunnar D. Bugge vann finalen mot Stein Ove Stoddern, medan Harald Fagerstrand vann bronsefinalen mot Finn Stavenes.

Stemnet blir tellande som ei vanlig onsdagstrening.


Ope Skjoldmesterskap
Klasse 1, gruppe A

1. Gunnar J D Bugge, Mino HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Harald Fagerstrand, Mino HK
4. Finn Stavenes, Mino HK
5. Tollef Årdal, Skjold HK
6. Ronny Stoddern, Mino HK
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
8. Tom Årdal, Skjold HK
9. Signar Fauske, Førde HK
10. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
11. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
12. Henrik Stokkenes, Mino HK
13. Walter Fagerstrand, Mino HK
14. Gro Dvergsdal, Skjold HK
15. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
16. Trygve Bolset, Skjold HK
17. Johannes Nedrebø, Skjold HK
18. Ronald Stoddern, Mino HK

Klasse 1, gruppe B

19. Tormod Flatjord, Skjold HK
20. John Roar Øien, Mino HK
21. Harald Standal, Mino HK
22. Anne Kirsti Noste, Mino HK
23. Jarle Erikstad, Skjold HK
24. Irene Årdal, Skjold HK
25. Magne Gloppestad, Gloppen HK
26. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Siw Hege Noste, Mino HK
2. Runar Solvik, Skjold HK
3. Eskil Remme Stoddern, Mino HK


6/8/2019
Resultat måndagstreninga 5. august


Finn Stavenes vann denne vekas måndagstrening.

 

11 kastarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Finn vann finalen mot Harald F, medan Walter vann bronsefinalen mot Synnøve. 

Neste trening er måndag 12. august kl. 18.00.

NB! Onsdag 7. august arrangerar Skjold HK Ope Skjoldmesterskap. Mesterskapet blir arrangert ved Helgatun i Årdalen i Jølster.


Resultat måndagstreninga 5. august:
1. Finn 11p-127
2. Harald F. 5p-93
3. Walter 12p-129
4. Synnøve 10p-125
5. Stein Ove 11p-126
6. John Roar 11p-122
7. Ronny 8p-114
8. Titti 7p-98
9. Gunnar 9p-123
10. Henrik 6p-89
11. Harald S. 6p-87

Innleiande:
1. Walter 12p-129
2. Finn 11p-127
3. Stein Ove 11p-126
4. John Roar 11p-122
5. Synnøve 10p-125
6. Gunnar 9p-123
7. Ronny 8p-114
8. Titti 7p-98
9. Henrik 6p-89
10. Harald S. 6p-87
11. Harald F. 5p-93


4/8/2019
Resultat onsdagstreninga 31. juli


Finn Stavenes i aksjon under NM par på Breim 26. juni 2010.
Sjå bilder frå NM i Hesteskokgolf 25. juni 2010.
Sjå bilder og resultat frå NM par og NM mix 26. juni 2010.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast og NM Single 27. juni 2010.

 

Ni kastarar var med på denne vekas onsdagstrening. Ein kasta avsluttande serie med seks rundar.

Finn vann treninga føre Harald F, og Gunnar.

Neste trening er måndag 5. august kl. 18.00.

NB! Onsdag 7. august arrangerar Skjold HK Ope Skjoldmesterskap. Mesterskapet blir arrangert ved Helgatun i Årdalen i Jølster.


Resultat onsdagstreninga 31. juli:
1. Finn 12p-130
2. Harald F. 11p-131
3. Gunnar 10,5p-127
4. Synnøve 10p-119
5. Walter 9,5p-115
6. Henrik 8p-115
7. Ronny 7p-99
8. Harald S. 6p-91
9. John Roar 6p-90


29/7/2019
Resultat måndagstreninga 29. juli


Mino HK 2 med Ronny Stoddern, Henrik Stokkenes, Synnøve Fagerstrand og Gunnar D. Bugge på laget blei norgesmesterar i Lag 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

Åtte deltakarar var med dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie der alle møtte alle.

Gunnar vann treninga føre Henrik, Ronny og Harald F.

NB! Neste trening er onsdag 31. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 5. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 29. juli:
1. Gunnar 13p-148
2. Henrik 12p-141
3. Ronny 12p-140
4. Harald F. 12p-139
5. Walter 11p-149
6. Synnøve 8p-123
7. Harald S. 7p-112
8. Siv 3p-48


24/7/2019
Stillinga samanlagt etter 17 av 25 onsdagstreningar


Harald Fagerstrand ligg på tredje plass på onsdagstreningane samanlagt.
Bildet er frå Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.

 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 17 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Stein Ove Stoddern. Harald Fagerstrand, Gunnar D. Bugge og Henrik Stokkenes.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 17 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 = 184
3. Harald F. 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 = 181
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 = 174
5. Henrik 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 13 = 173
6. Synnøve 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 170
7. Ronald 20 + 20 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 = 169
8. Ronny 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 168
9. Walter 20 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 = 166
10. Harald S. 17 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 11 + 9 = 132
11. Siv 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 81
12. Arve 15 + 15 + 14 + 13 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
13. May Kristin 13 + 12 + 9 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
14. Titti 14 + 12 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 47
15. John R. 17 + 17 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 46
16. Siw-Hege 12 + 11 + 9 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 41
17. Jørund 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22


24/7/2019
Resultat onsdagstreninga 24. juli


Harald Standal var best innleiande på dagens onsdagstrening.
Bildet er frå NC 1 på grusbana bak Valhall 1. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 1.
Sjå bilder og resultat frå NC 2.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf.

 

Ni kastarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting.

Finn vann finalen mot Synnøve, medan Harald F. vann bronsefinalen mot Henrik. 

Neste trening er måndag 29. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 31. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 22. juli:
1. Finn 15p-180
2. Synnøve 16p-181
3. Harald F. 12p-167
4. Henrik 12p-150
5. Gunnar 14p-166
6. Walter 14p-165
7. Harald S. 16p-190
8. Arve 8p-117
9. May Kristin 4p-75

Innleiande:
1.Harald S. 16p-190
2. Synnøve 16p-181
3. Finn 15p-180
4. Gunnar 14p-166
5. Walter 14p-165
6. Harald F. 12p-167
7. Henrik 12p-150
8. Arve 8p-117
9. May Kristin 4p-75


23/7/2019
Stillinga samanlagt etter 17 av 25 måndagstreningar


Finn Stavenes i aksjon under NM par på Breim 26. juni 2010.
Sjå bilder frå NM i Hesteskokgolf 25. juni 2010.
Sjå bilder og resultat frå NM par og NM mix 26. juni 2010.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast og NM Single 27. juni 2010.
 
 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 17 av 25 måndagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Harald Fagerstrand, Synnøve Fagerstrand og Stein Ove Stoddern.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 17 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 = 191
2. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 16 = 188
3. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 182 *
4. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 14 = 182 *
5. Henrik 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 172
6. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 = 170
7. Ronald 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 166
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 = 163
9. Gunnar 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 14 + 14 + 12 + 12 + 12 = 157
10. Siv 17 + 17 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 10 + 9 + 9 = 124
11. Harald S. 18 + 17 + 16 + 16 + 13 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 = 102
12. May Kristin 15 + 13 + 13 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 + 8 + 0 = 101
13. Titti 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 81
14. John R. 17 + 14 + 14 + 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 70
15. Arve 15 + 14 + 13 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 64
16. Siw-Hege 12 + 11 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 42
17. Jørund 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
19. Maria 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13
20. Fredrik 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 11

* Synnøve rangert føre Stein Ove på beste 11. resultat. Her har Synnøve 16 poeng, medan Stein Ove har 14 poeng.


22/7/2019
Resultat måndagstreninga 22. juli


Harald F. og Gunnar på mpndagstreninga 2. juni 2014.
Sjå nokre bilder frå måndagstreninga 2. juni 2014.

 

10 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Finn vann finalen mot Henrik, medan Walter vann bronsefinalen mot Synnøve. 

Neste trening er onsdag 24. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 29. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 22. juli:
1. Finn 12p-142
2. Henrik 11p-123
3. Walter 11p-131
4. Synnøve 9p-108
5. Harald S. 7p-92
6. Harald F. 6p-84
7. Gunnar 9p-118
8. Maria 8p-102
9. Siv 5p-91
10. Fredrik 3p-70

Innleiande:
1. Finn 12p-142
2. Walter 11p-131
3. Henrik 11p-123
4. Gunnar 9p-118
5. Synnøve 9p-108
6. Maria 8p-102
7. Harald S. 7p-92
8. Harald F. 6p-84
9. Siv 5p-91
10. Fredrik 3p-70


19/7/2019
Resultat onsdagstreninga 17. juli


Walter vann denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå klubbmesterskapet til Mino HK i 2013. 
Sjå bilder og resultat frå klubbmesterskapet 2013. 

 

11 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med sju rundar.

Walter vann treninga føre Harald F. og Finn.

NB! Neste trening er måndag 22. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 24. juli kl. 18.00.


Resultat onsdagtreninga 17. juli:
1. Walter 14p-154
2. Harald F. 11p-145
3. Finn 11p-140
4. Stein Ove 10p-128
5. Gunnar 10p-127
6. Synnøve 10p-121
7. Ronald 9p-120
8. Harald S. 9p-119
9. John Roar 7p-107
10. Ronny 7p-94
11. Siv 4p-75


15/7/2019
Resultat måndagstreninga 15. juli


Sjefen i Mino HK har full kontroll på papira.

 

13 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med sju rundar.

Finn vann treninga føre Harald F, Ronald og Harald S.

NB! Neste trening er onsdag 17. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 22. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 15. juli:
1. Finn 14p-160
2. Harald F. 14p-152
3. Ronald 12p-148
4. Harald S. 12p-146
5. Synnøve 12p-140
6. Henrik 11,5p-142
7. Stein Ove 11p-139
8. Walter 10p-134
9. Gunnar 10p-126
10. Ronny 6,5p-107
11. May Kristin 6p-80
12. Siv 3p-69
13. Jørund 2p-57


10/7/2019
Inge Byrkjeland leiar Norgescupen samanlagt


Dei tre beste kastarane under NC 2 på Nordfjordeid 2. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 2 på Nordfjordeid 2. juni.

 

Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK leiar Norgescupen i klasse 1 samanlagt. Byrkjeland toppar lista føre Stein Ove Stoddern frå Mino HK og Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK.

I Norgescupen Lag toppar Mino HK lista føre Nordhordland HK og Austblæsa HK.


Norgescupen samanlagt pr. 10. juli

Klasse 1:

1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK 1744
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK 1740
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 1580
4. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 1394
5. Walter Fagerstrand, Mino HK 1387
6. Finn Stavenes, Mino HK 1386
7. Rune Felde, Hobøl HK 1384
8. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 1382
9. Trygve Bolset, Skjold HK 1380
10. Helge Flatøy, Austblæsa HK 1356
11. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 1326
12. Per Dalheim, Vallset HK 1318
13. Harald Fagerstrand, Mino HK 1294
14. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 1294
15. Tollef Årdal, Skjold HK 1222
16. Ronny Stoddern, Mino HK 1196
17. Kjell Evensen, Vallset HK 1185
18. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 1163
19. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK 1144
20. Ronny Dalheim, Vallset HK 1089

22. Harald Standal, Mino HK 1067
25. Gunnar Jan D. Bugge, Mino HK 1006
29. Ronald Stoddern, Mino HK 889
31. Henrik Stokkenes, Mino HK 860
32. Siv Øen Mino, HK 790
35. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 683
50. John Roar Øien, Mino HK 319
55. May Kristin Seljenes, Mino HK 282

Totalt 78 deltakarar


Klasse 2:

1. Steinar Tangen, Hobøl HK 1676
2. Ivar Nielsen, Hobøl HK 1663
3. Ingar Nilsen, Hobøl HK 1633

6. Siw-Hege Noste, Mino HK 1184
12. Eskil Remme Stoddern, Mino HK 190

Totalt 12 deltakarar


Lag:
1. Mino HK 5839
2. Nordhordland HK 5513
3. Austblæsa HK
4. Hobøl HK
5. Skjold HK 4561
6. Vallset HK 4478

Totalt 11 lag


10/7/2019
Resultat onsdagstreninga 10. juli


Henrik Stokkenes vann dagens onsdagstrening.
Bildet er frå NC1 på Reed Stadion 20. juni 2004.

Sjå heile resultatlista og bilder frå stemnet.

 

Fem deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i 1. cuprunde. 

Henrik vann 21-11 mot Gunnar i finalen, medan Ronald vann bronsefinalen mot Harald S. 21-9.

NB! Neste trening er måndag 15. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 17. juli kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 10. juli:
Cup:
1. Henrik
2. Gunnar
3. Ronald
4. Harald S.
5. Ronny

Innleiande:

1. Gunnar 254
2. Ronald 230
3. Henrik 226 *
4. Ronny 226 *
5. Harald S. 224

* Henrik rangert føre Ronny på beste enkeltrunderesultat.


10/7/2019
Tollef Årdal vann Ope Gloppemesterskap


Tollef Årdal gjekk til topps under årets Ope Gloppemesterskap.
På bildet ser vi dei tre beste i Norgescupen Singel 2013.
Sjå bilder og resultat frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.

 

Gloppen Hesteskoklubb arrangerte i går Ope Gloppemesterskap på grusbana ved Breimshallen.

Heile 13 av dei 28 kastarane som deltok på stemnet var frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb.

Tollef Årdal frå Skjold HK vann finalen mot klubbkamerat Trygve Bolset, medan Walter Fagerstrand frå Mino HK vann bronsefinalen mot Signar Fauske frå Førde HK.

Ope Gloppemesterskap
Klasse 1, gruppe A

1. Tollef Årdal, Skjold HK
2. Trygve Bolset, Skjold HK
3. Walter Fagerstrand, Mino HK
4. Signar Fauske, Førde HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
7. Klaus Solheim, Gloppen HK
8. Tormod Flatjord, Skjold HK
9. Stein Ove Stoddern, Mino HK
10. Gunnar J D Bugge, Mino HK
11. Harald Standal, Mino HK
12. Ronny Stoddern, Mino HK
13. Leif Heggheim, Gloppen HK
14. Gunnar Kvile, Gloppen HK
15. Ronald Stoddern, Mino HK
16. Johannes Nedrebø, Skjold HK
17. Henrik Stokkenes, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
18. Finn Stavenes, Mino HK
19. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
20. Rita Bente Kårstad, Gloppen HK
21. Siv Øen, Mino HK
22. Alv Sunde, Gloppen HK
23. Åse Fure, Gloppen HK
24. Morten Fløtre, Gloppen HK
25. Marit Kristina Meland, Skjold HK
26. Randi Rygg, Gloppen HK

Klasse 2
1. Siw Hege Noste, Mino HK
2. Eskil Remme Stoddern, Mino HK


8/7/2019
Resultat måndagstreninga 8. juli


Gunnar gjekk til topps på dagens måndagstrening.

 

11 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta sju rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Gunnar vann finalen mot Henrik 22-16, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot Synnøve 22-10. 

Neste trening er onsdag 10. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 15. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 8. juli:
1. Gunnar 8,5p-122
2. Henrik 11p-130
3. Stein Ove 14p-156
4. Synnøve 12,5p-151
5. Harald S. 12p-134
6. Walter 10p-128
7. Finn 10p-127
8. Titti  9p-120
9. John Roar 11p-146
10. Ronald 8p-133
11. Siw-Hege 5p-83


Innleiande:
1. Stein Ove 14p-156
2. Synnøve 12,5p-151
3. Harald S. 12p-134
4. John Roar 11p-146
5. Henrik 11p-130
6. Walter 10p-128
7. Finn 10p-127
8. Titti  9p-120
9. Gunnar 8,5p-122
10. Ronald 8p-133
11. Siw-Hege 5p-83


4/7/2019
Stillinga samanlagt etter 14 av 25 onsdagstreningar


 Gunnar og Finn under ei trening på grusbana bak Valhall.

 

Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 14 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Finn leiar føre Stein Ove Stoddern, Harald Fagerstrand, Ronny Stoddern og Ronald Stoddern.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 14 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 15 = 182
3. Harald F. 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 = 176
4. Ronny 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 = 166
5. Ronald 20 + 20 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 13 + 13 = 163
6. Henrik 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 13 + 13 + 12 = 161
7. Synnøve 20 + 20 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 13 + 0 = 149
8. Walter 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 12 + 0 = 143
9. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 17 + 15 + 14 + 12 + 0 + 0 = 135
10. Harald S. 15 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 = 88
11. Siv 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 71
12. Arve 15 + 15 + 14 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 64
13. Titti 14 + 12 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 47
14. Siw-Hege 12 + 11 + 9 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 41
15. May Kristin 13 + 9 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
16. John R. 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 34
17. Jørund 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22


4/7/2019
Resultat onsdagstreninga 3. juli


Finn Stavenes vann denne vekas onsdagstrening.

 

Fire deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta dobbel serie i det dårlige sommarveret.

Finn vann treninga føre Ronny, Stein Ove og Henrik.

NB! Neste trening er måndag 8. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 10. juli kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 3. juli:
1. Finn 11p-120
2. Ronny 10p-122
3. Stein Ove 7p-99
4. Henrik 4p-73


3/7/2019
Stillinga samanlagt etter 14 av 25 måndagstreningar


Stein Ove og Harald med premiane etter Ope Gloppemsterskap 2013.
Sjå bilder og resultat frå dette stemnet. 

 

Harald Fagerstrand er i føringa samanlagt etter at 14 av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Finn Stavenes, Synnøve Fagerstrand og Stein Ove Stoddern.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 14 av 25 måndagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 16 + 16 = 185
2. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 = 183
3. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 = 179
4. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 14 + 14 = 178
5. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 = 165
6. Ronny 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 = 163
7. Henrik 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 13 = 162
8. Ronald 20 + 19 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 13 = 161
9. Gunnar 19 + 19 + 18 + 17 + 14 + 12 + 12 + 12 + 10 + 0 = 133
10. Siv 17 + 17 + 13 + 13 + 12 + 12 + 10 + 9 + 0 + 0 = 103
11. May Kristin 15 + 13 + 13 + 11 + 11 + 10 + 10 + 8 + 0 + 0 = 91
12. Titti 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 = 68
13. John R. 17 + 14 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 58
14. Harald S. 18 + 13 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 53
15. Arve 15 + 14 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 40
16. Siw-Hege 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 32
17. Arve 13 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 24
18. Jørund 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9


1/7/2019
Resultat måndagstreninga 1. juli


Walter Fagerstrand vann dagens måndagstrening.
Bildet er frå stemna på Jølster 1. mai 2005. 
Sjå resultatliste og bilder frå desse stemna.

 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med sju rundar.

Walter vann treninga føre Gunnar og Ronny.

NB! Neste trening er onsdag 3. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 8. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 1. juli:
1. Walter 13p-151
2. Gunnar 13p-147
3. Ronny 12p-152
4. Synnøve 12p-145
5. Henrik 12p-144
6. Finn 11p-137
7. John Roar 10p-117
8. Stein Ove 9p-125
9. Titti 8p-98
10. Harald S. 7p-98
11. Ronald 5p-77


28/6/2019
Resultat onsdagstreninga 26. juni


Gunnar gjekk til topps under denne vekas onsdagstrening.
På bildet ser vi Gunnar og Oddmund Dingen under DM par 8. august 2009.
Sjå komplett resultatliste og bilder frå DM i Angedalen 8. august 2009.
 
 

Ni kastarar var med på denne vekas onsdagstrening. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. 

Gunnar vann finalen mot Stein Ove, medan Finn vann bronsefinalen mot John Roar.

Neste trening er måndag 1. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 3. juli kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 26. juni:
1. Gunnar 7,5p-110
2. Stein Ove 7p-98
3. Finn 10p-115
4. John Roar 7p-99
5. Harald F. 11,5p-135
6. Ronald 10p-123
7. Ronny 11p-124
8. Henrik 7p-95
9. Siw-Hege 7p-85

Innleiande:
1. Harald F. 11,5p-135
2. Ronny 11p-124
3. Ronald 10p-123
4. Finn 10p-115
5. Gunnar 7,5p-110
6. John Roar 7p-99
7. Stein Ove 7p-98
8. Henrik 7p-95
9. Siw-Hege 7p-85


26/6/2019
Resultat måndagstreninga 24. juni


Synnøve vann denne vekas måndagstrening.
På bildet ser vi Henrik Stokkenes, Synnøve Fagerstrand, Kåre Måge
og Stein O. Stoddern som vann NM Lag 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.
 
 

11 kastarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Synnøve vann finalen mot Stein Ove, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronny.

Neste trening er onsdag 26. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 1. juli kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 24. juni:
1. Synnøve 10p-120
2. Stein Ove 9p-116
3. Finn 11p-124
4. Ronny 10p-119
5. Walter 10p-122
6. Henrik 10p-116
7. John Roar 9p-108
8. Ronald  5p-77
9. Gunnar 10p-120
10. Siw-Hege 7p-90
11. Siv 5p- 71

Innleiande:
1. Finn 11p-124
2. Walter 10p-122
3. Gunnar 10p-120 *
4. Synnøve 10p-120 *
5. Ronny 10p-119
6. Henrik 10p-116
7. Stein Ove 9p-116
8. John Roar 9p-108
9. Siw-Hege 7p-90
10. Ronald  5p-77
11. Siv 5p- 71

* Gunnar rangert føre Synnøve på høgast score i enkeltkamp


20/6/2019
Resultat onsdagstreninga 19. juni


Finn Stavenes kasta best på gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap 2014 ved Breimshallen 24. juli.
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap 2014.

 

12 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med åtte rundar.

Finn vann treninga føre Gunnar og Walter.

NB! Neste trening er måndag 24. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 26. juni kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 19. juni:
1. Finn 16p-173
2. Gunnar 13p-158
3. Walter 12,5p-161
4. Stein Ove 12.5p-149
5. Henrik 12p-158
6. Harald F. 11,5p-155
7. Harald S. 11,5p-151
8. Ronald 11p-134
9. Ronny 10p-128
10. Siw-Hege 7p-108
11. Siv 6p-90
12. May Kristin 1p-52


17/6/2019
Resultat måndagstreninga 17. juni


Finn Stavenes var best på denne vekas måndagstrening.

 

Seks deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Henrik og Harald F.

NB! Neste trening er onsdag 19. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 24. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 17. juni:
1. Finn 10p-116
2. Henrik 7p-95
3. Harald F. 7p-94
4. Stein Ove 7p-82
5. Ronald 4p-61
6. May Kristin 1p-21


16/6/2019
Stein Ove Stoddern vann NC4 på Hagenbanen i Hobøl


Stein Ove gjekk til topps under dages NC4 på Hagenbanen i Hobøl.
Bildet er frå NM i X-kast på Nordfjordeid  26. juni 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Hobøl Hesteskoklubb har i dag arrangert NC4 på Hagenbanen i Hobøl.

Stein Ove Stoddern frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb gjekk heilt til topps, etter å ha slått Inge Byrkjeland i finalen. Rune Felde frå arrangørklubben vann bronsefinalen mot gårsdagens norgesmester Reidar Nepstad.

NC 4, klasse 1, gruppe A
1. Stein Ove Stoddern Mino HK
2. Inge Byrkjeland Nordhordland HK
3. Rune Felde Hobøl HK
4. Reidar Nepstad Nordhordland HK
5. Jim Ertesvåg Austblæsa HK
6. Ronny Dalheim Vallset HK
7. Helge Flatøy Austblæsa HK
8. Sverre Dale Nordhordland HK
9. Oddmund Dingen Nordhordland HK
10. Per Dalheim Vallset HK
11. Arnfinn Austegard Austblæsa HK
12. Tohnny Borge Hobøl HK
13. Kjell Evensen Vallset HK
14. Ragnar Fredriksen Hobøl HK
15. Knut Nilsen Hobøl HK
16. Geir Olav Sæbjørnsen Skjergard HK
17. Brynjulf Fonn Spiralen HK
18. Harald Standal Mino HK
19. Johannes Nedrebø Skjold HK
20. Walter Fagerstrand Mino HK
21. Ragnar Arntzen Hobøl HK
22. Lars Arne Kolås Nordhordland HK
23. Harald Fagerstrand Mino HK
24. Oddvar Slettemo Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B

25. Henrik Flatøy Austblæsa HK
26. Anne-Kirsti Noste Mino HK
27. Per-Ivar Lomheim Spiralen HK
28. Ronny Stoddern Mino HK
29. Oddmund Berg Hobøl HK
30. Else Rønningen Vallset HK
31. Siv Øen Mino HK
32. Kjell Osland Austblæsa HK
33. Bjarne Solend Austblæsa HK

Klasse 2

1. Petter Lyngroth Vallset HK
2. Rune Orskaug Hobøl HK
3. Steinar Tangen Hobøl HK
4. Freddy Haraldsen Hobøl HK
5. Ingar Nilsen Hobøl HK
6. Ivar Nielsen Hobøl HK
7. Siw-Hege Noste Mino HK


15/6/2019
Stein Ove Stoddern kom på 2. plass i NM Singel 2019


Stein Ove blei nummer to under dagens norgesmesterskap i Singel.

 

Hobøl Hesteskoklubb har i dag arrangert NM Singel på Hagenbanen i Hobøl.

Åtte kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb var med på mesterskapet. Best av kastarane frå Mino var Stein Ove Stoddern med ein flott 2. plass. 

Reidar Nepstad frå Nordhordland blei norgesmester etter å ha vunne finalen mot Stein Ove Stoddern. Inge Byrkjeland frå Nordhordland tok bronsemedalje etter å ha vunne bronsefinalen mot klubbkamerat Oddmund Dingen.

NM Singel,NC 3, klasse 1, gruppe A
1. Reidar Nepstad Nordhordland HK
2. Stein Ove Stoddern Mino HK
3. Inge Byrkjeland Nordhordland HK
4. Oddmund Dingen Nordhordland HK
5. Harald Fagerstrand Mino HK
6. Arnfinn Austegard Austblæsa HK
7. Rune Felde Hobøl HK
8. Brynjulf Fonn Spiralen HK
9. Per Dalheim Vallset HK
10. Walter Fagerstrand Mino HK
11. Harald Standal Mino HK
12. Kjell Evensen Vallset HK
13. Helge Flatøy Austblæsa HK
14. Ragnar Fredriksen Hobøl HK
15. Sverre Dale Nordhordland HK
16. Knut Nilsen Hobøl HK
17. Per-Ivar Lomheim Spiralen HK
18. Else Rønningen Vallset HK
19. Jim Ertesvåg Austblæsa HK
20. Ronny Stoddern Mino HK
21. Johannes Nedrebø Skjold HK
22. Tohnny Borge Hobøl HK
23. Ronny Dalheim Vallset HK
24. Siv Øen Mino HK
25. Lars Arne Kolås Nordhordland HK
26. Oddvar Slettemo Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B

27. Svein Olsen Hobøl HK
28. Ragnar Arntzen Hobøl HK
29. Ragnar Felde Hobøl HK
30. Anne-Kirsti Noste Mino HK
31. Geir Olav Sæbjørnsen Skjergard HK
32. Henrik Flatøy Austblæsa HK
33. Kjell Osland Austblæsa HK
34. Bjarne Solend Austblæsa HK

Klasse 2

1. Rune Orskaug Hobøl HK
2. Petter Lyngroth Vallset HK
3. Ivar Nielsen Hobøl HK
4. Jan Enger Hobøl HK
5. Steinar Tangen Hobøl HK
6. Ingar Nilsen Hobøl HK
7. Olav Nilsen Hobøl HK
8. Siw-Hege Noste Mino HK


14/6/2019
Stillinga  samanlagt etter 11 av 25 onsdagstreningar


Harald Fagerstrand er i føringa samanlagt på onsdagstreningane.
Bildet er frå måndagstreninga 19. mai 2014.
Sjå bilder og resultat frå måndagstreninga 19. mai 2014.

 

Harald Fagerstrand er i føringa samanlagt etter at 11 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Finn Stavenes og Ronny Stoddern.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 11 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald F. 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 14 = 174
2. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 0 = 169
3. Ronny 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 = 161
4. Ronald 20 + 20 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 13 + 13 + 11 = 159
5. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 17 + 17 + 15 + 14 + 13 + 0 = 155
6. Synnøve 20 + 20 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 13 + 0 = 149
7. Henrik 19 + 19 + 18 + 18 + 16 + 13 + 12 + 11 + 0 + 0 = 126
8. Walter 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 12 + 0 + 0 = 125
9. Gunnar 19 + 19 + 17 + 15 + 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 = 96
10. Harald S. 15 + 14 + 13 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 = 74
11. Arve 15 + 15 + 14 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 64
12. Siv 13 + 13 + 13 + 12 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 61
13. Titti 14 + 12 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 47
14. May Kristin 13 + 9 + 8 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30
15. Jørund 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 22
16. Siw-Hege 9 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 18
17. John R. 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17


12/6/2019
Finn Stavenes vann Mino Open på Nordfjordeid


Dei tre beste kastarane under dagens Mino Open på Nordfjordeid.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2019.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag arrangert Mino Open på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid. Det regionale norgescupstemnet blei avvikla med sju rundar innleiande og deretter avsluttande kongelag.  

Finn Stavenes frå Mino HK vann stemnet føre klubbkameratane Stein Ove Stoddern og Ronny Stoddern. 

Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2019.

Klasse 1, gruppe A

1. Finn Stavenes, Mino HK 12+110=122
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK 13+108=121
3. Ronny Stoddern, Mino HK 11+109=120
4. John Roar Øien, Mino HK 13+104=117
5. Johannes Nedrebø, Skjold HK 8+107=115
6. Walter Fagerstrand, Mino HK 13+102=115
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 11+95=106
8. Harald Fagerstrand, Mino HK 10+95 105
9. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK 6+98=104
10. Henrik Stokkenes, Mino HK 9+94=103
11. Magne Gloppestad, Gloppen HK 4+92=96
12. Gunnar Degnepoll Bugge, Mino HK 10+86
13. Ronald Stoddern, Mino HK 10+84=94
14. Alv Sunde, Gloppen HK 3+90=93
15. Siv Øen, Mino HK 6+67=73
16. May Kristin Seljenes, Mino HK 1+53=54

 


Walter Fagerstrand og John Roar Øien var dei to beste innleiande.


Frå det andre kongelaget under dagens Mino Open.


Finn Stavenes i den innleiande kampen mot Johannes Nedrebø.


Nils Jakob Juklestad frå Skjold blei nummer ni.


12/6/2019
Stillinga  samanlagt etter 11 av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand under Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.
 

Harald Fagerstrand er i føringa samanlagt etter at 11 av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Synnøve Fagerstrand og Finn Stavenes.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Stillinga samanlagt etter 11 av 25 måndagstreningar:
1. Harald F. 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 15 = 182
2. Synnøve 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 16 + 15 + 15 + 12 = 169
3. Finn 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 0 = 160
4. Ronald 20 + 19 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 13 + 11 = 156
5. Ronny 20 + 19 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 = 153
6. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 14 + 14 + 10 + 0 = 152
7. Walter 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 + 0 = 143
8. Henrik 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 13 + 12 + 0 + 0 = 124
9. Gunnar 19 + 18 + 17 + 14 + 12 + 12 + 10 + 0 + 0 + 0 = 102
10. Siv 17 + 17 + 13 + 13 + 12 + 12 + 9 + 0 + 0 + 0 = 93
11. May Kristin 13 + 13 + 11 + 11 + 10 + 10 + 8 + 0 + 0 + 0 = 76
12. Titti 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
13. Harald S. 18 + 13 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 42
14. Arve 15 + 14 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 40
15. John R. 17 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30
16. Arve 13 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 24
17. Siw-Hege 12 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 21


12/6/2019
Resultat måndagstreninga 10. juni


Harald Standal blei nummer tre på denne vekas måndagstrening.
Bildet er frå NC 1 på grusbana bak Valhall 1. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 1.
Sjå bilder og resultat frå NC 2.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf.

 

11 deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Harald F. vann finalen mot Walter, medan Harald S. vann bronsefinalen mot Finn.

Neste trening er i dag klokka 18.00.

NB! Dagens trening er eit teljande R-NC stemne.  

Neste måndagstrening er måndag 17. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 10. juni:
1. Harald F. 11p-131
2. Walter 9p-119
3. Harald S. 9p-115
4. Finn 10p-124
5. Henrik 10p-112
6. Synnøve 9p-110
7. Stein Ove 8p-111
8. Siv 5p-71
9. Ronny 10p-121
10. Ronald 7p-105
11. Titti 3p-57

Innleiande:
1. Harald F. 11p-131
2. Finn 10p-124
3. Ronny 10p-121
4. Henrik 10p-112
5. Walter 9p-119
6. Harald S. 9p-115
7. Synnøve 9p-110
8. Stein Ove 8p-111
9. Ronald 7p-105
10. Siv 5p-71
11. Titti 3p-57


9/6/2019
Resultat onsdagstreninga 5. juni


Stein Ove Stoddern vann denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå klubbmesterskapet til Mino HK 11. september 2016.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2016.


 

13 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med åtte rundar.

Stein Ove vann måndagstreninga føre Finn og Harald F.

NB! Neste trening er måndag 10. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 12. juni kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 5. juni:
1. Stein Ove 15p-179
2. Finn 15p-171
3. Harald F. 14p-157
4. Ronny 14p-155
5. Synnøve 13p-163
6. Walter 12p-157
7. Harald S. 12p-138
8. Ronald 11p-141
9. Henrik 10p-137
10. Titti 8p-95
11. Arve 7p-102
12. Siw-Hege 6p-105
13. May Kristin 2p-50


3/6/2019
Resultat måndagstreninga 3. juni


Henrik Stokkenes blei nummer fire på dagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med sju rundar.

Stein Ove vann måndagstreninga føre Finn og Gunnar.

NB! Neste trening er onsdag 5. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 10. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 3. juni:
1. Stein Ove 13p-149
2. Finn 12p-154
3. Gunnar 12p-147
4. Henrik 12p-141
5. Walter 12p-137
6. Synnøve 9p-124
7. Ronny 8p-119
8. Ronald 8p-112
9. Siv 6p-83
10. May Kristin 2p-42


2/6/2019
Inge Byrkjeland vann NC 2 på Nordfjordeid


Dei tre beste kastarane under dagens NC 2 på Nordfjordeid.
Sjå bilder og resultat frå NC 2.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag arrangert NC 2 på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.  

Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK vann finalen mot Stein Ove Stoddern frå Mino HK. I bronsefinalen vann Trygve Bolset frå Skjold HK mot Harald Fagerstrand frå Mino HK.

Sjå bilder og resultat frå NC 2.

NC 2, klasse 1, gruppe A
1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Trygve Bolset, Skjold HK
4. Harald Fagerstrand, Mino HK
5. Oddvar Turøy, Førde HK
6. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Henrik Stokkenes, Mino HK
9. Gunnar J. Degnepoll Bugge, Mino HK
10. Walter Fagerstrand, Mino HK 
11. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
12. Finn Stavenes, Mino HK
13. Ronald Stoddern, Mino HK
14. Signar Fauske, Førde HK
15. Ronny Stoddern, Mino HK
16. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
17. Helge Flatøy, Austblæsa HK
18. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
19. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
20. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
21. Harald Standal, Mino HK
22. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
23. Johannes Nedrebø, Skjold HK
24. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK

Klasse 1, gruppe B

25. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
26. Siv Øen, Mino HK
27. Kjell Osland, Austblæsa HK
28. Knut Nilsen, Hobøl HK
29. Bjarne Solend, Austblæsa HK
30. Morten Fløtre, Gloppen HK
31. May Kristin Seljenes, Mino HK
32. Oddvar Slettemo, Hobøl HK

Klasse 2
1. Ingar Nilsen, Hobøl HK
2. Ivar Nielsen, Hobøl HK
3. Steinar Tangen, Hobøl HK
4. Olav Nilsen, Hobøl HK
5. Siw Hege Noste, Mino HK


 


Inge Byrkjeland vann finalen mot Stein Ove Stoddern.


Harald Fagerstrand kasta seg inn til ein flott 4. plass.


Anne-Kirsti Noste vann finalen mot Siv Øen i klasse 1 gruppe B.


Henrik Stokkenes tapte kvartfinalen mot dagens vinnar Inge Byrkjeland.


1/6/2019
Synnøve Fagerstrand vann NC 1 på Nordfjordeid


Synnøve Fagerstrand frå Mino HK gjekk heilt til topps under NC 1.
Sjå bilder og resultat frå NC 1.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag arrangert NC 1 på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Etter åtte innleiande kampar pluss fem cuprundar var det duka for ein rein finale mellom to kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb. Her trekte Synnøve Fagerstrand det lengste strået framfor Finn Stavenes.

Sjå bilder og resultat frå NC 1.

NC 1, klasse 1, gruppe A

1. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Helge Flatøy, Austblæsa HK
6. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
7. Signar Fauske, Førde HK
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Walter Fagerstrand, Mino HK
10. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 
11. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
12. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
13. Tollef Årdal, Skjold HK
14. Trygve Bolset, Skjold HK
15. Oddvar Turøy, Førde HK
16. Gunnar Kvile, Gloppen HK 
17. Henrik Stokkenes, Mino HK
18. Harald Standal, Mino HK
19. Stein Ove Stoddern, Mino HK
20. Audhild Sagosen, Nordhordland HK 
21. Morten Sakstad, Nordhordland HK
22. Ronald Stoddern, Mino HK 
23. Jarle Erikstad, Skjold HK
24. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
25. Siv Øen, Mino HK 
26. Anne-Kirsti Noste, Mino HK

Klasse 1, gruppe B

27. Leif Heggheim, Gloppen HK
28. Tormod Flatjord, Skjold HK
29. Magne Gloppestad, Gloppen HK
30. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
31. Johannes Nedrebø, Skjold HK
32. Knut Nilsen, Hobøl HK 
33. Kjell Osland, Austblæsa HK 
34. Alf Sunde, Gloppen HK 
35. Morten Fløtre, Gloppen HK 
36. Otto Kristiansen, Hobøl HK 
37. May Kristin Seljenes, Mino HK

Klasse 2

1. Steinar Tangen, Hobøl HK
2. Ivar Nielsen, Hobøl HK
3. Ingar Nilsen, Hobøl HK
4. Olav Nilsen, Hobøl HK
5. Siw Hege Noste, Mino HK 

 


Finn Stavenes frå Mino HK i kampen mot Signar Fauske frå Førde HK.


Steinar Tangen frå Hobøl HK vann klasse 2.


Harald Standal frå Mino HK tok seg vidare til andre cuprunde.


Otto Kristiansen var ein av ni kastarar frå Hobøl HK som deltok i dag.


31/5/2019
Noste og Bolset vann NM Hesteskogolf på Nordfjordeid


Anne-Kirsti Noste frå Mino HK blei norgesmester i kvinneklassa.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i ettermiddag arrangert NM Hesteskogolf i området rundt Valhall på Nordfjordeid.

Anne-Kirsti Noste frå Mino HK vann kvinneklassa, medan Trygve Bolset frå Skjold vann herreklassa. Anne-Kirsti Noste vann dameklassa føre Synnøve Fagerstrand (Mino HK) og Marit Meland (Skjold HK). I herreklassa vann Trygve Bolset føre Morten Sakstad (Nordhordland HK) og Johannes Nedrebø (Skjold HK).


Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf.

NM Hesteskogolf kvinner
1. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 92
2. Synnøve Fagerstrand Mino HK 96
3. Marit Meland Skjold HK 100
4. May Kristin Seljenes, Mino HK 108
5. Siw-Hege Noste, Mino HK 109

NM Hesteskogolf menn
1. Trygve Bolset Skjold HK 80
2. Morten Sakstad, Nordhordland HK 83
3. Johannes Nedrebø Skjold HK 84
4. Harald Standal, Mino HK 85
5. Andreas Bolset Skjold HK 86
6. Ronny Stoddern Mino HK 88
7. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 88
8. Harald Fagerstrand Mino HK 91
9. Ivar Nielsen, Hobøl HK 91
10. Stein Ove Stoddern Mino HK 92
11. Steinar Tangen, Hobøl HK 95
12. Ingar Nilsen, Hobøl HK 96
13. Magne Gloppestad Gloppen HK 96
14. Henrik Nielsen Hobøl HK 101
15. Oddvar Slettemo, Hobøl HK 104
16. Olav Nilsen, Hobøl HK 105

Junior
1. Marion Stoddern, Mino HK 103
2. Eskil Stoddern, Mino HK 103
3. Iselin Stoddern, Mino HK 134
4. Mikael Stoddern, Mino HK 147

 


Trygve Bolset vann herreklassa i NM Hesteskogolf.


Uten tvil dagens yngste og blidaste deltakar.
 

Anne-Kirsti Noste i djup konsentrasjon.


Det var fire deltakarar med i juniorklassa.


31/5/2019
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerar kastehelg på Nordfjordeid


Walter Fagerstrand og Kåre Måge under NM-helga på Nordfjordeid i 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli 2015.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli 2015.
 
 

Mino HK ynskjer velkommen til kastehelg på Nordfjordeid.

I dag blir det arrangert NM hesteskogolf, medan det laurdag og søndag blir arrangert NC1 og NC2.

Fredag 31. mai kl. 18.00 : NM Hesteskogolf

Laurdag 1. juni kl. 11.00 : NC 1. Gloppenmetoden og Cup
Søndag 2. juni kl. 10.00: NC 2. Gloppenmetoden og Cup

Alle stemna vært arrangert bak Valhall.


29/5/2019
Resultat onsdagstreninga 29. mai


Henrik Stokkenes kom på 3. plass på dagens onsdagstrening.
Bildet er frå NM på Nordfjordeid 4. juli 2004.

 

Åtte deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fire runar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Stein Ove vann finalen mot Harald F. 21-11, medan Henrik vann 23-12 i bronsefinalen mot Ronald.

Neste trening er måndag 3. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 5. juni kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 29. mai:
Cup: 
1. Stein Ove 7p-83
2. Harald F. 8p-90
3. Henrik 7p-78
4. Ronald 4p-61
5. Synnøve 6p-76
6. Ronny 5p-70
7. Titti 1p-33
8. Harald S. 1p-29
 
Innleiande:

1. Harald F. 8p-90
2. Stein Ove 7p-83
3. Henrik 7p-78
4. Synnøve 6p-76
5. Ronny 5p-70
6. Ronald 4p-61
7. Titti 1p-33
8. Harald S. 1p-29


29/5/2019
Resultat måndagstreninga 27. mai


Ronald gjekk til topps under denne vekas måndagstrening.
Bildet er frå kampen mot Gunnar under Mino Cup 19. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2019.

 

Åtte deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Ronald vann finalen mot Synnøve, medan Henrik vann bronsefinalen mot Siv.

Neste trening er i dag, onsdag 29. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 3. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 27. mai:
Cup: 
1. Ronald 7p-100
2. Synnøve 11p-134
3. Henrik 9p-128
4. Siv 4p-70
5. Walter 13p-144
6. Harald 12p-149
7. Ronny 12p-148
8. Arve 5p-93

Innleiande:
1. Walter 13p-144
2. Harald 12p-149
3. Ronny 12p-148
4. Synnøve 11p-134
5. Henrik 9p-128
6. Ronald 7p-100
7. Arve 5p-93
8. Siv 4p-70


25/5/2019
Resultat DM Østlandet og Østlandet Open


Stein Ove vann Østlandet Open på Hagenbanen i Hobøl.
Frå venstre: Per Dalheim, Stein Ove Stoddern og Inge Byrkjeland.
Foto: Walter Fagerstrand

 

Fire kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag deltatt på DM Østlandet og Østlandet Open på Hagenbanen i Hobøl.  

Stein Ove Stoddern gjekk heilt til topps under Østlandet Open, medan Walter Fagerstrand blei best av kastarane frå Mino HK under DM Østlandet med ein 4. plass.

Resultat DM Østlandet:
Klasse 1, A-cup:

1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Rune Felde, Hobøl HK
3. Per Dalheim, Vallset HK
4. Walter Fagerstrand, Mino HK
5. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
6. Stein Ove Stoddern, Mino HK
7. Kjell Evensen, Vallset HK
8. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK

Klasse 1, B-cup:

9. Else Rønningen, Vallset HK
10. Ronny Dalheim, Vallset HK
11. Per Ivar Lomheim, Spiralen HC
12. Siv Øen, Mino HK
13. Harald Standal, Mino HK
14. Knut Nilsen, Hobøl HK


Resultat Østlandet Open:
Klasse 1:
1. Stein Ove Stoddern, Mino HK
2. Per Dalheim, Vallset HK
3. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
4. Kjell Evensen, Vallset HK
5. Rune Felde, Hobøl HK
6. Walter Fagerstrand, Mino HK
7. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
8. Ronny Dalheim, Vallset HK
9. Harald Standal, Mino HK
10. Knut Nilsen, Hobøl HK
11. Per Ivar Lomheim, Spiralen HC
12. Else Rønningen, Vallset HK
13. Siv Øen, Mino HK


23/5/2019
Resultat onsdagtreninga 22. mai


Synnøve vann denne vekas onsdagstrening.

 

11 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Den to beste innleiande fekk walkover i 1. cuprunde. 

Synnøve vann finalen mot Henrik 22-12, medan Finn vann 23-16 i bronsefinalen mot Stein Ove.

NB! Neste trening er måndag 27. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 29. mai kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 22. mai:
Cup:
1. Synnøve
2. Henrik
3. Finn
4. Stein Ove
5. Harald F.
6. Walter 
7. Gunnar 
8. Siv
9. Ronny
10. Harald S.
11. Ronald

Innleiande:

1. Stein Ove 292
2. Finn 262
3. Synnøve 256
4. Harald F. 252
5. Henrik 248
6. Walter 241
7. Ronny 240
8. Gunnar 216
9. Harald S. 209
10. Ronald 205
11. Siv 164


20/5/2019
Resultat måndagstreninga 20. mai


Finn var best av kastarane på dagens måndagstrening.
Bildet er frå kampen mot John Roar og Gunnar under Mino Cup 19. mai.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2019.

 

Åtte deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Synnøve og Harald F.

NB! Neste trening er onsdag 22. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 27. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 20. mai:
1. Finn 13p-152
2. Synnøve 12p-148
3. Harald F. 12p-146
4. Henrik 9p-135
5. Ronny 8p-122
6. Ronald 7p-107
7. Gunnar 7p-101
8. Harald S 7p-99


19/5/2019
Inge Byrkjeland vann Mino Cup 2019


Dei tre beste under dagens Mino Cup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Stein Ove Stoddern (Mino HK), Inge Byrkjeland
(Nordhordland HK) og Oddvar Turøy (Førde HK).
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2019.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i dag Mino Cup 2019 på grusbana bak Valhall.

Inge Byrkjeland vann finalen mot Stein Ove Stoddern, medan Oddvar Turøy vann bronsefinalen mot Walter Fagerstrand.

Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2019.

 
Mino Cup, søndag 19. mai
Klasse 1, gruppa A

1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Oddvar Turøy, Førde HK
4. Walter Fagerstrand, Mino HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Gunnar D. Bugge, Mino HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Signar Fauske, Førde HK
9. John Roar Øien, Mino HK
10. Finn Stavenes, Mino HK
11. Ronald Stoddern, Mino HK
12. Harald Standal, Mino HK
13. Trygve Bolset, Skjold HK

Klasse 1, gruppa B
14. Harald Fagerstrand, Mino HK
15. Henrik Stokkenes, Mino HK
16. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
17. Ronny Stoddern, Mino HK
18. Johannes Nedrebø, Skjold HK
19. Siv Øen, Mino HK

 


18/5/2019
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerar Mino Cup 2019


Dei tre beste under fjorårets Mino Cup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Synnøve Fagerstrand (Mino HK), Finn Stavenes
(Mino HK) og Trygve Bolset (Skjold HK).
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2018.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerar søndag 19. mai Mino Cup på Nordfjordeid.

Stemnet blir arrangert på grusbana bak Valhall.

Stemnestart klokka 12.00.

Påmeldingsfrist seinast klokka 11.00.

Stemnet blir avvikla med Gloppenmetoden og Cup.

 



Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2018.


18/5/2019
Resultat onsdagstreninga 15. mai


Stein Ove gjekk til topps på denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå NM i X-kast 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

12 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

I semifinalane vann Stein Ove 23-9 mot Synnøve, medan Harald F. vann 22-6 mot Ronald.

I finalen vann Stein Ove 24-22 mot Harald F., medan Synnøve vann 23-15 mot Ronald i bronsefinalen.

Neste trening er måndag 20. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 22. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 15. mai:
Cup: 
1. Stein Ove 9p-111
2. Harald F. 11p-131
3. Synnøve 8p-90
4. Ronald 7p-90
5. Finn 11p-130
6. Gunnar 10p-121
7. Ronny 9p-108
8. Siv 6p-87
9. Walter 10p-116
10. Henrik 8p-102
11. Arve 5p-71
12. Harald S. 3p-62

Innleiande:
1. Harald F. 11p-131
2. Finn 11p-130
3. Gunnar 10p-121
4. Walter 10p-116
5. Stein Ove 9p-111
6. Ronny 9p-108
7. Henrik 8p-102
8. Synnøve 8p-90
9. Ronald 7p-90
10. Siv 6p-87
11. Arve 5p-71
12. Harald S. 3p-62


15/5/2019
Resultat måndagstreninga 13. mai


Stein Ove og Harald med premiane etter Ope Gloppemsterskap 2013.
Sjå bilder og resultat frå dette stemnet. 

 

12 deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Harald F. vann finalen mot Ronny, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Stein Ove.

Neste trening er i dag, onsdag 15. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 20. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 13. mai:
Cup: 
1. Harald F. 9p-104
2. Ronny 9p-104
3. Synnøve 10p-111
4. Stein Ove 7p-93
5. Ronald 6p-86
6. Finn 6p-80
7. Walter 6p-72
8. Henrik 4p-67
9. Gunnar 10p-110
10. Harald S. 5p-62
11. May Kristin 3p-34
12. Jørund 1p-44

Innleiande:
1. Synnøve 10p-111
2. Gunnar 10p-110
3. Ronny 9p-104 *
4. Harald F. 9p-104 *
5. Stein Ove 7p-93
6. Ronald 6p-86
7. Finn 6p-80
8. Walter 6p-72
9. Harald S. 5p-62
10. Henrik 4p-67
11. May Kristin 3p-34
12. Jørund 1p-44

* Ronny rangert føre Harald F. på innbyrdes oppgjør.


12/5/2019
Resultat stemner på Litlabø på Stord


Synnøve og Walter var to av kastarane frå Mino HK som denne helga
har deltatt på Stord Cup og Sunnhordland Open på Litlabø på Stord. 
Bildet er frå NM Mix på grusbana på Reed i 2008. 
Sjå bilder og resultat frå NM laurdag 28. juni 2008.
Sjå bilder og resultat frå NM søndag 29. juni 2008.

 

Seks kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har denne helga delteke på Stord Cup og Sunnhordland Open på Litlabø på Stord. 

Finn var best av kastarane frå Mino HK laurdag med ein 3. plass, medan Walter kom på 2. plass søndag.


Resultat Stord Cup, laurdag 11. mai:
Klasse 1, A-cup:

1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
3. Finn Stavenes, Mino HK
4. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Per Geir Vatna, Stord HK
7. Helge Flatøy, Austblæsa HK
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
10. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
11. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
12. Rolf Ekre, Stord HK
13. Annar Westerheim, Stord HK
14. Trygve Bolset, Skjold HK
15. Arne Drageset, Stord HK
16. Sverre Dale, Nordhordland HK
17. Walter Fagerstrand, Mino HK

Klasse 1, B-cup:
18. Rune Torsvik, Skjergard HK
19. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
20. Kristian Lunde, Stord HK
21. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
22. Siv Øen, Mino HK
23. Marit Kristina Meland, Skjold HK


Resultat Sunnhordland Open, søndag 12. mai:
Klasse 1, A-cup:
1. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
2. Walter Fagerstrand, Mino HK
3. Trygve Bolset, Skjold HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Finn Stavenes, Mino HK
6. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
7. Ronny Stoddern, Mino HK
8. Annar Westerheim, Stord HK
9. Arne Drageset, Stord HK
10. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
11. Rolf Ekre, Stord HK
12. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
13. Sverre Dale, Nordhordland HK
14. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
15. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
16. Helge Flatøy, Austblæsa HK
17. Per Geir Vatna, Stord HKK

Klasse 1, B-cup:
18. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
19. Kristian Lunde, Stord HK
20. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
21. Siv Øen, Mino HK
22. Rune Torsvik, Skjergard HK
23. Marit Kristina Meland, Skjold H


8/5/2019
Resultat onsdagstreninga 8. mai


Finn Stavenes i aksjon under NM par på Breim 26. juni 2010.
Sjå bilder frå NM i Hesteskokgolf 25. juni 2010.
Sjå bilder og resultat frå NM par og NM mix 26. juni 2010.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast og NM Single 27. juni 2010.

 

Åtte deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Gunnar og Walter.

NB! Neste trening er måndag 13. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 15. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 8. mai:
1. Finn 13p-147
2. Gunnar 12p-143
3. Walter 11p-140
4. Harald 11p-133
5. Ronald 10p-128
6. Ronny 9p-118
7. Synnøve 3p-45
8. May Kristin 2p-53


6/5/2019
Resultat måndagstreninga 6. mai


Finn Stavenes var best på dagens måndagstrening. 
Bildet er frå onsdagstreninga 18. juni 2014.
Sjå bilder og resultat frå onsdagstreninga 18. juni 2014.

 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med åtte rundar.

Finn vann treninga føre Stein Ove og Synnøve.

NB! Neste trening er onsdag 8. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 13. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 6. mai:
1. Finn 16p-176
2. Stein Ove 13,7p-161
3. Synnøve 12,6p-158
4. Gunnar 12,6p-146
5. Harald 12p-142
6. Henrik 12p-138
7. Ronald 10,3p-144
8. Ronny 10,3p-138
9. Siw-Hege 8p-109
10. Titti 6,9p-95
11. May Kristin 0p-32


2/5/2019
Resultat onsdagstreninga 1. mai


Finn vann denne vekas onsdagstrening.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste kastarane fekk walkover i fyrste cuprunde.

Finn vann finalen mot Ronny, medan Harald F vann bronsefinalen mot Walter.

Neste trening er måndag 6. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 8. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 2. mai:
Cup: 
1. Finn 7p-95
2. Ronny 9p-102
3. Harald F 9p-103
4. Walter 9p-104
5. Ronald 7p-83
6. Harald S 3p-49
7. Stein Ove7p-99
8. Synnøve 7p-78
9. Titti 6p-74
10. Jørund 2p-42

Innleiande:
1. Walter 9p-104
2. Harald F 9p-103
3. Ronny 9p-102
4. Stein Ove7p-99
5. Finn 7p-95
6. Ronald 7p-83
7. Synnøve 7p-78
8. Titti 6p-74
9. Harald S 3p-49
10. Jørund 2p-42


29/4/2019
Resultat måndagstreninga 29. april



 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta sju rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Gunnar vann 23-17 mot Finn i den eine semifinalen, medan Harald vann 23-8 mot John Roar i den andre semifinalen.

I finalen vann Harald 23-12 mot Gunnar, medan Finn vann 22-1 mot John Roar i bronsefinalen.

Neste trening er onsdag 1. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 6. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 29. april:
Cup: 
1. Harald 14p-168
2. Gunnar 6p-84
3. Finn 13p-149
4. John Roar 10p-125
5. Ronny 12p-142
6. Walter 10p-123
7. Stein Ove 9p-126
8. May Kristin 2p-52
9. Synnøve 11p-137
10. Ronald 8p-101
11. Titti 7p-96
12. Siw Hege 6p-97

Innleiande:
1. Harald 14p-168
2. Finn 13p-149
3. Ronny 12p-142
4. Synnøve 11p-137
5. John Roar 10p-124
6. Walter 10p-123
7. Stein Ove 9p-126
8. Ronald 8p-101
9. Titti 7p-96
10. Siw Hege 6p-97
11. Gunnar 6p-84
12. May Kristin 2p-52


29/4/2019
Resultat stemner i Årdalen i Jølster


Finn Stavenes gjekk til topps under Jølster Open.

 

Kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har denne helga delteke på Jølster Cup og Jølster Open i Årdal i Jølster.

Resultat Jølster Cup, laurdag 27. april:
Klasse 1, A-cup:

1. Trygve Bolset, Skjold
2. Jim Ertesvåg, Austblæsa
3. Gunnar J D Bugge, Mino HK
4. Nils Jakob Juklestad, Skjold
5. Reidar Nepstad, Nordhordland
6. Arnfinn Austegard, Austblæsa
7. Finn Stavenes, Mino HK
8. Lars Arne Kolås, Nordhordland
9. Stein Ove Stoddern, Mino HK
10. Tom Årdal, Skjold
11. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
12. Walter Fagerstrand, Mino HK
13. Signar Fauske, Førde
14. Tollef Årdal, Skjold
15. Magne Gloppestad, Gloppen
16. Ronald Stoddern, Mino HK
17. Helge Flatøy, Austblæsa
18. Ronny Stoddern, Mino HK

Klasse 1, B-cup:

19. Gunnar Kvile, Gloppen
20. Tormod Flatjord, Skjold
21. Geir Olav Sebjørnsen, Skjergarden
22. Øyvind Hegrenes, Førde
23. Johannes Nedrebø, Skjold
24. Kåre Måge, Skjergarden
25. Halvard Måge, Skjergarden
26. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
27. Siv Øen, Mino HK
28. Henning Hegrenes, Førde
29. Kjell Osland, Austblæsa
30. Frode Øijordsbakke, Skjergarden
31. Marit Kristina Meland, Skjold

Resultat Jølster Open, søndag 28. april:
Klasse 1, A-cup:
1. Finn Stavenes, Mino HK
2. Trygve Bolset, Skjold
3. Harald Fagerstrand, Mino HK
4. Tollef Årdal, Skjold
5. Arnfinn Austegard, Austblæsa
6. Stein Ove Stoddern, Mino HK
7. Helge Flatøy, Austblæsa
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Jim Ertesvåg, Austblæsa
10. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
11. Nils Jakob Juklestad, Skjold
12. Lars Arne Kolås, Nordhordland
13. Walter Fagerstrand, Mino HK
14. Tormod Flatjord, Skjold
15. Geir Olav Sebjørnsen, Skjergarden
16. Gunnar J D Bugge, Mino HK
17. Johannes Nedrebø, Skjold
18. Ronald Stoddern, Mino HK

Klasse 1, B-cup:
19. Siv Øen, Mino HK
20. Rune Torsvik, Skjergarden
21. Kjell Osland, Austblæsa
22. Halvard Måge, Skjergarden
23. Kåre Måge, Skjergarden
24. Frode Øijordsbakke, Skjergarden
25. Marit Meland, Skjold


26/4/2019
Resultat onsdagstreninga 24. april


Synnøve gjekk til topps på denne vekas onsdagstrening.
På bildet ser vi dei tre medaljevinnarane i NM X-kast heilmatch i 2016.
Frå venstre: Finn Stavenes, Tollef Årdal og Synnøve Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

12 deltakarar var med på denne vekas onsdag på grusbana bak Valhall.

Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Synnøve var best i kongelaget, og vann treninga føre Henrik, Harald og Finn.

NB! Neste trening er måndag 29. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 1. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 24. april:
Kongelag:
1. Synnøve 8+125=133
2. Henrik 8+119=127
3. Harald 10+109=119
4. Finn 7+109=116
5. Ronald 7+107=114 *
6. Ronny 10+104=114 *
7. Walter 7+101=108
8. Stein Ove 8+94=102
9. Harald S. 4+84=88
10. Jørund 4+81=85
11. Titti 6+75=81
12. Siw 4+38=42

* Ronald rangert Ronny på beste kongelag.

Innleiande:

1. Harald 10p-111
2. Ronny 10p-110
3. Henrik 8p-104
4. Stein Ove 8p-103
5. Synnøve 8p-91
6. Walter 7p-98
7. Finn 7p-89
8. Ronald 7p-87
9. Titti 6p-75
10. Siw 4p-67
11. Jørund 4p-64
12. Harald S. 4p-64

* Jørund rangert føre Harald S. på høgast score i enkeltkamp


22/4/2019
Resultat måndagstreninga 22. april


Ronny gjekk til topps under denne vekas måndagstrening.
Bildet er frå onsdagstreninga 8. juni 2016.

 

Ni deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Ronny vann treninga føre Harald og Stein Ove.

NB! Neste trening er i dag kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 29. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 22. april:
1. Ronny 15p-174
2. Harald 14p-155
3. Stein Ove 12p-157
4. Walter 12p-154
5. Synnøve 12p-148
6. Ronald 10p-137
7. Arve 9p-128
8. Siv 9p-118
9. Titti 5p-100


17/4/2019
Resultat onsdagstreninga 17. april


Frå dagens finale mellom Finn Stavenes og Ronald Stoddern.

 

Seks deltakarar var med på dagens onsdagtrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Ronald vann 21-19 mot Ronny i den eine semifinalen, medan Finn vann 23-19 mot Stein Ove i den andre semifinalen.

Det var dermed duka for finale mellom Ronald og Finn. Ronald vann til slutt finalen mot Finn 23-17. I bronsefinalen vann Ronny 21-13 mot Stein Ove.   

NB! Neste trening er måndag 22. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 24. april kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 17. april:
1. Ronald 7p-98
2. Finn 10p-112
3. Ronny 7p-86
4. Stein Ove 6p-84
5. Henrik 7p-96
6. Arve 5p-76
 
Innleiande:
1. Finn 10p-112
2. Ronald 7p-98
3. Henrik 7p-96
4. Ronny 7p-86
5. Stein Ove 6p-84
6. Arve 5p-76
 
 


15/4/2019
Resultat måndagstreninga 15. april


Arve, Ronald og Stein Ove på dagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

I finalen vann Stein Ove 21-14 mot Ronald, medan Harald vann 21-8 mot Finn i bronsefinalen.

NB! Neste trening er onsdag 17. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 22. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 15. april:
1. Stein Ove 8p-110
2. Ronald 8p-106
3. Harald 9p-116
4. Finn 12p-137
5. Henrik 10p-122
6. Arve 9p-105
7. Walter 10p-120
8. Titti 4p-69
9. Siv 4p-61 
10. May Kristin 0p-10
 
Innleiande:
1. Finn 12p-137
2. Henrik 10p-122
3. Walter 10p-120
4. Harald 9p-116
5. Arve 9p-105
6. Stein Ove 8p-110
7. Ronald 8p-106
8. Titti 4p-69
9. Siv 4p-61 
10. May Kristin 0p-10
 
 


10/4/2019
Resultat onsdagstreninga 10. april


Ronald Stoddern gjekk til topps under dagens onsdagstrening.

 

Åtte deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Ronald vann treninga føre, Harald og Henrik.

NB! Neste trening er måndag 15. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 17. april kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 10. april:
1. Ronald 12p-141
2. Harald 11p-136
3. Henrik 11p-132
4. Gunnar 10p-124
5. Ronny 9p-112
6. Stein Ove 7p-81
7. Arve 6p-96
8. Siv 6p-86
 


8/4/2019
Resultat måndagstreninga 8. april


Stein Ove vann alle kampane på dagens måndagstrening.

 

13 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med åtte rundar.

Stein Ove vann treninga føre, Finn, Synnøve og Ronald.

NB! Neste trening er onsdag 10. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er 15. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 8. april:
1. Stein Ove 16p-180
2. Finn 15p-169
3. Synnøve 13p-157
4. Ronald 13p-152
5. Harald 12p-139
6. Ronny 11p-140
7. Walter 11p-139
8. John Roar 11p-135
9. Henrik 10p-137
10. Arve 10p-133
11. Gunnar 10p-131
12. Siv 8p-116
13. May Kristin 3p-58

 


3/4/2019
Resultat onsdagstreninga 3. april


Finn vann mot Gunnar i finalen på dagens onsdagstrening. 

 

Ni deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

I finalen vann Finn mot Gunnar, medan Walter vann bronsefinalen mot Synnøve.

Neste trening er måndag 8. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 10. april kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 3. april:
Cup: 
1. Finn 10p-123
2. Gunnar 7p-108
3. Walter 10p-119
4. Synnøve 10p-115
5. Harald 10p-120
6. Arve 7p-102
7. Ronny 10p-115
8. Ronald 7p-98
9. Siv 6p-99

Innleiande:
1. Finn 10p-123
2. Harald 10p-120
3. Walter 10p-119
4. Synnøve 10p-115 *
5. Ronny 10p-115 *
6. Gunnar 7p-108
7. Arve 7p-102
8. Ronald 7p-98
9. Siv 6p-99

* Synnøve rangert føre Ronny på høgast score i enkeltkamp


1/4/2019
Resultat måndagstreninga 1. april


Harald vann finalen mot Synnøve på dagens måndagstrening

 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

I finalen vann Harald mot Synnøve, medan Walter trekte det lengste strået i bronsefinalen mot Siv.

NB! Neste trening er allereie onsdag 3. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 8. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 1. april:
Cup: 
1. Harald 11p-123
2. Synnøve 8p-106
3. Walter 11p-127
4. Siv 4p-63
5. Ronald 11p-119
6. Finn 10p-118
7. Ronny 8p-99
8. May Kristin 4p-63
9. Gunnar 10p-111
10. Arve 8p-102
11. Stein Ove 7p-98

Innleiande:
1. Walter 11p-127
2. Harald 11p-123
3. Ronald 11p-119
4. Finn 10p-118
5. Gunnar 10p-111
6. Synnøve 8p-106
7. Arve 8p-102
8. Ronny 8p-99
9. Stein Ove 7p-98
10. May Kristin 4p-63 *
11. Siv 4p-63 *

* May Kristin rangert føre Siv på innbyrdes oppgjør.


28/3/2019
Startar opp igjen med treningar  måndag 1. april klokka 18.00


Gunnar under NM på Reed 2006. 
Sjå resultat og bilder frå konkurransane laurdag 1. juli 2006.  
Sjå resultat og bilder frå konkurransane søndag 2. juli 2006. 

 

Årets fyrste trening for Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blir på grusbana bak Valhall måndag 1. april klokka 18.00.

Som tidligare år blir det 25 måndagstreningar, der dei 10 beste blir teljande i samandraget.

I tillegg til måndagstreningar blir det onsdagstreningar også denne sesongen. Desse treningane går av stabelen etter samme reglar som måndagstreningane.

Fyrste onsdagstrening blir onsdag 3. april klokka 18.00.


27/1/2019
Årsmøte 2018 Midtre Nordfjord Hesteskoklubb


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb avvikla i ettermiddag årsmøte på konferanserommet til Norgesvinduet.

Her er litt av det viktigaste som blei bestemt under dagens årsmøte.

Fyrste trening denne sesongen blir måndag 1. april klokka 18.00. Det blir som før arrangert teljande treningar måndagar og onsdagar.

Klubbmesterskap blir arrangert søndag 8. september klokka 13.00.

Kontingentar 2019
Vanlig medlem: kr. 250,-
Familiemedlem: kr. 200,- pr. stk.
Medlem 18 år eller yngre: kr. 100,-
Nybyrjarar: gratis fyrste året

Styret Mino HK 2019: 
Leiar: Synnøve Fagerstrand, valgt for 1 år
Nestleiar: Harald Fagerstrand, ikkje på valg
Kasserar: Finn Stavenes, ikkje på valg

Styremedlem (Sekretær): Anne-Kirsti Noste, valgt for 2 år
Styremedlem: Walter Fagerstrand, valgt for 2 år

Varamedlem: Arve Dahl, valgt for 1 år


Årsmøtet blei avslutta med premieutdeling. 



 


14 av medlame i Mino HK møtte fram på dagens årsmøte. 


Synnøve Fagerstrand held fram som leiar for Mino HK. 


Ronald Stoddern blei nummer ni på måndagstreningane i 2018-sesongen.


Finn Stavenes vann måndagstreningane i 2018-sesongen.


1/1/2019
Årsmøte Mino HK 2018



 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb sitt årsmøte blir avvikla søndag 27. januar kl. 15.00. Årsmøtet blir som tidligare avholdt på konferanserommet til Norgesvinduet (Bjørlo Trevare).

Saker som ein vil ha opp på årsmøtet må vere i hende styret innan søndag 20. januar.


Sakliste:

1. Godkjenning av innkalling og sakliste

2. Val av møteleiar, referent og 2 medlemmer til å skrive under møteboka

3. Godkjenning av årsmelding

4. Godkjenning av rekneskap

5. Kontingent

6. Treningsstruktur

7. Stemner.
a. Kva skal vi søke på?
b. Skal Mino sponse nokre stemner?
c. Bestilling av overnatting

8. Basar.

9. Innkomne saker

10. Klubbmesterskap

11. Val


17/10/2018
Resultat Klubbmesterskap Mino HK 2018


Finn Stavenes blei klubbmester i Mino HK 2018.
Bildet er frå Mino HK sitt klubbmesterskap i 2016.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2016.

 

Mino HK har i dag arrangert klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Totalt 12 personar deltok på årets klubbmesterskap. Det blei blei kasta fire rundar innleiande, før klubbmesterskapet blei avslutta med kongelag.

Finn Stavenes blei klubbmester føre Gunnar Degnepoll Bugge og Stein Ove Stoddern.

Etter klubbmesterskapet blei det kåra "Årets Gunvald". Her vann Ronny Stoddern føre Gunnar Degnepoll Bugge og Walter Fagerstrand. 


Resultat Klubbmesterskapet 2018:
A-kongelag:
1. Finn Stavenes 7+102=109
2. Gunnar Degnepoll Bugge 6,5+99=105,5
3. Stein Ove Stoddern 7+98=105
4. Walter Fagerstrand 6+93=99
5. Harald Fagerstrand 7+91=98
6. Siv Øen 6+79=85
7. Ronny Stoddern 4,5+79=83,5
8. Ronald Stoddern 5+71=76
9. Synnøve Fagerstrand 7+67=74
10. May Kristin Seljenes 0+55=55
11. Anne-Kirsti Noste 4+43=47
12. Siw-Hege Noste 4+21=25

Innleiande:
1. Stein Ove Stoddern 7p-83
2. Finn Stavenes 7p-81 *
3. Synnøve Fagerstrand 7p-81 *
4. Harald Fagerstrand 7p-77
5. Gunnar Degnepoll Bugge 6,5p-83
6. Walter Fagerstrand 6p-79
7. Siv Øen 6p-76
8. Ronald Stoddern 5p-64
9. Ronny Stoddern 4,5p-67
10. Anne-Kirsti Noste 4p-53
11. Siw-Hege Noste 4p-49
12. May Kristin Seljenes 0p-10

* Finn Stavenes rangert føre Synnøve Fagerstrand på høgast score i enkeltkamp.

Resultat "Årets Gunvald" 2018:
1. Ronny Stoddern
2. Gunnar Degnepoll Bugge
3. Walter Fagerstrand
4. Finn Stavenes
5. Siv Øen
6. Harald Fagerstrand
7. Stein Ove Stoddern
8. Ronald Stoddern
9. Anne-Kirsti Noste
10. Synnøve Fagerstrand
11. May Kristin Seljenes
12. Siw-Hege Noste


15/10/2018
Klubbmesterskap Mino HK, onsdag 17. oktober kl. 17.30 


Walter Fagerstrand vann klubbmesterskapet 2017 føre Harald Fagerstrand
og Finn Stavenes. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

 

Mino HK arrangerar onsdag 17. oktober klokka 17.30 klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Etter innleiande kasting blir klubbmesterskapet avvikla med kongelag.

Startkontingent: kr. 50,-

Her er ein oversikt over resultata frå dei siste klubbmesterskapa. 

2017:
1. Walter Fagerstrand
2. Harald Fagerstrand
3. Finn Stavenes

2016: 

1. Stein Ove Stoddern
2. Finn Stavenes
3. Walter Fagerstrand

2015: 
1. Gunnar D. Bugge
2. Harald Fagerstrand
3. Stein Ove Stoddern

2014: 
1. Stig Høynes
2. Stein Ove Stoddern 
3. Finn Stavenes

2013: 
1. Inge Byrkjeland
2. Walter Fagerstrand
3. Perry Lien

2012: 
1. Inge Byrkjeland
2. Stig Høynes
3. Finn Stavenes 

2011: 
1. Inge Byrkjeland
2. Finn Stavenes 
3. Walter Fagerstrand

2010: 
1. Inge Byrkjeland
2. Synnøve Fagerstrand
3. Gunnar D. Bugge

2009
1. Gunnar D. Bugge 
2. Stig Høynes
3. Henrik Stokkenes

2008:  
1. Gunnar D. Bugge 
2. Kristen Lotsberg  
3. Henrik Stokkenes

2007: 
1. Synnøve Fagerstrand
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2006: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Stig Høynes
3. Harald Fagerstrand

2005:
1. Stig Høynes
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2004: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunnar D. Bugge 
3. Tor Sandvik 

2003: 
1. Gunnar D. Bugge 
2. Tor Sandvik 
3. Stig Høynes

2002: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunvald Hafsås 
3. Gunnar D. Bugge 

2001:
1. John Roar Øien
2. Walter Fagerstrand
3. Henrik Stokkenes

2000:
1. Kristen Lotsberg
2. Stig Høynes
3. Tor Sandvik

1999:

1. Kristen Losberg
2. Gunvald Hafsås
3. Henrik Stokkenes

1998:

1. Gunnar D. Bugge
2. Henrik Stokkenes
3. Stig Høynes

1997:
1. Henrik Stokkenes

 


Stein Ove Stoddern vann klubbmesterskap 2016 føre Finn Stavenes og Walter Fagerstrand. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2016.


Gunnar D. Bugge vann finalen mot Harald Fagerstrand i 2015.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2015.
Sjå film frå fjorårets finale i klubbmesterskapet.


Finn Stavenes, Stig Høynes og Stein Ove Stoddern under premieutdelinga på klubbmesterskapet 2014. Foto: Walter Fagerstrand
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2014. 


Inge Byrkjeland blei for fjerde året på rad klubbmester i Mino HK. 
Sjå bilder og resultat frå klubbmesterskapet 2013. 



Inge vann finalen mot Finn i klubbmesterskapet i 2011.


Gunnar gjekk til topps under klubbmesterskapet i 2009.
Gunnar tok sitt tredje napp i vandrepokalen og vann den til odel og eige.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet i 2009.



Synnøve blei klubbmester i 2007.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2007.


21/9/2018
Resultat onsdagstreninga 19. september


Ronny gjekk til topps under denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå onsdagstreninga 8. juni 2016.

 

Sju deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Den beste innleiande fekk walkover i den fyrste cuprunden.  

Ronny vann finalen mot Harald, medan Henrik vann bronsefinalen mot Titti.

Denne onsdagstreninga var den siste teljande onsdagstreninga denne sesongen.

Resultat onsdagstreninga 19. september:
Cup:
1. Ronny 6p-84
2. Harald 10p-110
3. Henrik 6p-78
4. Titti 2p-46
5. Synnøve 10p-109
6. Stein Ove 9p-97
7. May Kristin 2p-2p-45

Innleiande:
1. Harald 10p-110
2. Synnøve 10p-109
3. Stein Ove 9p-97
4. Ronny 6p-84
5. Henrik 6p-78
6. Titti 2p-46
7. May Kristin 2p-2p-45

Stillinga samanlagt etter 25 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
3. Harald 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 = 193
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184 *
5. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 184 *
6. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 183
7. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 = 178
8. Ronald 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 = 174
9. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 14 + 14 = 167
10. Titti 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 = 137
11. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 = 129
12. Siw-Hege 17 + 15 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 128
13. Siv 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 = 97
14. John R. 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 26

* Gunnar rangert føre Henrik på beste 11. resultat. Her har Gunnar 17 poeng, medan Henrik har 16 poeng.


18/9/2018
Resultat måndagstreninga 17. september


Finn Stavenes vann måndagstreningane samanlagt denne sesongen.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap ved Breimshallen 24. juli 2014.
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap.


 

Seks deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. 

Synnøve vann finalen mot Henrik, medan Harald vann bronsefinalen mot Ronny.

Denne måndagstreninga var den siste teljande måndagstreninga denne sesongen.

Resultat måndagstreninga 17. september:
Cup:
1. Synnøve 7p-96
2. Henrik 8p-97
3. Harald 9p-106
4. Ronny 9p-106
5. Titti 2p-33
6. May Kristin 0p-14

Innleiande:

1. Ronny 9p-106 *
2. Harald 9p-106 *
3. Henrik 8p-97
4. Synnøve 7p-96
5. Titti 2p-33
6. May Kristin 0p-14

* Ronny rangert føre Harald på innbyrdes oppgjør.

Stillinga samanlagt etter 25 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193 *
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193 *
4. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 184
5. Synnøve 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 = 183
6. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 = 180
7. Henrik 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 = 179
8. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 177
9. Ronald 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172
10. Titti 16 + 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 132
11. May Kristin 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 128
12. Siv 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 125
13. Siw Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 = 120
14. John Roar 17 + 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 57
15. Arve 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27

* Harald rangert føre Stein Ove på beste 12. resultat. Her har Harald 18 poeng, medan Stein Ove har 17 poeng. Begge to har 18 poeng som 11. resultat.


14/9/2018
Inge Byrkjeland vann Norgescupen Singel 2018


Dei tre beste i Norgescupen 2018 var dei samme tre som i 2017.
Bildet er tatt etter NC 5 i 2017. Frå venstre: Tollef Årdal,
Inge Byrkjeland og Arnfinn Austegard.
Sjå bilder og resultat frå NC 5.


 

Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK vann Norgescupen Singel 2018.

Byrkjeland vann Norgescupen føre Arnfinn Austegard, Austblæsa HK og Tollef Årdal, Skjold HK. 

I klasse 2 vann Siw-Hege Norste, Mino HK føre Jan Enger, Hobøl HK og Olav Nilsen, Hobøl HK.

Sluttstilling Norgescupen singel 2018:
Klasse 1:

1. Inge Byrkjeland Nordhordland HK 1700
2. Arnfinn Austegard Austblæsa HK 1654
3. Tollef Årdal Skjold HK 1643
4. Dan Törnlind Vallset HK 1634
5. Stein Ove Stoddern Mino HK 1628
6. Synnøve Fagerstrand Mino HK 1530
7. Trygve Bolset Skjold HK 1528
8. Harald Fagerstrand Mino HK 1514
9. Reidar Nepstad Nordhordland HK 1508
10. Oddmund Dingen Nordhordland HK 1484
11. Signar Fauske Førde HK 1464
12. Oddvar Turøy Førde HK 1447
13. Finn Stavenes Mino HK 1402
14. Roy Inge Johnsen Nordhordland HK 1396
15. Per Dalheim Vallset HK 1364
16. Frode Rønningen Vallset HK 1359
17. Jim Ertesvåg Austblæsa HK 1276
18. Helge Flatøy Austblæsa HK 1223
19. Else Rønningen Vallset HK 1193
20. Kjell Evensen Vallset HK 1141

21. Ronny Stoddern Mino HK 1096
22. Walter Fagerstrand Mino HK 1088
23. Henrik Stokkenes Mino HK 1057
26. Ronald Stoddern Mino HK 1050
42. Siv Øen Mino HK 708
45. Gunnar Jan D. Bugge Mino HK 654
47. Anne-Kirsti Noste Mino HK 615
51. May Kristin Seljenes Mino HK 501
73. John Roar Øien Mino HK 168

Totalt 86 deltakarar


Klasse 2:
1. Siw-Hege Noste Mino HK 1730
2. Jan Enger Hobøl HK 1380
3. Olav Nilsen Hobøl HK 1108

12. Eskil Remme Stoddern, Mino HK

Totalt 13 deltakarar


12/9/2018
Resultat onsdagstreninga 12. september


Synnøve og Finn blei nummer to og tre på dagens trening. 
Bildet er frå treninga på grusbana bak Valhall 3. mars 2014.
Sjå bilder frå treninga 3. mars 2014.


 

Åtte deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Harald var best i kongelaget, og vann treninga føre Synnøve, Finn og Ronny.

NB! Neste trening er måndag 17. september kl. 18.00.

Neste ondsdagstrening er onsdag 19. september kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 12. september:
Kongelag:
1. Harald 9+117=126
2. Synnøve 8+116=124
3. Finn 9+112=121
4. Ronny 7+110=117
5. Henrik 6+97=103
6. Ronald 4+85=89
7. Siv 2+69=71
8. May Kristin 4+53=57

Innleiande:

1. Harald 9p-116
2. Finn 9p-100
3. Synnøve 8p-96
4. Ronny 7p-92
5. Henrik 6p-84
6. Ronald 4p-69
7. May Kristin 4p-55
8. Siv 2p-48

Stillinga samanlagt etter 24 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
3. Harald 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 = 193
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 183
6. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 182
7. Ronald 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 = 174
8. Ronny 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 15 = 173
9. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 14 + 14 = 167
10. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 132
11. Siw-Hege 17 + 15 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 128
12. May Kristin 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 = 126
13. Siv 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 = 97
14. John Roar 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 26


10/9/2018
Resultat måndagstreninga 10. september


Henrik var suveren på dagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. 

Henrik var best i kongelaget, og vann treninga føre Ronny, Harald og Synnøve.

NB! Neste trening er onsdag 12. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 17. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 10. september:
Kongelag:
1. Henrik 8+116=124
2. Ronny 8+103=111
3. Harald 10+99=109
4. Synnøve 9+91=100
5. Stein Ove 10+89=99
6. Ronald 6+90=96
7. Finn 7+87=94
8. Titti 2+70=72
9. Siw-Hege 4+34=38
10. May Kristin 0+35=35

Innleiande:

1. Harald 10p-115
2. Stein Ove 10p-108
3. Synnøve 9p-106
4. Ronny 8p-98
5. Henrik 8p-86
6. Finn 7p-98
7. Ronald 6p-78
8. Siw-Hege 4p-65
9. Titti 2p-43
10. May Kristin 0p-13

Stillinga samanlagt etter 24 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193 *
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193 *
4. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 183
5. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 = 180
6. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 15 = 178
7. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 177
8. Henrik 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 176
9. Ronald 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172
10. Titti 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 = 128
11. Siv 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 125
12. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 124
13. Siw Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 = 120
14. John Roar. 17 + 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 57
15. Arve 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27

* Harald rangert føre Stein Ove på beste 12. resultat. Her har Harald 18 poeng, medan Stein Ove har 17 poeng. Begge to har 18 poeng som 11. resultat.

 


6/9/2018
Resultat onsdagstreninga 5. september


Gunnar kom på tredjeplass på gårsdagens onsdagstrening.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Finn vann 22-19 i finalen mot Harald, medan Gunnar vann 23-16 i bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er måndag 10. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 12. september kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 5. september:
Cup:
1. Finn 10p-105
2. Harald 4p-59
3. Gunnar 6p-81
4. Ronald 10p-111
5. Henrik 7p-85
6. Synnøve 6p-78
7. Walter 8p-96
8. Stein Ove 8p-95
9. Ronny 4p-80
10. May Kristin 0p-21

Innleiande:

1. Ronald 10p-111
2. Finn 10p-105
3. Walter 8p-96
4. Stein Ove 8p-95
5. Henrik 7p-85
6. Gunnar 6p-81
7. Synnøve 6p-78
8. Ronny 4p-80
9. Harald 4p-59
10. May Kristin 0p-21

Stillinga samanlagt etter 23 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
3. Harald 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 = 192
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 182
6. Synnøve 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 180
7. Ronald 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 = 174
8. Ronny 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 15 = 171
9. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 14 + 14 = 167
10. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 132
11. Siw-Hege 17 + 15 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 128
12. May Kristin 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 124
13. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 = 83
14. John Raor 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 26


3/9/2018
Resultat måndagstreninga 3. september


Harald gjekk til topps under dagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Harald vann 22-6 i finalen mot Synnøve, medan Walter vann 22-19 i bronsefinalen mot Stein Ove.

NB! Neste trening er onsdag 5. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 10. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 3. september:
Cup:
1. Harald 8p-100
2. Synnøve 7p-96
3. Walter 8p-105
4. Stein Ove 6p-77
5. Finn 10p-112
6. Henrik 7p-91
7. Ronny 7p-92
8. Ronald 5p-70
9. Titti 3p-65
10. May Kristin 0p-20

Innleiande:

1. Finn 10p-112
2. Walter 8p-105
3. Harald 8p-100
4. Synnøve 7p-96
5. Ronny 7p-92
6. Henrik 7p-91
7. Stein Ove 6p-77
8. Ronald 5p-70
9. Titti 3p-65
10. May Kristin 0p-20

Stillinga samanlagt etter 23 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193 *
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193 *
4. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 180 X
5. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 = 180 X
6. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 177
7. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 + 16 + 15 + 15 = 176
8. Ronald 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172
9. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 171
10. Titti 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 = 127
11. Siv 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 125
12. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 124
13. Siw-Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 119
14. John R. 17 + 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 57
15. Arve 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27

* Harald rangert føre Stein Ove på beste 12. resultat. Her har Harald 18 poeng, medan Stein Ove har 17 poeng. Begge to har 18 poeng som 11. resultat.

* Ronny rangert føre Gunnar på beste 11. resultat. Her har Ronny 16 poeng, medan Gunnar har 14 poeng.

 


3/9/2018
Resultat NC5 i Hallingdal Feriepark


Tollef Årdal vann NC5 føre Else Rønningen og Synnøve Fagerstrand.
Bildet er frå NM X-kast heilmatch på Nordfjordeid 26. juni 2016.
Frå venstre: Finn Stavenes, Tollef Årdal og Synnøve Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Norges Hesteskokasterforbund arrangerte i går NC5 i Hallingdal Feriepark.

Tollef Årdal frå Skjold HK vann finalen mot Else Rønningen frå Vallset HK. I bronsefinalen vann Synnøve Fagerstrand frå Mino HK mot Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK.

Siw-Hege Norste frå Mino HK gjekk til topps i klasse 2.

NC5, Klasse 1, gruppe A
1. Tollef Årdal, Skjold HK
2. Else Rønningen, Vallset HK
3. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Harald Fagerstrand, Mino HK
6. Signar Fauske, Førde HK
7. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
8. Trygve Bolset, Skjold HK
9. Dan Törnlind, Vallset HK
10. Ronny Stoddern, Mino HK
11. Sverre Dale, Nordhordland HK
12. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
13. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
14. Stein Ove Stoddern, Mino HK
15. Kjell Evensen, Vallset HK
16. Per Dalheim, Vallset HK
17. Finn Stavenes, Mino HK
18. Per Geir Vatna, Stord HK
19. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
20. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
21. Ronny Dalheim, Vallset HK
22. Oddvar Turøy, Førde HK
23. Johannes Nedrebø, Skjold HK
24. Helge Flatøy, Austblæsa HK
25. Birger Skogstad, Vallset HK
26. Torun Skogstad, Vallset HK
27. Ronald Stoddern, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
28. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
29. Oddmund Berg, Hobøl HK
30. Magne Frøystad, Skjold HK
31. Morten Sakstad, Nordhordland HK
32. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
33. Kjell Osland, Austblæsa HK
34. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
35. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
36. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
37. Siv Øen, Mino HK
38. Johannes Monstad, Nordhordland HK
39. Bjarne Solend, Austblæsa HK

Klasse 2

1. Siw-Hege Noste, Mino HK
2. Jan Enger, Hobøl HK
3. Olav Nilsen, Hobøl HK
4. Vigdis Johansen, Skjold HK


1/9/2018
Resultat NC4 i Hallingdal Feriepark


Arnfinn Austegard vann NC 4 i Hallingdal Feriepark.
Bildet er frå NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.

 

Norges Hesteskokasterforbund har i dag arrangert NC4 i Hallingdal Feriepark. Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK vann finalen mot Stein Ove Stoddern frå Mino HK, medan Trygve Bolset frå Skjold HK vann bronsefinalen mot Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK.

Totalt ni kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dagens stemne.

NC4, Klasse 1, gruppe A
1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Trygve Bolset, Skjold HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Signar Fauske, Førde HK
6. Tollef Årdal, Skjold HK
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
8. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
9. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
10. Dan Törnlind, Vallset HK
11. Harald Fagerstrand, Mino HK
12. Finn Stavenes, Mino HK
13. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
14. Per Dalheim, Vallset HK
15. Oddvar Turøy, Førde HK
16. Sverre Dale, Nordhordland HK
17. Kjell Evensen, Vallset HK
18. Magne Frøystad, Skjold HK
19. Helge Flatøy, Austblæsa HK
20. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
21. Else Rønningen, Vallset HK
22. Ronald Stoddern, Mino HK
23. Ronny Stoddern, Mino HK
24. Ronny Dalheim, Vallset HK
25. Birger Skogstad, Vallset HK
26. Per Geir Vatna, Stord HK
27. Kjell Osland, Austblæsa HK

Klasse 1, gruppe B
28. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
29. Johannes Nedrebø, Skjold HK
30. Oddmund Berg, Hobøl HK
31. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
32. Morten Sakstad, Nordhordland HK
33. Torun Skogstad, Vallset HK
34. Otto Kristiansen, Hobøl HK
35. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
36. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
37. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
38. Johannes Monstad, Nordhordland HK
39. Siv Øen, Mino HK

Klasse 2

1. Jan Enger, Hobøl HK
2. Siw-Hege Noste, Mino HK
3. Olav Nilsen, Hobøl HK


31/8/2018
Resultat onsdagstreninga 29. august


Finn Stavenes gjekk til topps på denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå NM par på Breim 26. juni 2010.
Sjå bilder frå NM i Hesteskokgolf 25. juni 2010.
Sjå bilder og resultat frå NM par og NM mix 26. juni 2010.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast og NM Single 27. juni 2010.

 

Seks deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Harald og Stein Ove.

Neste trening er måndag 3. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 5. september kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 29. august:

Serie:
1. Finn 10p-105
2. Harald 9p-102
3. Stein Ove 7p-83
4. Henrik 5p-78
5. Ronald 5p-71
6. May Kristin 0p-24

Stillinga samanlagt etter 22 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Harald 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 191 *
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 = 191 *
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 183
5. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 182
6. Synnøve 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 180
7. Ronald 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 = 173
8. Ronny 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 15 = 171
9. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 14 + 0 = 153
10. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 132
11. Siw-Hege 17 + 15 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 128
12. May Kristin 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 124
13. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 = 83
14. John Roar 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 26

* Harald rangert føre Finn på beste 11. resultat. Her har Harald 18 poeng, medan Finn har 17 poeng.


28/8/2018
Resultat måndagstreninga 27. august


Finn Stavenes gjekk til topps på gårsdagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Stein Ove, Harald og Ronny, Gunnar og Walter.

Neste trening er onsdag 29. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 3. september kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 27. august:

Serie:
1. Finn 17p-201
2. Stein Ove 16p-178
3. Harald 15p-185
4. Ronny 15p-181
5. Synnøve 14p-179
6. Henrik 11p-151
7. Ronald 10p-142
8. Titti 5p-87
9. Siw-Hege 4p-102
10. May Kristin 2p-63

Stillinga samanlagt etter 22 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 193
3. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 191
4. Ronny 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 180 *
5. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 = 180 *
6. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 175
7. Ronald 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172 X
8. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 172 X
9. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 171
10. Titti 15 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 = 127
11. Siv 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 125
12. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 124
13. Siw Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 119
14. John R. 17 + 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 57
15. Arve 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27

* Ronny rangert føre Gunnar på beste 11. resultat. Her har Ronny 16 poeng, medan Gunnar har 14 poeng.

X Ronald rangert føre Synnøve på beste 12. resultat. Her har Ronald 15 poeng, medan Synnøve har 11 poeng.


27/8/2018
Resultat Flatøy Cup og Flatøy Open


Siw-Hege Noste, Anne-Kirsti Noste, Siv Øen, Stein Ove Stoddern og
Ronny Stoddern deltok denne helga på Flatøy Cup og Flatøy Open.

 

Austblæsa HK har denne helga arrangert Flatøy Cup og Flatøy Open på skuleplassen på Flatøy Skule.

Fem kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på helgas stemner på Flatøy.

Flatøy Cup, laurdag 25. august
Klasse 1, gruppe A
1. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Tollef Årdal, Skjold HK
5. Morten Sakstad, Nordhordland HK
6. Stein Ove Stoddern, Mino HK
7. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
8. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
9. Per Geir Vatna, Stord HK
10. Helge Flatøy, Austblæsa HK
11. Ronny Stoddern, Mino HK
12. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
13. Trygve Bolset, Skjold HK
14. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
15. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
16. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
17. Siv Øen, Mino HK
18. Harald Glomnes, Nordhordland HK

Klasse 1, gruppe B
19. Sverre Dale, Nordhordland HK
20. Johannes Nedrebø, Skjold HK
21. Kåre Måge, Skjergard HK
22. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
23. Bjarne Solend, Austblæsa HK

Klasse 2
1. Siw-Hege Noste, Mino HK


Flatøy Open, søndag 26. august

Klasse 1, gruppe A
1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
3. Tollef Årdal, Skjold HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
6. Stein Ove Stoddern, Mino HK
7. Helge Flatøy, Austblæsa HK
8. Morten Sakstad, Nordhordland HK
9. Trygve Bolset, Skjold HK
10. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
11. Harald Glomnes, Nordhordland HK
12. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
13. Ronny Stoddern, Mino HK
14. Per Geir Vatna, Stord HK

Klasse 1, gruppe B
15. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
16. Johannes Nedrebø, Skjold HK
17. Siv Øen, Mino HK
18. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
19. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
20. Bjarne Solend, Austblæsa HK

Klasse 2
1. Siw-Hege Noste, Mino HK


22/8/2018
Harald Fagerstrand til topps under årets Mino Open


Dei tre beste under dagens Mino Open på Nordfjordeid.
Frå venstre: Stein Ove Stoddern, Harald Fagerstrand og Tollef Årdal.
Sjå bilder og resultat frå Mino Open 2018.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i ettermiddag/kveld Mino Open på Nordfjordeid. Det blei kasta sju rundar innleiande, før stemnet blei avslutta med cupkasting.  

Harald Fagerstrand vann finalen mot Stein Ove Stoddern, medan Tollef Årdal frå Skjold HK vann bronsefinalen mot Synnøve Fagerstrand.

Sjå bilder og resultat frå Mino Open 2018.

Mino Open
Klasse 1

1. Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK
3. Tollef Årdal, Skjold HK
4. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
5. Ronald Stoddern, Mino HK
6. Finn Stavenes, Mino HK
7. Trygve Bolset, Skjold
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Johannes Nedrebø, Skjold
10. Henrik Stokkenes, Mino HK
11. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
12. Siv Øen, Mino HK

Klasse 2
1. Siw-Hege Noste, Mino HK

Innleiande:

1. Harald Fagerstrand, Mino HK  13p-152
2. Trygve Bolset, Skjold 13p-147
3. Tollef Årdal, Skjold HK 12p-148
4. Ronny Stoddern, Mino HK 12p-146
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 12p-140
6. Stein Ove Stoddern, Mino HK  11p-138
7. Henrik Stokkenes, Mino HK 10p-133
8. Ronald Stoddern, Mino HK 10p-128
9. Finn Stavenes, Mino HK 10p-120
10. Johannes Nedrebø, Skjold 7p-116
11. Anne-Kirsti Noste, Mino HK 5p-81
12.Siw-Hege Noste, Mino HK 4p-83
13. Siv Øen, Mino HK 3p-51

 


21/8/2018
Resultat måndagstreninga 20. august


Ronny Stoddern vann gårsdagens mandagstrening.
Bildet er frå NM Lag som blei arrangert på Ålhus i Jølster.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Ronny vann finalen mot Synnøve, medan Walter vann bronsefinalen mot Harald.

NB! Mino HK arrangerar Mino Cup onsdag 22. august klokka 18.00. Dette blir teljande som onsdagstrening for medlemane frå Mino HK.

Neste måndagstrening er måndag 27. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 20. august:
Cup:
1. Ronny 7,5p-97
2. Synnøve 10p-125
3. Walter 12p-133
4. Harald 8p-115
5. Henrik 9p-113
6. Finn 8,5p-115
7. Ronald 9p-109
8. Stein Ove 7p-85
9. Titti 6p-89

Innleiande:

1. Walter 12p-133
2. Synnøve 10p-125
3. Henrik 9p-113
4. Ronald 9p-109
5. Finn 8,5p-115
6. Harald 8p-115
7. Ronny 7,5p-97
8. Stein Ove 7p-85
9. Titti 6p-89


19/8/2018
Resultat NM og NC helg i Jølster



 

Forrige helg arrangerte Skjold Hesteskoklubb NM og NC helg på Ålhus i Jølster.

Fredag blei det arrangert NM Hesteskogolf, laurdag NM X-kast og NM Mix, medan det søndag blei arrangert NC 3.

Kastarane frå Mino HK tok med seg fire NM-medaljar heim frå stemna på Jølster. Synnøve Fagerstrand og Finn Stavenes tok gull i NM Mix, Stein Ove Stoddern sølv og Finn Stavenes bronse i NM X-kast, medan Synnøve Fagerstrand tok bronse i dameklassa i Hesteskogolf.

NM Hesteskogolf, fredag 10. august
Damer
1. Nina Farsund, Skjold HK 92
2. Else Rønningen, Vallset HK 95
3. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 100
4. Siw Hege Noste, Mino HK 108
5. Mathilde Ålhus, Skjold HK 110

Herrer
1. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 76
2. Tom Årdal, Skjold HK 77
3. Per Dalheim, Vallset HK 79
4. Andreas Bolset, Skjold HK 80
5. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 83
6. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK 84
7. Trygve Bolset, Skjold HK 85
8. Harald Fagerstrand, Mino HK 87
9. Ronny Stoddern, Mino HK 87
10. Johannes Nedrebø, Skjold HK 88
11. Magne Gloppestad, Gloppen HK 89
12. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 89
13. Alf Sunde, Gloppen HK 90
14. Tormod Flatjord, Skjold HK 94
15. Frode Rønningen, Vallset HK 95
16. Olav Nilsen, Hobøl HK 102
17. Johannes Monstad, Nordhordland HK 107

Junior
1. Nora Tveit, Skjold HK 105


NM X-kast, laurdag 11. august

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 549
2. Stein Ove Stoddern, Mino HK 538
3. Finn Stavenes, Mino HK 532
4. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 528
5. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 527
6. Oddvar Turøy, Førde HK 525
7. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 515
8. Synnøve Fagerstrand, Mino HK 506
9. Trygve Bolset, Skjold HK 494
10. Signar Fauske, Førde HK 494
11. Per Dalheim, Vallset HK 488
12. Tom Årdal, Skjold HK 488
13. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK 486
14. Tollef Årdal, Skjold HK 471
15. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK 463
16. Kjell Evensen, Vallset HK 458
17. Helge Flatøy, Austblæsa HK 454
18. Rolf Ekre, Stord HK 449
19. Per Geir Vatna, Stord HK 437
20. Tormod Flatjord, Skjold HK 433
21. Frode Rønningen, Vallset HK 432
22. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK 431
23. Andreas Bolset, Skjold HK 426
24. Else Rønningen, Vallset HK 419
25. Ronny Stoddern, Mino HK 410
26. Ragnar Arntzen, Hobøl HK 406
27. Oddmund Berg, Hobøl HK 404
28. Arne Drageset, Stord HK 396
29. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 396
30. Johannes Nedrebø, Skjold HK 379
31. Alf Sunde, Gloppen HK 376
32. Ronald Stoddern, Mino HK 371
33. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK 355
34. Kjell Osland, Austblæsa HK 355
35. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK 352
36. Rune Torsvik, Skjergard HK 349
37. Kåre Måge, Skjergard HK 313
38. Morten Fløtre, Gloppen HK 306
39. Siv Øen, Mino HK 276

Klasse 2
1. Nina Farsund, Skjold HK 306
2. Kåre Trondsen, Skjergard HK 239
3. Siw Hege Noste, Mino HK 161
4. Therese H. Strand, Skjergard HK 143

NM Mix, laurdag 11. august
A-cup:
1. Finn Stavenes/Synnøve Fagerstrand, Mino HK
2. Inge Byrkjeland/Audhild Sagosen, Nordhordland HK
3. Oddmund Dingen/Asbjørg Dingen, Nordhordland HK
4. Tollef Årdal/Torbjørg Årdal, Skjold HK
5. Åse Fure/Leif Heggheim, Gloppen HK
6. Tom Årdal/Irene Årdal, Skjold HK
7. Trygve Bolset/Nina Farsund, Skjold HK
8. Frode Rønningen/Else Rønningen, Vallset HK
9. Johannes Nedrebø/Gunn Britt Felde, Skjold HK
10. Nils Jakob Juklestad/Mathilde Ålhus, Skjold HK
11. Stein Ove Stoddern/Britt Remme, Mino HK
12. Walter Fagerstrand/Siv Øen, Mino HK
13. Ronald Stoddern/Siw-Hege Noste, Mino HK
14. Geir Sebjørnsen/Therese H. Strand, Skjergard HK

NC 3, søndag 12. august
Klasse 1, gruppe A

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Oddvar Turøy, Førde HK
3. Per Dalheim, Vallset HK
4. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
5. Frode Rønningen, Vallset HK
6. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
7. Tom Årdal, Skjold HK
8. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
9. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
10. Stein Ove Stoddern, Mino HK
11. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
12. Per Geir Vatna, Stord HK
13. Trygve Bolset, Skjold HK
14. Klaus Solheim, Gloppen HK
15. Harald Fagerstrand, Mino HK
16. Ronald Stoddern, Mino HK
17. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
18. Kjell Evensen, Vallset HK
19. Signar Fauske, Førde HK
20. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
21. Finn Stavenes, Mino HK
22. Ronny Stoddern, Mino HK
23. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK
24. Walter Fagerstrand, Mino HK
25. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
26. Tollef Årdal, Skjold HK
27. Leif Heggheim, Gloppen HK
28. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
29. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
30. Kåre Måge, Skjergard HK
31. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
32. Helge Flatøy, Austblæsa HK
33. Oddmund Berg, Hobøl HK
34. Otto Kristiansen, Hobøl HK
35. Rolf Ekre, Stord HK
36. Morten Fløtre, Gloppen HK

Klasse 1, gruppe B
37. Arne Drageset, Stord HK
38. Jarle Erikstad, Skjold HK
39. Kjell Osland, Austblæsa HK
40. Alf Sunde, Gloppen HK
41. Else Rønningen, Vallset HK
42. Rune Torsvik, Skjergard HK
43. Johannes Nedrebø, Skjold HK
44. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
45. Tormod Flatjord, Skjold HK
46. Per Lund, Gloppen HK
47. Siv Øen, Mino HK
48. Bjarne Solend, Austblæsa HK

Klasse 2
1. Kåre Trondsen, Skjergard HK
2. Olav Nilsen, Hobøl HK
3. Therese H. Strand, Skjergard HK
4. Siw Hege Noste, Mino HK


17/8/2018
Mino Open DNC på Nordfjordeid 22. august



 

Mino HK ynskjer velkomen til Mino Open DNC, 22. august på Nordfjordeid.

Start kl 18.00.

Stemne vært arrangert bak Valhall.

Avvikling: Gloppenmetoden.

Stemneleiar : Walter Fagerstrand.

Juryleiar: Tormod Flatjord

Påmelding til Synnøve, sfagerstrand@hotmail.com tlf. 95 14 90 76 seinast ein halv time før start.

Klasser: Klasse 1 og klasse 2.

Startkontingent: Klasse 1 kr 150,- klasse 2 kr 85,-

Vel møtt !


16/8/2018
Stillinga  samanlagt etter 20 av 25 onsdagstreningar


Mange av medlemane i Mino HK samla etter NC4 på Nordfjordeid 2013.
Sjå bilder og resultat frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.
 

Stein Ove Stoddern er i føringa samanlagt etter at 20 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Stein Ove Stoddern leiar føre Finn Stavenes og Harald Fagerstrand.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 20 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 = 195
2. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 = 188
3. Harald 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 = 187
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 183
5. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 = 181
6. Synnøve 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 178
7. Ronny 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 = 170
8. Ronald 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 170
9. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 14 + 0 = 153
10. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 = 131
11. Siw-Hege 17 + 15 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 128
12. May Kristin 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 120
13. Siv 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 = 71
14. John Roar 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 26


16/8/2018
Stillinga  samanlagt etter 20 av 25 måndagstreningar



Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 20 av 25 måndagstreningar er avvikla. Finn Stavenes leiar føre Stein Ove Stoddern og Harald Fagerstrand.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 20 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 = 194
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 192
3. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 191
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 = 180
5. Ronny 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 175
6. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 172
6. Ronald 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172
8. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 = 170
9. Synnøve 20 + 19 + 19 + 18 + 16 + 15 + 15 + 15 + 15 + 11 = 163
10. Siv 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 125
11. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 124
12. Titti 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 = 123
13. Siw Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 = 117
14. John R. 17 + 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 57
15. Arve 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27


15/8/2018
Resultat onsdagstreninga 15. august


Synnøve vann dagens onsdagstrening

 

10 deltakarar var med på dagens onsdagtrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Synnøve vann finalen mot Finn, medan Harald vann bronsefinalen mot Henrik.

NB! Neste trening er måndag 20. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 22. august kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 15. august:
Cup:
1. Synnøve 250
2. Finn 268
3. Harald 240
4. Henrik 206
5. Stein Ove 263
6. Walter 232
7. Ronald 236
8. Ronny 223
9. Titti 164
10. Siv 81

Innleiande:
1. Finn 268
2. Stein Ove 263
3. Synnøve 250
4. Harald 240
5. Ronald 236
6. Walter 232
7. Ronny 223
8. Henrik 206
9. Titti 164
10. Siv 81


14/8/2018
Resultat måndagstreninga 13. august


Synnøve Fagerstrand vann gårsdagens måndagstrening.
Bildet er frå klubbmesterskapet i 2007.
Sjå nokre bilder frå klubbmesterskapet i 2007. 

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Synnøve vann treninga føre Stein Ove og Harald.

NB! Neste trening er onsdag 15. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 20. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 13. august:
Kongelag:
1. Synnøve 10+121=131
2. Stein Ove 9+120=129
3. Harald 9+112=121
4. Walter 11+105=116
5. Finn 10+101=111
6. Henrik 10+98=108
7. Ronald 10+94=104
8. Ronny 5+83=88
9. Siv 4+46=50


8/8/2018
Resultat onsdagstreninga 8. august


Synnøve vann dagens onsdagstrening.

 

Seks deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. 

Synnøve vann finalen mot Ronny, medan Ronald vann bronsefinalen mot Finn.

NB! Neste trening er måndag 13. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 15. august kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 8. august:
Cup:
1. Synnøve 8p-101
2. Ronny 9p-101
3. Ronald 7p-96
4. Finn 9p-116
5. Henrik 5p-77
6. Siw-Hege 3p-68

Innleiande:

1. Finn 9p-116
2. Ronny 9p-101
3. Synnøve 8p-101
4. Ronald 7p-96
5. Henrik 5p-77
6. Siw-Hege 3p-68


7/8/2018
Resultat måndagstreninga 6. august


Walter vann gårsdagens måndagstrening.
Bildet er frå Mino HK sitt klubbmesterskap 10. september 2017.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Walter vann 21-10 i finalen mot Ronny, medan Synnøve vann 23-12 i bronsefinalen mot Finn.

NB! Neste trening er onsdag 8. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 13. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 6. august:
Cup:
1. Walter 10p-130
2. Ronny 11p-124
3. Synnøve 7p-96
4. Finn 12p-140
5. Stein Ove 11p-130
6. Henrik 8p-106
7. Gunnar 10p-126
8. Ronald 8p-103
9. Siw-Hege 4p-79
10. Siv 4p-67

Innleiande:

1. Finn 12p-140
2. Stein Ove 11p-130
2. Ronny 11p-124
4. Walter 10p-130
5. Gunnar 10p-126
6. Henrik 8p-106
7. Ronald 8p-103
8. Synnøve 7p-96
9. Siw-Hege 4p-79
10. Siv 4p-67


1/8/2018
Resultat onsdagstreninga 1. august


Finn Stavenes vann dagens onsdagstrening.

 

Sju deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Gunnar, Henrik og Walter.

Neste trening er måndag 6. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 8. august kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 1. august:

Serie: 
1. Finn 12p-145
2. Gunnar 12p-141 *
3. Henrik 12p-141 *
4. Walter 12p-138
5. Synnøve 10,5p-142
6. Ronald 9,5p-137
7. Siv 4p-51


31/7/2018
Resultat måndagstreninga 30. juli


Finn Stavenes gjekk til topps på gårsdagens måndagstrening.
Bildet er tatt etter NM i X-kast på Nordfjordeid 26. juni.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Harald, Gunnar og Walter.

Neste trening er onsdag 1. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 6. august kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 30. juli:

Serie: 
1. Finn 16p-189
2. Harald 16p-173
3. Gunnar 16p-169
4. Walter 15p-181
5. Synnøve 12p-163
6. Ronald 12p-156
7. Henrik 12p-153
8. Siv 7p-97
9. Ronny 3p-35


26/7/2018
Resultat onsdagstreninga 25. juli


Frå gårsdagens finale mellom Harald og Finn.
Alle foto: Gunnar D. Bugge

 

12 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.  

Finn vann 22-17 mot Harald i finalen, medan Walter vann 24-12 mot Stein Ove i bronsefinalen.

NB! Neste trening er måndag 30. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 1. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 25. juli:
Cup:
1. Finn 12p-133
2. Harald 10p-129
3. Walter 10p-124
4. Stein Ove 9p-104
5. Gunnar 11p-130
6. Ronald 9p-116 *
7. Synnøve 9p-116 *
8. Henrik 7p-98
9. John Roar 6p-96
10. Titti 6p-83
11. Siw-Hege 4p-74
12. Siv 2p-57

* Ronald rangert føre Synnøve på innbyrdes oppgjør.

Innleiande:

1. Finn 12p-133
2. Gunnar 11p-130
3. Harald 10p-129
4. Walter 10p-124
5. Ronald 9p-116 *
6. Synnøve 9p-116 *
7. Stein Ove 9p-104
8. Henrik 7p-98
9. John Roar 6p-96
10. Titti 6p-83
11. Siw-Hege 4p-74
12. Siv 2p-57

* Ronald rangert føre Synnøve på innbyrdes oppgjør.

Resultat samanlagt etter 17 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 = 195
2. Harald 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 = 185
3. Finn 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 182
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 180
5. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 177
6. Ronald 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 = 167
7. Synnøve 20 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 14 + 14 = 166
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 = 165
9. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 130
10. Siw-Hege 17 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 + 10 = 123
11. Walter 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 14 + 0 + 0 + 0 = 121
12. May Kristin 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 120
13. Siv 13 + 12 + 12 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 46
14. John R. 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 26

 


24/7/2018
Varetelling på Rema 1000 Nordfjordeid



 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har takka ja til å vere med på varetelling på Rema 1000 Nordfjordeid.

Datoen medlemmane må sette av er søndag 21. oktober.

Flest mogleg av medlemmane må møte denne dagen.


 


23/7/2018
Stillinga  samanlagt etter 16 av 25 onsdagstreningar



 

Stein Ove Stoddern er i føringa samanlagt etter at 16 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Stein Ove Stoddern leiar føre Harald Fagerstrand, Gunnar D. Bugge, Finn Stavenes og Henrik Stokkenes.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 16 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 = 195
2. Harald 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 = 182
3. Gunnar 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 = 180
4. Finn 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 = 178
5. Henrik 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 177
6. Ronald 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 = 167
7. Synnøve 20 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 14 + 14 = 166
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 = 165
9. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 130
10. May Kristin 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 120
11. Siw-Hege 17 + 15 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 + 0 = 113
12. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 = 103
13. Siv 13 + 12 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 37
14. John R. 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 14


23/7/2018
Stillinga  samanlagt etter 17 av 25 måndagstreningar



Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 17 av 25 måndagstreningar er avvikla. Finn Stavenes leiar føre Harald Fagerstrand og Stein Ove Stoddern.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 17 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 = 191
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 190
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 = 190
4. Gunnar 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 15 + 15 + 14 = 176
5. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 = 172
5. Ronald 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 172
7. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 14 + 14 = 168
8. Walter 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 = 160
9. Synnøve 19 + 19 + 15 + 15 + 15 + 15 + 11 + 11 + 10 + 0 = 130
10. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 124
11. Titti 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 = 123
12. Siw Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 + 0 = 105
13. Siv 16 + 14 + 13 + 13 + 11 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 = 89
14. John R. 17 + 14 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 57
15. Arve 15 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 27


23/7/2018
Resultat måndagstreninga 23. juli


Gunnar vann finalen mot Finn på dagens måndagstrening.

 

Ni deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Ronald, Gunnar, Stein Ove og Finn gjekk vidare til semifinalane frå dei to fyrste cuprundane. Gunnar vann 23-20 mot Ronald i den fyrste semifinalen, medan Finn vann 21-9 mot Stein Ove i den andre semifinalen.

Gunnar vann 21-8 i finalen mot Finn, medan Ronald vann 23-15 i bronsefinalen mot Stein Ove.

NB! Neste trening er onsdag 25. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 30. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 23. juli:
Cup:
1. Gunnar 12p-130
2. Finn 9p-115
3. Ronald 6p-73
4. Stein Ove 10p-120
5. Walter 11p-117
6. Synnøve 8p-133
7. Henrik 11p-128
8. Siv 5p-84
9. Siw-Hege 5p-81

Innleiande:

1. Gunnar 12p-130
2. Henrik 11p-128
3. Walter 11p-117
4. Stein Ove 10p-120
5. Finn 9p-115
6. Synnøve 8p-133
7. Ronald 6p-73
8. Siv 5p-84
9. Siw-Hege 5p-81

 


19/7/2018
Resultat onsdagstreninga 18. juli


Vikingen Henrik Stokkenes vann gårsdagens onsdagstrening.

 

Fire deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.  

Henrik vann 22-18 mot Gunnar i finalen, medan Ronald vann 22-15 mot Siw Hege i bronsefinalen.

NB! Neste trening er måndag 23. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 25. juli kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 18. juli:
Cup:
1. Henrik
2. Gunnar
3. Ronald
4. Siw Hege

Innleiande:

1. Ronald 220
2. Henrik 207
3. Gunnar 206
4. Siw Hege 99


17/7/2018
Resultat måndagstreninga 16. juli


Stein Ove vann gårsdagens trening.

 

Sju deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Den beste innleiande fekk walkover i 1. cuprunde. 

Stein Ove vann finalen mot Ronald, medan Harald vann bronsefinalen mot Gunnar.

NB! Neste trening er onsdag 18. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 23. juli kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 16. juli:
Cup:
1. Stein Ove
2. Ronald
3. Harald
4. Gunnar
5. Ronny
6. Synnøve
7. Siv

Innleiande:

1. Harald 274
2. Stein Ove 229
3. Ronald 210
4. Ronny 206
5. Gunnar 187
6. Synnøve 171
7. Siv 77


12/7/2018
Signar Fauske vann Ope Gloppemesterskap


Signar Fauske under NC 2 på Nordfjordeid søndag 3. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 2 på Nordfjordeid 3. juni.


 

Gloppen Hesteskoklubb arrangerte tysdag 10. juli Ope Gloppemesterskap på grusbana ved Breimshallen.

Signar Fauske frå Førde HK vann finalen mot Finn Stavenes frå Mino HK. I bronsefinalen vann Stein Ove Stoddern frå Mino HK mot Klaus Solheim frå Gloppen HK. 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb stilte med fire kastarar på stemnet.

Ope Gloppemesterskap
Klasse 1, gruppe A

1. Signar Fauske, Førde HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Stein Ove Stoddern, Mino HK
4. Klaus Solheim, Gloppen HK
5. Trygve Bolset, Skjold HK
6. Nils J Juklestad, Skjold HK
7. Oddvar Turøy, Førde HK
8. Gunnar Kvile, Gloppen HK
9. Per Geir Vatna, Stord HK
10. Ronald Stoddern, Mino HK
11. Jens Nesdal, Karjolen HK
12. Tollef Årdal, Skjold HK
13. Andreas Bolset, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B

14. Gunnar J. Bugge, Mino HK
15. Leif Heggheim, Gloppen HK
16. Åse Fure, Gloppen HK
17. Per Lund, Gloppen HK
18. Magne Gloppestad, Gloppen HK
19. Johannes Nedrebø, Skjold HK
20. Alf Sunde, Gloppen HK
21. Morten Fløtre, Gloppen HK
22. Randi Rygg, Gloppen HK
23. Marit Kristina Meland, Skjold HK


11/7/2018
Resultat onsdagstreninga 11. juli


Henrik vann dagens onsdagstrening. Bildet er frå semifinalen mot Ronald.
Foto: Gunnar D. Bugge

 

Åtte deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Henrik vann 21-16 i finalen mot Stein Ove, medan Finn vann 23-6 i bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er måndag 16. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 18. juli kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 11. juli:
Cup:
1. Henrik 8p-96
2. Stein Ove 10p-112
3. Finn 9p-109
4. Ronald 8p-98
5. Gunnar 7p-86
6. Siw Hege 4p-71
7. John Roar 7p-94
8. May Kristin 3p-41

Innleiande:

1. Stein Ove 10p-112
2. Finn 9p-109
3. Ronald 8p-98
4. Henrik 8p-96
5. John Roar 7p-94
6. Gunnar 7p-86
7. Siw Hege 4p-71
8. May Kristin 3p-41

 


Frå semifinalen mellom Finn og Stein Ove.
Foto: Gunnar D. Bugge


9/7/2018
Resultat måndagstreninga 9. juli


Stein Ove Stoddern vann dagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Stein Ove vann 23-10 i finalen mot Gunnar, medan Harald vann 23-15 i bronsefinalen mot Finn.

NB! Neste trening er onsdag 11. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 16. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 9. juli:
Cup:
1. Stein Ove 10p-120
2. Gunnar 7p-94
3. Harald 10p-120
4. Finn 10p-117
5. Ronald 8p-105
6. Arve 8p-98
7. Henrik 9p-107
8. John Roar 8p-104
9. Siw Hege 5p-86
10. May Kristin 2p-52

Innleiande:

1. Stein Ove 10p-120 *
2. Harald 10p-120 *
3. Finn 10p-117
4. Henrik 9p-107
5. Ronald 8p-105
6. John Roar 8p-104
7. Arve 8p-98
8. Gunnar 7p-94
9. Siw Hege 5p-86
10. May Kristin 2p-52

* Stein Ove rangert føre Harald på høgast score i enkeltkamp.

 












5/7/2018
Stillinga  samanlagt etter 14 av 25 onsdagstreningar


Gunnar og Finn ligg på delt tredjeplass på onsdagstreningane.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap 2012.
Sjå bilder og resultat frå dette stemnet.

 

Stein Ove Stoddern er i føringa samanlagt etter at 14 av 25 onsdagstreningar er avvikla. Stein Ove Stoddern leiar føre Harald Fagerstrand, Gunnar D. Bugge og Finn Stavenes.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 14 av 25 onsdagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
2. Harald 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 = 182
3. Gunnar 20 + 20 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 14 = 175
3. Finn 20 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 = 175
5. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 167
6. Synnøve 20 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 14 + 14 = 166
7. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 = 165
8. Ronald 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 13 = 159
9. Titti 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 130
10. May Kristin 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 118
11. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 15 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 = 103
12. Siw-Hege 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 = 81
13. Siv 13 + 12 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 37


5/7/2018
Stillinga  samanlagt etter 14 av 25 måndagstreningar



Finn Stavenes er i føringa samanlagt etter at 14 av 25 måndagstreningar er avvikla. Finn Stavenes leiar føre Harald Fagerstrand og Stein Ove Stoddern.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter 14 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 = 189
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 = 188
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 184
4. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 = 172
5. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 14 + 14 = 168
6. Ronald 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 15 + 15 + 14 = 163
7. Walter 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 = 157
8. Gunnar 20 + 19 + 19 + 18 + 15 + 15 + 14 + 13 + 0 + 0 = 133
9. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 = 123
9. Titti 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 12 + 11 + 10 = 123
11. Synnøve 19 + 19 + 15 + 15 + 11 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 = 100
12. Siw Hege 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 = 81
13. Siv 16 + 13 + 11 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 62
14. John R. 17 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 44
15. Arve 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 12


4/7/2018
Resultat onsdagstreninga 4. juli


Finn Stavenes vann alle kampane på dagens onsdagstrening.
Bildet er frå treninga på grusbana bak Valhall 3. mars 2014.
Sjå bilder frå treninga 3. mars 2014.

 

10 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Stein Ove, Henrik, Gunnar og Ronald.

Neste trening er måndag 9. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 11. juli kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 4. juli:

Serie: 
1. Finn 18p-206
2. Stein Ove 15p-180
3. Henrik 15p-172
4. Gunnar 14p-173
5. Ronald 14p-169
6. Ronny 13p-169
7. Harald 13p-163
8. Siv 11p-127
9. May Kristin 3p-64
10. Titti 1p-26


2/7/2018
Resultat måndagstreninga 2. juli


Finn Stavenes gjekk til topps på dagens måndagstrening.
Bildet er tatt etter NM i X-kast på Nordfjordeid 26. juni.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Ni deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Finn vann treninga føre Ronny, Stein Ove og Henrik.

Neste trening er onsdag 4. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 9. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 2. juli:

Serie: 
1. Finn 17p-191
2. Ronny 15p-186
3. Stein Ove 15p-173
4. Henrik 14p-169
5. Harald 14p-167
6. Synnøve 13p-157
7. Ronald 12p-149
8. May Kristin 5p-62
9. Titti 3p-56


1/7/2018
Nordhordland HK 1 vann NM Lag 2018


Medaljevinnarane under dagens NM Lag på Lindås.
Frå venstre: Mino HK 1, Nordhordland HK 1 og Stord HK.

 

Nordhordland Hesteskoklubb har i dag arrangert NM Lag på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Nordhordland HK sitt fyrstelag blei norgesmesterar føre Mino HK sitt fyrstelag og Stord.

NM Lag
Gruppe A

1. Nordhordland HK 1
Roy Inge Johnsen
Inge Byrkjeland
Oddmund Dingen
Reidar Nepstad

2. Mino HK 1
Stein Ove Stoddern
Synnøve Fagerstrand
Henrik Stokkenes
Harald Fagerstrand

3. Stord HK
Arne Drageset
Dag Otto Koppang
Per Geir Vatna
Annar Westerheim

4. Nordhordland HK 2
Sverre Dale
Lars Arne Kolås
Audhild Sagosen
Morten Sakstad

5. Skjold HK
Johannes Nedrebø
Nils Jakob Juklestad
Tollef Årdal
Trygve Bolset

6. Vallset HK
Ronny Dalheim
Else Rønningen
Frode Rønningen
Per Dalheim

Gruppe B
7. Austblæsa HK
Arnfinn Austegard
Jim Ertesvåg
Helge Flatøy
Kjell Osland

8. Mino HK 2
Finn Stavenes
Ronny Stoddern
Ronald Stoddern
Siv Øen

9. Skjergard HK
Kåre Måge
Rune Torsvik
Halvard Måge
Geir Olav Sæbjørnsen

10. Mino HK 3/Nordhordland HK 3
Anne-Kirsti Noste
May Kristin Seljenes
Siw-Hege Noste
Arvid Reigstad

 


Mino HK 1 tok sølvmedalje under dagens NM Lag på Lindås.
Frå venstre: Harald Fagerstrand, Henrik Stokkenes, Synnøve Fagerstrand og Stein Ove Stoddern.


30/6/2018
Oddmund Dingen vann NM Singel 2018


Oddmund Dingen og Roy Inge Johnsen kasta i dag finale i NM Singel.
Bildet er frå Angedalen 8. august 2009.
Sjå bilder og resultat frå DM par og single i Angedalen.

 

Nordhordland Hesteskoklubb har i dag arrangert NM Singel på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Oddmund Dingen blei norgesmester etter å ha vunne finalen mot Roy Inge Johnsen. Begge desse to kastarane er frå arrangørklubben Nordhordland HK. Bronsemedaljen gjekk til Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK, som vann bronsefinalen mot Tollef Årdal frå Skjold HK.

Stein Ove Stoddern blei beste kastar frå Mino HK med ein 11. plass.

NM Singel
Klasse 1, gruppe A

1. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
2. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Tollef Årdal, Skjold HK
5. Trygve Bolset, Skjold HK
6. Signar Fauske, Førde HK
7. Oddvar Turøy, Førde HK
8. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
9. Per Dalheim, Vallset HK
10. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
11. Stein Ove Stoddern, Mino HK
12. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
13. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
14. Henrik Stokkenes, Mino HK
15. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
16. Walter Fagerstrand, Mino HK
17. Harald Fagerstrand, Mino HK
18. Ronny Stoddern, Mino HK
19. Finn Stavenes, Mino HK
20. Sverre Dale, Nordhordland HK
21. Per Geir Vatna, Stord HK
22. Arne Drageset, Stord HK
23. Annar Westerheim, Stord HK
24. Magnus Austrheim, Nordhordland HK
25. Frode Rønningen, Vallset HK
26. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
27. Johannes Nedrebø, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B

28. Ronny Dalheim, Vallset HK
29. Helge Flatøy, Austblæsa HK
30. Kåre Måge, Skjergard HK
31. Ronald Stoddern, Mino HK
32. Else Rønningen, Vallset HK
33. Dag Otto Koppang, Stord HK
34. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
35. Siv Øen, Mino HK
36. Rune Torsvik, Skjergard HK
37. Morten Sakstad, Nordhordland HK
38. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
39. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
40. Halvard Måge, Skjergard HK
41. Kjell Osland, Austblæsa HK
42. May Kristin Seljenes, Mino HK
43. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
2. Siw Hege Noste, Mino HK


30/6/2018
Tollef Årdal og Trygve Bolset frå Skjold vann NM Par 2018


Medaljevinnarane under gårsdagens NM Par på Lindås.
Frå venstre: Arnfinn Austegard, Jim Ertesvåg, Tollef Årdal,
Trygve Bolset, Roy Inge Johnsen og Oddmund Dingen.

 

12 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltek denne helga på NM i Hesteskokasting på Lindås i Hordaland.

Fredag ettermiddag gjekk NM Par av stabelen og best av para frå Mino HK var Finn Stavenes og Harald Fagerstrand med ein fin 4. plass.

Tollef Årdal og Trygve Bolset frå Skjold HK blei norgesmesterar etter å ha vunne finalen mot Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg frå Austblæsa HK. Bronsemedaljane gjekk til Oddmund Dingen og Roy Inge Johnsen frå arrangørklubben Nordhordland HK.

NM Par
Klasse 1, gruppe A

1. Tollef Årdal og Trygve Bolset, Skjold HK
2. Arnfinn Austegard og Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
3. Oddmund Dingen og Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
4. Finn Stavenes og Harald Fagerstrand, Mino HK
5. Inge Byrkjeland og Sverre Dale, Nordhordland HK
6. Frode Rønningen og Per Dalheim, Vallset HK
7. Johannes Nedrebø og Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
8. Synnøve Fagerstrand og Walter Fagerstrand, Mino HK
9. Ronny Stoddern og Stein Ove Stoddern, Mino HK
10. Henrik Stokkenes og Ronald Stoddern, Mino HK
11. Dag Otto Koppang og Per Geir Vatna, Stord HK
12. Helge Flatøy og Kjell Osland, Austblæsa HK
13. Oddvar Turøy og Signar Fauske, Førde HK
14. Audhild Sagosen og Morten Sakstad, Nordhordland HK
15. Lars Arne Kolås og Reidar Nepstad, Nordhordland HK
16. Halvard Måge og Kåre Måge, Skjergard HK
17. Else Rønningen og Ronny Dalheim, Vallset HK

Klasse 1, gruppe B
18. Arne Drageset og Annar Westerheim, Stord HK
19. Anne-Kirsti Noste og Siv Øen, Mino HK
20. Bjarne Solend og Henrik Flatøy, Austblæsa HK
21. Rune Torsvik og Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
22. Arvid Reigstad og John Strandenes, Nordhordland HK
23. May Kristin Seljenes og Siw Hege Noste, Mino HK

 


Harald Fagerstrand og Finn Stavenes blei nummer 4 i NM Par.


28/6/2018
Resultat onsdagstreninga 27. juni


Stein Ove vann gårsdagens onsdagstrening.

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Stein Ove vann 22-4 mot Ronald i finalen, medan Gunnar vann 26-14 over Finn i bronsefinalen.

NB! Neste trening er måndag 2. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 4. juli kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 27. juni:
Kongelag:
1. Stein Ove 9p-111
2. Ronald 8p-96
3. Gunnar 6p-88
4. Finn 12p-132
5. Harald 12p-132
6. Henrik 8p-105
7. Ronny 9p-108
8. Siw Hege 6p-81
9. Titti 4p-77

Innleiande:

1. Harald 12p-132 *
2. Finn 12p-132 *
3. Stein Ove 9p-111
4. Ronny 9p-108
5. Henrik 8p-105
6. Ronald 8p-96
7. Gunnar 6p-88
8. Siw Hege 6p-81
9. Titti 4p-77

* Harald rangert føre Finn på høgast score i enkeltkamp.


25/6/2018
Resultat måndagstreninga 25. juni


Henrik Stokkenes gjekk til topps under dagens måndagstrening.
Bildet er frå NM singel 2006 der Stokkenes tok bronsemedalje.

Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå andre dag av NM 2006.

 

 

Ni deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Henrik vann finalen mot Ronald, medan Ronny vann bronsefinalen mot Finn.

NB! Neste trening er onsdag 27. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 2. juli kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 25. juni:
Cup:
1. Henrik 7p-101
2. Ronald 12p-128
3. Ronny 10p-120
4. Finn 11p-127
5. Siv 6p-83
6. May Kristin 4p-60
7. Stein Ove 11p-127
8. Titti 9p-111
9. Siv Hege 2p-36

Innleiande:

1. Ronald 12p-128
2. Finn 11p-127 *
3. Stein Ove 11p-127 *
4. Ronny 10p-120
5. Titti 9p-111
6. Henrik 7p-101
7. Siv 6p-83
8. May Kristin 4p-60
9. Siv Hege 2p-36

* Finn rangert føre Stein Ove på høgast score i enkeltkamp.


21/6/2018
Resultat DM par, Sunnhordland Open og Stord Cup


Sigurd Sollien og Synnøve Fagerstrand under NM på Nordfjordeid 2009.
Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå NM 3. juli 2009. 
Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå NM 4. juli 2009. 
Sjå komplett resultatliste og masse bilder frå NM 5. juli 2009. 


 

Stord Hesteskokastarklubb arrangerte sist helg tre stemner på Litlabø på Stord. Det blei arrangert singelstemna Sunnhordaland Open og Stord Cup, pluss DM par Søndre Vestland.

Totalt 11 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok, og fleire kom heim med strålande plasseringar.

Sunnhordland Open, laurdag 16. juni
Klasse 1, gruppe A

1. Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
4. Rolf Ekre, Stord HK
5. Stein Ove Stoddern, Mino HK
6. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
7. Walter Fagerstrand, Mino HK
8. Harald Glomnes, Nordhordland HK
9. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
10. Per Geir Vatna, Stord HK
11. Dag Otto Koppang, Stord HK
12. Annar Westerheim, Stord HK
13. Finn Stavenes, Mino HK
14. Helge Flatøy, Austblæsa HK
15. Sverre Dale, Nordhordland HK
16. Ronny Stoddern, Mino HK
17. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
18. Audhild Sagosen, Nordhordland HK

Klasse 1, gruppe B
19. John Herman Sørheim, Stord HK
20. May Kristin Seljenes, Mino HK
21. Rune Torsvik, Skjergard HK
22. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
23. Kristian Lunde, Stord HK
24. Siv Øen, Mino HK
25. Steinar Hystad, Stord HK

Klasse 2
1. Siw Hege Noste Mino HK

DM par Søndre Vestland, laurdag 16. juni
gruppe A
1. Finn Stavenes/Ronny Stoddern, Mino HK
2. Walter Fagerstrand/Synnøve Fagerstrand, Mino HK
3. Jim Ertesvåg/Helge Flatøy, Austblæsa HK
4. Reidar Nepstad/Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
5. Per Geir Vatne/Dag Otto Koppang, Stord HK
6. Rolf Petter Ekre/Annar Westerheim, Stord HK
7. Stein Ove Stoddern/Harald Fagerstrand, Mino HK
8. Inge Byrkjeland/Audhild Sagosen, Nordhordland HK
9. Sverre Dale/Harald Glomnes, Nordhordland HK

Gruppe B

10. Anne-Kirsti Noste/Siv Øen, Mino HK
11. John Herman Sørheim/Kristian Lunde, Stord HK
12. May Kristin Seljenes/Siw Hege Noste, Mino HK
13. Rune Torsvik/Steinar Hystad, Skjærgard HK/Stord HK

Stord Cup, søndag 17. juni
Klasse 1, gruppe A

1. Harald Glomnes, Nordhordland HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
4. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
7. Rolf Ekre, Stord HK
8. Sverre Dale, Nordhordland HK
9. Harald Fagerstrand, Mino HK
10. Annar Westerheim, Stord HK
11. Ronny Stoddern, Mino HK
12. Dag Otto Koppang, Stord HK
13. Helge Flatøy, Austblæsa HK
14. Stein Ove Stoddern, Mino HK
15. Per Geir Vatna, Stord HK
16. Walter Fagerstrand, Mino HK
17. Siv Øen, Mino HK
18. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK

Klasse 1, gruppe B
19. Rune Torsvik, Skjergard HK
20. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
21. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
22. Kristian Lunde, Stord HK
23. Jon Arne Aslaksen, Stord HK
24. May Kristin Seljenes, Mino HK

Klasse 2

1. Siw Hege Noste, Mino HK
2. Eskil Remme Stoddern, Mino HK


21/6/2018
Resultat onsdagstreninga 20. juni


Synnøve vann gårsdagens onsdagstrening.
På bildet ser vi Henrik Stokkenes, Synnøve Fagerstrand, Kåre Måge
og Stein O. Stoddern som vann NM Lag 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i 1. cuprunde. 

Synnøve finalen mot Harald, medan Ronny vann bronsefinalen mot Henrik.

NB! Neste trening er måndag 25. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 27. juni kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 20. juni:
Cup:
1. Synnøve
2. Harald
3. Ronny
4. Henrik
5. Finn
6. Ronald
7. Titti
8. May Kristin
9. Siv
10. Siw Hege

Innleiande:

1. Synnøve 259
2. Finn 256
3. Harald 243
4. Henrik 234
5. Ronny 227
6. Ronald 224
7. Titti 171
8. May Kristin 162
9. Siv 157
10. Siw Hege 103


18/6/2018
Resultat måndagstreninga 18. juni


Stein Ove Stoddern vann dagens måndagstrening føre Finn.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Stein Ove vann treninga føre Finn og Ronny.

NB! Neste trening er onsdag 20. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 25. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 18. juni:
Kongelag:
1. Stein Ove 8+117=125
2. Finn 10+114=124
3. Ronny 8+109=117
4. Harald 8+101=109
5. Henrik 6+99=105
6. Walter 7+93=100
7. Ronald 2+87=89
8. Siw Hege 3+45=48
9. Titti 4+0=4
10. Synnøve 3+0=3

Innleiande:

1. Finn 10p-112
2. Stein Ove 8p-97
3. Harald 8p-96
4. Ronny 8p-92
5. Walter 7p-81
6. Henrik 6p-71
7. Titti 4p-57
8. Siw Hege 3p-64
9. Synnøve 3p-36
10. Ronald 2p-50


13/6/2018
Resultat onsdagstreninga 13. juni


Stein Ove vann dagens onsdagstrening.
Bildet er frå måndagstreninga 7. april 2014.
Sjå bilder frå måndagstreninga 7. april 2014.

 

11 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Stein Ove vann finalen mot Henrik, medan Harald vann bronsefinalen mot Gunnar.

NB! Neste trening er måndag 18. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er 20. juni kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 13. juni:
Cup:
1. Stein Ove 12p-135
2. Henrik 8p-98
3. Harald 9,6p-115
4. Gunnar 10,8p-122
5. Synnøve 12p-131
6. Finn 9,6p-112
7. Walter 9p-115
8. Ronald 6p-90
9. Titti 6p-74
10. Siw Hege 5p-75
11. May Kristin 0p-26

Innleiande:
1. Stein Ove 12p-135
2. Synnøve 12p-131
3. Gunnar 10,8p-122
4. Harald 9,6p-115
5. Finn 9,6p-112
6. Walter 9p-115
7. Henrik 8p-98
8. Ronald 6p-90
9. Titti 6p-74
10. Siw Hege 5p-75
11. May Kristin 0p-26


11/6/2018
Resultat måndagstreninga 11. juni


Harald Fagerstrand vann dagens måndagstrening.
Bildet er frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 2 på Nordfjordeid 3. juni.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Harald vann finalen mot Finn, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er onsdag 13. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er 18. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 11. juni:
Cup:
1. Harald 12p-129
2. Finn 11p-127
3. Stein Ove 10p-125
4. Ronald 7p-96
5. Walter 11p-132
6. Ronny 8p-102
7. Henrik 6p-83
8. Titti 6p-81
9. Siw Hege 4p-65
10. May Kristin 3p-63

Innleiande:
1. Harald 12p-129
2. Walter 11p-132
3. Finn 11p-127
4. Stein Ove 10p-125
5. Ronny 8p-102
6. Ronald 7p-96
7. Henrik 6p-83
8. Titti 6p-81
9. Siw Hege 4p-65
10. May Kristin 3p-63


9/6/2018
Resultat Spiralcup og Steinbergcup på Steinberg i Nedre Eiker


Finn Stavenes stakk av med ein fyrste- og ein andreplass på Steinberg.

 

Spiralen HC har i dag arrangert Spiralencup og Steinbergcup på grusbana på Steinberg i Nedre Eiker.

Frå Mino HK deltok Finn Stavenes, Walter Fagerstrand, Siv Øen og Ronny Stoddern.

Spiralcup
Klasse 1, gruppe A

1. Frode Rønningen, Vallset HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Walter Fagerstrand, Mino HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordaland
5. Per Dalheim, Vallset HK
6. Brynjulf Fonn, Spiralen HC
7. Ronny Stoddern, Mino HK
8. Ronny Dalheim, Valleset HK
9. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
10. Evgeny Kunnikoff, Hobøl HK
11. Birger Skogstad
12. Ragnar Arntzen, Hobøl, HK

Klasse 1, gruppe B
13. Else Rønningen, Vallset HK
14. Siv Øen, Mino
15. Torun Skogstad, Vallset HK
16. Oddvar Slettemo, Hobøl
17. Knut Nilsen, Hobøl

Klasse 2
1. Jan Enger, Hobøl


Steinbergcup
Klasse 1, gruppe A

1. Finn Stavenes, Mino HK
2. Per Dalheim, Vallset HK
3. Inge Byrkjeland, Nordhordaland
4. Frode Rønningen, Vallset HK
5. Brynjulf Fonn, Spiralen HC
6. Oddmund Berg, Hobøl HK
7. Ronny Dalheim, Valleset HK
8. Ronny Stoddern, Mino HK
9. Walter Fagerstrand, Mino HK
10. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
11. Birger Skogstad
12. Else Rønningen, Vallset HK


Klasse 1, gruppe B
13. Torun Skogstad, Vallset HK
14. Ragnar Arntzen, Hobøl, HK
15. Knut Nilsen, Hobøl
16. Oddvar Slettemo, Hobøl
17. Siv Øen, Mino

Klasse 2
1. Jan Enger, Hobøl


9/6/2018
Resultat onsdagstreninga 6. juni


Walter var den klart beste kastaren på denne vekas onsdagstrening.
Bildet er frå NM-helga på Nordfjordeid 3.-5. juli.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli.

 

10 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Walter vann treninga føre Harald, Stein Ove og Finn.

Neste trening er måndag 11. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 13. juni kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 6. juni:
Serie: 
1. Walter 16,5p-188
2. Harald 16p-198
3. Stein Ove 16p-178
4. Finn 13p-173
5. Henrik 13p-170
6. Ronald 12p-175
7. Synnøve 11p-160
8. Titti 9,5p-141
9. Ronny 9p-152
10. May Kristin 0p-36


4/6/2018
Resultat måndagstreninga 4. juni


Harald Fagerstrand kom på 1. plass på Norgesranking 2017.
Premien fekk han under gårsdagens NC 2 på Nordfjordeid.
Sjå bilder og resultat frå NC 1 på Nordfjordeid 2. juni.
Sjå bilder og resultat frå NC 2 på Nordfjordeid 3. juni.

 

Ni deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der alle møtte alle. 

Harald vann treninga føre Finn, Henrik og Stein Ove.

Neste trening er onsdag 6. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 11. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 4. juni:
Serie: 
1. Harald 16p-181
2. Finn 12p-154
3. Henrik 12p-149
4. Stein Ove 12p-147
5. Ronny 12p-142 *
6. Ronald 12p-142 *
7. Walter 10p-140
8. Titti 6p-95
9. May Kristin 1p-54

* Ronny rangert føre Ronald på innbyrdes oppgjør.


3/6/2018
Inge Byrkjeland vann NC 2 på Nordfjordeid


Dagens vinnar Inge Byrkjeland i samtale med Henrik Stokkenes.
Sjå bilder og resultat frå NC 2.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i dag NC 2 på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK vann finalen mot Tollef Årdal frå Skjold HK, medan Dan Tørnlind frå Vallset HK vann bronefinalen mot Helge Flatøy frå Austblæsa HK.

Stein Ove Stoddern blei beste kastar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb med ein 7. plass.

I finalen i gruppe B vann Siv Øen frå Mino Hk mot klubbkamerat Gunnar D. Bugge.

Sjå bilder og resultat frå NC 2.

Klasse 1, gruppe A
1. Inge Byrkjeland, Nordhordaland
2. Tollef Årdal, Skjold
3. Dan Tørnlind, Vallset
4. Helge Flatøy, Austblæsa
5. Reidar Nepstad, Nordhordaland
6. Trygve Bolset, Skjold
7. Stein Ove Stoddern, Mino
8. Oddvar Turøy, Førde
9. Arnfinn Austegard, Austblæsa
10. Nils Jakob Juklestad, Skjold
11. Signar Fauske, Førde
12. Harald Fagerstrand, Mino
13. Roy Inge Johnsen, Nordhordaland
14. Jim Ertesvåg, Austblæsa
15. Henrik Stokkenes, Mino
16. Synnøve Fagerstrand, Mino
17. Kåre Måge, Skjærgard
18. Finn Stavenes, Mino
19. Ronny Stoddern, Mino
20. Johannes Nedrebø, Skjold
21. Walter Fagerstrand, Mino
22. Ragnar Fredriksen, Hobøl
23. Ronald Stoddern, Mino
24. Kjell Osland, Austblæsa
25. Jarle Erikstad, Skjold
26. Audhild Sagosen, Nordhordaland

Klasse 1, gruppe B
27. Siv Øen, Mino
28. Gunnar Bugge, Mino
29. Oddvar Slettemo, Hobøl
30. Magne Gloppestad, Gloppen
31. Knut Nilsen, Hobøl
32. Alf Sunde, Gloppen
33. Jan Enger, Hobøl
34. Bjarne Solend, Austblæsa
35. Morten Fløtre, Gloppen
36. May Kristin Seljenes, Mino
37. Olav Nilsen, Hobøl


2/6/2018
Dan Tørnlind vann NC 1 på Nordfjordeid


Dan Tørnlind får premien av leiar i Mino HK, Synnøve Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå NC 1.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i dag NC1 på grusbana bak Valhall på Nordfjordeid.

Etter omlag fem timar kasting i strålande solskin kunne Dan Tørnlind frå Vallset HK juble for seier i årets fyrste nasjonale norgescupstemne. Tørnlind vann finalen mot Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK.

Bronsefinalen blei ein rein duell mellom to kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb. Stein Ove Stoddern vann til slutt denne duellen mot Finn Stavenes.

Sjå bilder og resultat frå NC 1.

Klasse 1, gruppe A
1. Dan Tørnlind, Vallset
2. Inge Byrkjeland, Nordhordaland
3. Stein Ove Stoddern, Mino
4. Finn Stavenes, Mino
5. Roy Inge Johnsen, Nordhordaland
6. Arnfinn Austegard, Austblæsa
7. Harald Fagerstrand, Mino
8. Henrik Stokkenes, Mino
9. Tollef Årdal, Skjold
10. Gunnar Bugge, Mino
11. Frode Rønningen, Vallset
12. Helga Flatøy, Austblæsa
13. Trygve Bolset, Skjold
14. Oddvar Turøy, Førde
15. Walter Fagerstrand, Mino
16. Signar Fauske, Førde
17. Ronald Stoddern, Mino
18. Else Rønningen, Valset
19. Johannes Nedrebø, Skjold
20. Audhild Sagosen, Nordhordland
21. Ronny Stoddern, Mino
22. Jim Ertesvåg, Austblæsa
23. Nils Jakob Juklestad, Skjold
24. Ragnar Fredriksen, Hobøl
25. Synnøve Fagerstrand, Mino
26. Knut Nilsen, Hobøl
27. Reidar Nepstad, Nordhordland

Klasse 1, gruppe B
28. Magne Gloppestad, Gloppen
29. Leif Heggheim, Gloppen
30. Tormod Flatjord, Skjold
31. Alf Sunde, Gloppen
32. Kåre Måge, Skjærgard
33. Kjell Osland, Austblæsa
34. Siv Øen, Mino
35. Otto Kristiansen, Hobøl
36. Oddvar Slettemo, Hobøl
37. Morten Fløtre, Gloppen
38. Per Lund, Gloppen
39. Jan Enger, Hobøl
40. Bjarne Solend, Austblæsa
41. Olav Nilsen, Hobøl
42. May Kristin Seljenes, Mino


2/6/2018
Resultat DM Singel Nordre Vestland på Nordfjordeid


Oddvar Turøy og Signar Fauske, Førde HK under NM Par 2012.

 

Oddvar Turøy frå Førde HK vann fredag ettermiddag DM Singel Nordre Vestland på Nordfjordeid.

Turøy vann finalen mot Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK.

Beste kastar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb var Finn Stavenes med ein 4. plass.

Klasse 1, gruppe A
1. Oddvar Turøy, Førde HK
2. Arnfinn Austegad, Austblæsa HK
3. Signar Fauske, Førde HK
4. Finn Stavenes, Mino HK
5. Stein Ove Stoddern, Mino HK
6. Frode Rønningen, Vallset HK
7. Harald Fagerstrand, Mino HK
8. Ronald Stoddern, Mino HK
9. Trygve Bolset, Skjold HK
10. Gunnar Bugge, Mino HK
11. Dan Tørnlind, Vallset HK
12. Tollef Årdal, Skjold HK
13. Roy Inge Johnsen, Mino HK
14. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
15. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
16. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
17. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
18. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
19. Helge Flatøy, Austblæsa HK
20. Henrik Stokkenes, Mino HK
21. Ronny Stoddern, Mino HK
22. Johannes Nedrebø, Skjold HK
23. Kåre Måge, Skjergard HK

Klasse 1, gruppe B
24. Magne Gloppestad, Gloppen
25. Else Rønningen, Valset
26. Alf Sunde, Gloppen
27. Walter Fagerstrand, Mino HK
28. Per Lund, Gloppen-HK
29. Siv Øen, Mino HK
30. Kjell Osland, Austblæsa HK
31. May Kristin Seljenes, Mino HK
32. Bjarne Solend, Austblæsa HK


31/5/2018
Stillinga  samanlagt etter ni av 25 onsdagstreningar


Harald Fagerstrand under Jølster Open 1. mai 2017.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.
 

Harald Fagerstrand er i føringa samanlagt etter at ni av 25 onsdagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Stein Ove Stoddern, Ronny Stoddern og Synnøve Fagerstrand.

Dei 10 beste onsdagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter ni av 25 onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 19 + 19 + 19 + 17 + 16 + 16 + 15 + 14 + 0 = 155
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 16 + 0 + 0 = 151
3. Ronny 20 + 19 + 18 + 17 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 0 = 145
4. Synnøve 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 14 + 14 + 14 + 0 = 144
5. Gunnar 20 + 20 + 18 + 18 + 17 + 16 + 14 + 0 + 0 + 0 = 123
6. Ronald 18 + 17 + 17 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 0 + 0 = 119
7. Henrik 20 + 16 + 16 + 15 + 15 + 13 + 13 + 0 + 0 + 0 = 108
8. May Kristin 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 9 + 0 + 0 = 91
9. Finn 19 + 19 + 19 + 17 + 16 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 90
10. Titti 15 + 15 + 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 = 89
11. Walter 19 + 18 + 17 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 69
12. Siw-Hege 12 + 12 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 46
13. Siv 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 12


31/5/2018
Stillinga  samanlagt etter ni av 25 måndagstreningar


Harald Fagerstrand og Kåre Måge under vintertreninga 8. mars 2013.

Harald Fagerstrand er i føringa samanlagt etter at ni av 25 måndagstreningar er avvikla. Harald leiar føre Stein Ove Stoddern, Ronny Stoddern og Finn Stavenes.

Dei 10 beste måndagstreningane tel i samandraget. 

Resultat samanlagt etter ni av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 0 = 162
2. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 16 + 14 + 14 + 0 = 155
3. Ronny 20 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 14 + 12 + 0 = 142
4. Finn 20 + 20 + 20 + 18 + 17 + 16 + 13 + 13 + 0 + 0 = 137
5. Ronald 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 13 + 13 + 12 + 0 = 136
6. Gunnar 20 + 19 + 19 + 18 + 15 + 15 + 14 + 13 + 0 + 0 = 133
7. Walter 19 + 18 + 18 + 16 + 14 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 = 112
8. Henrik 19 + 17 + 17 + 16 + 14 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 = 95
9. May Kristin 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 9 + 9 + 0 + 0 = 90
10. Titti 15 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 = 79
11. Synnøve 19 + 19 + 15 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 74
12. Siv 13 + 11 + 11 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 46
13. John R. 17 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 44
13. Siw Hege 12 + 11 + 11 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 44
15. Arve 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 12


30/5/2018
Resultat onsdagstreninga 30. mai


Harald takkar Gunnar for kampen etter finalen 2. juni 2014.
Sjå nokre bilder frå gårsdagens trening.

 

10 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Gunnar vann finalen mot Stein Ove 21-13, medan Ronald vann 22-13 mot Ronny i bronsefinalen.

NB! Neste trening er måndag 4. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 6. juni kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 30. mai:
Cup:
1. Gunnar 11p-126
2. Stein Ove 11p-131
3. Ronald 6p-90
4. Ronny 7p-89
5. Synnøve 11p-122
6. Walter 10p-117
7. Harald 8p-103
8. Titti 4p-52
9. Siw Hege 3p-69
10. May Kristin 0p-25

Innleiande:

1. Stein Ove 11p-131
2. Gunnar 11p-126
3. Synnøve 11p-122
4. Walter 10p-117
5. Harald 8p-103
6. Ronny 7p-89
7. Ronald 6p-90
8. Titti 4p-52
9. Siw Hege 3p-69
10. May Kristin 0p-25


28/5/2018
Resultat måndagstreninga 28. mai



 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta sju rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei tre beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Harald vann finalen mot Gunnar, medan Walter vann bronsefinalen mot Henrik.

NB! Neste trening er onsdag 30. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 4. juni kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 28. mai:
Cup:
1. Harald 11p-135
2. Gunnar 12p-141
3. Walter 12p-150
4. Henrik 9p-121
5. Ronny 11p-147
6. Synnøve 9p-131
7. Stein Ove 12p-140
8. Finn 12p-137
9. Ronald 9p-118
10. Siw 5p-83
11. Titti 4p-70
12. May Kristin 3p-55

Innleiande:

1. Walter 12p-150
2. Gunnar 12p-141
3. Stein Ove 12p-140
4. Finn 12p-137
5. Ronny 11p-147
6. Harald 11p-135
7. Synnøve 9p-131
8. Henrik 9p-121
9. Ronald 9p-118
10. Siw 5p-83
11. Titti 4p-70
12. May Kristin 3p-55


24/5/2018
Resultat onsdagstreninga 24. mai


Henrik vann gårsdagens onsdagstrening føre Ronny.
Bildet er frå Mino HK sitt Klubbmesterskap 2017.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

 

11 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Henrik vann treninga føre Ronny og Gunnar.

NB! Neste trening er måndag 28. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 30. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 23. mai:
Kongelag:
1. Henrik 6+110=116
2. Ronny 8+106=114 *
3. Gunnar 11+103=114 *
4. Walter 9+104=113 X
5. Harald 12+101=113 X
6. Ronald 9+101=110 V
7. Synnøve 10+100=110 V 
8. Titti 8+79=87
9. May Kristin 2+44=46
10. Siw Hege 5+36=41

* Ronny rangert føre Gunnar på beste kongelag.

X
Walter rangert føre Harald på beste kongelag.

V Ronald rangert føre Synnøve på beste kongelag.

Innleiande:
1. Harald 12p-131
2. Gunnar 11p-126
3. Synnøve 10p-117
4. Walter 9p-113
5. Ronald 9p-111
6. Ronny 8p-107
7. Titti 8p-97
8. Henrik 6p-96
9. Siw Hege 5p-70
10. May Kristin 2p-46


22/5/2018
Resultat måndagstreninga 21. mai


Stein Ove og Harald med premiane etter Ope Gloppemsterskap 2013.
Sjå bilder og resultat frå dette stemnet. 

 

10 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Stein Ove vann finalen mot Gunnar, medan Harald vann bronsefinalen mot Henrik.

NB! Neste trening er onsdag 23. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 28. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 21. mai:
Cup:
1. Stein Ove
2. Gunnar
3. Harald
4. Henrik
5. Walter
6. Ronald
7. Ronny
8. Siv
9. May Kristin
10. Synnøve

Innleiande, X-kast halvmatch:
1. Synnøve 276
2. Gunnar 263
3. Harald 256
4. Henrik 255
5. Walter 242
6. Ronald 241
7. Ronny 234
8. Stein Ove 219
9. Siv 151
10. May Kristin 120


17/5/2018
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerar kastehelg på Nordfjordeid


Walter Fagerstrand og Kåre Måge under NM-helga på Nordfjordeid i 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli 2015.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli 2015.
 
 

Mino HK ynskjer velkomen til kastehelg 1.-3. juni på Nordfjordeid.


Fredag 1. juni kl. 18.00 : DM Singel Nordre Vestland.
Laurdag 2. juni kl. 11.00 : NC 1.
Søndag 3. juni kl. 10.00: NC 2.

Alle stemna vært arrangert på grusbana bak Valhall.

Overnatting: Sjå håndboka.

Stemneleiar: Harald Fagerstrand

Juryleiar fredag : Tollef Årdal
Juryleiar laurdag : Frode Rønningen
Juryleiar søndag : Sondre Torgersen

Startkontingent: Klasse 1 kr 150,- klasse 2 kr 85,-

Kiosk alle dagar.

Vi har Vipps.

Påmelding til Synnøve, sfagerstrand@hotmail.com tlf. 95 14 90 76 innan onsdag 30. mai.

Vel møtt !

Vèret kan vi ikkje garantere, men humøret er på topp.


Synnøve Fagerstrand
Leiar i Mino HK


17/5/2018
Resultat onsdagstreninga 16. mai


Stein Ove gjekk til topps under gårsdagens onsdagstrening.
På bildet ser vi Rune Felde, Dan Tørnlind og Stein Ove under
NM Singel på grusbana ved Breimshallen 1. august 2015.
Sjå resultatliste og bilder frå NM Singel 2015.
 
 

Ni deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Stein Ove vann finalen mot Harald, medan Walter vann bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er måndag 21. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 23. mai kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 16. mai:
1. Stein Ove 9p-121
2. Harald 10p-117
3. Walter 11p-123
4. Ronald 8p-116
5. Henrik 11p-123
6. Ronny 9p-111
7. Synnøve 11p-119
8. May Kristin 2p-60
9. Siv 1p-39

Innleiande:
1. Henrik 11p-123 *
2. Walter 11p-123 * 
3. Synnøve 11p-119
4. Harald 10p-117
5. Stein Ove 9p-121
6. Ronny 9p-111
7. Ronald 8p-116
8. May Kristin 2p-60
9. Siv 1p-39

* Henrik rangert føre Walter på innbyrdes oppgjør.


14/5/2018
Finn Stavenes vann Mino Cup 2018


Dei tre beste under dagens Mino Cup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Synnøve Fagerstrand (Mino HK), Finn Stavenes
(Mino HK) og Trygve Bolset (Skjold HK).
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2018.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i ettermiddag/kveld Mino Cup 2018 på grusbana bak Valhall.

Finn Stavenes vann finalen mot Synnøve Fagerstrand, medan Trygve Bolset vann bronsefinalen mot Walter Fagerstrand.

Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2018.

 
Mino Cup, måndag 14. mai
Klasse 1

1. Finn Stavenes, Mino HK
2. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
3. Trygve Bolset, Skjold HK
4. Walter Fagerstrand, Mino HK
5. John Roar Øien, Mino HK
6. Henrik Stokkenes, Mino HK
7. Harald Fagerstrand, Mino HK
8. Stein Ove Stoddern, Mino HK
9. Ronald Stoddern, Mino HK
10. Johannes Nedrebø, Skjold HK
11. Ronny Stoddern, Mino HK
12. Siv Øen, Mino HK
13. May Kristin Seljenes, Mino HK


NB! Neste trening er onsdag 16. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 21. mai kl. 18.00.


 


11/5/2018
Resultat onsdagstreninga 9. mai


Stein Ove gjekk til topps på gårsdagens trening.
Bildet er frå NM i X-kast 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

12 deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med åtte rundar.

Stein Ove vann treninga føre Walter og Ronny.

NB! Måndag 14. mai arrangerar Mino HK Mino Cup DNC på Nordfjordeid.

Resultat onsdagstreninga 9. mai:
1. Stein Ove 16p-178
2. Walter 13p-165
3. Ronny 13p-156
4. Finn 13p-150
5. Synnøve 13p-150
6. Harald 12p-146
7. Gunnar 12p-140
8. Henrik 10p-135
9. Ronald 9p-128
10. Siw 5p-95
11. Titti 2p-75
12. May Kristin 2p-56


11/5/2018
Resultat måndagstreninga 7. mai


Harald gjekk til topps på denne vekas måndagstrening.

 

12 deltakarar var med på denne vekas måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med åtte rundar.

Harald vann treninga føre Henrik og Ronald.

NB! Måndag 14. mai arrangerar Mino HK Mino Cup DNC på Nordfjordeid.

Resultat måndagstreninga 7. mai:
1. Harald 16p-180
2. Henrik 15p-175
3. Ronald 14p-163
4. Ronny 13p-159
5. Stein Ove 12p-148
6. Gunnar 12p-146
7. Walter 11p-148
8. Finn 11p-141
9. Titti 7p-115
10. Siw 5p-93
11. Synnøve 5p-61
12. May Kristin 2p-49


4/5/2018
Mino Cup, måndag 14. mai


Dei tre beste under fjorårets Mino Cup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Inge Byrkjeland (Nordhordland HK), Synnøve
Fagerstrand (Mino HK) og John Roar Øien (Mino HK.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2017.
Sjå ein liten filmsnutt frå Mino Cup 2017.

 

Mino HK ynskjer velkomen til Mino Cup DNC, 14. mai på Nordfjordeid.

Start kl 18.00.
Stemne vært arrangert bak Valhall.

Avvikling: Gloppenmetoden.
Stemneleiar : Walter Fagerstrand.
Juryleiar: Trygve Bolset

Påmelding til Synnøve, sfagerstrand@hotmail.com tlf. 95 14 90 76 seinast ein halv time før start.

Klasser: Klasse 1 og klasse 2.
Startkontingent: Klasse 1 kr 150,- klasse 2 kr 85,-

Vel møtt
Vèret kan vi ikkje garantere, men humøret er på topp.

Synnøve Fagerstrand
Leiar i Mino HK.


3/5/2018
Resultat onsdagstreninga 2. mai


Stein Ove Stoddern under NM-helga på Nordfjordeid i 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli 2015.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli 2015.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Stein Ove vann finalen mot Finn 22-8, medan Gunnar vann 23-3 i bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er måndag 7. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 9. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 2. mai:
Cup:
1. Stein Ove 9p-112
2. Finn 9p-117
3. Gunnar 11p-119
4. Ronald 9p-101
5. Harald 12p-135
6. Henrik 7p-99
7. Synnøve 8p-112
8. Ronny 7p-100
9. Titti 2p-60
10. May Kristin 1p-38

Innleiande:
1. Harald 12p-135
2. Gunnar 11p-119
3. Finn 9p-117
4. Stein Ove 9p-112
5. Ronald 9p-101
6. Synnøve 8p-112
7. Ronny 7p-100
8. Henrik 7p-99
9. Titti 2p-60
10. May Kristin 1p-38


1/5/2018
Resultat måndagstreninga 30. april


Ronny gjekk til topps under gårsdagens måndagstrening.
På bildet jublar Ronny etter seier mot Kåre på treninga 8. juni 2016.

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

I finalen vann Ronny mot Stein Ove, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er onsdag 2. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 7. mai kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 30. april:
Cup: 
1. Ronny 8p-97
2. Stein Ove 10p-122
3. Finn 12p-138
4. Ronald 9p-118
5. Harald 10p-118
6. Titti 4p-63
7. Henrik 9p-118
8. Gunnar 7p-98
9. May Kristin 3p-50

Innleiande:
1. Finn 12p-138
2. Stein Ove 10p-122
3. Harald 10p-118
4. Ronald 9p-118 *
5. Henrik 9p-118 *
6. Ronny 8p-97
7. Gunnar 7p-98
8. Titti 4p-63
9. May Kristin 3p-50

* Ronald rangert føre Henrik på innbyrdes oppgjør.


30/4/2018
Resultat stemner i Årdalen i Jølster og Knapstad Skole i Hobøl


Harald Fagerstrand gjekk til topps under Jølster Cup 2018.
Foto: Anne-Kirsti Noste

 

Kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har denne helga delteke på stemner i Årdalen i Jølster og i Hobøl.


Skjold HK har denne helga arrangert Jølster Cup og Jølster Open i Årdal i Jølster.

Åtte kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb var med på desse to stemna.

Resultat Jølster Cup, søndag 29. april:
Klasse 1, A-cup:

1. Harald Fagerstrand, Mino HK
2. Tom Årdal, Skjold HK
3. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
4. Oddvar Turøy, Førde HK
5. Finn Stavenes, Mino HK
6. Trygve Bolset, Skjold HK
7. Signar Fauske, Førde HK
8. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
9. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
10. Per Geir Vatna, Stord HK
11. Stein Ove Stoddern, Mino HK
12. Henrik Stokkenes, Mino HK
13. Tollef Årdal, Skjold HK
14. Nils J. Juklestad, Skjold HK
15. Ronald Stoddern, Mino HK
16. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
17. Ronny Stoddern, Mino HK
18. Johannes Nedrebø, Skjold HK

Klasse 1, B-cup:
19. Kåre Måge, Skjergard HK
20. Magne Gloppestad, Gloppen HK
21. Kjell Osland, Austblæsa HK
22. Rune Torsvik, Skjergard HK
23. Tormod Flatjord, Skjold HK
24. Halvard Måge, Skjergard HK
25. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
26. May Kristin Seljenes, Mino HK

Klasse 2:
1 Ruth Sunde, Skjold HK


Resultat Jølster Open, søndag 29. april:
Klasse 1, A-cup:
1. Stein Ove Stoddern, Mino HK
2. Trygve Bolset, Skjold HK
3. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
4. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
5. Tollef Årdal Skjold, HK
6. Harald Fagerstrand, Mino HK
7. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
8. Oddvar Turøy, Førde HK
9. Ronny Stoddern, Mino HK
10. Signar Fauske, Førde HK
11. Per Geir Vatna, Stord HK
12. Johannes Nedrebø, Skjold HK
13. Finn Stavenes, Mino HK
14. Tom Årdal, Skjold HK
15. Nils J. Juklestad, Skjold HK
16. Ronald Stoddern, Mino HK
17. Henrik Stokkenes, Mino HK
18. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK

Klasse 1, B-cup:
19. Magne Gloppestad Gloppen HK
20. Rune Torsvik Skjergard HK
21. Kåre Måge Skjergard HK
22. Kjell Osland Austblæsa HK
23. Halvard Måge Skjergard HK
24. Anne-Kirsti Noste Mino HK
25. May Kristin Seljenes Mino HK

Klasse 2:
1 Ruth Sunde, Skjold HK



Hobøl HK arrangerte laurdag 28. april Hobøl Cup og ØstlandsCup på grusbana bak Knapstad skole.

Frå Mino HK deltok Walter Fagerstrand og Synnøve Fagerstrand.


Resultat Østlandscup:
Klasse 1, A-cup:
1. Frode Rønningen, Vallset HK
2. Oddmund Berg, Hobøl HK
3. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
4. Dan Törnlind, Vallset HK
5. Svein Fonn, Spiralen HK
6. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
7. Kjell Evensen, Vallset HK
8. Ronny Dalheim, Vallset HK
9. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
10. Else Rønningen, Vallset HK
11. Torun Skogstad, Vallset HK
12. Birger Skogstad, Vallset HK

Klasse 1, B-cup:
13. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK
14. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
15. Knut Nilsen, Hobøl HK
16. Jan Enger, Hobøl HK
17. Olav Nilsen, Hobøl HK
18. Margareth Wilhelmsen, Spiralen HK


Resultat Hobøl Cup:
Klasse 1, A-cup:

1. Dan Törnlind, Vallset HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
4. Walter Fagerstrand, Mino HK
5. Kjell Evensen, Vallset HK
6. Svein Fonn, Spiralen HK
7. Frode Rønningen, Vallset HK
8. Birger Skogstad, Vallset HK
9. Ronny Dalheim, Vallset HK
10. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
11. Torun Skogstad, Vallset HK
12. Evgeny W Kunnikoff, Hobøl HK

Klasse 1, B-cup:
13. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
14. Oddmund Berg, Hobøl HK
15. Else Rønningen, Vallset HK
16. Knut Nilsen, Hobøl HK
17. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
18. Margareth Wilhelmsen, Spiralen HK
19. Jan Enger, Hobøl HK
20. Olav Nilsen, Hobøl HK

 


Stein Ove vann finalen mot Trygve Bolset i Jølster Open 2018.
Foto: Anne-Kirsti Noste


27/4/2018
Resultat onsdagstreninga 25. april


Stein Ove Stoddern vann denne vekas onsdagstrening. 

 

Ni deltakarar var med på onsdagens trening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Stein Ove vann finalen mot Harald, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Gunnar.

NB! Neste trening er måndag 30. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 2. mai kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 25. april:
Cup:
1. Stein Ove
2. Harald
3. Synnøve
4. Gunnar
5. Finn
6. Henrik
7. Ronny
8. Ronald
9. May Kristin

Innleiande, X-kast halvmatch:
1. Harald 282
2. Finn 256
3. Synnøve 254*
4. Stein Ove 254*
5. Ronny 234
6. Gunnar 230
7. Henrik 222
8. Ronald 200
9. May Kristin 120

*Synnøve rangert føre Stein Ove på enkeltresultat


24/4/2018
Resultat måndagstreninga 23. april


Finn gjekk til topps under gårsdagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Finn vann treninga føre Walter, Stein Ove og Harald. 

NB! Neste trening er onsdag 25. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 30. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 23. april:
Kongelag:
1. Finn 9,5+108=117,5
2. Walter 7+110=117
3. Stein Ove 5+111=116
4. Harald 9+99=108
5. Ronny 8+98=106
6. Ronald 6+90=96
7. Gunnar 7,5+75=82,5
8. May Kristin 5+59=64
9. Siw 5+29=34
10. Titti 1+0=1

Innleiande:
1. Finn 9,5p-110
2. Harald 9p-103
3. Ronny 8p-90
4. Gunnar 7,5p-92
5. Walter 7p-82
6. Ronald 6p-72
7. May Kristin 5p-76
8. Siw 5p-73
9. Stein Ove 5p-68
10. Titti 1p-20


19/4/2018
Resultat onsdagstreninga 18. april


Frå gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.
Alle foto: Gunnar D. Bugge

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Gunnar vann finalen mot Harald 21-16, medan Stein Ove vann
bronsefinalen mot Synnøve 21-8.

NB! Neste trening er måndag 23. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 25. april kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 18. april:
Cup: 
1. Gunnar 12p-131
2. Harald 12p-135
3. Stein Ove 11p-133
4. Synnøve 8p-97
5. Henrik 8p-106
6. Titti 5p-76
7. Ronny 8p-104
8. Ronald 6p-81
9. Siw 6p-80
10. May Kristin 5p-75

Innleiande:
1. Harald 12p-135
2. Gunnar 12p-131
3. Stein Ove 11p-133
4. Henrik 8p-106
5. Ronny 8p-104
6. Synnøve 8p-97
7. Ronald 6p-81
8. Siw 6p-80
9. Titti 5p-76
10. May Kristin 5p-75

 


16/4/2018
Resultat måndagstreninga 16. april


Frå dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall.
Alle foto: Gunnar D. Bugge

 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei tre beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

I finalen vann Gunnar mot Harald, medan Ronald vann bronsefinalen mot Stein Ove.

NB! Neste trening er onsdag 18. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 23. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 16. april:
Cup: 
1. Gunnar 11p-128
2. Harald 12p-137
3. Ronald 9p-115
4. Stein Ove 10p-121
5. Finn 10p-127
6. Ronny 5p-83
7. John Roar 11p-126
8. Walter 10p-115
9. Henrik 8p-102
10. May Kristin 5p-80
11. Siw 3p-74
12. Titti 3p-53

Innleiande:
1. Harald 12p-137
2. Gunnar 11p-128
3. John Roar 11p-126
4. Finn 10p-127
5. Stein Ove 10p-121
6. Walter 10p-115
7. Ronald 9p-115
8. Henrik 8p-102
9. Ronny 5p-83
10. May Kristin 5p-80
11. Siw 3p-74
12. Titti 3p-53

 


12/4/2018
Resultat onsdagstreninga 11. april


Harald vann gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå Mino HK sitt Klubbmesterskap 2017.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kasta enkel serie der allle møtte alle. 

Harald vann treninga føre Finn, Stein Ove og Synnøve.

NB! Neste måndagstrening er måndag 16. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 18. april kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 11. april:
Serie: 
1. Harald 17p-197
2. Finn 16p-184
3. Stein Ove 14p-180
4. Synnøve 14p-170
5. Gunnar 12p-159
6. Ronny 12p-155
7. Ronald 11p-160
8. Henrik 10p-138
9. May Kristin 5p-112
10. Titti 4p-72


9/4/2018
Resultat måndagstreninga 9. april


Finn gjekk til topps på dagens måndagstrening.

 

10 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta avsluttande serie med sju rundar.

Finn vann treninga føre Harald og Gunnar.

NB! Neste trening er onsdag 11. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 16. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 9. april:
1. Finnn14p-153
2. Harald 13p-150
3. Gunnar 11p-135
4. Stein Ove 10p-129
5. Ronny 8p-123
6. Ronald 8p-116
7. May Kristin 8p-109
8. John Roar 7p-84
9. Titti 6p-95
10. Siv 2p-45

 


5/4/2018
Resultat onsdagstreninga 4. april


Ronny Stoddern vann gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå NM Lag som blei arrangert på Ålhus i Jølster.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

Seks deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

I finalen vann Ronny mot Finn, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Harald.

NB! Neste måndagstrening er måndag 9. april kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 11. april kl. 18.00.


Resultat onsdagstreninga 4. april:
Cup: 
1. Ronny 5p-81
2. Finn 9p-107
3. Synnøve 9p-105
4. Harald 9p-102
5. Stein Ove 7p-96
6. Titti 1p-33

Innleiande:
1. Finn 9p-107
2. Synnøve 9p-105
3. Harald 9p-102
4. Stein Ove 7p-96
5. Ronny 5p-81
6. Titti 1p-33


2/4/2018
Resultat måndagstreninga 2. april


Stein Ove gjekk til topps på årets fyrste måndagstrening.
På bildet ser vi Stein Ove i lag med Henrik på den fyrste treninga i 2017.
NB! Henrik Stokkenes fyller i dag 80 år !
Gratulerer med dagen Henrik !

 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

I finalen vann Stein Ove mot Synnøve, medan Harald trekte det lengste strået i bronsefinalen mot Finn.

NB! Neste trening er allereie onsdag 4. april kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 9. april kl. 18.00.


Resultat måndagstreninga 2. april:
Cup: 
1. Stein Ove 11p-135
2. Synnøve 8,4p-108
3. Harald 11p-129
4. Finn 9.6p-123
5. Ronny 10p-121
6. Gunnar 9,6p-116
7. Walter 9,6p-115
8. Ronald 4,8p-88
9. Arve 7p-92
10. Siv 2,4p-52
11. Titti 2p-22

Innleiande:
1. Stein Ove 11p-135
2. Harald 11p-129
3. Ronny 10p-121
4. Finn 9.6p-123
5. Gunnar 9,6p-116
6. Walter 9,6p-115
7. Synnøve 8,4p-108
8. Arve 7p-92
9. Ronald 4,8p-88
10. Siv 2,4p-52
11. Titti 2p-22

 


2/4/2018
Startar opp igjen med treningar i ettermiddag klokka 18.00


Mange av medlemane i Mino HK samla etter NC4 på Nordfjordeid 2013.
Sjå bilder og resultat frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.

 

Årets fyrste trening for Midtre Nordfjord Hesteskoklubb blir på grusbana bak Valhall i ettermiddag klokka 18.00.

Som tidligare år blir det 25 måndagstreningar, der dei 10 beste blir teljande i samandraget.

I tillegg til måndagstreningar blir det onsdagstreningar også denne sesongen. Desse treningane går av stabelen etter samme reglar som måndagstreningane.

Fyrste onsdagstrening blir onsdag 4. april klokka 18.00.

Nytt av året er at ein også skal prøve å ha trening på fredagane klokka 18.00.


25/3/2018
Vinnarar på Mino HK sitt loddsalg på Amfi


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har denne veka hatt loddsalg på Amfi på Nordfjordeid.

Hesteskoklubben vil rette ei stor takk både til dei som har kjøpt lodd og til dei som har sponsa premiar.

Her er oversikt over vinnarane:

1. Skjerf, konfekt og glas
Vinnar lodd nr. 111 - Unni Smørdal Remme

2. Spidermanpakke
Vinnar lodd nr. 470 - Dagny og Sigurd Rønnekleiv

3. Troll og gryteklutar
Vinnar lodd nr. 1562 - Familien Helene Magnussen

4. Sett med lue og skjerf
Vinnar lodd nr. 1115 - Synnøve Fagerstrand 
 
5. Gensar og sokkar
Vinnar lodd nr. 834 - Kirsten Solheim

6. Sitteunderlag
Vinnar lodd nr. 929 - Alf Reidar Myrstad
  
7. Sitteunderlag
Vinnar lodd nr. 1212 - Britt Remme

8. Sitteunderlag
Vinnar lodd nr. 1606 - Inger Lise Myrold

9. Sitteunderlag
Vinnar lodd nr. 1268 - Synnøve Johnsen

10. Eggekokar
Vinnar lodd nr. 627 - Jostein Huneide

11. Lue kvit
Vinnar lodd nr. 80 - Tord Helge Bjørneseth

12. Lue svart
Vinnar lodd nr. 343 - Tobias Indrebø

13. to krus + te
Vinnar lodd nr. 1286 - Synnøve Johnsen

14. Reisestrykejern
Vinnar lodd nr. 564 - Gunhild Flo

15. Fotball
Vinnar lodd nr. 86 - Tord Helge Bjørneseth

16. Fiskestang
Vinnar lodd nr. 417 - Kjetil Totland

17. Gåvekort B-Young
Vinnar lodd nr. 358 - Solveig Anne Løset

18. Dukke Anna
Vinnar lodd nr. 1342 - Tormod Noste

19. Krus + teboks
Vinnar lodd nr. 767 - Amalie Hennøen

20. Søppelbil
Vinnar lodd nr. 142 - Bjørg og Kjell Taklo

21. Dampstrykejern
Vinnar lodd nr. 1374 - Åse Skaugset

22. Sparkesykkel
Vinnar lodd nr. 850 - Sissel Smørdal Bakken

23. Dukke Elsa
Vinnar lodd nr. 1654 - Karianne Vedvik

24. Vannkokar
Vinnar lodd nr. 659 - Mia Sandal

25. Lampe
Vinnar lodd nr. 781 - Arve Espe

26. Saccosekk
Vinnar lodd nr. 1204 - Anne Grete Myklebust

27. Frityrkokar
Vinnar lodd nr. 729 - Jorun Rosø

28. Godtekorg
Vinnar lodd nr. 611 - Familien Helene Magnussen

29. Kolonialkorg
Vinnar lodd nr. 387 - Roar Smørdal

30. Bestikk
Vinnar lodd nr. 1212 - Elin Leikanger

31. Korres
Vinnar lodd nr. 1661 - Reidun Årskog

32. Bok
Vinnar lodd nr. 1174 - Terje Myklebust

Premiane kan hentast hos Urmakaren, Monrad Johnsens Eftf.

 


20/3/2018
Mino HK har loddsalg på Amfi denne veka


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har denne veka loddsalg på Amfi på Nordfjordeid.

Hesteskoklubben håpar flest mogleg stikk innom og kjøper lodd.

Viss du ikkje har sjanse til å kjøpe lodd på Amfi på Nordfjordeid kan du kjøpe lodd ved å Vippse til Mino HK.

Mino HK sitt Vipps-nummer:  511152


I tillegg til medlemane i Mino HK har følgande sponsa premiar:
Urmakaren
Power
Chatlet Sport
B Young
Påldtun
Vita
Elin Johansen
Irene Wedvik

Trekning av premiane blir gjort laurdag 24. mars kl. 16.00.

 


21/1/2018
Årsmøte 2017 Midtre Nordfjord Hesteskoklubb


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb avvikla i ettermiddag årsmøte på konferanserommet til Norgesvinduet.

Her er litt av det viktigaste som blei bestemt under dagens årsmøte.

Fyrste trening denne sesongen blir måndag 2. april klokka 18.00. Det blir som før arrangert teljande treningar måndagar og onsdagar.

Klubbmesterskap blir arrangert søndag 23. september.

Kontingentar 2018
Vanlig medlem: kr. 250,-
Familiemedlem: kr. 200,- pr. stk.
Medlem 18 år eller yngre: kr. 100,-
Nybyrjarar: gratis fyrste året

Styret Mino HK 2018: 
Leiar: Synnøve Fagerstrand, valgt for 1 år
Nestleiar: Harald Fagerstrand, valgt for 2 år
Kasserar: Finn Stavenes, valgt for 2 år

Styremedlem: Stein Ove Stoddern, ikkje på valg
Styremedlem: Anne-Kirsti Noste, ikkje på valg

Varamedlem: Arve Dahl, valgt for 1 år


Årsmøtet blei avslutta med premieutdeling. 



 




Finn vann både måndag- og onsdagstreningane i 2017-sesongen.


Walter takkar og bukkar for sin premie.  


Gunnar går etter mange år ut av styret i Midtre Nordfjord HK.


Harald fekk ei påskjønning for alt han har gjort for hesteskloklubben.


2/1/2018
Årsmøte Mino HK 2017



 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb sitt årsmøte blir avvikla søndag 21. januar kl. 15.00. Årsmøtet blir som tidligare avholdt på konferanserommet til Norgesvinduet (Bjørlo Trevare).

Saker som ein vil ha opp på årsmøtet må vere i hende styret innan søndag 7. januar.


5/10/2017
Resultat onsdagstreninga 4. oktober


Finn Stavenes gjekk til topps både på måndagstreningane og onsdagstreningane samanlagt denne sesongen.
Bildet er tatt etter NM i X-kast på Nordfjordeid 26. juni.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.
 
 

Fem deltakarar var med på onsdagstreninga på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

I semifinalane vann Harald 21-15 mot Henrik, medan Finn vann 21-14 mot Stein Ove.

I finalen vann Harald 21-15 mot Finn, og i bronsefinalen trekte Henrik det lengste stået med 21-11 mot Stein Ove.

Resultat onsdagstreninga 4. oktober:
A-Cup:

1. Harald 5p-74
2. Finn 10p-110
3. Henrik 9p-105
4. Stein Ove 7p-93
5. May Kristin 5p-78

Innleiande:
1. Finn 10p-110
2. Henrik 9p-105
3. Stein Ove 7p-93
4. May Kristin 5p-78
5. Harald 5p-74

Stillinga samanlagt etter 25 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 = 195
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 192
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 = 190
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Henrik 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 = 175
7. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 15 + 15 + 14 = 167
9. Ronald 19 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 = 161
10. John R. 19 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 = 154
11. May Kristin 17 + 16 + 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 = 139
12. Titti 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 128
13. Siv 14 + 14 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13


03/10/2017
Resultat treninga 2. oktober


Stein Ove gjekk til topps på gårsdagens trening.
Bildet er frå NM i X-kast 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.
 
 

Seks deltakarar var med på treninga måndag på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Stein Ove vann treninga føre Finn og Harald. 

Treninga måndag går inn i samandraget som den 24. teljande onsdagstreninga.

NB! Treninga onsdag 4. oktober kl. 18.00 er årets siste teljande trening. .

Resultat treninga 2. oktober:
A-kongelag:
1. Stein Ove 7+108=115
2. Finn 10+99=109
3. Harald 7+101=108
4. John Roar 8+91=99
5. May Kristin 4+50=54
6. Siv 0+16=16

Stillinga samanlagt etter 24 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 = 192
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 = 190
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 173
7. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 15 + 15 + 14 = 167
9. Ronald 19 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 = 161
10. John R. 19 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 = 154
11. May Kristin 17 + 16 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 135
12. Titti 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 128
13. Siv 14 + 14 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13

* Henrik rangert føre Walter på beste 11. resultat. Her har Henrik 16 poeng, medan Walter har 13 poeng.


01/10/2017
Resultat onsdagstreninga 27. september


Andor Smørdal, John Roar Øien og Sputnik under NM i hesteskokasting på Nordfjordeid i 2009. I bakgrunnen sit Vivian Storbukås. 
Høyr intervju med Vivian Storbukås, Andor Smørdal og Sputnik.
 
 

Ni deltakarar var med på denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem kampar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle ni kastarane gjekk vidare til A-cup.

Synnøve vann finalen mot Ronald 21-18, medan Harald gjekk seirande ut av bronsefinalen mot John Roar. 

NB! Neste onsdagstrening er onsdag 4. oktober kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 27. september:
A-Cup:

1. Synnøve 8p-93
2. Ronald 8p-97
3. Harald 7p-90
4. John Roar 7p-91
5. Finn 10p-114
6. Titti 5p-59
7. Ronny 9p-107
8. Stein Ove 6p-79
9. May Kristin 4p-61

Innleiande:
1. Finn 10p-114
2. Ronny 9p-107
3. Ronald 8p-97
4. Synnøve 8p-93
5. John Roar 7p-91
6. Harald 7p-90
7. Stein Ove 6p-79
8. Titti 5p-59
9. May Kristin 4p-61

Stillinga samanlagt etter 23 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 190 *
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 = 190 *
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 173
7. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 15 + 15 + 14 = 167
9. Ronald 19 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 = 161
10. John R. 19 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 = 149
11. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 130
12. Titti 17 + 15 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 128
13. Siv 14 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 63
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13

* Stein Ove rangert føre Synnøve på beste 11. resultat. Her har Stein Ove 18 poeng, medan Synnøve har 16 poeng.


26/9/2017
Resultat måndagstreninga 25. september


Finn Stavenes vann måndagstreningane samanlagt denne sesongen.
 
 

Sju deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, og den beste kastaren innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Finn vann finalen mot Ronald 23-9, medan Henrik vann 23-9 mot Stein Ove i bronsefinalen. 

NB! Neste trening er onsdag 27. september kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 25. september:
A-Cup:
1. Finn 12p-132
2. Ronald 10,5p-128
3. Henrik 7p-94
4. Stein Ove 8p-104
5. Harald 10,5p-124
6. May Kristin 4p-65 
7. Siv 3p-53

Innleiande:
1. Finn 12p-132
2. Ronald 10,5p-128
3. Harald 10,5p-124
4. Stein Ove 8p-104
5. Henrik 7p-94
6. May Kristin 4p-65 
7. Siv 3p-53

Stillinga samanlagt etter 25 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 = 198
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197 *
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197 *
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 186
5. Henrik 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 = 178
6. Walter 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 177
7. Ronny 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 168
8. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 163
9. John R. 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 162
10. Ronald 19 + 19 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 = 160
11. Siv 18 + 15 + 14 + 14 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 = 141
12. May Kristin 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 130
13. Titti 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 117
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9

* Harald rangert føre Stein Ove på beste 11. resultat. Her har Harald 19 poeng, medan Stein Ove har 18 poeng.


21/9/2017
Resultat onsdagstreninga 20. september


Finn Stavenes vann gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap på grusen ved Breimshallen 24. juli.
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap.

 

Åtte kastarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle åtte kastarane gjekk til A-cup, og dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i 1. cuprunde.

Finn vann finalen mot Henrik, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot Harald.  

NB! Neste trening er måndag 25. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 27. september kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 21. september:
A-cup: 
1. Finn
2. Henrik
3. Stein Ove
4. Harald
5. Ronald
6. Ronny
7. Siv
8. May Kristin

Innleiande:

1. Ronald 261  poeng
2. Finn 259 poeng
3. Stein Ove 251 poeng *
4. Harald 251 poeng *
5. Henrik 233 poeng
6. Ronny 230 poeng
7. Siv 179 poeng
8. May Kristin 125 poeng

* Stein Ove rangert føre Harald på beste resultat i enkeltrunde. 

Stillinga samanlagt etter 22 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 190
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 + 16 = 186
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Henrik 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 173 *
7. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173 *
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 15 + 15 + 14 = 167
9. Ronald 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 = 156
10. John R. 19 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 = 143
11. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 = 128
12. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 10 = 123
13. Siv 14 + 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 63
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13

* Henrik rangert føre Walter på beste 11. resultat. Her har Henrik 16 poeng, medan Walter har 13 poeng.


19/9/2017
Resultat måndagstreninga 18. september


Stein Ove Stoddern vann gårsdagens måndagstrening.

 

Åtte kastarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei seks beste gjekk til A-cup, medan dei to neste gjekk til B-cup.

Stein Ove vann finalen mot Henrik 21-19, medan Ronald vann bronsefinalen mot Finn 22-16. 

NB! Neste trening er onsdag 20. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 25. september kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 19. september:
A-cup: 
1. Stein Ove
2. Henrik
3. Ronald 
4. Finn
5. Harald
6. Ronny

B-cup:

1. Siv
2. May Kristin

Innleiande:

1. Finn 283 poeng
2. Ronald 272 poeng
3. Stein Ove 269 poeng
4. Harald 233 poeng
5. Ronny 228 poeng
6. Henrik 215 poeng
7. Siv 162 poeng
8. May Kristin 113 poeng

Stillinga samanlagt etter 24 av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197 *
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197 *
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 186
5. Walter 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 177
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 = 175
7. Ronny 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 = 168
8. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 163
9. John R. 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 162
10. Ronald 19 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 14 = 155
11. Siv 18 + 15 + 14 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 11 = 138
12. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 = 126
13. Titti 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 117
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9

* Harald rangert føre Stein Ove på beste 11. resultat. Her har Harald 19 poeng, medan Stein Ove har 18 poeng.


14/9/2017
Resultat onsdagtreninga 13. september


Stein Ove gjekk til topps på gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå NM i X-kast i 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

10 deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Seks kastarar gjekk til A-cup, medan fire gjekk til B-cup.  

Stein Ove vann finalen mot Ronny 21-17, medan Harald vann 23-19 mot Finn i bronsefinalen. 

NB! Neste trening er måndag 18. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 20. september kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 13. september:
A-Cup:
1. Stein Ove 9p-109
2. Ronny 9p-109
3. Harald 9p-100
4. Finn 7p-95
5. John Roar 9p-100
6. Gunnar 6p-89

B-Cup:
1. Ronald 3p-53
2. May Kristin 4p-58
3. Henrik 6p-82
4. Titti 2p-45

Innleiande:
1. Ronny 9p-109 *
2. Stein Ove 9p-109 *
3. Harald 9p-100 X
4. John Roar 9p-100 X
5. Finn 79-95
6. Gunnar 6p-89
7. Henrik 6p-82
8. May Kristin 4p-58
9. Ronald 3p-53
10. Titti 2p-45

* Ronny rangert føre Stein Ove på innbyrdes oppgjør. Ronny vann 22-20.
X Harald rangert føre John Roar på høgast score i enkeltkamp.

Stillinga samanlagt etter 21 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 190
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 + 16 = 186
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173
7. Henrik 20 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 170
8. Ronny 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 = 166
9. Ronald 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 = 154
10. John R. 19 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 = 143
11. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 = 125
12. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 10 = 123
13. Siv 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 49
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13


12/9/2017
Resultat måndagstreninga 11. september


Finn Stavenes vann finalen mot Stein Ove Stoddern.

 

Åtte deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks kampar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle åtte kastarane gjekk A-cup. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde. 

Finn vann finalen mot Stein Ove, medan Ronny vann bronsefinalen mot Gunnar.

NB! Neste trening er onsdag 13. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 18. september kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 11. september:
A-Cup:
1. Finn 11p-124
2. Stein Ove 10p-109
3. Ronny 9p-116
4. Gunnar 8p-107
5. Harald 11p-132
6. May Kristin 4p-71
7. Ronald 9p-110
8. Siv 3p-61

Innleiande:

1. Harald 11p-132
2. Finn 11p-124
3. Stein Ove 10p-109
4. Ronny 9p-116
5. Ronald 9p-110
6. Gunnar 8p-107
7. May Kristin 4p-71
8. Siv 3p-61

Stillinga samanlagt etter 23 av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197
2. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 = 196
3. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 = 195
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 186
5. Walter 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 177
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 = 171
7. Ronny 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 14 = 167
8. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 163
9. John R. 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 162
10. Ronald 19 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 14 + 13 = 150
11. Siv 18 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 = 135
12. May Kristin 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 = 124
13. Titti 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 117
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9


10/9/2017
Resultat Klubbmesterskap Mino HK 2017


Walter Fagerstrand vann dagens klubbmesterskap føre Harald Fagerstrand og Finn Stavenes. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

 

Mino HK har i dag arrangert klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Totalt 13 personar deltok på årets klubbmesterskap. Det blei blei kasta åtte rundar innleiande, før klubbmesterskapet blei avslutta med cupkasting. Ni kastarar gjekk til A-Cup, medan fire gjekk til B-Cup.

Walter Fagerstrand blei klubbmester føre Harald Fagerstrand og Finn Stavenes. 

Etter klubbmesterskapet blei det kåra "Årets Gunvald". Her vann Gunnar D. Bugge føre Stig Høynes og Henrik Stokkenes. 

Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2017.

Resultat Klubbmesterskapet 2017:
A-Cup:
1. Walter Fagerstrand 13p-152
2. Harald Fagerstrand 13,7p-171
3. Finn Stavenes 13,1p-155
4. Synnøve Fagerstrand 11p-142
5. Stein Ove Stoddern 15,4p-178
6. Ronny Stoddern 11,4p-147
7. Ronald Stoddern 14,9p-176
8. Stig Høynes 13p-162
9. Henrik Stokkenes 9,1p-125 

B-Cup:
1. Gunnar D. Bugge 8p-122
2. Anne-Kirsti Noste 9,1p-110
3. Siv Øen 5p-86
4. May Kristin Seljenes 3p-88

Innleiande:
1. Stein Ove Stoddern 15,4p-178
2. Ronald Stoddern 14,9p-176
3. Harald Fagerstrand 13,7p-171
4. Finn Stavenes 13,1p-155
5. Stig Høynes 13p-162
6. Walter Fagerstrand 13p-152
7. Ronny Stoddern 11,4p-147
8. Synnøve Fagerstrand 11p-142
9. Henrik Stokkenes 9,1p-125 
10. Anne-Kirsti Noste 9,1p-110
11. Gunnar D. Bugge 8p-122
12. Siv Øen 5p-86
13. May Kristin Seljenes 3p-88


Resultat "Årets Gunvald" 2017:
1. Gunnar D. Bugge
2. Stig Høynes
3. Henrik Stokkenes
4. Harald Fagerstrand
5. Ronny Stoddern
6. Ronald Stoddern
7. Synnøve Fagerstrand
8. Stein Ove Stoddern
9. May Kristin Seljenes
10. Walter Fagerstrand
11. Finn Stavenes
12. Anne-Kirsti Noste
13. Siv Øen
 
 


Walter Fagerstrand vann finalen mot Harald Fagerstrand.


May Kristin Seljenes var beste kastar i klasse 2.


Gunnar D. Bugge vann konkurransen "Årets Gunvald"


6/9/2017
Resultat onsdagstreninga 6. september


Finn studerar lista over onsdagstreningane samanlagt.

 

Seks deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Finn var best i kongelaget, og vann treninga føre Harald og Stein Ove.

Neste trening er måndag 11. september kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 13. september kl. 18.00.

NB! Det er klubbmesterskap i Mino HK søndag 10. september kl. 13.00.

Resultat onsdagstreninga 6. september:

A-kongelag:
1. Finn 10+120=130
2. Harald 8+116=124
3. Stein Ove 7+110=117
4. Ronald 5+109=114
5. Henrik 6+100=106
6. Ronny 4+96=100

Innleiande:
1. Finn 10p-108
2. Harald 8p-95
3. Stein Ove 7p-92
4. Henrik 6p-76
5. Ronald 5p-76
6. Ronny 4p-63

Stillinga samanlagt etter 20 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
3. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 188
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 + 16 = 186
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173
7. Henrik 20 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 170
8. Ronny 20 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 = 161
9. Ronald 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 = 154
10. John R. 19 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 = 138
11. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 = 122 *
12. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 = 122 *
13. Siv 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 49
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13

* Titti rangert føre May Kristin på beste 11. resultat. Her har Titti 10 poeng, medan May Kristin har 9 poeng.


4/9/2017
Resultat måndagstreninga 4. september


Harald Fagerstrand og Kåre Måge under vintertreninga 8. mars 2013.  

 

Åtte deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag.

Harald var best i kongelaget, og vann treninga føre Finn og Henrik.

NB! Neste trening er onsdag 6. september kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 11. september kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 4. september:
A-kongelag:
1. Harald 13+117=130
2. Finn 11+105=116
3. Henrik 8+107=115
4. Ronald 7+102=109
5. Ronny 11+96=107
6. Siv 7+76=83
7. Titti 5+42=47

8. Synnøve 11+0=11

Innleiande:
1. Harald 13p-152
2. Finn 11p-144
3. Ronny 11p-133
4. Synnøve 11p-129
5. Henrik 8p-120
6. Ronald 7p-114
7. Siv 7p-107
8. Titti 5p-81


Stillinga samanlagt etter 22 av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 = 197 
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194 *
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194 *
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 186
5. Walter 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 177
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 = 171 
7. Ronny 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 14 + 14 = 163 X
8. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 163 X
9. John R. 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 162 
10. Ronald 19 + 17 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 = 148 
11. Siv 18 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 = 132 
12. May Kristin 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 120 
13. Titti 14 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 117 
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56 
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9 

* Stein Ove rangert føre Finn på beste 12. resultat. Her har Stein Ove 18 poeng, medan Finn har 17 poeng.

X Ronny rangert føre Synnøve på beste 11. resultat. Her har Ronny 14 poeng, medan Synnøve har 13 poeng.


4/9/2017
Klubbmesterskap Mino HK, søndag 10. september kl. 13.00 


Stein Ove Stoddern vann klubbmesterskap 2016 føre Finn Stavenes og Walter Fagerstrand. Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2016.

 

Mino HK arrangerar søndag 10. september klokka 13.00 klubbmesterskap på grusbana bak Valhall.

Etter innleiande kasting blir klubbmesterskapet avvikla med cupkasting.

Startkontingent: kr. 50,-

Her er ein oversikt over resultata frå dei siste klubbmesterskapa. 

2016: 

1. Stein Ove Stoddern
2. Finn Stavenes
3. Walter Fagerstrand

2015: 
1. Gunnar D. Bugge
2. Harald Fagerstrand
3. Stein Ove Stoddern

2014: 
1. Stig Høynes
2. Stein Ove Stoddern 
3. Finn Stavenes

2013: 
1. Inge Byrkjeland
2. Walter Fagerstrand
3. Perry Lien

2012: 
1. Inge Byrkjeland
2. Stig Høynes
3. Finn Stavenes 

2011: 
1. Inge Byrkjeland
2. Finn Stavenes 
3. Walter Fagerstrand

2010: 
1. Inge Byrkjeland
2. Synnøve Fagerstrand
3. Gunnar D. Bugge

2009
1. Gunnar D. Bugge 
2. Stig Høynes
3. Henrik Stokkenes

2008:  
1. Gunnar D. Bugge 
2. Kristen Lotsberg  
3. Henrik Stokkenes

2007: 
1. Synnøve Fagerstrand
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2006: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Stig Høynes
3. Harald Fagerstrand

2005:
1. Stig Høynes
2. Gunnar D. Bugge 
3. Kristen Lotsberg 

2004: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunnar D. Bugge 
3. Tor Sandvik 

2003: 
1. Gunnar D. Bugge 
2. Tor Sandvik 
3. Stig Høynes

2002: 
1. Kristen Lotsberg 
2. Gunvald Hafsås 
3. Gunnar D. Bugge 

2001:
1. John Roar Øien
2. Walter Fagerstrand
3. Henrik Stokkenes

2000:
1. Kristen Lotsberg
2. Stig Høynes
3. Tor Sandvik

1999:

1. Kristen Losberg
2. Gunvald Hafsås
3. Henrik Stokkenes

1998:

1. Gunnar D. Bugge
2. Henrik Stokkenes
3. Stig Høynes

1997:
1. Henrik Stokkenes

 


Gunnar D. Bugge vann finalen mot Harald Fagerstrand i 2015.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2015.
Sjå film frå fjorårets finale i klubbmesterskapet.


Finn Stavenes, Stig Høynes og Stein Ove Stoddern under premieutdelinga på klubbmesterskapet 2014. Foto: Walter Fagerstrand
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2014. 


Inge Byrkjeland blei for fjerde året på rad klubbmester i Mino HK. 
Sjå bilder og resultat frå klubbmesterskapet 2013. 



Inge vann finalen mot Finn i klubbmesterskapet i 2011.


Gunnar gjekk til topps under klubbmesterskapet i 2009.
Gunnar tok sitt tredje napp i vandrepokalen og vann den til odel og eige.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet i 2009.



Synnøve blei klubbmester i 2007.
Sjå bilder frå klubbmesterskapet 2007.


4/9/2017
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann Norgescupen for lag


Mino HK sitt lag etter sesongavslutninga på Ålhus i Jølster.
Frå venstre: Finn Stavenes, Harald Fagerstrand, Walter Fagerstrand og Stein Ove Stoddern som er dei fire som er teljande på Mino HK sitt lag.
Sjå bilder og resultat frå NC 5.


 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann Norgescupen for lag 2017. Dette er sjuande året på rad at Mino HK vinn Norgescupen for lag.

Finn Stavenes, Harald Fagerstrand, Walter Fagerstrand og Stein Ove Stoddern er dei fire som er teljande på Mino HK sitt lag.

Sluttstilling Norgescupen Lag 2017:

1. Mino HK 6194
Stavenes, Finn 1626
Fagerstrand, Harald 1548
Fagerstrand, Walter 1536
Stoddern, Stein Ove 1484

2. Nordhordland HK 6062
Byrkjeland, Inge 1760
Johnsen, Roy Inge 1540
Dingen, Oddmund 1472
Nepstad, Reidar 1290

3. Vallset HK 5585
Törnlind, Dan 1574
Rønningen, Frode 1489
Dalheim, Per 1466
Rønningen, Else 1056

4. Skjold HK 4806
Årdal, Tollef 1704
Bolset, Trygve 1381
Juklestad, Nils J 885
Nedrebø, Johannes 836

5. Austblæsa HK 4687
Austegard, Arnfinn 1650
Flatøy, Helge 1200
Ertesvåg, Jim 1115
Osland, Kjell 722

6. Hobøl HK 3438
Berg, Oddmund 1044
Fredriksen, Ragnar 951
Arntzen, Ragnar 898
Hjertén, Knut 545

7. Førde HK 2614
Fauske, Signar 1340
Turøy, Oddvar 1274

8. Stord HK 1400
Vatna, Per Geir 769
Drageset, Arne 631

9. Gloppen HK 1142
Lund, Per 376
Kvile, Gunnar 264
Solheim, Klaus 259
Sunde, Alf 243

10. Skjergard HK 1055
Måge, Halvard 634
Torsvik, Rune 421

11. Spiralen HK 768
Lomheim, Per-Ivar 768

12. Sogn HK 480
Torgersen, Sondre 480

13. Storfjord HK 294
Stuen, Kåre 294


4/9/2017
Inge Byrkjeland vann Norgescupen Singel 2017


Dei tre beste i klasse 1 i Norgescupen samanlagt 2017.
Frå venstre: Tollef Årdal, Inge Byrkjeland og Arnfinn Austegard.
Sjå bilder og resultat frå NC 5.


 

Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK vann Norgescupen Singel 2017.

Byrkjeland vann Norgescupen føre Tollef Årdal, Skjold HK og Arnfinn Austegard, Austblæsa HK. 

I klasse 2 vann Olav Nilsen (Hobøl HK) føre May Kristin Seljenes (Mino HK) og Oddvar Slettemo (Hobøl HK).

Sluttstilling Norgescupen singel 2017:
Klasse 1:

1. Inge Byrkjeland Nordhordland HK 1760
2. Tollef Årdal Skjold HK 1704
3. Arnfinn Austegard Austblæsa HK 1650
4. Finn Stavenes Mino HK 1626
5. Dan Törnlind Vallset HK 1574
6. Harald Fagerstrand Mino HK 1548
7. Roy Inge Johnsen Nordhordland HK 1540
8. Walter Fagerstrand Mino HK 1536
9. Frode Rønningen Vallset HK 1489
10. Stein Ove Stoddern Mino HK 1484
11. Oddmund Dingen Nordhordland HK 1472
12. Per Dalheim Vallset HK 1466
13. Trygve Bolset Skjold HK 1381
14. Signar Fauske Førde HK 1340
15. Reidar Nepstad Nordhordland HK 1290
16. Oddvar Turøy Førde HK 1274
17. Helge Flatøy Austblæsa HK 1200
18. Synnøve Fagerstrand Mino HK 1177
19. Ronald Stoddern Mino HK 1134
20. Gunnar J. Bugge Mino HK 1120


22. Ronny Stoddern Mino HK 1095
30. Kåre Måge Mino HK 944
41. Henrik Stokkenes Mino HK 739
46. Siv Øen Mino HK 674
47. Anne-Kirsti Noste Mino HK 658
56. John Roar Øien Mino HK 436
76. Stig Høynes Mino HK 99
80. Arve Dahl Mino HK 67

Totalt 82 deltakarar

Klasse 2:
1. Olav Nilsen, Hobøl HK 1712
2. May Kristin Seljenes, Mino HK 1686
3. Oddvar Slettemo, Hobøl HK 1544

Totalt åtte deltakarar

 


Olav Nilsen frå Hobøl HK vann klasse 2 i norgescupen samanlagt 2017.
Sjå bilder og resultat frå NC 5.


3/9/2017
Inge Byrkjeland vann NC 5 på Ålhus i Jølster


Inge Byrkjeland vann dagens NC 5 på Ålhus i Jølster.
Sjå bilder og resultat frå NC 5.


 

Skjold HK har i dag arrangert NC 5 på grusbana ved Borgja på Ålhus i Jølster.

Kastarane frå Nordhordland HK stakk av med tre av dei fire fyrste plassane i dagens stemne. Inge Byrkjeland vann finalen mot Roy Inge Johnsen, medan Finn Stavenes frå Mino HK vann bronsefinalen mot Oddmund Dingen.

Totalt 10 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dagens stemne.

Sjå bilder og resultat frå NC 5.


Klasse 1, gruppe A
1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
3. Finn Stavenes, Mino HK
4. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
5. Harald Fagerstrand, Mino HK
6. Dan Törnlind, Vallset HK
7. Stein Ove Stoddern, Mino HK
8. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
9. Tollef Årdal, Skjold HK
10. Per Dalheim, Vallset HK
11. Frode Rønningen, Vallset HK
12. Walter Fagerstrand, Mino HK
13. Oddvar Turøy, Førde HK
14. Ronny Stoddern, Mino HK
15. Helge Flatøy, Austblæsa HK
16. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
17. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
18. Tom Årdal, Skjold HK
19. Signar Fauske, Førde HK
20. Trygve Bolset, Skjold HK
21. Arne Drageset, Stord HK
22. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
23. Ronald Stoddern, Mino HK
24. Kåre Måge, Mino HK
25. Sverre Dale, Nordhordland HK
26. Kjell Evensen, Vallset HK

Klasse 1, gruppe B
27. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
28. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
29. Oddmund Berg, Hobøl HK
30. Siv Øen, Mino HK
31. Øystein Årdal, Skjold HK
32. Tormod Flatjord, Skjold HK
33. Johannes Nedrebø, Skjold HK
34. Torbjørg Årdal, Skjold HK
35. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
36. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
37. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
38. Alf Sunde, Gloppen HK
39. Per Lund, Gloppen HK
40. Morten Fløtre, Gloppen HK
41. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2

1. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
2. Olav Nilsen, Hobøl HK
3. Jan Enger, Hobøl HK


2/9/2017
Arnfinn Austegard vann NC 4 på Ålhus i Jølster


Arnfinn Austegard vann NC 4 på Ålhus i Jølster.
Bildet er frå NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.
 

Skjold HK har i dag arrangert NC 4 på grusbana ved Borgja på Ålhus i Jølster.

Arnfinn Austegard frå Ausblæsa HK vann finalen mot Harald Fagerstrand, medan Tollef Årdal frå Skjold HK vann bronsefinalen mot Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK.

Totalt 10 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dagens stemne.

Klasse 1, gruppe A
1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Harald Fagerstrand, Mino HK
3. Tollef Årdal, Skjold HK
4. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Dan Törnlind, Vallset HK
6. Oddvar Turøy, Førde HK
7. Signar Fauske, Førde HK
8. Per Dalheim, Vallset HK
9. Finn Stavenes, Mino HK
10. Trygve Bolset, Skjold HK
11. Walter Fagerstrand, Mino HK
12. Nils J Juklestad, Skjold HK
13. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
14. Helge Flatøy, Austblæsa HK
15. Ronald Stoddern, Mino HK
16. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
17. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
18. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
19. Frode Rønningen, Vallset HK
20. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
21. Andreas Bolset, Skjold HK
22. Kåre Stuen, Storfjord HK
23. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
24. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
25. Johannes Nedrebø, Skjold HK
26. Kåre Måge, Mino HK
27. Tom Årdal, Skjold HK
28. Oddmund Berg, Hobøl HK
29. Stein Ove Stoddern, Mino HK
30. Øystein Årdal, Skjold HK
31. Sverre Dale, Nordhordland HK
32. Arne Drageset, Stord HK
33. Ronny Stoddern, Mino HK
34. Leif Heggheim, Gloppen HK
35. Åse Fure, Gloppen HK
36. Ragnar Arntzen, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B
37. Tormod Flatjord, Skjold HK
38. Kjell Evensen, Vallset HK
39. Siv Øen, Mino HK
40. Per Lund, Gloppen HK
41. Kjell Osland, Austblæsa HK
42. Otto Kristiansen, Hobøl HK
43. Torbjørg Årdal, Skjold HK
44. Alf Sunde, Gloppen HK
45. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
46. Morten Fløtre, Gloppen HK
47. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Jan Enger, Hobøl HK 
2. Olav Nilsen, Hobøl HK
3. Oddvar Slettemo, Hobøl HK


30/8/2017
Resultat onsdagstreninga 30. august


Kåre Måge og Finn Stavenes under onsdagstreninga 18. juni 2014.
Sjå bilder og resultat frå onsdagstreninga 18. juni 2014.  

 

10 deltakarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks kampar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Dei seks beste gjekk til A-cup, medan dei fire neste gjekk til B-cup.

Finn vann finalen mot Walter, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Ronald.

NB! Neste trening er måndag 4. september kl. 18.00. 

Neste onsdagstrening er onsdag 6. september kl. 18.00. 


Resultat onsdagstreninga 30. august:
A-cup:

1. Finn 11p-127
2. Walter 10p-134
3. Synnøve 9p-110
4. Ronald 9p-112
5. Stein Ove 10p-125
6. Harald 10p-123

B-cup:

1. Henrik 6p-90
2. John Roar 8p-103
3. Ronny 6p-94
3. Titti 1p-37

Innleiande:
1. Finn 11p-127
2. Walter 10p-134
3. Stein Ove 10p-125
4. Harald 10p-123
5. Ronald 9p-112
6. Synnøve 9p-110
7. John Roar 8p-103
8. Ronny 6p-94
9. Henrik 6p-90
10. Titti 1p-37


Stillinga samanlagt etter 19 av 25 onsdagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 192
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 18 + 17 = 191
3. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 188
4. Synnøve 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 16 + 16 = 186
5. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
6. Walter 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 173
7. Henrik 20 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 169
8. Ronny 20 + 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 14 = 160
9. Ronald 17 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 = 150
10. John R. 19 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 = 138
11. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 = 122
12. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 = 122
13. Siv 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 49
14. Arve 16 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13


28/8/2017
Resultat måndagstreninga 28. august


Harald vann dagens måndagstrening.
Bildet er frå onsdagstreninga 7. mai 2014.
Sjå bilder frå onsdagstreninga 7. mai 2014.

 

Sju deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Harald var best innleiande og fekk walkover i fyrste cuprunde.

Harald vann finalen mot Ronald 22-17, medan John Roar vann 21-19 mot Stein Ove i bronsefinalen.

NB! Neste trening er onsdag 30. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 4. september kl. 18.00. 

Resultat måndagstreninga 28. august:
A-cup:

1. Harald 14p-152
2. Ronald 8p-117
3. John Roar 10p-118
4. Stein Ove 11p-133
5. Finn 11p-144
6. Henrik 10p-125
7. Siv 6p-83

Innleiande:
1. Harald 14p-152
2. Finn 11p-144
3. Stein Ove 11p-133
4. Henrik 10p-125
5. John Roar 10p-118
6. Ronald 8p-117
7. Siv 6p-83

Stillinga samanlagt etter 21 av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 = 196
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 18 = 186
5. Walter 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 = 177
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 = 167
7. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 163
8. John R. 18 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 = 162
9. Ronny 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 14 = 161
10. Ronald 19 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 = 143
11. Siv 18 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 = 127
12. May Kristin 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 120
13. Titti 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 + 10 = 113
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9


28/8/2017
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok med ni kastarar på Flatøy


Kåre Måge var ein av kastarane frå Mino HK som deltok på Flatøy.

 

Austblæsa HK har denne helga arrangert DM Par søndre Vestland, Flatøy Cup og Flatøy Open på skuleplassen på Flatøy Skule.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb stilte med ni kastarar på helgas stemner.

Flatøy Cup, laurdag 26. august

Klasse 1, gruppe A
1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
3. Stein Ove Stoddern, Mino HK
4. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
5. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
6. Finn Stavenes, Mino HK
7. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
8. Harald Glomnes, Nordhordland HK
9. Kåre Måge, Mino HK
10. Ronald Stoddern, Mino HK
11. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
12. Sverre Dale, Nordhordland HK
13. Harald Fagerstrand, Mino HK
14. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
15. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
16. Ronny Stoddern, Mino HK
17. Helge Flatøy, Austblæsa HK
18. Magnus Austrheim, Nordhordland HK

Klasse 1, gruppe B
19. Morten Sakstad, Nordhordland HK
20. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
21. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
22. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
23. Siv Øen, Mino HK


DM Par søndre Vestland, laurdag 26. august
1. Arnfinn Austegard/Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
2. Audhild Sagosen/Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Harald Fagerstrand/Stein Ove Stoddern, Mino HK
4. Oddmund Dingen/Harald Glomnes, Nordhordland HK
5. Ronny Stoddern/Finn Stavenes, Mino HK
6. Synnøve Fagerstrand/Ronald Stoddern HK
7. Reidar Nepstad/Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
8. Arvid Reigstad/Morten Sakstad, Nordhordland HK
9. Henrik Flatøy/Helge Flatøy, Austblæsa HK
10. Kåre Måge/Siw Øen, Mino HK
11. Anne Kirsti Noste/Sverre Dale, Nordhordland HK


Flatøy Open, søndag 27. august

Klasse 1, gruppe A
1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
4. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
5. Stein Ove Stoddern, Mino HK
6. Magnus Austrheim, Nordhordland HK
7. Ronald Stoddern, Mino HK
8. Johannes Nedrebø, Skjold HK
9. Harald Fagerstrand, Mino HK
10. Tollef Årdal, Skjold HK
11. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
12. Finn Stavenes, Mino HK
13. Trygve Bolset, Skjold HK
14. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
15. Helge Flatøy, Austblæsa HK
16. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
17. Harald Glomnes, Nordhordland HK
18. Kåre Måge, Mino HK
19. Sverre Dale, Nordhordland HK
20. Ronny Stoddern, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
21. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
22. Morten Sakstad, Nordhordland HK
23. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
24. Siv Øen, Mino HK
25. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
26. Anne-Kirsti Noste, Mino HK

Klasse 2
1 Yngve Bø, Nordhordland HK


21/8/2017
Resultat onsdagstreninga 23. august


Ronny Stoddern vann gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå NM Lag som blei arrangert på Ålhus i Jølster.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2016.

 

10 kastarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei seks beste gjekk til A-cup, medan dei fire neste gjekk til B-cup.

Ronny vann finalen mot Synnøve 21-16, medan Finn vann bronsefinalen mot Walter 22-3. 

NB! Neste trening er måndag 28. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 30. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 23. august:
A-cup: 
1. Ronny
2. Synnøve
3. Finn
4. Walter
5. Stein Ove
6. Gunnar

B-cup:

1. Harald
2. Henrik
3. John Roar
4. Ronald

Innleiande:

1. Finn  316 poeng - 39 ringar
2. Synnøve 300 poeng - 24 ringar
3. Stein Ove 279 poeng - 19 ringar
4. Walter 271 poeng - 22 ringar
5. Ronny  254 poeng - 16 ringar
6. Gunnar 247 poeng - 16 ringar
7. Harald 245 poeng - 17 ringar
8. Henrik 233 poeng - 17 ringar
9. John Roar  232 poeng - 13 ringar
10. Ronald 229 poeng - 12 ringar 


21/8/2017
Resultat måndagstreninga 21. august


Harald vann dagens måndagstrening
Bildet er frå måndagstreninga 2. juni 2014.
Sjå nokre bilder frå måndagstreninga 2. juni 2014.

 

11 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei seks beste gjekk til A-cup, medan dei fire neste gjekk til B-cup.

Synnøve kasta berre innleiande kasting.
 
Harald vann finalen mot Walter 21-16, medan Gunnar vann bronsefinalen mot Finn 21-9. 

NB! Neste trening er onsdag 23. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 28. august kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 21. august:
A-cup: 
1. Harald
2. Walter
3. Gunnar
4. Finn
5. Stein Ove
6. John Roar

B-cup:

1. Henrik
2. Titti
3. Ronald
4. Siv

11. Synnøve

Innleiande:

1. Harald  275 poeng
2. Finn 271 poeng
3. Gunnar 266 poeng
4. Synnøve 257 poeng
5. Walter  257 poeng
6. Stein Ove 253 poeng
7. John Roar 250 poeng
8. Ronald 212 poeng
9. Henrik 210 poeng
10. Titti 153 poeng
11. Siv 128 poeng


21/8/2017
Resultat onsdagstreninga 16. august


Sjefen i Mino HK vann onsdagstreninga 16. august.

 

12 deltakarar var med på onsdagstreninga 16. august. Ein kasta seks kampar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Ni kastarar gjekk vidare til A-cup, medan tre gjekk til B-cup.   

Synnøve vann finalen mot John Roar 21-8, medan Harald vann bronsefinalen mot Walter 22-19.

Resultat onsdagstreninga 16. august:
A-cup:
1. Synnøve 11p-126
2. John Roar 10p-124
3. Harald 10p-123
4. Walter 9p-112
5. Finn 11p-131
6. Stein Ove 7p-87
7. Ronald 9p-109
8. Gunnar 7p-110
9. Henrik 7p-94

B-cup:
1. Ronny 5p-90
2. Titti 3p-54
3. Arve 4p-69

Innleiande:
1. Finn 11p-131
2. Synnøve 11p-126
3. John Roar 10p-124
4. Harald 10p-123
5. Walter 9p-112
6. Ronald 9p-109
7. Gunnar 7p-110
8. Henrik 7p-94
9. Stein Ove 7p-87
10. Ronny 5p-90
11. Arve 4p-69
12. Titti 3p-54


15/8/2017
Resultat måndagstreninga 14. august


Stein Ove Stoddern vann gårsdagens måndagstrening.

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks kampar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle ni kastarane gjekk vidare til A-cup.  

Stein Ove vann finalen mot Harald 21-17, medan Finn vann 23-7 mot Gunnar i bronsefinalen.

Neste trening er onsdag 16. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 21. august kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 14. august:
A-cup:
1. Stein Ove 8p-101
2. Harald 8p-107
3. Finn 10p-122
4. Gunnar 8p-108
5. Synnøve 11,5p-115
6. John Roar 9p-115
7. Ronny 9p-119
8. Walter 7,5p-108
9. Ronald 5p-84

Innleiande:
1. Synnøve 11,5p-115
2. Finn 10p-122
3. Ronny 9p-119
4. John Roar 9p-115
5. Gunnar 8p-108
6. Harald 8p-107
7. Stein Ove 8p-101
8. Walter 7,5p-108
9. Ronald 5p-84

Stillinga samanlagt etter 19 av 25 måndagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 = 194 *
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 = 194 *
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 = 193
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 = 185
5. Walter 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 = 174
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 13 = 165
7. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 = 163
8. Ronny 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 14 = 161
9. John R. 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 + 15 = 159
10. Ronald 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 = 136
11. May Kristin 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 120
12. Siv 18 + 14 + 14 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 + 0 = 111
13. Titti 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 = 110
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9

* Harald rangert føre Stein Ove på beste 11. resultat. Her har Harald 19 poeng, medan Stein Ove har 18 poeng.


13/8/2017
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har arrangert DM par og NM Hesteskogolf


Synnøve Fagerstrand og Andreas Bolset vann NM Hesteskogolf.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf og DM Par

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag arrangert DM Par og NM Hesteskogolf på grusbana og i området rundt Valhall.

I NM Hesteskogolf blei Synnøve Fagerstrand norgesmester i kvinneklassa  føre Britt Remme og Gudrun Syversen.

I herreklassa blei Andreas Bolset norgesmester føre Trygve Bolset og Magne Gloppestad.

DM Par blei vunne av Signar Fauske frå Førde HK og Kåre Stuen frå Storfjord HK. Her blei Finn Stavenes og Ronny Stoddern frå Mino HK nummer to.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf og DM Par

NM Hesteskogolf kvinner
1. Synnøve Fagerstrand Mino HK 94
2. Britt Remme Mino HK 96
3. Gudrun Syversen Mino HK 96
4. Marit Meland Skjold HK 96
5. Liv Berit Bjørlo Mino HK 98

NM Hesteskogolf menn
1. Andreas Bolset Skjold HK 78
2. Trygve Bolset Skjold HK 80
3. Magne Gloppestad Gloppen HK 84
4. Ronny Stoddern Mino HK 84
5. Inge Byrkjeland Nordhordland HK 86
6. Oddvar Bolset Skjold HK 86
7. Harald Fagerstrand Mino HK 86
8. Johannes Nedrebø Skjold HK 87
9. Stein Ove Stoddern Mino HK 89
10. Terje Bjørlo Olsen Mino HK 90
11. Gunnar Bugge Mino HK 91
12. Halvard Måge Skjærgard HK 92
13. Finn Stavenes Mino HK 98
14. Morten Fløtre Gloppen HK 98

Barneklasse
1. Nicklas B. Syversen Mino HK 90
2. Felix A. Grimsland Mino HK 104
3. Christina Fagerstrand Mino HK 105
4. Ronja B Syversen Mino HK 105
5. Maria Eimhjellen Mino HK 107
6. Marion Stoddern Mino HK 121

DM Par
Klasse 1, gruppe A

1 Signar Fauske, Førde HK/Kåre Stuen, Storfjord HK
2 Finn Stavenes/Ronny Stoddern, Mino HK
3 Tollef Årdal/Johannes Nedrebø, Skjold HK
4 Synnøve Fagerstrand/Walter Fagerstrand, Mino HK
5 John Roar Øien/Henrik Stokkenes, Mino HK
6 Jim Ertesvåg, Austblæsa HK/Halvard Måge, Skjærgard HK
7 Klaus Solheim/Gunnar Kvile, Gloppen HK
8 Harald Fagerstrand/Gunnar Bugge, Mino HK
9 Trygve Bolset/Andreas Bolset, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B
10 Kåre Måge/Siv Øen, Mino HK
11 Stein Ove Stoddern/Ronald Stoddern, Mino HK
12 Alv Sunde/Per Lund, Gloppen HK

 


Dei tre beste i kvinneklassa i NM Hesteskogolf. Frå venstre: Gudrun
Syversen (Bronse), Synnøve Fagerstrand (Gull) og Britt Remme (Sølv)


Dei tre beste i herreklassa i NM Hesteskogolf. Frå venstre: Trygve
Bolset (Sølv), Andreas Bolset (Gull) og Magne Gloppestad (Bronse)


Deltakarane i barneklassa i Hesteskogolf.


Synnøve Fagerstrand under NM i Hesteskogolf.


Terje Bjørlo Olsen brukte 90 kast på dei to rundane i NM i Hesteskogolf.


Godt humør Morten Fløtre og Ronny Stoddern var som vanlig i godt humør.


Magne Gloppestad, Gunnar D. Bugge og Johannes Nedrebø


12/8/2017
Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har arrangert DM Singel og NM Mix


Dei tre beste under dagens DM Singel blei dei samme tre som under
NM X-kast heilmatch på Nordfjordeid 26. juni 2016.
Frå venstre: Finn Stavenes, Tollef Årdal og Synnøve Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb har i dag arrangert DM Singel og NM Mix på grusbana bak Valhall.

Tollef Årdal frå Skjold HK gjekk til topps i DM Singel, etter å ha vunne finalen mot Finn Stavenes frå Mino HK. I bronsefinalen vann Synnøve Fagerstrand frå Mino HK mot Roy Inge Johnsen frå Nordhordland HK.  

I NM Mix vann Audhild Sagosen og Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK. 2. plassen gjekk til Gro Dvergsdal og Andreas Bolset frå Skjold HK, medan Marit Meland og Trygve Bolset frå Skjold HK blei nummer tre. 

DM Singel
Klasse 1, gruppe A
1. Tollef Årdal Skjold
2. Finn Stavenes Mino HK
3. Synnøve Fagerstrand Mino HK
4. Roy Inge Johnsen Nordhordland
5. Signar Fauske Førde
6. Walter Fagerstrand Mino HK
7. Trygve Bolset Skjold
8. Henrik Stokkenes Mino HK
9. Stein Ove Stoddern Mino HK
10. Inge Byrkjeland Nordhordland
11. Jim Ertesvåg Austblæsa
12. Kåre Stuen Storfjord
13. Gunnar Bugge Mino HK
14. Andreas Bolset Skjold
15. Reidar Nepstad Nordhordland
16. Ronny Stoddern Mino HK
17. Harald Fagerstrand Mino HK
18. Johannes Nedrebø Skjold

Klasse 1, gruppe B

19. Audhild Sagosen Nordhordland
20. Ronald Stoddern Mino HK
21. Halvard Måge Skjergard
22. Tormod Flatjord Skjold
23. John Øien Mino HK
24. Kåre Måge Mino HK
25. Siv Øen Mino HK
26. Per Lund Gloppen
27. Marit Meland Skjold
28. Morten Fløtre Gloppen


NM Mix

1. Audhild Sagosen/Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Andreas Bolset/Gro Dvergsdal, Skjold HK
3. Marit Meland/Trygve Bolset, Skjold HK
4. Kåre Måge Mino/Siv Øen, Mino HK
5. Synnøve Fagerstrand/Walter Fagerstrand, Mino HK
6. Synnøve Aasebø/Harald Fagerstrand, Mino HK
7. Randi Rygg/Gunnar Kvile, Gloppen HK
8. Tollef Årdal/Torbjørg Årdal, Skjold HK
9. Gunnar D. Bugge/Ronja Syvertsen, Mino HK
10. Johannes Nedrebø/Gunn Britt Felde, Skjold HK
11. Stein Ove Stoddern/Britt Remme, Mino HK
12. Åse Anita Brekke/Ronny Stoddern, Mino HK


10/8/2017
Tollef Årdal gjekk til topps under Ope Skjoldmesterskap


Tollef Årdal gjekk til topps under årets Ope Skjoldmesterskap.
På bildet ser vi dei tre beste i Norgescupen Single 2013.
Sjå bilder og resultat frå NC 4 på Nordfjordeid 1. september 2013.

 

Skjold Hesteskoklubb arrangerte i går ettermiddag Ope Skjoldmesterskap på grusbana ved Helgatun i Årdal i Jølster.

Tollef Årdal frå Skjold HK gjekk til topps i stemnet, etter å ha vunne finalen mot Harald Fagerstrand frå Mino HK. I bronsefinalen vann Walter Fagerstrand frå Mino HK mot Trygve Bolset frå Skjold HK.  

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb stilte med 10 kastarar på gårsdagens stemne.

Klasse 1, gruppe A
1. Tollef Årdal, Skjold HK
2. Harald Fagerstrand, Mino HK
3. Walter Fagerstrand, Mino HK
4. Trygve Bolset, Skjold HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Oddvar Turøy, Førde HK
7. Gunnar Kvile, Gloppen HK
8. Ronald Stoddern, Mino HK
9. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
10. Gunnar Bugge, Mino HK
11. Andreas Bolset, Skjold HK
12. Per Lund, Gloppen HK
13. Stein Ove Stoddern, Mino HK
14. Ronny Stoddern, Mino HK
15. Kåre Måge, Mino HK
16. Johannes Nedrebø, Skjold HK
17. Klaus Solheim, Gloppen HK
18. Tormod Flatjord, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B
1. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
2. Åse Fure, Gloppen HK
3. Torbjørg Årdal, Skjold HK
4. Signar Fauske , Førde HK
5. Henrik Stokkenes, Mino HK
6. Gro Sårheim Dvergsdal, Skjold HK
7. Alv Sunde, Gloppen HK
8. Siv Øen, Mino HK
9. Reidar Skrøppa, Gloppen HK


7/8/2017
Resultat måndagstreninga 7. august


Walter var den klart beste kastaren under dagens måndagstrening.
Bildet er frå NM-helga på Nordfjordeid 3.-5. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 3. juli 2015.

Sjå bilder og resultat frå NC1 og NM Mix 4. juli 2015.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 5. juli 2015.

 

11 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem kampar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. Den beste i B-kongelaget kvalifiserte seg til A-kongelaget. 

Walter var best i kongelaget, og vann treninga føre Harald og Stein Ove.

NB! Neste trening er måndag 14. august kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 7. august:
A-kongelag:
1. Walter 9+115=124
2. Harald 7+113=120
3. Stein Ove 8+107=115
4. John Roar 9+100=109
5. Synnøve 7+98=105
6. Gunnar 7+94=101
7. Ronny 9+88=97

B-kongelag:

1. Harald 7+108=115 (opprykk)
2. Henrik 6+99=105
3. Ronald 4+97=101
4. Siv 5+75=80
5. May Kristin 6+51=57

Innleiande:
John Roar 9p-104 *
Walter 9p-104 *
Ronny 9p-100
Stein Ove 8p-91
Gunnar 7p-98
Synnøve 7p-94
Harald 7p-91
Henrik 6p-77
May Kristin 6p-75
Siv 5p-88
Ronald 4p-64

* John Roar rangert føre Walter på høgast score i enkeltkamp.


3/8/2017
Resultat onsdagstreninga 2. august


Finn Stavenes vann gårsdagens onsdagstrening.
Finn Stavenes og Kåre Måge under ei trening på grusbana bak Valhall.

 

11 kastarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle 11 kastarane gjekk til A-cup. Dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i 1. cuprunde.

Finn vann finalen mot Gunnar 23-6, medan Stein Ove vann 22-12 mot Harald i bronsefinalen. 

NB! Neste trening er måndag 7. august kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 16. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 2. august:
A-cup: 
1. Finn 10p-114
2. Gunnar 11p-133
3. Stein Ove 7p-98
4. Harald 9p-108
5. Synnøve 10p-125 *
6. Ronald 10p-125 *
7. Ronny 10p-115
8. Walter 9p-119
9. Henrik 9p-112
10. John Roar 6p-93
11. May Kristin 4p-73

* Synnøve rangert føre Ronald på høgast score i enkeltkamp.

Innleiande:
1. Gunnar 11p-133
2. Synnøve 10p-125 *
3. Ronald 10p-125 *
4. Ronny 10p-115
5. Finn 10p-114
6. Walter 9p-119
7. Henrik 9p-112
8. Harald 9p-108
9. Stein Ove 7p-98
10. John Roar 6p-93
11. May Kristin 4p-73

* Synnøve rangert føre Ronald på høgast score i enkeltkamp.


Stillinga samanlagt etter 16 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 17 + 17 = 190
2. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 188 *
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 = 188 *
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Henrik 20 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 169
6. Synnøve 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 16 + 16 + 15 + 15 + 0 = 159
7. Walter 19 + 19 + 19 + 16 + 16 + 16 + 15 + 13 + 13 + 12 = 158
8. Ronny 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 14 + 13 = 153
9. Ronald 17 + 16 + 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 = 144
10. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 = 122
11. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 120
12. John R. 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 11 + 11 + 9 + 0 + 0 = 103
13. Siv 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 49
14. Arve 16 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13

* Stein Ove rangert føre Finn på beste 11. resultat. Her har Stein Ove 18 poeng, medan Finn har 17 poeng.


31/7/2017
Resultat måndagstreninga 31. juli


Finn vann dagens finale mot Henrik, medan John slo til med 6. plass.

 

12 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Ni kastarar gjekk til A-cup, medan tre kastarar gjekk til B-cup.

Finn vann finalen mot Henrik, medan Gunnar vann bronsefinalen mot Stig.

NB! Neste trening er onsdag 2. august kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 7. august kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 31. juli:
A-cup: 
1. Finn 10p-113
2. Henrik 10p-112
3. Gunnar 5p-63
4. Stig 7p-92
5. Stein Ove 8p-87
6. John Roar 6p-88
7. Harald 9p-105
8. Ronny 8p-96
9. Ronald 5p-73

A-cup: 
1. Titti 3p-53
2. Siv 1p-45
3. May Kristin 2p-56

Innleiande:
1. Finn 10p-113
2. Henrik 10p-112
3. Harald 9p-105
4. Ronny 8p-96
5. Stein Ove 8p-87
6. Stig 7p-92
7. John Roar 6p-88
8. Ronald 5p-73
9. Gunnar 5p-63
10. Titti 3p-53
11. May Kristin 2p-56
12. Siv 1p-45


Stillinga samanlagt etter 17 av 25 måndagstreningar:
1. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 = 192 *
2. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 192 *
3. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 17 = 192 *
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 + 17 = 185
5. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 = 170
6. Henrik 19 + 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 13 = 165
7. Ronny 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 14 = 161
8. John R. 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 15 + 13 + 13 = 153
9. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 11 + 0 = 142
10. Ronald 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 = 136
11. May Kristin 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 120
12. Titti 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 = 110
13. Siv 18 + 14 + 14 + 13 + 12 + 10 + 10 + 9 + 0 + 0 = 100
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 51
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9

* Finn og Stein Ove rangert føre Harald på beste 11. resultat. Her har Finn og Stein Ove 17 poeng, medan Harald har 15 poeng.

* Finn rangert føre Stein Ove på beste 12. resultat. Her har Finn 17 poeng, medan Stein Ove har 16 poeng.


27/7/2017
Resultat onsdagstreninga 26. juli


Finn Stavenes vann gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er frå Ope Gloppenmsterskap 24. juli 2014.
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap.

 

Fire kastarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta dobbel serie innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting.

Finn vann finalen mot Gunnar, medan Stein Ove vann bronsefinalen mot May Kristin.

NB! Neste trening er måndag 31. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 2. august kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 26. juli:
A-cup:
1. Finn 11p-127
2. Gunnar 11p-120
3. Stein Ove 5p-81
4. May Kristin 4p-72

Innleiande:
1. Finn 11p-127
2. Gunnar 11p-120
3. Stein Ove 5p-81
4. May Kristin 4p-72

Stillinga samanlagt etter 15 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 17 + 17 = 190
2. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 18 = 188
3. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 = 185
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 = 180
5. Henrik 20 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 15 = 169
6. Ronny 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 = 152
7. Walter 19 + 19 + 19 + 16 + 16 + 16 + 15 + 13 + 12 + 0 = 145
8. Synnøve 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 16 + 15 + 15 + 0 + 0 = 143
9. Ronald 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 = 141
10. May Kristin 17 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 = 121
11. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 120
12. John R. 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 = 92
13. Siv 14 + 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 49
14. Arve 16 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13


24/7/2017
Resultat måndagstreninga 24. juli


Finn jublar etter finaleseieren mot Gunnar på dagens trening.

 

Åtte kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle åtte kastarane gjekk til A-cup, og dei to beste fekk walkover i fyrste cuprunde.

Finn vann finalen mot Gunnar 24-4, medan Ronny vann 23-18 mot Stig i bronsefinalen.

NB! Neste trening er onsdag 26. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 31. juli kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 24. juli:
A-cup: 
1. Finn 9p-107
2. Gunnar 10p-131
3. Ronny 7p-89
4. Stig 5p-77
5. Henrik 7p-87
6. Ronald 4p-64
7. Siv 6p-74
8. May Kristin 3p-70

Innleiande:
1. Gunnar 10p-131
2. Finn 9p-107
3. Ronny 7p-89
4. Henrik 7p-87
5. Siv 6p-74
6. Stig 5p-77
7. Ronald 4p-64
8. May Kristin 3p-70

Stillinga samanlagt etter 16 av 25 måndagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 192
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 17 = 192
3. Finn 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 = 189
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 = 184
5. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 = 170
6. Ronny 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 15 + 14 + 14 + 14 = 161
7. Henrik 19 + 19 + 18 + 17 + 16 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 = 159
8. John R. 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 13 + 13 + 12 = 150
9. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 16 + 15 + 15 + 14 + 11 + 0 = 142
10. Ronald 15 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 = 136
11. May Kristin 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 = 120
12. Titti 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 + 9 = 108
13. Siv 18 + 14 + 14 + 13 + 12 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 = 90
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 34
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9


19/7/2017
Resultat onsdagstreninga 19. juli


Synnøve gjekk til topps på dagens onsdagstrening.
På bildet ser vi dei tre medaljevinnarane i NM X-kast heilmatch i 2016.
Frå venstre: Finn Stavenes, Tollef Årdal og Synnøve Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Åtte kastarar var med på dagens onsdagstrening. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Seks kastrarar gjekk til A-cup, medan to kastarar gjekk til B-cup.

Synnøve vann finalen mot Gunnar, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronald. 

NB! Neste trening er måndag 24. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 26. juli kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 19. juli:
A-cup: 
1. Synnøve 10p-117
2. Gunnar 11p-128
3. Finn 11p-122
4. Ronald 8p-107
5. Walter 8p-98
6. Henrik 7p-94

B-cup:
1. Siv 5p-78
2. May Kristin 4p-77

Innleiande:

1. Gunnar 11p-128
2. Finn 11p-122
3. Synnøve 10p-117
4. Ronald 8p-107
5. Walter 8p-98
6. Henrik 7p-94
7. Siv 5p-78
8. May Kristin 4p-77


17/7/2017
Resultat måndagstreninga 17. juli


Finn Stavenes vann dagens måndagstrening.
Bildet er frå Ope Gloppemesterskap ved Breimshallen 11. juli. 
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap.

 

Sju kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle gjekk vidare til A-cup, og den beste innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.

Finn vann finalen mot Henrik, medan Siv vann bronsefinalen mot Stein Ove. 

NB! Neste trening er onsdag 19. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 24. juli kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 17. juli:
A-cup: 
1. Finn 10p-117
2. Henrik 7p-90
3. Siv 3p-44
4. Stein Ove 8p-92
5. Synnøve 9p-103
6. Ronny 8p-92
7. May Kristin 4p-62

Innleiande:

1. Finn 10p-117
2. Synnøve 9p-103
3. Stein Ove 8p-92 *
4. Ronny 8p-92 *
5. Henrik 7p-90
6. May Kristin 4p-62
7. Siv 3p-44

* Stein Ove rangert føre Ronny på høgast score i enkeltkamp. 


13/7/2017
Resultat onsdagstreninga 12. juli


Henrik gjekk til topps på gårsdagens onsdagstrening.
På bildet ser vi Henrik og John Roar som blei norgesmester i Par.
Bildet er tatt under NM Lag på grusbana ved Breimshallen 2. juli.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2017.

 

Ni deltakarar var med på gårsdagens onsdagstrening. Ein kasta fem kampar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. Alle ni kastarane gjekk vidare til A-kongelaget. 

Harald og Synnøve enda begge opp med totalt 123 poeng (med innleiande), men Henrik blei rangert føre Synnøve på grunn av beste kongelag. 

NB! Neste trening er måndag 17. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 19. juli  kl. 18.00. 

Resultat onsdagstreninga 12. juli:
A-kongelag:

1. Henrik 7+116=123 *
2. Synnøve 10+113=123 *
3. Finn 8+106=114
4. Gunnar 10+100=110
5. Stein Ove 8+98=106
6. Ronald 6+98=104
7. Ronny 5+95=100
8. Siw-Hege 4+42=46
9. Titti 4+0=4

* Henrik rangert føre Synnøve på grunn av beste kongelag.

Innleiande:
1. Synnøve 10p-111
2. Gunnar 10p-108
3. Stein Ove 8p-105
4. Finn 8p-100
5. Henrik 7p-94
6. Ronald 6p-78
7. Ronny 5p-71
8. Siw-Hege 4p-63
9. Titti 4p-59

Stillinga samanlagt etter 13 av 25 onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 17 + 17 = 190
2. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 = 187
3. Finn 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 = 179
4. Gunnar 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 15 + 15 + 15 = 172
5. Henrik 20 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 14 = 168
6. Ronny 18 + 18 + 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 = 152
7. Ronald 16 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 = 136
8. Walter 19 + 19 + 19 + 16 + 16 + 15 + 13 + 12 + 0 + 0 = 129
9. Synnøve 20 + 19 + 19 + 19 + 16 + 15 + 15 + 0 + 0 + 0 = 123
10. Titti 17 + 13 + 13 + 13 + 12 + 11 + 11 + 10 + 10 + 10 = 120
11. May Kristin 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 + 9 + 0 = 100
12. John R. 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 = 92
13. Siv 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 35
14. Arve 16 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30
15. Siw-Hege 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 13


11/7/2017
Kjell Aske gjekk til topps under Ope Gloppenmesterskap


Dei tre beste under dagens Ope Gloppemesterskap.
Finn Stavenes, Kjell Aske og Walter Fagerstrand.
Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap.

 

Gloppen Hesteskoklubb arrangerte i ettermiddag Ope Gloppemesterskap på grusbana ved Breimshallen på Reed. 

Kjell Aske frå Gloppen HK gjekk til topps i stemnet, etter å ha vunne finalen mot Finn Stavenes frå Mino HK. I bronsefinalen vann Walter Fagerstrand frå Mino HK mot klubbkameraten John Roar Øien.  

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb stilte med 12 kastarar på dagens stemne.

Sjå bilder og resultat frå Ope Gloppenmesterskap.

Klasse 1, gruppe A
1. Kjell Aske, Gloppen HK
2. Finn Stavenes, Mino HK
3. Walter Fagerstrand, Mino HK
4. John Roar Øien, Mino HK
5. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
6. Stein Ove Stoddern, Mino HK
7. Klaus Solheim, Gloppen HK
8. Gunnar D. Bugge, Mino HK
9. Tollef Årdal, Skjold HK
10. Trygve Bolset, Skjold HK
11. Tom Årdal, Skjold HK
12. Signar Fauske, Førde HK
13. Henrik Stokkenes, Mino HK
14. Andreas Bolset, Skjold HK
15. Rita Bente Kårstad, Gloppen HK
16. Gunnar Kvile, Gloppen HK
17. Johannes Nedrebø, Skjold HK
18. Stig Høynes, Mino HK
19. Jørn Gloppestad, Gloppen HK
20. Ronny Stoddern, Mino HK
21. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
22. Ronald Stoddern, Mino HK
23. Reidar Skrøppa, Gloppen HK

Klasse 1, gruppe B
24. Leif Heggheim , Gloppen HK
25. Åse Fure , Gloppen HK
26. Anne Kirsti Noste, Mino HK
27. Alf Sunde, Gloppen HK
28. Per Lund, Gloppen HK
29. Siv Øen, Mino HK
30. Oddmund Berg, Hobøl HK
31. Randi Rygg, Gloppen HK
32. Marit Meland, Skjold HK


 






10/7/2017
Resultat måndagstreninga 10. juli


John Roar Øien og Finn Stavenes 

 

12 deltakarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks kampar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelag. Den beste i B-kongelaget kvalifiserte seg til A-kongelaget. 

Finn var best i kongelaget, og vann treninga føre Gunnar og Synnøve.

NB! Neste trening er onsdag 12. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 17. juli  kl. 18.00. 

Resultat måndagstreninga 10. juli:
A-kongelag:

1. Finn 11,5+107=118,5
2. Gunnar 11+105=116
3. Synnøve 10+105=115
4. Stig 11+101=112
5. John Roar 8+103=111
6. Henrik 7+87=94
7. Ronny 9+71=80

B-kongelag:

1. Henrik 7+107=114 (opprykk)
2. Stein Ove 6,5+104=110,5
3. Walter 7+103=110
4. Ronald 8+68=76
5. Titti 2+61=63
6. Siw-Hege 1+27=28

Innleiande:
1. Finn 11,5p-133
2. Stig 11p-135
3. Gunnar 11p-122
4. Synnøve 10p-117
5. Ronny 9p-108
6. John Roar 8p-100
7. Ronald 8p-97
8. Henrik 7p-98
9. Walter 7p-97
10. Stein Ove 6,5p-95
11. Titti 2p-42
12. Siw-Hege 1p-53

Stillinga samanlagt etter 14 av 25 måndagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 192
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 19 + 17 = 192
3. Finn 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 17 + 17 + 17 = 183
4. Gunnar 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 = 181
5. Walter 20 + 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 = 170
6. Ronny 18 + 17 + 17 + 17 + 17 + 14 + 14 + 14 + 14 + 14 = 156
7. John R. 18 + 16 + 16 + 16 + 16 + 15 + 15 + 13 + 13 + 12 = 150
8. Henrik 19 + 18 + 17 + 15 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 11 = 147
9. Ronald 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 132
10. Synnøve 19 + 18 + 18 + 16 + 15 + 15 + 14 + 11 + 0 + 0 = 126
11. May Kristin 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 + 11 + 10 = 114
12. Titti 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 10 + 10 + 9 = 108
13. Siv 14 + 13 + 12 + 10 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 58
14. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
15. Stig 17 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 17
16. Kåre 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 15
17. Siw-Hege 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 9


5/7/2017
Resultat onsdagstreninga 5. juli


Synnøve vann dagens onsdagstrening.

 

Åtte kastarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle åtte kastarane gjekk til A-cup.

Synnøve vann finalen mot Finn, medan Ronny vann bronsefinalen mot Harald. 

NB! Neste trening er måndag 10. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 12. juli kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 5. juli:
A-cup: 
1. Synnøve 11p-145
2. Finn 14p-155
3. Ronny 10p-139
4. Harald 10p-111
5. Henrik 10p-126
6. John Roar 9p-127
7. Gunnar 7p-92
8. Titti 1p-39


Innleiande:

1. Finn 14p-155
2. Synnøve 11p-145
3. Ronny 10p-139
4. Henrik 10p-126
5. Harald 10p-111
6. John Roar 9p-127
7. Gunnar 7p-92
8. Titti 1p-39


4/7/2017
Resultat måndagstreninga 3. juli


NM-titlane i helga blei som vanlig feira med kake.

 

13 kastarar var med på gårsdagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei ni beste gjekk til A-cup, medan fire gjekk til B-cup.
 
Walter vann finalen mot Harald, medan Synnøve vann bronsefinalen mot Finn. 

NB! Neste trening er onsdag 5. juli kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 10. juli kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 3. juli:
A-cup: 
1. Walter 9p-117
2. Harald 11p-133
3. Synnøve 10p-125
4. Finn 9p-111
5. John Roar 12p-129
6. Kåre 11p-120
7. Ronny 9p-106
8. Gunnar 8p-106
9. Henrik 7p-104

B-cup:
1. Ronald 7p-94
2. Titti3p-35
3. Siv 5p-69
4. May Kristin 5p-81

Innleiande:

1. John Roar 12p-129
2. Harald 11p-133
3. Kåre 11p-120
4. Synnøve 10p-125
5. Walter 9p-117
6. Finn 9p-111
7. Ronny 9p-106
8. Gunnar 8p-106
9. Henrik 7p-104
10. Ronald 7p-94
11. May Kristin 5p-81
12. Siv 5p-69
13. Titti3p-35


2/7/2017
Mino HK 1 vann NM Lag 2017


Mino HK 1 blei norgesmester i Lag 2017. Frå venstre: John Roar Øien,
Gunnar D. Bugge, Harald Fagerstrand og Walter Fagerstrand.
 Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2017.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb sitt fyrstelag gjekk helit til topps under dagens NM Lag på grusbana ved Breimshallen. Harald Fagerstrand, Gunnar D. Bugge, Walter Fagerstrand og John Roar Øien var med på vinnarlaget. I finalen vann Mino HK 1 mot Vallset HK.

Midtre Nordfjord Hesteskloklubb sitt andrelag vann bronsefinalen mot Nordhordland HK sitt fyrstelag. Med på Mino HK 2 var Synnøve Fagerstrand, Ronny Stoddern, Finn Stavenes og Ronald Stoddern.

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb med Kåre Måge, Henrik Stokkenes, Siv Øen og Anne-Kirsti Noste tok 4. plass i gruppe B.

Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2017.

NM Lag, gruppe A
Gruppe A
1. Mino HK 1
Harald Fagerstrand
Gunnar Bugge
Walter Fagerstrand
John Roar Øien

2. Vallset HK
Frode Rønningen
Kjell Evensen
Per Dalheim
Dan Tørnlind

3. Mino HK 2
Synnøve Fagerstrand
Ronny Stoddern
Finn Stavenes
Ronald Stoddern

4. Nordhordland HK 1
Oddmund Dingen
Inge Byrkjeland
Reidar Nepstad
Sverre Dale

5. Skjold HK 1
Tollef Årdal
Nils Jakob Juklestad
Tormod Flatjord
Trygve Bolset

6. Stord HK/Skjergard HK/Førde HK
Arne Drageset
Rune Torsvik
Oddvar Turøy
Signar Fauske


Gruppe B.
1. Gloppen HK
Klaus Solheim
Leif Heggheim
Åse Fure
Alf Sunde

2. Nordhordland HK/Skjergard HK
Lars Arne Kolås
Harald Glomnes
Halvard Måge
Arvid Reigstad

3. Austblæsa HK
Helge Flatøy
Jim Ertesvåg
Arnfinn Austegard
Kjell Osland


4. Mino HK lag 3
Kåre Måge
Henrik Stokkenes
Siv Øen
Anne-Kirsti Noste

5. Skjold HK 2

Johannes Nedrebø
Andreas Bolset
Tom Årdal
Øystein Årdal
 


Pallen under dagens NM Lag.
Frå venstre: Vallset HK (Sølv), Mino HK 1 (Gull) og Mino HK 2 (Bronse)


Mino HK 2 vann bronsefinalen mot Nordhordland HK 1.


Mino HK 3 kom på 4. plass i Gruppe B.


John Roar Øien stakk av med to NM-titlar denne helga.


Halvard Måge og Rune Torsvik frå Skjergard Hesteskoklubb.
 Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2017.


1/7/2017
Harald Fagerstrand tok bronse under NM Singel på Breim


Pallen under dagens NM Singel på Breim.
Frå venstre: Oddmund Dingen, Roy Inge Johnsen og Harald Fagerstrand.
Foto: Synnøve Fagerstrand

 

Gloppen HK har i dag arrangert NM Singel på grusbana ved Breimshallen.

Roy Inge Johnsen frå Nordhordland HK vann finalen mot klubbkamerat Oddmund Dingen. Harald Fagerstrand frå Midtre Nordjord HK tok bronse, etter å ha vunne bronsefinalen mot Sverre Dale frå Nordhordland HK.

Klasse 1, gruppe A
1. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
3. Harald Fagerstrand, Mino HK
4. Sverre Dale, Nordhordland HK
5. Signar Fauske, Førde HK
6. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
7. Tollef Årdal, Skjold HK
8. Gunnar D. Bugge, Mino HK
9. Dan Tørnlind, Vallset HK
10. Helge Flatøy, Austblæsa HK
11. Trygve Bolset, Skjold HK
12. Kjell Evensen, Vallset HK
13. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
14. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
15. Frode Rønningen, Vallset HK
16. Bjørn Teige, Vallset HK
17. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
18. Oddvar Turøy, Førde HK
19. Walter Fagerstrand, Mino HKHK
20. John Roar Øien, Mino HK
21. Arne Drageset, Stord HK
22. Tormod Flatjord, Skjold HK
23. Øystein Årdal, Skjold HK
24. Per Dalheim Vallset HK
25. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
26. Klaus Solheim, Gloppen HK
27. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
28. Ronald Stoddern, Mino HK
29. Finn Stavenes, Mino HK
30. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
31. Harald Glomnes, Nordhordland HK
32. Tom Årdal, Skjold HK
33. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
34. Kjell Osland, Austblæsa HK
35. Ronny Stoddern, Mino HK
36. Kåre Måge, Mino HK

Klasse 1, gruppe B
1. Henrik Stokkenes, Mino HK
2. Andreas Bolset, Skjold HK
3. Leif Heggheim, Gloppen HK
4. Per Lund, Gloppen HK
5. Per Geir Vatna, Stord HK
6. Johannes Nedrebø, Skjold HK
7. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
8. Åse Fure, Gloppen HK
9. Alf Sunde, Gloppen HK
10. Halvard Måge, Skjergard HK
11. Siv Øen, Mino HK
12. Anne Kirsti Noste, Mino HK
13. Otto Kristiansen, Hobøl HK
14. Rune Torsvik, Skjergard HK
15. Morten Fløtre, Gloppen HK

Klasse 2
1. Olav Nilsen, Hobøl Hk
2. May Kristin Seljenes, Mino HK

 


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


30/6/2017
Henrik Stokkenes og John Roar Øien vann NM Par på Breim


Pallen under dagens NM Par på Breim.
Frå venstre: Ronny Stoddern, Finn Stavenes, Hennrik Stokkenes, John Roar Øien, Roy Inge Johnsen og Oddmund Dingen.
Foto: Synnøve Fagerstrand

 

Gloppen HK har i ettermiddag arrangert NM Par på grusbana ved Breimshallen.

John Roar Øien og Henrik Stokkenes frå Midtre Nordfjord Hestekoklubb blei norgesmesterar etter å ha vunne finalen mot Oddmund Dingen og Roy Inge Johnsen frå Nordhordland HK.

Finn Stavenes og Ronny Stoddern frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb vann bronsefinalen mot Inge Byrkjeland og Sverre Dale frå Nordhordland HK.  

Klasse 1, gruppe A
1. Henrik Stokkenes/John Roar Øien, Mino HK
2. Oddmund Dingen/Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
3. Finn Stavenes/Ronny Stoddern, Mino HK
4. Sverre Dale/Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
5. Per Dalheim/Frode Rønningen, Vallset HK
6. Arnfinn Austegard/Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
7. Oddvar Turøy/Signar Fauske, Førde HK
8. Nils Jakob Juklestad/Tormod Flatjord, Skjold HK
9. Harald Fagerstrand/Gunnar D. Bugge, Mino HK
10. Reidar Nepstad/Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
11. Dan Tørnlind/Bjørn Teige, Vallset HK
12. Walter Fagerstrand/Synnøve Fagerstrand, Mino HK
13. Trygve Bolset/Andreas Bolset, Skjold HK
14. Tollef Årdal/Tom Årdal, Skjold HK
15. Harald Glomnes/Arvid Reigstad, Nordhordland HK
16. Kjell Aske/Torill Fjellestad, Gloppen HK
17. Kjell Evensen/Birger Skogstad, Vallset HK
18. Per Geir Vatna/Arne Drageset, Stord HK

Klasse 1, gruppe B
1. Åse Fure/Klaus Solheim, Gloppen HK
2. Otto Kristiansen/Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
3. Kjell Osland/Helge Flatøy, Austblæsa HK
4. Ronald Stoddern/Anne Kirsti Noste, Mino
5. Johannes Nedrebø/Magnus Årdal, Skjold HK
6. Kåre Måge/Siv Øen, Mino HK
7. Per Lund/Alf Sunde, Gloppen HK
8. Halvard Måge/Rune Torsvik, Skjergard HK

Klasse 2
1. Olav Nilsen,Hobøl HK/May Kristin Seljenes, Mino HK

 


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


Foto: Gunnar D. Bugge


28/6/2017
Resultat onsdagstreninga 28. juni


John Roar Øien vann ein støvsugar på dagens trening.

 

11 kastarar var med på dagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Det blei kassta X-kast halvmatch, før treninga blei avslutta med førebuing til helgas NM i Hesteskokasting på Breim.
 
Harald vann dagens trening føre Stein Ove og Gunnar.

NB! Neste trening er måndag 3. juli kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 5. juli kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 28. juni:
1. Harald 276 poeng *
2. Stein Ove 276 poeng *
3. Gunnar 257 poeng
4. Henrik 244 poeng
5. Finn 237 poeng
6. Synnøve 225 poeng
7. John Roar 221 poeng
8. Ronny 202 poeng
9. Walter 200 poeng
10. Ronald 187 poeng
11. Titti 123

* Harald rangert føre Stein Ove på beste enkeltrunde


26/6/2017
Resultat måndagstreninga 26. juni


Finn Stavenes vann dagens bronsefinale mot Ronny Stoddern.
Foto: Gunnar D. Bugge

 

12 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei ni beste gjekk til A-cup, medan dei tre neste gjekk til B-cup.
 
Gunnar vann finalen mot Synnøve, medan Finn vann bronsefinalen mot Ronny. 

NB! Neste trening er onsdag 28. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 3. juli kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 26. juni:
A-cup: 
1. Gunnar
2. Synnøve
3. Finn
4. Ronny
5. John Roar
6. Walter
7. Stein Ove
8. Henrik
9. Harald

B-cup:
1. Ronald
2. Siv
3. Titti

Innleiande:

1. Stein Ove 277 poeng
2. Synnøve 268 poeng
3. Gunnar 266 poeng
4. Finn 252 poeng
5. Henrik 247 poeng
6. Harald 246 poeng
7. John Roar 241 poeng
8. Walter 230 poeng
9. Ronny 230 poeng
10. Ronald 199 poeng
11. Siv 148 poeng
12. Titti 148 poeng


23/6/2017
Resultat onsdagstreninga 21. juni

 
Gunnar ligg på 4. plass på onsdagstreningane samanlagt.
På bildet ser vi Gunnar under NM på Reed 2006. 
Sjå resultat og bilder frå konkurransane laurdag 1. juli 2006.  
Sjå resultat og bilder frå konkurransane søndag 2. juli 2006. 


 

12 kastarar var med på onsdagstreninga 21. juni på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei ni beste innleiande gjekk vidare til A-cup, medan tre gjekk vidare til B-cup.  

Stein Ove vann finalen mot Synnøve, medan Harald vann bronsefinalen mot Henrik.

Neste trening er måndag 26. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 28. juni kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 21. juni:
A-Cup: 
1. Stein Ove 8,5p-109
2. Synnøve 11p-123
3. Harald 11,5p-134
4. Henrik 10p-113
5. Finn 10p-115
6. Gunnar 8p-103
7. Ronald 9p-111 *
8. Walter 9p-111 *
9. Siv 5p-72

* Ronald rangert føre Walter på høgast score i enkeltkamp. 

B-Cup: 
1. John Roar 4p-71
2. Ronny 4p-73
3. May Kristin 4p-91

Innleiande:
1. Harald 11,5p-134
2. Synnøve 11p-123
3. Finn 10p-115
4. Henrik 10p-113
5. Ronald 9p-111 *
6. Walter 9p-111 *
7. Stein Ove 8,5p-109
8. Gunnar 8p-103
9. Siv 5p-72
10. May Kristin 4p-91
11. Ronny 4p-73
12. John Roar 4p-71

* Ronald rangert føre Walter på høgast score i enkeltkamp. 

Stillinga samanlagt etter 11 av 25  onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 18 + 17 + 16 + 0 = 169
2. Stein Ove 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 0 = 168
3. Finn 20 + 20 + 19 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 15 + 0 = 157
4. Gunnar 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 15 + 13 + 0 = 150
5. Ronny 18 + 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 10 = 142
6. Ronald 16 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 132
7. Henrik 18 + 17 + 17 + 17 + 16 + 16 + 14 + 14 + 0 + 0 = 129
8. Walter 19 + 19 + 19 + 16 + 16 + 15 + 13 + 0 + 0 + 0 = 117
9. May Kristin 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 + 9 + 0 = 100
10. Titti 17 + 13 + 13 + 11 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 85
11. Synnøve 19 + 19 + 16 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 69
12. John R. 15 + 14 + 14 + 11 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 63
13. Siv 12 + 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 35
14. Arve 16 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30


19/6/2017
Resultat måndagstreninga 19. juni



 

10 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta fem rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei seks beste innleiande gjekk vidare til A-cup, medan fire gjekk vidare til B-cup.  

Harald vann 23-4 mot Stein Ove i finalen, medan Ronny vann 23-18 mot Finn i bronsefinalen.

Neste trening er onsdag 21. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 26. juni kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 19. juni:
A-Cup: 
1. Harald 9p-111
2. Stein Ove 7p-92
3. Ronny 7p-94
4. Finn 9p-106
5. Walter 9p-99
6. Henrik 8p-97

B-Cup: 
1. Synnøve 6p-85
2. John Roar 5p-76
3. Arve 0p-34
4. May Kristin 3p-58

Innleiande:
1. Harald 9p-111
2. Finn 9p-106
3. Walter 9p-99
4. Henrik 8p-97
5. Ronny 7p-94
6. Stein Ove 7p-92
7. Synnøve 6p-85
8. John Roar 5p-76
9. May Kristin 3p-58
10. Arve 0p-34

Stillinga samanlagt etter 11 av 25 måndagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 = 192
2. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 17 + 15 = 188
3. Gunnar 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 = 174
4. Walter 19 + 18 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 14 = 164
5. Finn 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 17 + 15 + 15 + 0 = 158
6. Ronny 18 + 17 + 17 + 17 + 14 + 14 + 14 + 14 + 13 + 13 = 151
7. Ronald 15 + 15 + 14 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 = 132
8. May Kristin 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 + 11 + 10 = 114
9. Henrik 19 + 18 + 17 + 15 + 14 + 13 + 11 + 0 + 0 + 0 = 107
10. John R. 18 + 16 + 15 + 15 + 13 + 13 + 12 + 0 + 0 + 0 = 102
11. Titti 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 79
12. Synnøve 16 + 15 + 15 + 14 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 71
13. Arve 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 56
14. Siv 14 + 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39


19/6/2017
Finn Stavenes vann NC3 på Hamar


Ingen kunne stoppe Finn Stavenes under NC3 på Hamar.
Bildet er tatt etter NM i X-kast på Nordfjordeid 26. juni.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

Finn Stavenes frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb gjekk helt til topps under NC3 som i går blei arrangert på grusbana like ved Vikingskipet på Hamar.

I finalen vann Finn Stavenes mot Inge Byrkjeland frå Nordhordland HK. I bronsefinalen vann Dan Törnlind frå Vallest HK mot Tollef Årdal frå Skjold HK. Walter Fagerstrand blei nummer fem, medan Harald Fagerstrand blei nummer seks. 

NC 3, søndag 18. juni
Klasse 1, gruppe A:

1. Finn Stavenes, Mino HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Dan Törnlind, Vallset HK
4. Tollef Årdal, Skjold HK
5. Walter Fagerstrand, Mino HK
6. Harald Fagerstrand, Mino HK
7. Frode Rønningen, Vallset HK
8. Per Dalheim, Vallset HK
9. Stein Ove Stoddern, Mino HK
10. Trygve Bolset, Skjold HK
11. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
12. Bjørn Teige, Vallset HK
13. Gunnar D. Bugge, Mino HK
14. Oddmund Berg, Hobøl HK
15. Ronny Dalheim, Vallset HK
16. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
17. Ronny Stoddern, Mino HK
18. Leif Nilsen, Vallset HK
19. Per Geir Vatna, Stord HK
20. Kåre Måge, Mino HK
21. Ronald Stoddern, Mino HK
22. Monica Lundsbakken, Vallset HK
23. Johannes Nedrebø, Skjold HK

Klasse 1, gruppe B:
24. Else Rønningen, Vallset HK
25. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
26. Siv Øen, Mino HK
27. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
28. Kjell Evensen, Vallset HK
29. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC
30. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
31. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2:

1. Knut Nilsen, Hobøl HK
2. Olav Nilsen, Hobøl HK
3. Knut Ove M. Hansen, Vallset HK
4. Svein Arne Torsholen, Vallset HK
5. May Kristin Seljenes, Mino HK


17/6/2017
Walter Fagerstrand med sterk 2. plass under NC2 på Hamar


Walter Fagerstrand tok seg heilt til finale i dagens NC2 på Hamar.
På bildet ser vi Fagerstrand i kamp mot Gunnar D. Bugge.

 

Vallset HK, Spiralen HC og Hobøl HK arrangerar denne helga NC2 og NC3 på grusbana like ved Vikingskipet på Hamar. 12 kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskuklubb deltek på desse to stemna.

Under dagens NC2 var Walter Fagerstrand den beste frå Mino HK med ein 2. plass. Walter tapte finalen mot Tollef Årdal frå Skjold HK.

NC 2, laurdag 17. juni
Klasse 1, gruppe A:
1. Tollef Årdal, Skjold HK
2. Walter Fagerstrand, Mino HK
3. Frode Rønningen, Vallset HK
4. Kjell Evensen, Vallset HK
5. Trygve Bolset, Skjold HK
6. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
7. Else Rønningen, Vallset HK
8. Monica Lundsbakken, Vallset HK
9. Dan Törnlind, Vallset HK
10. Stein Ove Stoddern, Mino HK
11. Harald Fagerstrand, Mino HK
12. Gunnar D. Bugge, Mino HK
13. Ronny Stoddern, Mino HK
14. Geir Ola Lundsbakken, Vallset HK
15. Ronny Dalheim, Froland
16. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
17. Finn Stavenes, Mino HK
18. Per Dalheim, Vallset HK
19. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
20. Per Geir Vatna, Stord HK
21. Bjørn Teige, Vallset HK
22. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
23. Oddmund Berg, Hobøl HK
24. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B:
25. Ronald Stoddern, Mino HK
26. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
27. Leif Nilsen, Vallset HK
28. Kåre Måge, Mino HK
29. Johannes Nedrebø, Skjold HK
30. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
31. Siv Øen, Mino HK
32. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HC
33. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2:

1. Knut Ove Hansen,  Vallset HK
2. Olav Nilsen, Hobøl HK
3. Knut Nilsen, Hobøl HK
4. May Kristin Seljenes, Mino HK


14/6/2017
Synnøve Fagerstrand vann Mino Cup 2017


Dei tre beste under dagens Mino Cup på Nordfjordeid.
Frå venstre: Inge Byrkjeland (Nordhordland HK), Synnøve
Fagerstrand (Mino HK) og John Roar Øien (Mino HK.
Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2017.
Sjå ein liten filmsnutt frå Mino Cup 2017.

 

Midtre Nordfjord Hesteskoklubb arrangerte i ettermiddag/kveld Mino Cup 2017 på grusbana bak Valhall.

Synnøve Fagerstrand vann finalen mot Inge Byrkjeland, medan John Roar Øien vann bronsefinalen mot Henrik Stokkenes.

May Kristin Seljenes frå Mino HK gjekk til topps i klasse 2.

Sjå bilder og resultat frå Mino Cup 2017.

Sjå ein liten filmsnutt frå Mino Cup 2017.
 
Mino Cup, onsdag 14. juni
Klasse 1, gruppe A:

1. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. John Roar Øien, Mino HK
4. Henrik Stokkenes, Mino HK
5. Gunnar D. Bugge, Mino HK
6. Ronald Stoddern, Mino HK
7. Harald Fagerstrand, Mino HK
8. Tollef Årdal, Skjold HK
9. Signar Fauske, Førde HK
10. Walter Fagerstrand, Mino HK
11. Trygve Bolset, Skjold HK
12. Finn Stavenes, Mino HK
13. Stein Ove Stoddern, Mino HK

Klasse 1, gruppe B:
14. Sondre Torgersen, Sogn HK
15. Ronny Stoddern, Mino HK
16. Siv Øen, Mino HK
17. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
18. Marit Meland, Skjold GK

Klasse 2:

1. May Kristin Seljenes, Mino HK

 


12/6/2017
Sju kastarar frå Mino HK deltok på stemner på Steinberg i Nedre Eiker


Walter og Finn under treninga på grusbana bak Valhall 25. juni 2014. 
Sjå bilder og resultat frå denne treninga.

 

Spiralen Hesteskokasterklubb arrangerte laurdag 10. juni Spiralen cup og Steinberg cup på Steinberg i Nedre Eiker.
 
Inge Byrkjeland gjekk til topps under Spiralen cup, medan Per Dalheim vann Steinberg cup.

Totalt sju kastarar frå Mino HK deltok på desse to stemna.

Spiralen cup, laurdag 10. juni
Klasse 1, gruppe A:
1. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
2. Per Dalheim, Vallset HK
3. Walter Fagerstrand, Mino HK
4. Finn Stavenes, Mino HK
5. Frode Rønningen, Vallset HK
6. Ronny Dalheim, Froland
7. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
8. Bjørn Teige, Vallset HK
9. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
10. Oddmund Berg, Hobøl HK
11. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
12. Anne-Kirsti Noste, Mino HK

Klasse 1, gruppe B:

13. Knut Hjertén, Hobøl HK
14. Birger Skogstad, Vallset HK
15. Ronny Stoddern, Mino HK
16. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HK
17. Else Rønningen, Vallset HK
18. Siv Øen, Mino HK

Klasse 2:

1. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
2. Knut Nilsen, Hobøl HK
3. May Kristin Seljenes, Mino HK
4. Olav Nilsen, Hobøl HK
5. Jan Enger, Hobøl HK


Steinberg cup, laurdag 10. juni
Klasse 1, gruppe A:

1. Per Dalheim, Vallset HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Finn Stavenes, Mino HK
4. Frode Rønningen, Vallset HK
5. Walter Fagerstrand, Mino HK
6. Ronny Dalheim, Froland
7. Ronny Stoddern, Mino HK
8. Ragnar Arntzen, Hobøl HK
9. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
10. Else Rønningen, Vallset HK
11. Oddmund Berg, Hobøl HK

Klasse 1, gruppe B:

12. Birger Skogstad, Vallset HK
13. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
14. Bjørn Teige, Vallset HK
15. Siv Øen, Mino HK
16. Per-Ivar Lomheim, Spiralen HK
17. Anne-Kirsti Noste, Mino HK

Klasse 2:

1. Oddvar Slettemo, Hobøl HK
2. Knut Nilsen, Hobøl HK
3. Olav Nilsen, Hobøl HK
4. Jan Enger, Hobøl HK
5. May Kristin Seljenes, Mino HK


12/6/2017
Resultat måndagstreninga 12. juni


Stein Ove gjekk til topps på dagens måndagstrening.
Bildet er frå gårsdagens NM i X-kast 2016.
Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.

 

11 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med kongelagskasting.

Alle 11 deltakararane gjekk til A-kongelag.

Stein Ove vann treninga føre Gunnar og Walter.

NB! Onsdag 14. juni arrangerar Midtre Nordfjord Hesteskoklubb DNC Mino Cup på grusbana bak Valhall. Stemnet tek til klokka 18.00.

NB! Neste måndagstrening er 19. juni kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 12. juni:
A-kongelag: 
1. Stein Ove 8+111=119
2. Gunnar 10+105=115
3. Walter 9+103=112
4. Harald 9+99=108
5. Synnøve 5+102=107*
6. Finn 12+95=107*
7. Ronald 11+95=106
8. Ronny 7+94=101
9. John Roar 8+90=98
10. Henrik 6+85=91
11. May Kristin 3+47=50

* Synnøve rangert føre Finn på grunn av beste kongelag.

Innleiande:
1. Finn 12p-133
2. Ronald 11p-120
3. Gunnar 10p-114
4. Harald 9p-119
5. Walter 9p-115
6. John Roar 8p-108
7. Stein Ove 8p-105
8. Ronny 7p-93
9. Henrik 6p-91
10. Synnøve 5p-76
11. May Kristin 3p-58


8/6/2017
Resultat onsdagstreninga 7. juni


Ingen kunne stoppe Finn Stavenes på gårsdagens onsdagstrening.
Bildet er tatt etter NM i X-kast på Nordfjordeid 26. juni 2016.
 Sjå bilder og resultat frå NM X-kast 2016.
 
 

10 kastarar var med på gårsdagens onsdagstrening på grusbana bak Valhall.

Det blei testa ut ein ny metode der ein totalt kasta ni rundar.

Finn vann treninga føre Gunnar og Ronny.

Neste onsdagstrening er onsdag 14. juni kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 7. juni:
1. Finn
2. Gunnar
3. Ronny
4. Stein Ove
5. Harald
6. John Roar
7. Henrik
8. Titti
9. Ronald
10. May Kristin

Stillinga samanlagt etter ni av 25 onsdagstreningar:
1. Harald 20 + 20 + 20 + 20 + 20 + 18 + 17 + 16 + 0 + 0 = 151
2. Stein Ove 20 + 19 + 19 + 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 0 + 0 = 148
3. Finn 20 + 20 + 19 + 17 + 17 + 17 + 16 + 15 + 0 + 0 = 141
4. Gunnar 20 + 19 + 18 + 18 + 17 + 15 + 15 + 13 + 0 + 0 = 135
5. Ronny 18 + 18 + 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 13 + 12 + 0 = 132
6. Ronald 16 + 15 + 14 + 13 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 0 = 118
7. Henrik 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 14 + 14 + 0 + 0 + 0 = 112
8. Walter 19 + 19 + 19 + 16 + 16 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 = 104
9. May Kristin 14 + 13 + 12 + 12 + 11 + 10 + 10 + 9 + 0 + 0 = 91
10. Titti 17 + 13 + 13 + 11 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 85
11. John R. 15 + 14 + 14 + 9 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 52
12. Synnøve 19 + 16 + 15 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 50
13. Arve 16 + 14 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 30
14. Siv 12 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 23


5/6/2017
Resultat måndagstreninga 5. juni


Stein Ove Stoddern vann dagens måndagstrening.
 
 

11 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle gjekk vidare til A-cup, og dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.  

Stein Ove vann finalen mot Harald, medan Henrik vann bronsefinalen mot Gunnar.

Neste trening er onsdag 7. juni kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 12. juni kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 5. juni:
A-cup:
1. Stein Ove 11p-124
2. Harald 10p-116
3. Henrik 9p-113
4. Gunnar 8p-110
5. Walter 11p-125
6. Synnøve 11p-124
7. Ronny 9p-113
8. Titti 3p-62
9. Ronald 6p-94
10. May Kristin 4p-77
11. Arve 4p-69

Innleiande:
1. Walter 11p-125
2. Stein Ove 11p-124 *
3. Synnøve 11p-124 *
4. Harald 10p-116
5. Henrik 9p-113 X
6. Ronny 9p-113 X
7. Gunnar 8p-110
8. Ronald 6p-94
9. May Kristin 4p-77
10. Arve 4p-69
11. Titti 3p-62

* Stein Ove rangert føre Synnøve på innbyrdes oppgjør.
X Henrik rangert føre Ronny på høgast score i enkeltkamp. 

Stillinga samanlagt etter ni av 25 måndagstreningar:
1. Stein Ove 20 + 20 + 20 + 20 + 19 + 18 + 18 + 18 + 15 + 0 = 168
2. Harald 20 + 20 + 20 + 19 + 19 + 19 + 19 + 15 + 12 + 0 = 163
3. Gunnar 19 + 18 + 18 + 18 + 17 + 17 + 16 + 16 + 16 + 0 = 155
4. Walter 19 + 17 + 16 + 16 + 16 + 16 + 16 + 14 + 0 + 0 = 130
5. Finn 20 + 20 + 19 + 18 + 17 + 17 + 15 + 0 + 0 + 0 = 126
6. Ronny 17 + 17 + 17 + 14 + 14 + 14 + 14 + 13 + 0 + 0 = 120
7. Ronald 15 + 15 + 14 + 14 + 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 0 = 118
8. May Kristin 13 + 12 + 12 + 12 + 11 + 11 + 11 + 11 + 9 + 0 = 102
9. Henrik 19 + 18 + 17 + 14 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 81
10. Titti 13 + 13 + 12 + 11 + 10 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 = 79
11. John R. 18 + 16 + 15 + 15 + 13 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 77
12. Arve 13 + 11 + 10 + 10 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 44
13. Synnøve 15 + 15 + 11 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 41
14. Siv 14 + 13 + 12 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 + 0 = 39


3/6/2017
Resultat onsdagstreninga 31. mai


Vikingen Henrik Stokkenes kom på 3. plass på onsdagstreninga.
 
 

11 kastarar var med denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Alle gjekk vidare til A-cup, og dei to beste kastarane innleiande fekk walkover i fyrste cuprunde.  

Harald vann 23-18 mot Stein Ove i finalen, medan Henrik vann 22-16 mot Finn i bronsefinalen.

Neste trening er måndag 5. juni kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 7. juni kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 31. mai:
A-cup:
1. Harald 7p-95
2. Stein Ove 11p-133
3. Henrik 9p-111
4. Finn 12p-129
5. Walter 10p-119
6. Ronny 9p-111
7. John Roar 9p-108
8. Ronald 9p-105
9. May Kristin 4p-67
10. Siv 3p-56
11. Titti 2p-31


Innleiande:

1. Finn 12p-129
2. Stein Ove 11p-133
3. Walter 10p-119
4. Ronny 9p-111 *
5. Henrik 9p-111 *
6. John Roar 9p-108
7. Ronald 9p-105
8. Harald 7p-95
9. May Kristin 4p-67
10. Siv 3p-56
11. Titti 2p-31

* Ronny rangert føre Henrik på innbyrdes oppgjør


29/5/2017
Resultat måndagstreninga 29. mai


Harald Fagerstrand vann dagens måndagstrening
Bildet er frå måndagstreninga 19. mai 2014.
Sjå bilder og resultat frå måndagstreninga 19. mai 2014.

 

11 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta X-kast halvmatch innleiande, før treninga blei avslutta med cupkasting. Dei ni beste gjekk til A-cup, medan nummer 10 og 11 innleiande kasta finale i B-cup.
 
Harald vann finalen mot Stein Ove 21-8, medan Gunnar vann 24-3 i bronsefinalen mot Finn. 

NB! Neste trening er onsdag 31. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er måndag 5. juni kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 29. mai:
A-cup: 
1. Harald
2. Stein Ove
3. Gunnar
4. Finn
5. Walter
6. John Roar
7. Henrik
8. Ronny
9. Ronald

B-cup:
1. May Kristin 
2. Titti

Innleiande:
1. Harald 248 poeng
2. Stein Ove 241 poeng
3. Henrik 228 poeng
4. Gunnar 227 poeng
5. Walter 215 poeng
6. John Roar 212 poeng
7. Ronny 211 poeng
8. Ronald 201 poeng
9. Finn 197 poeng
10. May Kristin 110 poeng
11. Titti 107 poeng


27/5/2017
Resultat onsdagstreninga 24. mai


 Gunnar vann finalen mot Finn på treninga onsdag.
Bildet er frå treninga 24. juni 2013.

 

Sju kastarar var med denne vekas onsdagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta alle mot alle innleiande, og den beste innleiande fekk walkover i den fyrste cuprunden. 

Gunnar vann finalen mot Finn, medan Ronny vann bronsefinalen mot Titti.

Neste trening er måndag 29. mai kl. 18.00.

Neste onsdagstrening er onsdag 31. mai kl. 18.00.

Resultat onsdagstreninga 24. mai:
A-cup:
1. Gunnar 11p-126
2. Finn 11p-125
3. Ronny 9p-113
4. Titti 2p-44
5. Arve 8p-101
6. Ronald 7p-94
7. May Kristin 6p-95

Innleiande:
1. Gunnar 11p-126
2. Finn 11p-125
3. Ronny 9p-113
4. Arve 8p-101
5. Ronald 7p-94
6. May Kristin 6p-95
7. Titti 2p-44


22/5/2017
Resultat måndagstreninga 22. mai


John Roar kasta seg inn til ein flott 8. plass.  

 

12 kastarar var med på dagens måndagstrening på grusbana bak Valhall. Ein kasta seks rundar innleiande, før treninga blei avslutta med cupksting. Ni kastarar gjekk til A-cup, medan tre kastarar gjekk til B-cup.

Stein Ove vann finalen mot Harald, medan Gunnar vann bronsefinalen mot Henrik.

NB! Neste trening er onsdag 24. mai kl. 18.00.

Neste måndagstrening er 29. mai kl. 18.00.

Resultat måndagstreninga 22. mai:
A-cup:
1. Stein Ove 6p-95
2. Harald 10p-127
3. Gunnar 11p-124
4. Henrik 11p-121
5. Walter 11p-130
6. Finn 11p-129
7. Ronny 11p-134
8. John Roar 10p-120
9. Ronald 7p-97

B-cup:
1. Titti 2p-32
2. Arve 1p-51
3. May Kristin 4p-80


Innleiande:
1. Ronny 11p-134
2. Walter 11p-130
3. Finn 11p-129
4. Gunnar 11p-124
5. Henrik 11p-121
6. Harald 10p-127
7. John Roar 10p-120
8. Ronald 7p-97
9. Stein Ove 6p-95
10. May Kristin 4p-80
11. Titti 2p-32
12. Arve 1p-51


21/5/2017
Arnfinn Austegard gjekk til topps under NC 1


Arnfinn Austegard vann NC 1 på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.
Bildet er frå NM Par på Nordfjordeid i 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Lag 2014.

Sjå bilder og resultat frå NM Hesteskogolf 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Single 2014.
Sjå bilder og resultat frå NM Par 2014.
Sjå filmsnutten frå NM i Hesteskokasting 2014.

 

Nordhordland Hesteskokastarlag har i dag arrangert NC 1på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Arnfinn Austegard frå Austblæsa HK vann stemnet føre Inge Byrkjeland, Roy Inge Johnsen og Oddmund Dingen.

Best av kastarane frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb var Stein Ove Stoddern med 7. plass, Finn Stavenes 8. plass og Harald Fagerstrand 9. plass.

NC 1, søndag 21. mai
Klasse 1, gruppe A:

1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Inge Byrkjeland, Nordhordland HK
3. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK
4. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
5. Oddvar Turøy, Førde HK
6. Signar Fauske, Førde HK
7. Stein Ove Stoddern, Mino HK
8. Finn Stavenes, Mino HK
9. Harald Fagerstrand, Mino HK
10. Morten Sakstad, Nordhordland HK
11. Ronald Stoddern, Mino HK
12. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
13. Tollef Årdal, Skjold HK
14. Arne Drageset, Stord HK
15. Ronny Stoddern, Mino HK
16. Reidar Nepstad, Nordhordland HK
17. Kjell Osland, Austblæsa HK
18. Helge Flatøy, Austblæsa HK

Klasse 1, gruppe B:

19. Nils Jakob Juklestad, Skjold HK
20. Harald Glomnes, Nordhordland HK
21. Sverre Dale, Nordhordland HK
22. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
23. Per Geir Vatna, Stord HK
24. Sondre Torgersen, Sogn HK
25. Kåre Måge, Mino HK
26. Halvard Måge, Skjergard HK
27. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK
28. Johannes Nedrebø, Skjold HK
29. Arvid Reigstad, Nordhordland HK
30. Siv Øen, Mino HK
31. Anne-Kirsti Noste, Mino HK
32. Rune Torsvik, Skjergard HK

Klasse 2:

1. May Kristin Seljenes, Mino HK


20/5/2017
Resultat NM X-kast og DM singel Søndre Vestland


Stein Ove Stoddern vann i dag DM singel Søndre Vestland
og tok bronse under NM X-kast. Bildet er frå Jølster Open 1. mai.
Sjå bilder og resultat frå Jølster Open 2017.


 

Nordhordland Hesteskokastarlag har i dag arrangert NM X-kast og DM singel på grusbana ved Lindås Ungdomsskule.

Ni kastarar frå Midtre Nordfjord Hesteskoklubb deltok på dei to stemna.

Best av våre kastarar var Stein Ove Stoddern. Han tok bronse i NM X-kast og vann DM singel Søndre Vestland.

Tollef Årdal frå Skjold HK blei norgesmester i X-kast, medan Arnfinn Austegard frå Austblæsa stakk av med sølvmedaljen.

NM X-kast, laurdag 20. mai
Klasse 1:

1. Tollef Årdal, Skjold HK 535
2. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK 531
3. Stein Ove Stoddern, Mino HK 527
4. Roy Inge Johnsen, Nordhordland HK 521
5. Oddmund Dingen, Nordhordland HK 520
6. Harald Fagerstrand, Mino HK 512
7. Lars Arne Kolås, Nordhordland HK 506
8. Reidar Nepstad, Nordhordland HK 498
9. Finn Stavenes, Mino HK 497
10. Arne Drageset, Stord HK 493
11. Kåre Måge, Mino HK 479
12. Sondre Torgersen, Sogn HK 478
13. Morten Sakstad, Nordhordland HK 470
14. Ronald Stoddern, Mino HK 462
15. Ronny Stoddern, Mino HK 461
16. Audhild Sagosen, Nordhordland HK 460
17. Oddvar Turøy, Førde HK 457
18. J