Hesteskosesongen  2019




NM-helg 2019


Grusbana ved Borgja på Ålhus i Jølster, 9. august



NM Mix, fredag 9. august
1. Asbjørg Dingen / Oddmund Dingen NHK
2. Anne-Kirsti Noste / Harald Standal MINO
3. Else Rønningen / Kjell Evensen Vallset
4. Siv Øen / Harald Fagerstrand MINO
5. Audhild Sagosen / Lars Arne Kolås NHK
6. Irene Årdal / Tom Årdal Skjold
7. Synnøve Fagerstrand / Walter Fagerstrand MINO
8. Lillian Å Vasstein / Tollef Årdal Skjold
9. Marit Meland / Trygve Bolset Skjold
10. Siw-Hege Noste / Gunnar Bugge MINO
11. Nina Farsund / Johannes Nedrebø Skjold
12. Åse Fure / Magne Gloppestad Gloppen
13. Kirsti Ramstjernåsen / Steinar Tangen Hobøl

NM X-kast, laurdag 10. august
Klasse 1
1. Arnfinn Austegard, Austblæsa HK
2. Oddmund Dingen, Nordhordland HK
3. Dan Törnlind, Vallset HK
4. Per Dalheim, Vallset HK
5. Stein Ove Stoddern, Mino HK
6. Tollef Årdal, Skjold HK
7. Oddvar Turøy, Førde HK
8. Finn Stavenes, Mino HK
9. Synnøve Fagerstrand, Mino HK
10. Tom Årdal, Skjold HK
11. Kjell Evensen, Vallset HK
12. Jim Ertesvåg, Austblæsa HK
13. Trygve Bolset, Skjold HK
14. Signar Fauske, Førde HK
15. Audhild Sagosen, Nordhordland HK
16. Gunnar J. Bugge, Mino HK
17. Walter Fagerstrand, Mino HK
18. Nils Jacob Juklestad, Skjold HK
19. Sverre Dale, Nordhordland HK
20. Henrik Stokkenes, Mino HK
21. Arne Drageset, Stord HK
22. Ronny Stoddern, Mino HK
23. Annar Westerheim, Stord HK
24. Dag Otto Koppang, Stord HK
25. Helge Flatøy, Austblæsa HK
26. Ragnar Fredriksen, Hobøl HK
27. Tormod Flatjord, Skjold HK
28. Else Rønningen, Vallset HK
29. Johannes Nedrebø, Skjold HK
30. Ronald Stoddern, Mino HK
31. Harald Standal, Mino HK
32. Rune Torsvik, Skjergard HK
33. Kåre Måge, Skjergard HK
34. Geir Olav Sæbjørnsen, Skjergard HK
35. Per Geir Vatna, Stord HK
36. Henrik Flatøy, Austblæsa HK
37. Halvard Måge, Skjergard HK
38. Marit Kristina Meland, Skjold HK

Klasse 2
1. Nina Farsund, Skjold HK
2. Steinar Tangen, Hobøl HK
3. Olav Nilsen, Hobøl HK
4. Siw-Hege Noste, Mino HK
5. Jannicke Hagen, Skjergard HK
6. Kirsti Ramstjeråsen, Hobøl HK


NM Par, laurdag 10. august
Klasse 1, gruppe A
1 Per Dalheim / Dan Tørnlind Vallset 12 145 200 400 X
2 Per Inge Seime / Kjell Aske Gloppen 13 152 190 380 X
3 Jim Ertesvåg / Arnfinn Austegard Austblæsa 13 149 182 364 X
4 Oddmund Dingen / Sverre Dale NHK 12 138 175 350 X
5 Stein Ove Stoddern / Ronny Stoddern MINO 14 149 168 336 X
6 Lars Arne Kolås / Reidar Nepstad NHK 13 149 162 324 X
7 Tom Årdal / Tollef Årdal Skjold 13 143 156 312
8 Finn Stavenes / Gunnar J D Bugge MINO 12 136 150 300
9 Signar Fauske / Oddvar Turøy Førde 14 155 144 288
10 Johannes Nedrebø / Nils Jakob Juklestad Skjold 11 128 138 276
11 Synnøve Fagerstrand / Walter Fagerstrand MINO 11 129 133 266
12 Arne Drageset / Per Geir Vatna Stord 9 111 128 256
13 Henrik Stokknes / John Roar Øien MINO 10 135 123 246
14 Helge Flatøy / Kjell Osland Austblæsa 10 130 118 236
15 Andreas Bolset / Trygve Bolset Skjold 10 128 113 226
16 Kåre Måge / Hallvard Måge Skjergard 8,5 113 108 216
17 Annar Westerheim / Dag Otto Koppang Stord 8 112 103 206
18 Rune Torsvik / Geir Olav Sebjørnsen Skjergard 8 111 99 198

Klasse 1, gruppe B
1. Else Rønningen / Kjell Evensen Vallset
2. Leif Heggheim / Magne Gloppestad Gloppen
3. Ragnar Fredriksen / Olav Nilsen Hobøl
4. Audhild Sagosen / Tormod Flatjord NHK / Skjold HK
5. Siv Øen / Ronald Stoddern MINO
6. Henrik Flatøy / Bjarne Solend Austblæsa
7. Henning Hegrenes / Øyvind Hegrenes Førde
8. Nina Farsund / Marit Meland Skjold
9. Kirsti Ramstjernåsen / Steinar Tangen Hobøl



NM Lag, søndag 11. august
Gruppe A
1. MINO 1, Stein Ove Stoddern, Gunnar Bugge, Finn Stavenes og Harald Fagerstrand

2. Austblæsa, Arnfinn Austegard, Jim Ertesvåg, Helge Flatøy og Kjell Osland

3. Norhordaland HK, Oddmund Dingen, Reidar Nepstad, Sverre Dale og Lars Arne Kolås

4. MINO 2, Ronny Stoddern, Synnøve Fagerstrand, Walter Fagerstrand og  Henrik Stokkenes

5. Vallset, Kjell Evensen, Per Dalheim, Else Rønningen og Dan Tørnlind

6. Skjold, Tollef Årdal, Trygve Bolset, Tom Årdal og Nils Jakob Juklestad

7. Skjold 2, Tormod Flatjord, Gro S. Dvergsdal, Johannes Nedrebø og Nina
Farsund

8. Stord, Annar Westerheim, Dag Otto Koppang, Per Geir Vatna og Arne Drageset

9. Skjergard, Geir Olav Sebjørnsen, Kåre Måge, Rune Torsvik og Halvard Måge


Gruppe B
1. Førde, Signar Fauske, Henning Hegrenes, Oddvar Turøy og Øyvind Hegrenes

2. Hobøl, Steinar Tangen, Kirsti Ramstjernåsen, Olav Nilsen og Ragnar Fredriksen

3. Mino/Austblæsa, Ronald Stoddern, Henrik Flatøy, Siv Øen og Bjarne
Solend